Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mimi198
23. čer 2009

este ma znepokojuje ze maly nerozprava, myslim tym ma-ma, ba-ba a tak on len si zvatle ale taketo este vobec ho to nenapadne.,neviem ci je to zle, uz bude mat 8mesiacov. no neviem. aj sa doktor pytal ze ako sme na tom s rozpravanim ale teda nic moc asi.

dvojka
23. čer 2009

mimi-vůbec nevim o kolik se zvětšil její obvod hlavičky,naše doktorka mi to ani nenapsala do průkazky.
Ale z toho co píšeš,mi vyznělo,že tvůj doktor v tom žádný problém nevidí,alespon né ted,v tom případě ti to měl vysvětlit.Ani se nedivim,že jsi pak už nevěděla jak se ho dál ptát.
O kolik má vyrůst hlavička za měsíc?To taky netušim,ale někdo se tu najde.
Co se mluvení týče,tak naše malá začala asi před třemi dny říkat dádá,ale jinak nic,spíš jen takové to žvatlaní jak píšeš ty a taky prskání slin-to u nás vede

tamincek
23. čer 2009

mimi,aj naši krpci začali konečne niečo rozprávať až pred 2 týž.dovtedy len vydávali nejaké hrdelné zvuky a samozrejme pľujú ostošesť.S tou hlavičkou si myslím to isté čo dvojka,že za 2 týž.moc nenarastie,možno nejaké mm a to sa určite pri takom malom šidle nedá odmerať na 100%.

gucz
23. čer 2009

mimi neboj sa, niektoré detičky rastú v takých skokoch, aj na výšku, aj hlavička. Skús mu odmerať hlavičku o dva týždne a potom aj o mesiac, a ak sa Ti to nebude zdať, tak choď k doktorovi. A to rozprávanie je tiež individuálne, naša chvíľu kecala, potom prestala, začala neskôr a teraz melie a melie....
z múdrej knižky som vyčítala, že obvod hlavičky v 8 mesiacoch by mal byť od 43cm do 47 cm u chlapcov. No neviem či som Ti pomohla... Naša malá mala hlavičku stále o centimeter menšiu ako priemer a je v poriadku 🙂

rohacka
24. čer 2009

Mimi - zasa doktori stresuju matku 😠 . Mna drzali v tom, ze Kubkovi nerastie mozog 4 mesiace!!!!!!! Myslela, som ze sa zblaznim. A nakoniec to bola chybna diagnoza. Zbytocne sa nestresuj. Dva tyzdne su hrozne kratka doba. Tu su tabulky WHO na obvod hlavy, snad nieco vycitas, ak vies po anglicky - je to od narodenia do 5 rokov, chlapci
http://www.who.int/childgrowth/standards/second...

mimi198
24. čer 2009

to naozaj? no to by som sa asi aj ja uz zblaznila, boze dufam ze mu to bude rast, oni zatial o mozgu nic nehovorili naposledy ze mu rastie ale teraz ze hlavicka mu stoji vlastne tie dva tyzdne, ten obvod hlavicky.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

ededik
25. čer 2009

Baby....ja som šťastná, prešťastná.....Dnes sme boli na kardiológii a duktus tam už nie je !!!!!!!!!! Pekne sa to uzatvorilo samo..... 😀 😵 😀
A aby toho nebolo málo...dnes sa nám vyklubal prvý zúbok....

deina
26. čer 2009

Ededik, no to je uzasne!!! 😵 😵 😵

gucz
26. čer 2009

ededik to je skvelá správička 🙂

maatkka
26. čer 2009

Ededik ja som to vedelaaaa!!! 😵
Aj nam sa klubu dva prve zubky 😵

deina
26. čer 2009

Ozaj, nam sa vcera na sone ukazal chlapcek - myslim, ze aj pre laika (teda pre mna) to bolo jasne. 😅

maatkka
26. čer 2009

Ved som si vsimla deina aj meno ste zmenili? 🙂

deina
26. čer 2009

Bude po tatinovi. 😉 Mne sa velmi paci Martin, lenze to by mal meniny a narodeniny pri sebe, tak nie... a tiez Matej, ale tych je velmi vela teraz.

