Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

dvojka
22. pro 2009

deina-teprve tted jsem si všimla toho času kdys psala a musim se smát 😀

andulka4
22. pro 2009

magnozko- to mi minule říkal že mi ho napíše tak jak tak jestli tvrdne nebo né, takže mu to řeknu a dostanu ho
chodím na kontroly co 3týdny

dvojka
22. pro 2009

Andul-asi taky záleží kolikrát denně tvrdne ne? 😉 Mně právě doktorka říkala at si to počítám 😅 a bylo to tak 15 x za den,což říkala že je norma a a magnézko nenapsala.Prý ho předepisuje nerada-absolutně netušim proč 😕 🙄 ,když je ho někdy opravdu třeba

andulka4
22. pro 2009

mě tvrdne 3x denně a norma je 10x

každopádně magnezko na to vůbec nepomáhá.....je to jak placebo
to by jsi musela jíst kravskou dávku aby tě oblblo a snížilo děložní funkci (nebo spíš ty stahy)

stylly
22. pro 2009

Dobré ránko🙂

stylly
22. pro 2009

Holky ,..právě z tvrdnutím jsem se dostala v 28tt do nemocnice 😖 a zůstala jsem tam až do porodu 🙄

andulka4
22. pro 2009

No kdybych vydržela do 35tt jako ty tak to bych byla happy 😀

dvojka
22. pro 2009

to je fakt paráda,ale menší už ta,ležet nějakých 6-7 týdnů v nemocnici 😝

andulka4
22. pro 2009

jojo já byla v nemocnici jen týden, a pak 3týdny s Davidem......bylo to děsné

dvojka
22. pro 2009

takže dohromady ten měsíc.Tý jo to je haluz 😖 .To si nedovedu představit,opravdu né-to by byly krokodýlčí slzy 😢
Já 14 dní a tak se mi stýskalo po Kice 😔 ,bylo to šílený

stylly
22. pro 2009

Holky já byla 7týdnů v nemocnici 😒

dvojka
22. pro 2009

stylly-a tebe tam nenechali po porodu na šestinedělí? 😕 Každý den docházíš za prckem?

andulka4
22. pro 2009

já byla týden na kapačkách, pak týden na 6ti nedělí a pak 14dní na OPNce s Davidem

domů jsem nejela 😝 to bych umřela kdybych ho tam musela nechat!!!!

dvojka
22. pro 2009

Andul-to věřim-já bulela taky jak želva když jsem musela domu 😢 a to samé každou návštěvu,ale co se dalo dělat,když nedostal Járy víc dovči a kdyby šel marodit z fleku ho vyhodí 😠

deina
22. pro 2009

Ja som tiez plakala, ked som odchadzala domov od Mateja, nastastie to bolo len na jeden den, lebo akurat vtedy nemali volno a on bol este v inkubatore. Ale uz na druhy den mi volali, ze ide do perinky a ze aj miesto sa uvolnilo. To som pre zmenu potom plakala preto, ze idem za nim, ale Misko zostava doma. 😝 A tie tri tyzdne tam boli hrozne (teda dva, ked nepocitam tych 5 dni na sestonedeli).

No a dnes mame vianocne posedenie v robote (skole), sa tesiiim, konecne dospeli ludia. 😀 😵 Misko je u babky, tam bude aj spinkat na obed a Matesa beriem so sebou pochvalit sa, jeho este nevideli. Inac dnes ma 3 mesiace, tak som ho odvazila, ze 5290g, riadny maco. Ale tesi ma, ze je to o dost menej ako mal Misko ako trojmesacny (ten mal viac ako 6kg ako trojmesacny), takze to s nim az take zle nebude. 😅 Aj ked zase sa tvari tak, ze je hladny, potvora mala. Tuto noc bol ale uplne uzasny, dvakrat sa zobudil, najedol sa a hned zaspal, tak som rychlo odsala a sla tiez spat. Takto by to mohlo zostat. 🙂

stylly
22. pro 2009

dvojka:Byla jsem tam 5dnů po porodu a ted protože jsem místní tak docházíme každý den

Mimochodem dneska máme 2400g,kyslík ráno vysadili,ale zase ho máme,...doktorka říkala že jak se to tak začíná vysazovat tak to bude ok,..máme stejně jen 1%,...no a papání 5ml z láhve a 43ml ze sondy 😉

stylly
22. pro 2009

andul:Bohužel si nemůžeš tady vybírat,..prostě tě propustí a konec

dvojka
22. pro 2009

Deina-ono se to za pár dnů max.týdnů srovná a spinkat bude dobře i přes noc.
Tak to si dneska užij pařbu 😀 mezi dospělákama 😵

andulka4
22. pro 2009

Stylly já to měla jiné. D byl jen 4dny v inkubátoru a já byla 5dní na 6ti nedělí takže ho dali do postýlky a po propuštění z 6ti nedělí jsem šla za ním na pokoj. Jak jsem tam ten týden ležela (před porodem) tak mi píchli kortikoidy takže po porodu dýchal sám a na podpoře byl jen 14hodin, aby se nevysiloval. S jídlem jsme měli taky hrozné problémy. Krmila jsem ho 20ml třeba i 45minut než to spolykal 😒 bylo to hrozné období ale uteklo to jako voda-ačkoli nerada na to vzpomínám

sestry ho první týden pouze sondovali, pak další týden jsem ho krmila přes den a v noci ho sondovali a další týden jsem už řekla že ho sondovat nechci a že ho budu jen krmit.....to byl mazec

