Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
23. led 2010

jojo je to tak, otáčí se protože má slabé svalíky a neudrží se na bříšku
jinak já myslím že ta váha je fajn 🙂 mlíčko je mlíčko 😀
a co kojení? stále se nechce přisát?

jinak Deinuš kamarádka taky jen kojí a malý má v 5m 9100g

mimi198
23. led 2010

No tak nakoniec sme skoncili v nemocnici,, este stale tu sme a afty uz ani nema, ale nakoniec nam zistili zapal pluc, to som si teda nemyslela, ani nekaslal, no po dvoch tyzdnoch trapenia nam zistili konecne co mu je ale teda dostava injekcie a horucky uz ustali zda sa no uvidime ako bude dalej.

andulka4
23. led 2010

Mimi 😢 tak at to brzo přejde....

irasek
23. led 2010

mimi- držím všechny palečky, ať už je jenom lépe 😔

deina
24. led 2010

Mimi, drzim palce, nech sa rychlo uzdravi. Zapal pluc, no hroza. 😔 ☹

Andulka, akurat ho skusam davat castejsie na prso, ale nechce. Len som mala problem, ze odrazu bolo mlieka menej, tak som sa snazila robit vsetko, aby ho bolo viac, nastastie sa podarilo. 🙂 Uz som sa zlakla, ze nebude, normalne mam o cislo mensiu podprsenku. Ale mozno je to len tym, ze som schudla? Neviem kolko, prestala som sa po veceroch napchavat. 😅 Ako sa mas? Mimi poslucha? Musis stale lezat?

janca.23
24. led 2010

Ahojjy holky.
Chci se jen zeptat jak by jste to vyřešili.Máme doma takový problém.Přítel je nemocný já jsem nemocná a nechceme ,aby se malá nakazila,protože nemá jěště žádne očkování.A jěště větší problém je,že bydlíme v 1+1.Tak se chci zeptat,jestli to někdo takto měl a jak jste to vyřešili.

maatkka
24. led 2010

Mimi drziiiim silno palce nech je uz dobre!!! Chudiatko malicke je mi to strasne luto ☹

Janca my sme to takto (ze sme boli ja aj mm naraz chori) mali 2x ked bola Lili este malicka (asi ako vasa dcerka) a mala ani raz neochorela 🙂
Dolezite je vzdy ked ju idete chytit si dokladne umyt ruky
casto vetrat
nosit rusku na tvari...
Drzim palce a prajem skore uzdravenie 😉

andulka4
24. led 2010

Deinuš jo mám se ok,vše je v pořádku.....čípek 45mm,neotvírám se,mimi je vysoko
ale můj dr mi rovnou řekl že na předčasný porod nic není tak mám předepsán kludový režim

tím jak jsem se starala o D mi miminko námahou kleslo o něco níže a to je nebezpečné, takže jsem dala na 14dní D k babičce

pak mi doporučil ležet na špalcích takže to dodržuju

mimi198
24. led 2010

dik baby za povzbudenie, Dufam ze to coskoro prejde. este mu to budu pichat dlho asi aj takych 10 dni no hroza to vydrzat ale co uz, inak sme na infekcnem so zapalom pluc mam tu strach ze tu este nieco viac maly alebo aj ja sak to uz by bolo jedno kto to chyti , keby som to chytla ja tak automaticky to moze maly odomna, doviezli tu nejaky pripad velky chodia tu v ruskach teda k nemu do izby neviem co ma no fuj, nemozeme ani s izby vyjst sa prejst ani nic, sme tu v takom malom kamrliku a fest sa nudime. inak malinky vypada byt lepsie, sa hrame len nam tu uz dochadza inspiracia. vela tu toho nenaarobime.

rohacka
24. led 2010

Mimi - tak to este vydrzte! V nemocke je to hrozne, ja som bola s oboma naraz na infekcnom (mali rotavirusovu hnacku), hroza, tiez som sa bala, aby sme nechytili nejaku zltacku alebo co. Nakoniec sme prisli "len" s hemofilovou infekciou. Komplet vsetci 🙄 .

Janca - take male dietatko by malo mat este imunitu z bruska (zvlast ak kojis, je to este lepsie). Ale kazdopadne tak ako Maatkaa - rusko na tvari, umyvat ruky, vetrat.