ededik
26. čer 2009

nooo...teším sa strašne moc...síce som total nevyspatá...naša skotačí jedna radosť...v noci...cez deň...asi to bude tými zúbkami....ale neva....vydržíme.... 🙂
Deini, ak ja niekedy budem mať chlapca, tak bude Patrik...
Maatkka...však aj nám ten druhý ide v tesnom závese za prvým... 🙂

elinka27
26. čer 2009

boze baby vy vsetky tehotne ako pozeram, gratulujem gucz, a ja stale nic 😝 Kubko uz tyzden dobre neje zacal si vyberat co bude jest a co nie.Dnes rano vypil mlieko, potom som mu davala na ranajky chleba so sunkou co inokedy jedaval v pohode a dnes ani za svet, tak dostal jogurt, na obed mal jeho oblubenu polievku a ani tu nechcel tak isiel spat chudak bez jedla, ked sa zobudil dostal syr so zemiakmi a ani len cisto zemiak nechcel,tak neskor som do neho dostala na silu aspon detsku vyzivu, nechcel ani banan, fakt neviem co mu je. 😒 Teplotu ma len zvysenu 37C a to uz trva par dni, inak sa sprava normalne pockam a v pondelok idem doktorke ak sa to nezlepsi.

gucz
27. čer 2009

eli ďakujem za gratuláciu 🙂 . Inak s jedením to máme v poslednej dobe podobné, tiež vymýšľa. Napr. zemiak mi vôbec nezje, ryžu so šťavou spapá, ale nie moc. Jedla by len detskú párku, šunku, kuracie mäso, brumíka, v obchode obhrýza rohlík, ..... skvelá strava, že? a ešte miluje maslo, to obhrýza z chlebíka, ten mi potom vráti. Veľmi mala rada banán, výživu, rôzne jogurty a tvarohovo smotanové krémy a to mi teraz vôbec nechce. A napríklad slížikovej polievočky sa nemohla dojesť, a teraz odtiaľ zje štyri lyžičky vody bez slížikov a je hotovo.... Dúfam, že sa zasa rozpapá, lebo všetky nohavice čo sú jej dobré na dĺžku, sú jej voľné v páse.

Dúfam že Jakubko nebude chorý ☹ , potom napíš ako sa máte

elinka27
28. čer 2009

tak vcera tiez bol len o jogurte a mlieku,ale vecer sa najedol a dnes sa aj naranajkoval,tak dufam,ze uz to prestalo.Ale fakt je ze ostal strasne priebercivy v jedle.
Uz nech prestane prsat lebo som z toho na depresiu,nikam sa neda ist ani na piesok ani smyklavku a uz ma to teda nebavi aj Kubko je z toho podrazdeny

deina
29. čer 2009

U nas je to s jedlom tiez divne v poslednom case - dobre je, ze mi konecne je polievky, strasne mu chuti zeleninova, tak vyvaram skoro kazdy den zelninovu. 🙂 Druhe ako kedy, je take, ze nechce vobec alebo zje len tak trosku, nie ako kedysi, ze mi plakal medzi lyzickami a nestihala som lyzickovat. No ale posledne asi tri dni mi zje polievku a pri druhom sa jeduje, este zje napr brokolicu, pripadne makky zemiak, maso vobec nie - ja neviem, ci vymysla alebo ho bolia zubky, bolo by mozne, ze sa mu nejaky tlaci a tak nechce jest nic, co musi hryzt. Vcera mu moja mama urobila puding s piskotami, tie piskoty oreval, ze nechce, ale puding zlupol jedna radost. Rovnako kase, hocijake zje, aj hippky na obed, ale tie mu davam len obcas.

Ako sa ma Jakubko? Nie je lepsie?

mimi198
29. čer 2009

ahojte, ked dietatko by nahodou bolo alergicke na jahody alebo vobec, ved take 8mesacne by jahody este nemalo aspon mi to stale doktor neodporuca lebo je to silny alergen ale co sa tyka jahodovych kasieciek to by malo byt uz upravovane nie? ze ci mu mozem skusit aj jahodovu kasicku alebo predsnidavku?

deina
29. čer 2009

Podla mna tie kase okolo jahod len presli, tam toho bude minimum, ale vyzivu by som radsej nedavala. Tam je tych jahod uz viac.