1,5hodiny jsem spala pak 45min odstříkávala apak zase 45min krmila.....pak zase natočila budíka a 1,5hodiny spala
tak to trvalo ještě měsíc ale pak jsem se rozkojily a vše bylo rázen jednoduchší

stylly
22. pro 2009

andu:já jsem taky měla 2 dávky kortikoidů,..ale jsme v tom hloupém 8.měsíci,..to s tím děti bojují více jak v 7.
No vyšetření plic měl 100%,takže je vše ok🙂

maatkka
22. pro 2009

andulka a vy ste boli ktory tt. presne - ja mam pocit ze tak nejako ako my ale 2x tahsi a co ta vaha spravi...
Lili bola v nemocnici viac ako 2 mesiace (ja 1. tyzden na JISke potom som musela ist domov kym bola mesiac v inkubatore - najhorsi mesiac mojho zivota ☹ - to sme tam chodili 2x denne a dalsi mesiac sme tam boli spolu)
my sme kortikoidy nestihli ale aj tak dychala od 2. dna sama
a o tom jedle ani nehovorim - ja ked som videla tu sondu mala som vzdy slzy na krajicku ale inak to fakt neslo - sama si vytiahla tak 10 ml 2x denne (aj to az skoro pred prepustenim) a flasku pila aj hodinu ale tak ze pol davky mala v brusku a pol davky na podbradnicku
a odstriekavala som kazde 3-4 hodiny medzi tym som stihla cez den len prebalit odcvicit nakrmit vsetko vysterilizovat trosku ju ponosit a mohla som zase odstriekavat - v noci spanok tiez tak po 1,5 hod. a najhorsie na tom ze po cca 3 mesiacoch mlieko zrazu ziadne...
neviem si predstavit toto zazivat odznova s druhym babom - ved to by som Lilinku ani poriadne nevidela ☹

maatkka
22. pro 2009

stylly to je najvacsia blbost - ver mi - kazdy tyzden v brusku je pre babo ooobrovske +

irasek
22. pro 2009

dvojka- změněno, už si mě nespleteš 😀

téma pobytu v nemocnici- já tam byla cca měsíc na rizikovém, pak se zdálo vše o.k. a na obyčejné kontrole v 34tt mi bylo řečeno, že se to musí ukončit. Na JIPu jsem byla tři dny (já jim tam kolabovala), pak na šestinedělí cca tři dny a pak už na pokoji, odkud jsem měla k Páťovi blíž. Páč nepřibíral, přestože jedl co měl, tak až 10.den šel ke mě na pokoj a 13.den jsme šli domů. Na celý pobyt po porodu vůbec nechci vzpomínat ☹ , i když jak píše Andulka, uteklo to. Ale už nikdy více. I když si myslim, že podruhé bych to nějak prožívala a přežívala asi lépe...

irasek
22. pro 2009

ještě jenom dodatek, aby nevypadal Páťa jako extra žroutík: on sice jedl, co měl, ale stříkačkou ☹ My jsme si je nesli i domů, ale naštěstí se rozkojil přes kloboučky. Takže první dny jsem odsávala, málo kojila (neměl sílu, hned usínal) a ládovala ho mlíčkem ze stříkačky 😅 A neustále vážila před a po...

dvojka
22. pro 2009

Tak Anetka bojkotovala potravu prvních14 dní,ale jak jsem odjela domu rozpila se,chutnalo jí věru dobře,při váze 1900g už dokázala vypít 60ml mlíčka,ale pravdou je,že měla předepsáno 45ml.Jenže když už jsem jí měla na kojení tak to sotva odhadnete že jo 😀

Irasek-chválim.
Taky se přidávám ,že bych to už nechtěla zažít znovu,myslim že bych to narozdíl od Iraska brala ještě hůř 😀 páč by mi doma truchlily už děti dvě 😲

dvojka
22. pro 2009

ještě k tomu papání.Když malá vypila víc(týkalo se kojení),tak vždy hodně zvracela-což je logický 😀

dvojka
22. pro 2009

tady mám video,když měla Anetka něco málo přes dva týdny.Neni to moc kvalitní-v místnosti bylo vždy špatné světlo
http://www.stream.cz/video/397302-anetka-na-jipce

irasek
22. pro 2009

dvojka- to je fakt s tím truchlením, to mě nenapadlo (to jsem nezažila poprvé), to bych asi taky byla špatná 😉 Já ho táááák strašně nerada někam dávám. Ale manželovi ano, je s ním veliký kamarád a od začátku se o něho staral moc pěkně, vůbec se nebál na něho šahat, když byl mrňavý.Koupal, přebaloval, krmil odstříkaným mlíčkem... Vždycky jsem byla dost sportovně aktivní, pořád nějaké turnaje, tréning, soustředění... Co mám Páťu, tak to flákám (a kynu 😀 )

dvojka
22. pro 2009

irasek-tak náš tatka se Anetky bál 😀 ,takže máš doma chlapa 😀 co umí vzít věcdo svých rukou 🙄
Kyneš jo?Já mám tak nějak furt svojí váhu i během těhotenství před i po 😀

irasek
22. pro 2009

u nás nebýt manžela, tak jsem v nemocnici asi už visela 😀 Takhle jsem si těhotenství a hlavně ten konec nepředstavovala (asi žádná z nás). A on byl tak neuvěřitelně optimistický (občas mě tím strašně štval), že mě to dodávalo sil. Teprve minulý měsíc na jeho oslavě narozenin jsem se dozvěděla od kamarádů, jak přišel na jednu stranu šťastný, ale i zdrcený a smutný v ten den, co se Páťa narodil. Ale za mnou přicházel vždy s úsměvem 😅 A jak ho pořádně zapil, ten musí mít pevné zdravíčko 🙂