No a nasa tohtotyzdnova bilancia
Pondelok - boli sme u spec. pedagogicky - kamosky - poukazovala mi rozne veci na stimulovanie jemnej motoriky u deti, naucila ma masirovat maleho podla Handle pristupu a tak.
Utorok - boli sme na ocne, malo sa rozhodnut, kedy presne pojdeme na operaciu skulenia. Ale, vdaka Panu Bohu, zatial nemusime!!! Velmi sa tesim, vraj sa to velmi zlepsilo, lekarka mi dokonca udivene povedala, ze ma pocit, ze sa to zlepsilo az tak, ze mu teraz ubieha ako keby do druhej strany 🙄 . Ale proste, kym to nie je stabilizovane, tak do toho vraj vrtat nebudu. Vraj dlho cvicene deti Vojtom maju vyhodu v tom, ze sa niekedy tie ocka aj spontanne upravia. Zatial je operacia teda odlozena.
Streda - zacali sme novu seriu dojcenskeho plavania. Zaradili nas do skupiny, kde su 4 postihnute deti. Nas maly je na tom z nich najlepsie 😒 . Nemenila by som ani s jednou mamickou, co tam chodi 😔 . To je uplny zazrak, ked sa narodia zdrave deti.
Stvrtok - hippoterapia - dozvedela som sa, ze fyzioterapeut, ktory tam jazdi s detmi, toho asi vela nevie. Ale snad pomaha samotne sedenie na koni - utesujem sa.
Piatok - boli sme si vyzdvihnut konecne ortopedicke sandalky na mieru (na doma - ako prezuvky). Tazke, hrube, nepoddajne, proste strasne..... Kubko ich mal asi 1/2 minuty prvy den a 10 minut druhy den, aj to za vydatneho zabavanie vsetkym moznym. Chodi v nich, ako keby mal nohy v kuse dreva. Inac, trvalo tyzden, kym nam ich vyrobili a 7 tyzdnov, kym nam predlzili suchy zips, ktory bol taky kratky, ze sa nedal ani zapnut. 7 tyzdnov ho predlzovali!!!! A aj tak neviem, ako ho donutim v tom chodit...

fajn
24. led 2010

rohacka a vám tu obuv někdo doporučil.Nám rhb řekla že nedávat že ta noha se sevře a pak se nemůže pohybovat jak má

rohacka
24. led 2010

Fajn - Mne rehabka tiez tvrdila, ze nie topanky na mieru, len vlozky na mieru, ze tie topanky su strasne. Lenze isli sme za ortopedom a ten tvrdi, ze plocha noha III.stupna (tazka plocha noha) musi mat ort. topanku na mieru. Zaujimave, ze kazdy tvrdi, ze detska topanka ma mat pruznu podrazku, aby dieta robilo dobry pohyb pri chodeni - t.j. pata, vonkajsi okraj chodidla, prsty, zdvih - a tieto maju taku tvrdu podrazku, ze keby som sa ju pokusala zohnut, tak ju zlomim 😒. Maly ma 3 diagnozy od ortopeda, tak asi nemame inu sancu.

andulka4
24. led 2010

Rohačka tak to máte dobrou bilanci 😀

teď já: minulý pátek jsme byli na očním,nemáme žádné dioptrie,ani šilhání,vše ok a kontrola za rok
teď ve čtvrtek byl na prohlídce u rhb lékařky ve stacionáři-zrušila nám veškeré cvičení,máme napsáno v papírech, lehká hypotomie, lehce vtáčí nožky,lehce předsouvá pánev,PMV příznivý odpovídající věku
JIŽ NIKDY TAM NEMUSÍME!!!!!

Ptal se manžel i na to zda musí nastoupit později do školky a to nám řekla že nevidí důvod proč a že mu to jen a jen prospěje

doporučení-nenechávat ho dlouho sedět a a t se hýbe....což není problém+balanční podložka a šutry....což děláme a dostali jsme za to pochvalu

irasek
25. led 2010

gucz- tak kolik už Vás je? 😀

V 19m jsem se přehoupli přes 10kg 😅 A to taaaak dobře jí.....

andulka- prosím, dej mi nějaký odkaz na balanční podložku. Díky

andulka4
25. led 2010

Irasek toho jsou mraky stačí zadat do googlu
http://www.dreamsport.cz/obchod/Podlozky--kliny...

dvojka
25. led 2010

Andulka-jak je bez Davídka? 🙂

Irasek-my máme taky jen 8,6 kg 😀

Ale máme novinu Anetka už krásně chodí a dokonce už začíná utíkat,ale furt je to taková robotí chůze 😀
I se krásně rozpovídala,hodně opakuje.Jsem na ní tak strašně moc pyšná 😵

irasek
25. led 2010

dvojka- gratuluji, Anetka je šikulka 😵

andulka- díky za odkaz. Právě, že jsem se dívala a je tam toho spousta, tak jsem myslela, jestli vy máte nějakou doma a jestli si s ní spokojená.

