Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mia81
29. zář 2009

deina tak to mas perfektne spravy.Maly musi mat velmi silny saci reflex ked tak krasne postupujete.Je normalne ,ze si este slaba po cisarskom.drzim vam palceky aby bol maly cim skor doma.

petrach
29. zář 2009

deina ješte jednou moc gratuluju..máš dva veliké bojovníčky 🙂
Matýsek to zvláda fakt na jedničku 😉

deina
29. zář 2009

Mia, to odsavackou, tato Aventacka je vyborna. Dnes mu tam beriem uz 300ml a to sa zatial neprisal, ale uz budeme spolu, tak budem prikladat. 🙂 Ale dufam, ze ten saci reflex ma dobry, minule dudlal dudel ako o zivot, ked bol hladny.

Petrach, dakujem. 🙂

deina
29. zář 2009

Rohacka, ty si tusim chcela byt laktacnou poradkynou, ze? A mas dost skusenosti s odsavanim, dojcenim, predcasnym porodom... ze mi pomozes, ked si nebudem vediet rady? Poslem ti svoje cislo do IP, posles mi potom svoje uz na mobil? Fakt by som velmi chcela, aby sa nam dojcenie tentokrat podarilo. Dakujem. 🙂

rohacka
29. zář 2009

Deina - samozrejme, rada Ti poradim, ked budem vediet. Posielam Ti cislo. Odsavacku mas vybornu, to je zatial najdolezitejsie, aby sa vyhecovala tvorba mlieka, kym nedojcis. Drzte sa zatial. 🙂

terezt
29. zář 2009

Mia, Deina, diky. Zeptam se znova doktorky, ale asi mi nic nerekne. Pokusim se hlidat tu infekci... Jinak preji malemu hodne zdravi a at jste brzo doma spolu.

gucz
29. zář 2009

ahojte
deina super, že sa Maťkovi tak dobre darí. Prajem Vám aby ste boli čoskoro doma. A aj ja som mala pri malej odsávačku Avent, síce ručnú, ale bola super.

my sme chorí , aj malá aj ja. Ja len bežné prechladnutie s nádchou, ale malinká má laryngitídu, takú fest silnú, už tri noci sme poriadne nespali.... Berie silné 24 hodinové ATB a ešte taký sirup od včera, poobede sme skončili na detskej pohotovosti skrz dusenie sa. Ja okolo nej lietam, tak nemám kedy vyležať moje ochorenie. Dúfam, že mimi bude v pohode, keďže neberiem žiadne lieky, akurát pri teplote paralen. S Laurikou sme obe ako omáčky 😖

mia81
29. zář 2009

deina ja som pri prvom mohla odsavat kolko som chcela a nemala som vela ,pokym bol v nemoc. tak mu stacilo moje mliecko ale cim bol vacsi tak mal aj vacsie naroky.Druheho syna som dojcila (tyzd. som odsavala nechcel sa prisat v nemoc.)ale doma sme to rozbehli a dojcili sme do 1 roka no a pri tretom som odsavala a na jedno odsatie som mala 130-140ml a to kazde tri hodiny( pripadala som si ako dojna krava 😀 ) .Ked sme isli domov mal 2200G ,drobcek nevedel sa prisat ale aj to sa zmenilo.Ale on bol taky vymyselnik raz sa prisal inokedy nie takze som zase musela odsavat k tomu sme cvicili no bolo to dost narocne obdobie a to vsetko sme zvladli skoro do 10 mes.(prezili sme aj 1 laktacnu krizu).a dnes je s neho velky jedak

nika2
30. zář 2009

ahojte,
deina este raz gratulujem.
inak aj ja som rodila 34+5tt. mala mala 2190g a 46cm. nema ziadne problemy. teda len selest, ale to ze je normalne.
tiez by som chcela aj druhe dieta. len mam obavu ci to zase neskonci takto. tiez som nedostala vysvetlenie , ze preco. ale ak uz budeme chcet druhe tak sa najskor svojho doktora spytam , ze asi preco to tak bolo. tak som zvedava, ze co povie.

argousek
30. zář 2009

deina gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Přejeme všechno nej nej ať jste brzy všichni spolu pohromadě

maatkka
1. říj 2009

gucz ako mala??? uz je lepsie? zaberaju tie lieky? ja mam dost fobiu z tejto choroby...
a ty co? uz sa liecis odychujes? zelam vam obidvom rychle uzdravenie...

mima22
2. říj 2009

ahojte,
nasa mala je hypotonik ideme na liecenie do dunajskej luznnej boli ste tam uz niektora piste.
chcelas by som vediet ze ako to tam prebieha

maatkka
2. říj 2009

gucz tak ako??? som pozerala aj do januaroviek co mate nove ale ani tam si uz dlhsie nepisala a ten posledny pripevok od teba no nic moc... dufam ze uz je lepsie a ze nepises preto lebo oddychujes... 😉

gucz
2. říj 2009

maatkka ahojček, máš pravdu ležím už druhý deň v posteli 😔 , Laurinke je už lepšie, klop klop klop , no ja som maród. Keď mi bude trošku lepšie, tak napíšem viac 🙂

maatkka
2. říj 2009

gucz som rada ze si sa ozvala... normalne som na vas nemohla prestat mysliet 😉 mi ta bolo tak luto ked som si predstavila ze ti nie je dobre si unavena a este aj o Laurinku sa starat... 😔 to si tie choroby vybrali najnevhodnejsiu dobu - aj ked jasne ze na chorobu nie je nikdy vhodna doba... tak oddychujte a liecte sa... nech je uz dobre...

