Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
14. říj 2008

deina to je normálne, moja tiež spávala krásne od 4 mesiaca, a potom zrazu sa začala budiť. Ak by to malo byť tými zúbkami, tak sa teš, zúbky idú do dvoch rokov v kuse. Stále sa dajaký tlačí. Neviem čo by som Ti poradila, možno by pomohlo upraviť spanie cez deň. Napr ak spí štyri krát, tak ho dávaj len tri krát. Možno sa vyspí moc cez deň..... alebo sa spýtaj lekárky. Ja som to mojej spomenula a povedala len Zuby. Ale na zúbky by som ja všetko nezvalovala. Napr minule bola malá strašne omrnčaná, svokra že to budú zuby a tak... a nakoniec to ju bolelo bruško a večer sa jej konečne podarilo vytlačiť bobky a pritom doobeda kadila.... S malými človiečikmi je to ťažké keď Ti nepovedia čo im je....

deina
14. říj 2008

No veru, mohol by povedat, co mu vadi a preco zle spava. 🙂 Spava trikrat za den, ale vcera spal uz len dvakrat. Aj si myslim, ze pomaly prejde na spanie 2x denne, ale zatial je to tak, ze niekedy spi trikrat, niekedy len dvakrat. Vecer vsak ide spat unaveny, vcera zaspal zachvilku, co sme ho dali do postielky a to sa nam ani nezdal unaveny. Zaspi pekne, pospi si take dve tri hodiny a potom to zacina, je hore takmer kazdu hodinu - napije sa, da si cumlik a spi dalej. 😕

sylvar
14. říj 2008

deina, naše malá od narození byla do nedávna v noci co 2hodiny vzhůru, strašný...
já neznám spát déle jako 3hodiny, už 16měsíců...včera šla spát v půl sedmé, v devět se vzbudila na mlíko, pak v půl jedné a to pak vydžela do půl deváté na snídani 😵 poprvé pozitivní noc po 16m.
jinak jí půl sedm-osmé večeře,v osm chodí spát, v 22-23 se budí na mlíko, pak ještě kolem 1,30, to jí dám dudlík, pak k ránu 5-6hod mlíko, pak v 8,30-9 snídaně,ale to noční vstávání...od známých holčička má 3roky a v noci se budí stále...

deina
14. říj 2008

Ked on to predtym nerobil a tak som si odvykla od nocneho vstavania. 😖 Ked bol malinky, vstaval 2x za noc na jedlo a vtedy mi to nejak nevadilo, ale teraz - kvoli jedlu sa nebudi, to je iste, dnes spi iba dvakrat denne, mozno to pomoze, uvidime.

szivem
14. říj 2008

deina,my uz mame take 3tyzdne v noci poplach,no da sa povedat ze nie v noci ale nad ranom.Od 2mes.mi mali spi celu noc,no krasa,a pred 3tyz.sa zacal budit kazdy druhy den o 3 30h rano,no hruza,normalne na to nie som zvyknuta tak ta plne chapem.Lenze nasmu malemu sa prerezavaju dolne zubky a fakt to trva uz 3tyz.Len dufam ze to uz nebude dlho trvat

ededik
14. říj 2008

Ahojte kočky,
tak dnes sme sa dostali na pôrodnú hmotnosť. Po 19tich dňoch, celkom pekné, nie ????
Ešte stále vypadáva s dychom...ale určite sa to časom upraví. Júj, už aby som mala také vstávacie starosti, ako vy...

deina
14. říj 2008

Ededik, krasne, gratulujem k porodnej vahe. 😵 A teraz rychlo dalej priberat! 🙂

No presne, clovek si odvykne a potom maly zacne takto spat. 😖 Takto casto sa nebudil ani ked bol male babo.

nikka.vo
14. říj 2008

Ahoj holky, tak vám jdu jen říct, že sestry Rozálka už začala konečně přibírat 😵 , je zpátky na své porodní váze, takže 2500g, dneska to bude asi zase o dost víc 🙂 Doma z porodnice jsou týden a je to den ode dne lepší a lepší. Nekojí, malá se prostě nechytne, tak odstříkává, ale čím dál míň, takže je střídavě na Bebě a MM. Ale z flašky už pije krásně, vypije i 80ml 😵 😵 😵 Ségra je zase v pohodě a to je taky důležitý 😵 A konečně jsem si malou mohla pořádně pochovat, ale je to drobek, ikdyž vy jste tady měly ještě měnší 🙂

