Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
6. dub 2010

Ano, prevenar je pneumokok. Od roku 2009 je to v povinnom ockovani.

olifcek
6. dub 2010

deina jj, mam knizocku od johnsona a tam su i ockovania...bojim sa ich, velmi, velmi...

deina
6. dub 2010

Skus jej davat take dva tyzdne pred c vitamin, v den ockovania aj trosku viac - citala som raz, ze to pomaha.

olifcek
6. dub 2010

ja malinku plne kojim...ako jej mam aplikovat to C? je cosi extra pre babatka?

andulka4
6. dub 2010

Deinuš v kterém přesně tt se M narodil? proč ti praskla voda?

deina
6. dub 2010

M ako Matej alebo Michal? 😅 Matej je narodeny v 33tt, odisla mi voda a Misko takmer narovnako, 32tt a tiez mi voda praskla. Pri Miskovi lekar tvrdil, ze na vine bola infekcia, ale teraz povedal, ze to uz nemoze byt nahoda takto 2x a uplne rovnaky priebeh, pravdepodobne za to moze Sjogrenov syndrom, teda moje problemy s imunitou, ono to sposobuje vselijake problemy - nastastie toto je ten lepsi pripad. Mame tu temu o reume a tam bohuzial mame baby, ktorych babetka okolo 30tt umreli na srdcove problemy. 😔 Moji su obaja zdravi a bez nasledkov, tak som rada, aj ked prisli predcasne. 🙂 Tebe tiez voda odisla, ak sa dobre pamatam?

Olifcek, je napr Cebion pre babetka, to vies dat na lyzicke ako Vigantol. 😉

olifcek
6. dub 2010

deina VELMI PEKNE DAKUJEM

andulka4
6. dub 2010

né neodtekla...já měla prostě porodní bolesti a když jsem přijela do nemocnice neměla jsem čípek a byla jsem otevřená na 3cm-za 5dní už jsem porodila---vodu mi praskli doktoři

deina
7. dub 2010

Aha, tak to bol niekto iny potom... ale teraz sa citis dobre, ze? 🙂 Tentokrat to uz predcasne nebude.

andulka4
7. dub 2010

no včera na kontrole říkali že mi nic není....tak pokud nedostanu infekci a neprdne voda není důvod nedonosit
klidový režim stále dodržuji 😀 ......ven si berou Davida babičky-já bych ho asi nedohonila

elinka27
8. dub 2010

mne dotiekla doma plodova voda v 34tt a do nemocnice som uz prisla so silnymi kontrakciami.Deina, tebe ako prisli na to ze je to kvoli imunite?Ja sa strasne bojim,ze aj toto porodim predcasne,a hlavne sa nemam ako setrit, maly je strasne zivy tak ma dokaze niekolko krat vytocit do nepricetnosti,potom kricim a nervujem sa s nim, este mi aj uteka a musim ho nahanat a o nadrapovani sa s nim ani nehovorim. 😖

gucz
8. dub 2010

elinka to chce kľud a brať veci s nadhľadom.... keď nejde o život tak ide o....... 😉
Je pravda, že malá ostala trochu tvrdohlavá a rozmaznaná po tom, čo som jej dovolila keď som bola tehotná, ale prechádza to.
Hlavne aby si bola Ty a mimi v brušku v pohode. Ja som pri konci už nebrala ani malú von, chodil s ňou tatík a keď prišiel domov neskoro z práce, tak jednoducho von nešla. Vymýšľala som jej doma program (plastelína, maľovanie, piekli sme spolu a tak, aj rozprávky na dvdčku sledovala, aj sme si stavali z kociek, potom aj z lega)

deina
8. dub 2010

Elinka, ani ti neviem, je to nazor mojho lekara. On mi predtym tvrdil, ze ked predcasne odtecie voda, vacsinou ide o infekciu a cele tehotenstvo ma kvoli tomu pozeral, chodila som tam kazdy 2.tyzden, robil mi stery, krcok pozeral a vzdy bolo vsetko vporiadku, napriek tomu sa to zopakovalo. Tak potom povedal, ze to bude zrejme Sjogrenom, nie infekciou. Inac ja som mu uz predtym ukazovala spravu z nemocnice este od Miska, ked robili histologiu placenty (dobre som to napisala?) a bolo tam pisane, ze bola poskodena - to sa pri Sjogrenovi stava, ale nejako sa tomu nevenoval. Aj tak by s tym nic nevedel urobit. Bola som aj v Piestanoch, je tam Narodny ustav reumatickych chorob, spravili mi imunologicky profil, ze keby boli protilatky vysoke, nieco urobia - ze plazmafereza, ani neviem, co to je... ale oni su hrozne pomaly, davno som porodila a vysledky nikde. Asi sa im stratili, lebo dodnes ich nemam, ale uz ich ani nenahanam, kedze su davno neaktualne. Hlavne, ze ten lekar, u ktoreho som bola mi hned povedal nieco v tom zmysle, ze nooo, Sjogren, SS-A, SS-B protilatky, na interupciu je uz neskoro... nejaky divny bol.