andulka4
2. říj 2009

Gudz tak doufám že to brzo přejde a budeš zase fit. Máš manžela na paragrafu?

posílám pro zasmání video našeho zpěváčka

https://www.youtube.com/watch?v=C3bTBGbSWtc

znáš Bobíka?

gucz
2. říj 2009

andulka malinký je zlatučký

včera sa starala o malú moja mamina, dnes sa o ňu staral celý deň manžel (mal dnes voľno) a ja som dva dni v kuse ležala. Bohužiaľ zajtra má manžel dennú dvanástku v práci, tak budem mať malú ja. Ale ona berie taký sirup - promethazin aby ju nenadrapovalo kašľať a aby sa nedusila a ten liek je aj silno utlmujúci, tak je kľudná, pozerá rozprávky a pekne sa hrajká. Tak budem pri nej ležať v obývačke na gauči.
Malá dostala atb sumamed (berú sa raz za 24 hodín) a tento promethazin sirup v pondelok a ešte jej na noc dávam rectodelt čípky a super to zaberá. V noci sa ani nedrhla, krásne spinkala, aj celkovo vyzerá už zdravšie, akurát je ešte trošku zachrípnutá, ale to už nič nieje.
No idem nás uložiť hajať, tak sa zatiaľ majte krásne 🙂

elinka27
4. říj 2009

caute,dlho som tu nebola a co nevidim,deina je uz double mama,tak blahozelam a drzte sa.My sa s Kubkom uz treti tyuden trapime,zacalo to laryngitidou a potom bol z toho zapal priedusiek,bohuzial uz treti tento rok ☹ Takze nas doktorka poslala na imnunologiu a uvidi sa,stale pisklavo dycha a ani antibiotika nezaberaju,obava sa aby to nebola astma...
Inak deina Matejko si vybral krasny den porodu,presne na vyrocie nasho sobasa 🙂

mia81
6. říj 2009

ahoj Deina ako sa mas ako sa dari malemu?

lulia
8. říj 2009

Ahojte.chcem sa opytat kedy vam zacali chodit deticky ,maly je narodeny 31 tyzdni.

gucz
8. říj 2009

lulia moja malá začala chodiť keď mala presne rok aj 6 týždňov a narodila sa o 6 týždňov skôr 🙂

maatkka
9. říj 2009

gucz gratulujem k chlapcekovi 🙂 bude paaariiik 😀 uz mate meno??? zlatulinke sono-fotky 🙂

andulka4
9. říj 2009

Lulia můj syn je narozen ve 30tt a začal chodit přesně v děn kdy mu bylo 15m....tedy 12m a 14dní 😀

gucz
9. říj 2009

maatkka ďakujem za gratuláciu, tešíme sa veľmi. No meno ešte nemáme, nejak sa nevieme dohodnúť zatiaľ, ale však to má ešte čas

ededik
9. říj 2009

Ahojte kočky...to je mi teda noviniek...Deini...ty už máš bábätko ????
Na margo odsávania, ja odsávam aventkou už rok...ešte minimálne pol roka hodlám...
My sme už oslávili rôčik...ale budeme oslavovať aj v decembri... 🙂

mia81
10. říj 2009

ededik ako si to prosim ta dokazala,klobuk dole

maatkka
10. říj 2009

Ededik prajem Adelke vseeetko naj... naj... najlepsie k narodeninkam 😀 Veeela vela zdravicka a stastnych rodicov 😉

ededik
10. říj 2009

Ďakujeme babky..... 🙂
Mia...som si jednoducho povedala, že to je to najmenej, čo môžem pre Adelku urobiť...Už toho mliečka až tak veľa nepapá /asi 550ml za deň/..takže sa to dá, odsávam len 4x .

Maatkka, vy máte takú šikulku...my sme troška lenivejší...štvornožkovať asi nebudeme, iba keď s ňou cvičím, je nám lepšie na brušku, čo by sme dvíhali ten zadok...Troška ma to aj mrzí, ale dnes nás bola pozrieť reh.doktorka, povedala, že je to celkom v norme, len nožky má veľmi stuhnuté, tak začneme plávať a masírovať...Tak uvidíme, aké výsledky to prinesie...

elinka27
10. říj 2009

lulia moj syn sa narodil o 6 tyzdnov skor a zacal chodit ked mal rok aj sest tyzdnov,cize presne ked mal rok 🙂 ale to je naozaj idividualne.
gucz tak to je super,budes mat parik,my stale nic,ale este to su len 4 mesiace co sa snazime tak snad sa zadari

mila01
11. říj 2009

Deina - delší dobu jsem tu nebyla,takže až dnes jsem se dozvěděla,že už máš chlapečka na světě - mos gratuluju,přeju hodně zdravíčka,štěstíčka a ať je vše v pořádku.Moc gratuluju. 🙂