Tak díky za rady ještě jednou 🙂

deina
15. říj 2008

Nikka, to som rada, ze je uz sestre lepsie. Aj malej sa teraz bude dobre darit, ked ma spokojnu maminu. 🙂

Maly sa dnes v noci zobudil len asi trikrat, to je uz lepsie, no a spal od osmej do deviatej rano, nechapem. 😕 😀 Teraz mi rozobera obyvacku (casopisy asi, idem ho kuknut).

gucz
15. říj 2008

božinku to by som aj ja chcela aspoň raz zažiť, že by malá spala do deviatej. Ja ju večer o siedmej okúpem (nie kazdý deň), okolo štvrť, až pol ôsmej dostane fľašu s kašou a keď to dopije, tak jej ju vezmem, dám dudu a idem preč a ona pekne zaspí. Ak má škaredú noc, tak zamrnčí okolo desiatej, potom okolo tretej (pravidelne) a sem tam aj v iných časoch, niekedy aj viac krát za noc. A zasa niektoré noci sa nezobudí vôbec. Vstáva ráno okolo siedmej (dva mesiace do zadu to bolo o šiestej). Cez deň spí 2x, teda doobeda o tej pol desiatej - desiatej, a poobede ju dávam okolo druhej. Spí tak hodinu, hodinu a pol, v neuveriteľných prípadoch aj 2 hod. Posledný týždeň 2x nechcela spať poobede, tak možno prejdeme len na jeden spánok cez deň, len ešte neviem ako, ona je totiž to už o tej desiatej doobeda mrchavá a potrebuje ísť hajať. Ale možno od toho budúceho týždňa to tak skúsim.
A tie tri spánky keď mala a prechádzali sme na dva, tak sa sem tam stalo, že tretí raz zaspala, tak vtedy je treba bábo po pol hodine jemnunko zobudiť. Nechať spať tretí raz len tú pol hodinku.

gucz
15. říj 2008

elinka skúšala si to mlieko?

szivem
15. říj 2008

Nikka,tak sestre gratulujem,to ze nekoji nieje ziadny problem,hlavne ze papa a pribera.Drzim palce a len tak dalej,

ededik
15. říj 2008

Ahojte kočky,
malinká pekne priberá, máme už 1280 g, ale dnes ako sme tam prišli, zase plytko dýchala, až tak, že jej sestra musela pomáhať s kyslík. maskou na ústach. Niekedy sa celkom drží a niekedy takto plytko dýcha. Mali ste aj vy s týmto problémy ??? Dosť ma to trápi, pár dní sa držala pekne a asi týždeň nestíha s dychom.... ☹

deina
15. říj 2008

Ededik, viem, ze ta to trapi, no neboj sa, este je velmi malinka, je to pre nu namahave. Zvladla toho uz tak vela, je uzasna, teraz potrebuje trosku oddych a zase jej to pekne pojde. 😉

Dala som do albumu Misulovu izbicku, nedavno sme ju dokoncili (len stolcek nam este chyba). Co na nu poviete?

gucz
15. říj 2008

čauko deina tá izbička je krásna 🙂 , páčia sa mi tie nálepky na stenách, to sa dá normálne v obchode kúpiť? A tie stoličky a lavička sú krásne. Škoda, že máme pre Lauriku len takú fakt mini izbu, inak by som nad tým vážne rozmýšľala. Do izbičky pre malú sa mi zmestí len postel, skriňa a možno dajaké poličky.

deina
16. říj 2008

Kupili sme ich v Kike v Bratislave, podla mna by ich mohli mat bezne v obchodoch. 🙂

gucz
16. říj 2008

no ešte som také nevidela, ale je pravda, že som ani nejak zvlášť ešte nepozerala. Zatiaľ malej izbičku nerobíme, možno nasledujúce leto, ona spí s nami v spálni (keďže v noci mrnčí a behať za ňou do druhej izby by sa mi nechcelo) a najradšej sa hrá v obyvke na koberci (obývačka je prepojená s kuchyňou, a koberec je detský) alebo je na mne zavesená, stále ma musí vidieť. Zatiaľ ešte len zbieram inšpirácie, páči sa mi aj dvojfarebná stena, dolu tmavšia hore bledšia a medzi tým bordúra so zvieratkami alebo tak. No ale má to ešte čas

deina
16. říj 2008

Krpec tiez spi s nami v spalni, toto ma zatial ako hernu, hoci hracky ma aj v obyvacke. Raz je tam, raz v obyvacke, podla nalady. 🙂

ededik
16. říj 2008

Teda Deini, fakt pekné.....my máme tiež jednu voľnú izbu, plánovanú ako detskú / zatiaľ je to skladisko /
Ale keď Adelka podrastie, tak ju takto pekne zariadime.

