Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
4. pro 2008

elinka tak daj potom vedieť čo to bolo. Ozaj nemáš nové nohavice? Môže to byť aj od tvrdého prešitia na rifliach.... No veď uvidíš čo Ti povie, hlavne aby Ti to čoskoro prešlo 🙂

simona55
4. pro 2008

tanitta este som ti zabudla povedat aj ked ti malo vycucka aj tak ho trosicku nut aby si ho mohla kojit aby ti potom nebol moc chorucki lebo MMje to najlepsie aeste ked je taki ospali .aeste co povies na to moje je to skor narodene podla teba stakou vahou ?

deina
4. pro 2008

Tanitta, aj moj maly mal silnu zltacku, kvoli nej bol tyzden v inkubatore, bol velmi slabucky a spavy. Uz v inkubatore ho krmili flaskou s UM alebo mojim MM (ako sa darilo odsavat), po tom tyzdni sme boli spolu na izbe a on bol sondovany. Kazdy den som mu skusala davat mlieko cez flasku, ale bolo to prenho velmi namahave, aj som si ho prikladala, aby sa mi tvorilo mlieko a mohla som odsavat a co nevladal sam vypit, dostal sondou. Ale kazdym dnom bol silnejsi a silnejsi, vypil viac a po par dnoch uz nemusel byt sondovany. Neviem, ako dlho to trvalo, dokopy bol v nemocnici 3 tyzdne, posledny tyzden pil sam z flasky, aj ked mu to trvalo dlho, vedel sa sam najest a to uz pekne priberal. Ale spavy bol nadalej, asi naozaj az do svojho terminu porodu.

Aj sme cvicili, ked ho pustili z inkubatoru. Najprv 3x denne a potom, ked uz mal okolo 2 kil, tak 4x denne vojtovku. Myslim si, ze to skore cvicenie mu velmi pomohlo.

On mi teraz tak strasne krici, ked cvicime. ☹ Toto predtym nerobil, normalne sa na mna stvera a tie prosebne oci, no ako s nim takto mozem cvicit?

tanitta
4. pro 2008

Ahojte...
Simon...no podla vahy teda na nedonosene vevizera 😕 .....ale vraj v TT beru 36t ako normalny termin porodu
Deina...uz som ako tak kludnejsia... chce to naozaj len trpezlivost a cas...len ked clovek by najradsej chcel vsetko hned a naraz a naozaj su veci kedy to skutocne nejde vyrazne ovplyvnit....
...babulky dakujem este raz... 😉 ...aj my zaciname s vojtovkou zatial ho cvici rehab. sestricka a maly sa tvari ako keby sa mu to pacilo ... mali ste aj nejake masaze koncatin robit?...pa

meleri
4. pro 2008

Ahoj holky,
ja sem porodila v 35 tydnu tehotenstvi, maly byl par dni v inkubatoru tedkom uz jsme tyden doma a zatim v pohode.

Maly zacal poradne pit az doma, ty dva tydny v nemocnici jsem ho porad musela nutit, a taky jsem ho musela budit, porad by chudak spal.

Tedkom je vse ok, jen ho trapi ocicko, porad to hnisa jako zanet spojivek, nemate s tim nekdo zkusenost? porad mu to cistime, a kapeme mu kapky do oka, ale je to furt stejne. tak nevim.

denka28
4. pro 2008

ahoj meleri, aj my sme mali zapalene ocko, a kvapkali sme kvapky a umyvali ocko s opthalom a lho nic, nam to trvalo aj tri tyzne, potom ma mama prehovorila aby som mu umyvala ocko rasej s kamilkou, a to nam potom pomohlo...