Elinka, neboj sa, podla mna pozitivne myslenie pomoze. Jasne, ked prides k tomu 34tt, asi ti nebude vsetko jedno, ale vies, aky je to super pocit, ked budes za nim? 🙂 Dobre to dopadne, taketo veci sa nezvyknu opakovat, nemas ziadne zdravotne problemy, nie?

andulka4
8. dub 2010

Deinuš a brali ti cévkovanou moč? já měla taky vždy moč ok a až když mě cévkovali přišli na zánět....dostala jsem minulý týden antibiotika

Elinko ale ten 34tt už byl ok, né???

deina
8. dub 2010

Andulka, to nie, nebrali mi. Jedine ked mi robili cisarsky, tak som cievku dostala, ale ze ci aj nieco vysetrovali, veru neviem. Asi nie, nemam taky pocit, ze by lekari hladali pricinu, ja som ich uz vtedy zaujimala ako cerstva rodicka a Matko ako cerstve predcasniatko. Ale kebyze tam nieco je, to by sa neskor prejavilo, nie? Beriem prednison, ten potlaca imunitu, takze ak pride nejaka infekcia, rychlo sa prejavi...

Krasne ti to naskakuje, ze 34tt. Podla mna nebudes mat ziadny problem babetko donosit. 🙂

elinka27
9. dub 2010

deina, ja dodnes neviem preco mi predcasne odtiekla voda,nikto mi k tomu nic nepovedal 😒 neviem ani o ziadnej infekcii ze by som mala,vsetko som mala vzdy v poriadku.Tak aj preto som na pochybach.Co sa tyka vychadzok s malym,no nahanam ho ale zatial ako tak vladzem, a ked nie tak chodi so mnou kamaratka co ma taku malu dceru ako Jakubko tak pomoze obcas aj ona.Len keby som mohla byt v klude,maly je naozaj strasne zivy a ja od prirody menej trpezliva 🙂 tak obcas hucim ako blazniva.Rodit mam na kocni leta tak pocitam,ze aj tak budeme chodit von pokial budem za nim vladat.A v lete je uz moznost ist na piesok,napustit mu bazen tak to nejak budeme musiet zvladnut,co ine nam ostava.

Co sa tyka toho 34tt tak bol ok,ale aj tak nedonoseny a mame teraz problemy,ktore by nemuseli byt keby sa narodil nacas,alebo aj mohli byt tazko povedat.

andulka4
9. dub 2010

já už s D ven nechodím....chodí babička
já jsem s ním jen u našich na zahradě-tam je to oplocené 🙂 🙂 🙂

jinak odtok plodovky je způsoben infekcí takže jste musely mít obě něco v moči :( No co....hlavně že jsou kluci v pořádku

deina
9. dub 2010

Ktovie, asi kazdy lekar inak povie, moj povodne tiez tvrdil, ze odtok plodovej vody = infekcia a predsa potom zmenil nazor.

elinka27
11. dub 2010

mne praveze nikto nic nepovedal a preto som teraz v strese lebo neviem comu sa mam vyvarovat.A moc som mala vzdy v poriadku,tak neviem.Ale tak verim ze teraz to dobojujeme ason do 38tt 🙂

deina
14. dub 2010

Elinka, aj ta nejako castejsie sleduje?

elinka27
24. dub 2010

deina, praveze je to normalka, vobec ma nejak casto nesleduje.Tak ako bezne.A ja sa citim dobre, nemam ziadne problemy,toto tehotenstvo je uplne ine, tak menej to prezivam vsetko,ale to je asi normalne kedze to uz nieje prve.

andulka4
24. dub 2010

Eli tak to je docela blbé že tě nepozoruje dr častěji zvláště když jsi rodila dříve bez příčiny

olifcek
26. dub 2010

ahojte...dnes ideme na prve povinne ockovanie...snad sa podari nezaockovat...neurolog totiz ockovanie povolil, coje i fajn, lebo je zdravucka, ale itak mam strach...skusim lekarku presvedcit, ze kusok soplime, a ze ranka po TBC nie je uplne ok, snad to odlozime este...

jak ja nenavidim tieto vakciny...

deina
26. dub 2010

Olifcek, ked nema zahojene TBC, tak ockovat lekarka nemoze, musi byt zahojene uplne.

olifcek
26. dub 2010

deina super...x;o) dufam, ze ak to ani nekukne, ze jej budem schopna slusne povedat, ze sa to ma x;o)

deina
26. dub 2010

Urcite to pozrie, Misko mal kvoli tomu ockovanie odlozene, kedze to nemal zahojene.

olifcek
26. dub 2010

deina ke dje to zahojene ake to je? suche?

deina
26. dub 2010

Taka bleda jazvicka to je, nic suche tam Matko nema.

olifcek
26. dub 2010

tak a ockovanie nebolo, presunuli se o tyzden...malickej prepichli to po TBC a slo vel ahnisu, museli ho vytlacit...mam jej to framykoinom sypat dva-tri dni a do pondelka by to malo byt uplne ok

dakujem za rady, deina 😵

deina
26. dub 2010

Nemas za co. 🙂 Miskovi to vtedy trvalo dlhsie, zahojilo sa to a o den dva opat zahnisalo... mal potom odlozene ockovanie takmer az o mesiac.