gucz
16. říj 2008

A ako sa má drobček už lepšie?

sylvar
16. říj 2008

deina, pokojík je krásný, Sofi má takový dospělácký, já moc nechtěla barvičky,ale v plánu je koupit oranžové závěsy a barevné poličky 😎

deina
16. říj 2008

Dakujem. 🙂 Ved aj tato izba nie je vyslovene babetkovska, len tie stolicky su speci pre male deti, ostatny nabytok je studentsky. Potom raz tie stolicky so stolcek vymenime za nejaky pisaci stol. 🙂

andulka4
16. říj 2008

Deino kráááááásný pokojíček 🙂
Strašně se mi líbí ty nálepky....to se tam bude Mišulkovi moc líbit

deina
16. říj 2008

Dakujem. 🙂 Zatial je spokojny, tie nalepky sa mu velmi pacia, uz vidim, ako ich bude zoskrabavat, ked podrastie. 😝 😅

Mna taaak bolia zuby (alebo skor dasno, neviem) uz niekolko dni, hroza. 😢 Bola som minuly tyzden u zubarky a zajtra opat, miniem na nu celu matersku. A to sa o ne poctivo staram.

Chuda maly, tak sa mi dnes mordoval - chcel vyliezt na lavicku, ale zato take nieco mu este nejde, este musi posilovat, aby sa vedel vytiahnut. Aj je nanho trosku vysoka. Pri stoliku v obyvacke sa vie dat na kolena (drzi sa tej casti dole, kam sa davaju noviny, to je akurat vo vyske pre neho) a mozno by sa pokusil aj postavit, ale neda sa, nema tam miesto. A taaaak sa s tym morduje. 😀

gucz
16. říj 2008

to je zlaté že trénuje, neboj, on na to dôjde ako sa postaviť, už to dlho nepotrvá 😉

deina
17. říj 2008

Zlaty je pri tom. 🙂 Ale dala som mu dole rost v postielke, tam mu to slo, tak teraz som ho pripravila o dobre treningove miesto.

Buduci tyzden ideme do rizikovej poradne, tak som zvedava, co mi nanho povedia. Ale predpokladam, ze nic alebo len to iste, ale aspon mu uz nebudu pisat do papierov, ze je pastozny (tucny). 😝 Odkedy sa furt hybe, uz nie je taky tucko.

gucz
17. říj 2008

Deina každé dieťatko kým sas moc nehýbe je také macaté, moja bola tiež taká buchtoška. A terz je dosť chudá. Teda má také detské bruško, ale inak je chudá. Malý sa Ti bude teraz hlavne ťahať do výšky, budú mu rásť hlavne rúčky a nôžky. Moja sestra bola ako miminko strašne tlstá, mala také faldíky ako špekačky a teraz má nejakých 48 kg

ededik
17. říj 2008

Ahojte babule, včera to so žabkou bolo konečne lepšie, možno aj vďaka liekom, ktoré jej dali. Síce sa jej začalo na mne čkať, tak zase s dychom nestíhala, ale aspoň trošku sme poklokankovali. Rozprávala som sa aj s ošetrujúcou lekárkou, mimochodom úžasný človek, hovorila mi, že to bábätká pod 1500 g robia. V najhoršom by ju znova zaintubovali, ale to práve nechú, lebo by si žabka na to zvykla. Takže má len zvýšený kyslík v inkubátore.

gucz
17. říj 2008

ededik pozerám, že si pridala fotečky, je krásna. 🙂

elinka27
17. říj 2008

ten náš po novom začal tancovať keď mu pustíme nejakú hudbu, strašne je podarený, sadne si na zadok a húpe sa dopredu a dozadu 🙂 a začal už sám stáť.

Idem na pár dni k našim, bo manžela mám preč, tak vás pozdravujem a prečítam neskôr.