denka28
4. pro 2008

deina ja s nim uz necvicim, lebo skratka mu to nic nerobi, len lezi ako poleno, a tvari sa ako keby nic. takze chodime 3x do tyzdna na cvicenie, lebo tak si zasa poplace aj za troch, ale aspon mu to pomaha. aj ked ma to trapi, lebo to napredovanioe nam ide dost pomaly, ma 9 mesiacov a este nevie poriadne sediet sam... otaca sa z chrbatika na brusko a spat, ale iba na jednu stranu...teraz nam predpisala neurologicka cerebrolysin, ale nevieme zacat s pichanim, lebo pred dvoma tyzdnami dostal synagis, a teraz sme chorí ☹ tak uvidim ako mu tie injekcie pomozu...

tanitta aj my sme mu masirovali rucicky, nozicky, chrbatik..vlastne celeho cloviecika 🙂

elinka27
4. pro 2008

tak mám oslabenú imunitu a bohužiaľ pásový opar ☹ ☹

elinka27
4. pro 2008

som z toho zúfalá,ak by to dostal aj Jakubko, v živote by som si to neodpustila ☹

ededik
4. pro 2008

Ahojte babulky,

denka my tiež čakáme na schálenie synagisu - dr hovorilo, že to pomáha. Detičky čo ho dostávajú, nebývajú choré...
Meleri, mne sa tiež odrhla placenta, len o dosť skôr - už v 30tt.
Kočky, máme slabinový pruh, ktorý musíme zatláčať, lenže čo z toho, keď cvičíme aj zatiaľ ešte jeden cvik z vojtovky - pri ktorom sa rozčertíme a on znova vybehne..
Deini ty tých svikov cvičíš viac ??? My zatiaľ len jeden /zatlačenie pod prs. bradavkou/
A ešte nemámu uzatvorenú nejakú cievku v srdiečku, ktorá by sa mala do 2 mesiacov uzatvoriť.
Máte niektorá s týmto skúsenosti ???
No a ešte očičká musia byť sledované, už cievky začali rásť správnym smerom, ale ešte zatiaľ to tiež nie je ukončené...

meleri
4. pro 2008

Ahoj holky,

dekuju ze jste mi odepsaly.

Denko,
dik za radu, taky to tak delame a uz je to skoro tri tydny a nic moc...to same mi poradila mamka, at to vymyvam hermankem-kamilkou, tak uvidim. Zitra s tim asi pujdem k doktorovi.

Edediku,
tak to je blbe, v 30tydnu, bylas asi dlouho v nemocnici? Ja musela lezet 3 mesice protoze to porad krvacelo.
hlavne at to vsechno dopadne dobre a at je miminko v poradku. 🙂

ededik
4. pro 2008

Ja som neležala v nemocke...u mňa to bolo strašne rýchle, nestihli ma ani previezť do špec.centra. V priebehu 2 hodín, ako som začala krvácať sa žabka narodila...
Bolo to len tak, tak....

gucz
4. pro 2008

ededik my sme nemali slabinový pruh, ale pupočný, a kázali nám cvičiť aj tak, mali mi malú operovať, ale začali ju očkovať sinagisom, tak sa operácia odvolala. To bolo minulý rok. Pruh sa jej potom sám od seba scucol. A s tou cievkou, takú skúsenosť nemám, moja malá má skrat, teda dierku medzi predsieňami v srdiečku, ale nieje to závažné, tak jej to len sledujú.

denka28
4. pro 2008

ededik, aj my chodime este na kontroly ocka, uz len kazdy polrok, ale na zaciatku sme chodili kazdy tyzden,,,

deina
4. pro 2008

Ededik, teraz cvicime dva cviky - jeden je na posilnenie chrbta, tam ma slabsie svaly a aj sa mi zacina pri sedeni hrbit. Sice sedi sam, aj sa sam posadi, ale radsej ho teraz nutim byt na brusku, tam by mali tiez svaly spevniet. A cvicime este jeden cvik z vojtovky, reflexne plazenie - zevraj na podporu stvornozkovania. Malemu sa ale velmi do stvornozkovania nechce, radsej sa plazi alebo sa stavia, ale nacapala som ho, ze stvornozkovat vie, len nechce. 😝 No potvora to je...