irasek
25. led 2010

ještě, dvojka, s váhou jste nám v patách, Páťa měl ve 14m 8950g 😀

andulka4
25. led 2010

Holky ale joo zatím to bez něj jde.....najednou se doma nudím a nemám do čeho píchnout. Pořát se válím 😀 čtu, koukám na tv a tak.....jsem ale šťastná že mi nic není(ťuk, ťuk) ale i tak to nehodlám podceňovat
mám metu minimálně 36tt tak musím vydržet 🙂

andulka4
25. led 2010

Anetka je úúúžasná 🙂 co k tomu dodat 😀

dvojka
25. led 2010

Holky díky

Irasek-tak vidíš,nejste hubenouři jenom vy 😀 a vlastně,ani se mi nezdá Anča hubená spíš taková šlachovitá 😀

Andul-je dobře že je vše v pořádku 😵 ,vezmi si jak to utíká,je to nedávno cos měla v pase nějaký 8tt a ted už 23tt,takže to určo minimálně do 37tt dotáhneš 😉
To si myslim že se doma nudíš,ale určo si zasloužíš odpočinek po dvou letech neustálého kolotoče 😉 🙂

irasek
25. led 2010

Andulka, jenom odpočívej. Úplně si umim představit tu nudu. Ale bude odměna 😀

deina
26. led 2010

Andulka, to je dobre, ze je vsetko vporiadku. Pekne oddychuj, ako hovori Irasek, odmena bude. 😅

Dvojka, Anetka je sikovna, gratulujem k chodeniu. 🙂

No Rohacka, tak to ste teda toho stihli. Kazdy den nieco, dobre nabity program...

Tak a ja som v noci znicila svoju super odsavacku. Padla mi na zem, rovno na dlazbu a strojcek sa rozbil. Mlieko sa mi vylialo 😒 , esteze ho tam nebolo vela, vacsinu som predtym preliala a uz som aj koncila s odsavanim... mama mi rano doniesla novu, no skoro som praskla, kym prisla. 😅 A je uplne uzasna, taka ista aku som mala predtym (avent isis iq), ale novucicka, nalestena, ticha - boooze, ked ju vidim, tak vidim, ako som tu povodnu zhumplovala. 😅 Asi tieto odsavacky nie su vymyslene na dennodenne odsavanie kazde tri hodiny. 😀

Hmm, 10kg v 19.mesiaci... 😨 No chce byt stihlucky, frajer.

rohacka
26. led 2010

Gucz - este nic???

Deina - tak si uzivaj tu novu 😀

My mame v poslednej dobe nejake zachvaty vzdoru ci co. Napr. vcera som potrebovala utekat pre maly do skolky a Kubko sa nechcel obliect ani za svet, hodil sa na podlahu v predizbe, sermoval rukami nohami a krical na ratu. No hroza. Po istom case sme odisli z domu, do skolky sme meskali, samozrejme. A cestou mi Kubko vravi: "Pjeco som tak skajedo plakal?"
Hovorim mu: "No to by som aj ja chcela vediet" 😀

My sme nedavno slavnostne prekrocili 12 kg.

deina
26. led 2010

Hm, nas krpec ma 13,4kg, vazila som ho v den 2.narodenin (a vyska 96cm, tusim som to pisala?). On je este stale tak trosicku macko, ale len tak trosku, asi bude taky ten zavalitejsi typ, ked vyrastie, chlapisko, ziadny tenky prutik.

Kubko je podareny. 😀 😀 A nepovedal, preco teda tak plakal? 😅

Gucz, zeby uz?

andulka4
26. led 2010

no já nevím ale D má 14kg a cca 94cm a je strašně hubený 😢
asi máme těžké kosti...

deina
26. led 2010

Moze byt, ale ved to nevadi, ze je chuducky, hlavne, ze je zdravy. 😉 To je podla mna aj stavbou tela, ja ked kuknem na manzela, tak vysoky a dost taky, ze nie tucny, to nie, ale mohutny, ziadne tintitko - Misko bude asi podobny. A Mates asi takisto.

Ozaj, minule bol Misko strasne podareny, vbehol mi do kupelne, ked som sa kupala a stoji tam, pozera, pozera, velmi zamysleny bol a potom mu akoby svitlo, ukazal mi na prsia a ze "Bimbiš!" 😅 Sa trosku sekol... (bimbis = pipik)

andulka4
26. led 2010

😀 Miško je 😀

rohacka
26. led 2010

Deina - 😀

Pipik je aj oblubena hracka chlapcov, mam pocit 😀 . Kubko minule sedel vo vani a cosi si ho natahoval, ked som sa ho spytala, co robi, hovori mi: "Vytlacam si vodu z pisiacika"

andulka4
26. led 2010

no tak to se musíte kouknout na naše jedno starší video

https://www.youtube.com/watch?v=9Nd6Eg7Enss

PUSTIT ZVUK NA PLNO!!!!!!!!!!!!