Podla mna ako s medom - najskor az po roku, radsej neskor, ale je v kasickach, ale ked pozries, kolko tam toho je - malilinko.

gucz
29. čer 2009

jahodovú výživu som aj ja dávala až po roku. A kaše s ovocnými príchuťami sme skúšali tiež až po roku, ale malej nejak moc nechutia. Najradšej má sunarku banánovú. A tiež má rada puding kakaový. Deina už rozmýšľate nad kočíkom pre malinkého? Ak áno hoď typ. Ja ak neobjavím nič čo by sa mi páčilo, tak si kúpim hlboký ako sme mali pri malej, a potom uvidíme, ale možno ma niečo osloví.... neviem....

deina
29. čer 2009

Gucz, nerozmyslam, mame kocik po Miskovi, tak ten vyuzijeme (Concord Fusion). 🙂 Ale paci sa mi ich viac, sportovy som chcela novy, len este neviem, ktory a u manzela mi to asi neprejde. 😝 Mne sa velmi paci tento, lebo ma otocnu sedacku: http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... a potom tato trojkolka, lebo je uplne lahucka: http://bumbleride.mimishop.cz/katalog.php?kateg...

elinka27
29. čer 2009

Jakubko uz je lepšie, aj papá už, menej síce ale papá a to je hlavné.Dnes sme s ním boli u kaderníčky ho dať ostrihať lebo to už mal dlhé a bolo mu horko, Bože to ste mali počuť revu ako keby ho z kože drali.
Mne sa začal opäť rezať zub múdrosti, tak sa "vytešujem", a inak keď neprestane pršať asi už skončíjm v bláznici, bo nikam sa nedá ísť aj malý je z toho podráždený,stále sa pýta na pieskok,alebo šmyklávky a je to mokré tak si to ešte chudáčik nedá vysvetliť 😒

gucz
30. čer 2009

hmmm elinka to počasie je nanič, ale ešte minimálne týždeň tak má byť, že doobeda pekne a poobede búrky. Naša s tým nejak nemá problém byť aj doma, ona vymýšľa, to je pravda, ale zasa veľmi rada sa hrá s vláčikom, alebo si kreslí, tak sa nenudí.
Zajtra ideme na Kramáre do Bratislavy. Malá má na krku takú hrčku a náš doktor že nech sa na to radšej pozrú tam. No a dúfam, že sa dostaneme aj na chirurgiu, na kontrolu s tou pupočnou herniou. Malej sa to spravilo samé, ale nech to radšej ešte pre istotu pozrú. Dúfam, že to vybavíme oboje. No a vo štvrtok potom pôjdeme odniesť papiere k detskej a musíme si vypýtať papier aj na kožné, malej sa na krížoch vyhodila vyrážka.... Proste budeme behať po lekároch, tak nám držte palce.

andulka4
30. čer 2009

Gudz tak ať vám to dobře dopadne 🙂

Eli vám posíláme pusinu at teplotky přestanou

Deinuš u nás je to naopak 🙂 David by jedl jenom maso a tak musím brambor schovávat na lžičce pod maso 🙂

elinka27
30. čer 2009

gucz tak mas toho vela,aspon sa nebudete nudit 😉
andul, dik uz je dobre ale papa stale menej, tak neviem,asi drzi dietu 😀

andulka4
30. čer 2009

Eli no vy jste pořádní macci 😀 vám dieta neublíží 😝

deina
30. čer 2009

Sranda, ake su tie deti vyberave - jedno len maso, druhe radsej len zeleninu, Jakubko skoro nic... ale teda nasmu krpcovi tiez dieta neublizi, hoci uz maco z neho nie je, stehienka ma poriadne. 😅

Ale fakt jedava ovela menej ako napriklad v case, ked mal 10-11 mesiacov, vtedy som nestihala lyzickovat a teraz? O nicom...

Andulka, ako sa mate? Trapia vas tam este zaplavy? 😔

deina
30. čer 2009

Ozaj, viete, co mi vcera zahlasil reumatolog? Ze preco sa obavam predcasneho porodu... on a tie jeho filozoficke uvahy typu ake uzasne su predcasne narodene deti, ze su velmi zivotaschopne, priebojne, take, ze ani vlastna mater ich neudrzala, vynimocne... no to moze len chlap povedat. 😅