Elinka, to znie hrozne. 😕 Ako dlho trva,kym to prejde? Nevies Jakubka dat niekam, kym ta to neprejde,ked aj nie na cely den? Myslim k nejakej babke a tak. ☹

elinka27
4. pro 2008

deina,nemám ho kam dať, moja mama už nevládze a svokra robí,ale vraj keď s tým priamo do styku nepride sliznica nemal by byť problém, kožná hovorila,že skôr odomňa dostane chrípku ako toto.A volala som aj pediatričke a hovorila,že inkubačná doba je 7 dní oid výsypu a to už mám.
Čo sa týka vyrážok tie prejdú vraj behom pár dní,ale spôsobuje to aj bolesť nervov čo dosť pocitujem, táto choroba je vraj v dôsledku zníženej imunity a spôsobuje ju ten istý vírus ako ovčie kiahne,každý kto ich prekonal má ten vírus v sebe a kedykoľvek sa môžeb prejaviť práve takto,stačí keď je človek únavený a v strese,čo mu oslabí imunitu a je to.

deina
4. pro 2008

Tak potom dufam, ze to Jakubko od teba uz nechyti. To som ani nevedela, ze to je aj z ovcich kiahni. 😕 Drzim palce, nech sa z toho coskoro dostanes.

ededik
4. pro 2008

Gucz, jújj, tak to by bolo fajn, keby sa aj nám ten pruh vcucol. 😀
Denka, v správe máme písané - čo sa týka tých očiek ROP I...a ideme na kontrolu presne o týždeň od prepustenia, takže určite sa to bude týždenne sledovať, až kým nám to nedorastie...
Deini, my zatiaľ cvičíme len ten jeden, asi musí žabka podrásť a potom budeme pravdepodobne aj ďalšie...

deina
4. pro 2008

Na zaciatku sme aj my mali iba jeden cvik - ale myslim, ze prave to skore cvicenie Miskovi velmi, velmi pomohlo. To, ze cvicil uz v nemocnici, ked bol este uplne malilinky (ked mu dali prec sondu). Narodil sa s hypotoniou stredneho stupna, ale prepustali nas uz s lahkou hypotoniou. 🙂

ededik
4. pro 2008

Deini, my máme zase Hypotermiu..musím kuknúť, aký je v tom rozdiel, vôbec sa v tom nevyznám.

ededik
4. pro 2008

Aha, to je podchladenie, tak to nie je ono.... 😒 mne skrátka povedali, že má znížený svalový tonus....

gucz
4. pro 2008

ededik znížený tonus je hypotónia. čo má s obličkou? rozšírenú panvičku?

ededik
4. pro 2008

aha...tak už tomu rozumiem....a prečo s obličkou ???? Sono obličiek je v poriadku...

deina
4. pro 2008

Ako sa vam dari doma? Pozerala som fotky, Adelka je krasna, ako sa pekne zaokruhlila.

Jej, Svehlova rodi. 😅

sylvar
4. pro 2008

ahoj holky,
ededik, gratulace k Adélce doma,ať se daří, kojíte nebo máte UM?

elinka, brzké uzdravení

ededik
4. pro 2008

Darí, darí - len akosi nestíham fotiť.... 😀
Sylvar má materské mlieko, niekedy priamo zo zdroja, niekedy z fľašky...
No panelák som nevidela mesiac...Fakt rodí ????

deina
4. pro 2008

Uz porodila, take krasne male babetko (dievcatko), vlasate - boze, aj ja chcem take. 😵 😵 Ake je krasne. Normalne by som hned prijala jedno take malicke, je to uz tak davno, co bol Misko malinky.

elinka27
4. pro 2008

sylvar diki 😒

deina, aj ja som to videla, hovorim mužovi že aj ja chcem také dievčatko 🙂 len teraz to musíme trochu odložiť kým budem fit 😉

deina
4. pro 2008

Moj muz je akurat vonku, inak by som sa nanho vrhla. 😀

gucz
5. pro 2008

ededik prepáč, ja som prečítala miesto očiek obličiek, asi som prepracovaná na tejto m. dovolenke