Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
16. kvě 2008

Gucz ty stránky o Marečkovi jsem si podrobně prošla a je to nádhera.....docela jsem si i poplakala a zavzpomínala jak to bylo u nás a jak moc jsem byla neštastná :(

Přeji si aby takovou bolest co jsem cítěla v srdci nikdo na celém světě nepoznal :(

kikimaruska
16. kvě 2008

Dobrý večer...mohu se přidat diskuse na toto téma? Tedy prozatím budu asi hodně číst vaše příběhy...a uvidím jak dopadne ten můj-náš. Mě se narodil Kubíček v necelém 29 tt 10.května 08, ale vývojově odpovídáme tak na 26 tt. Měli jsme stále nulové toky v pupečníku a nevědělo se proč, nepomohli ani kapačky a když už byl stav kritický, šla jsem do pár minut na operaci. Kubík se narodil císařským řezem, vážil 950 g a 35 cm. Teď je na JIP.

gucz
17. kvě 2008

Ahokjy
kikimaruska vitaj medzi nami, prajem veľa sily Tebe a hlavne drobčekovi, aby rýchlo zmocnel a mohol byť s tebou 🙂.
Andulka4 ja som tiež bola hotova, keď som tú stránku videla 1x.

Baby chcem sa spýtať. Pár dní pred pôrodom som videla na čt1 alebo na čt2 už neviem presne dokument o predčasniatkach. Nedostali ste sa niektorá k tomu cez net? ak áno ako? Rada by som si to pozrela, keď som to videla prvý krát, brala som to iba ako ZAUJÍMAVOSŤ, pretože som netušila, že ma to čoskoro čaká 😖

janina77
17. kvě 2008

kikimaruska, vitaj medzi nami. Drzim ti palceky, nech je vsetko fajn. Tieto prve dva tyzdne su kriticke, ale to iste vies. Moj drobcek bol este mensi ako tvoj a vyvojovo len 24.tt., mal len 800 g. To nemal ani prerezane ocka ☹ Tak vela sily a stastia.

elinka27
17. kvě 2008

andulka, samozrejme,ze som myslela,ze pokial sa spravne cvici. 😉
jani,veru neviem,ale povedala mi to rehabilatacna,ze pokial sa cvici ako sa ma,tak ta reakcia pride skor cio neskor

elinka27
17. kvě 2008

gucz,skus na ich stranke mozno budu mat nejaky archiv.

kilimaruska vitaj do klubu 😉

poslete mi ten link na ten pribeh Marecka, nemozem to najst.

janina77
17. kvě 2008
deina
17. kvě 2008

Kikimaruska, vitaj medzi nami, prajem vela stastia. 😉

Gucz, pouzivam Sudocrem, lenze ja blba som mu raz namiesto odskusaneho a dobreho sudocremu kupila sebamed a vtedy sa mi dost vyhadzal. Odvtedy bojujeme so zapareninami, davam mu na to izmzol a nastastie uz je dobre. Takze uz len sudocrem budem pouzivat, kedze mu to vyhovuje.

A musim sa pochvalit - maly sa konecne taha do sedu, ked ho drzim za rucicky a hlavicku tiez zacal krasne dvihat. Zacala som ho viacej takto tahat a hned na druhy den mu to uz slo. Toho krpca treba niekedy len nakopnut. 😅 Alebo je to tak, ze nezacne robit nieco, co sa mu nepaci. Aj s dvihanim hlavicky to bolo podobne - dvihal ju sice od tretieho tyzdna, ale neudrzal ju hore. Potom raz sa mu to podarilo (mal tri mesiace), zapacilo sa mu to a odvtedy s tym nema problem. Teraz som ho raz potiahla do sedu a on vyvalil oci, obrovsky usmev k tomu - a uz sa snazi, uz si tu hlavicku drzi a sam sa taha do sedu, ked mu chytim rucky. 😵

gucz
17. kvě 2008

janina77 diky za ten link ale nebolo to ono. Ja som našla toto, ale ani to nieje ten dokument, ktorý som videla, ale pozrite si
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1095946610...
ak sa to bude dať spustiť

susika
17. kvě 2008

gucz-ja som si tu stranku otvorila a je to niečo úžasné. takí drobčekovia. a čítala si tú titulku? že na tej klinike už zachránili 350 gramové bábätko?

ja stále so slzičkami spomínam, ked moja malá bola na JISke.ako som za nou chodila a vždy s plačom odchádzala, čo bude další den, aj ked ona bola od začiatku veľmi "statočná".ovela viac ako ja a to mi dávalo silu.teraz je už velkáčka, už ťaháme desiaty mesiac a robí len samé radosti.aj ked aj starosti, ale to sú po tých začiatkoch len detaily...

gucz
17. kvě 2008

Tak tak. Moja malá mala teraz desať mesiačkov a keď na ňu pozriem aké je to šidlo, to čo som si prežila sa nejak stráca.... Ten prvý mesiac bol taký divný aj strašný(problémy) aj krásny(bábenko)

janina77
18. kvě 2008

gucz, ten link co si poslala - super, pozrela som si to, poplakala som si, pospominala na to, ake to bolo. My sme mali tiez takeho drobuckeho chrustika, 24. tt, taky sme boli 😉

andulka4
18. kvě 2008

Pláču jako želva 🙂 Měla jsem cukrovku a proto měl Davídek v 31tt 1900g.......byl chuďunký ale větší než ty děti tam :( Strašně se bojím mít další miminko znovu bych to nechtěla prožívat. Nedokážu si ani představit těhotenství.....to zřejmě proležím :( Myslíte že ta pravděpodobnost že se to bude opúakovat a zase nedonosím je velká?

panterka
18. kvě 2008

andulko, úplně Tě chápu... já jsem nedonosila ani jednoho prcka a představa, že bych třetí těhu zase proležela a pak třeba rodila ještě dřív, to už nee ☹ a to jsem si vždycky říkala, že bysme si pak mohli později pořídit ještě třetího benjamínka 😒

gucz
18. kvě 2008

čauko baby, aj ja sa bojím mať druhé mimino. Písala som si s jedným gynekológom cez net a ten mi povedal, že ak som porodila predčasne ( a to nebolo tak skoro ako janina77) tak druhé tehotenstvo bude omnoho viac sledované, asi ryzikové. No ale keďže dostávam materskú almužnu (materský príspevok) a bývame v nájomnom byte, ak sa nechcem ísť s manželom a malou pásť, tak tak druhé mimino neprichádza do úvahy, aj keď by som si to moc moc moc želala. Možno neskôr.

andulka4
18. kvě 2008

Gucz i v tom pořadu zmiňovali že ty co porodí předčasně tak jsou potencionálně zase nejrizikovější....ach jo bojím bojím

Já to asi risknu za 2 roky znova 🙂 Maminku budu mít už tou dobou na důchodě, tak snad pomůže

deina
20. kvě 2008

Aj ja to chcem risknut este aj druhykrat, hoci predcasny porod mi bude opat hrozit. Sposobila ho moja choroba a tej sa uz nezbavim, ale verim, ze ma budu viac sledovat a mozno sa nieco bude dat robit, ak by nastal podobny problem. 🙂

grettka
20. kvě 2008

ahojte, pisala som sem minuly tyzden o svojej sesternici a jej babetku, tak malicky sa narodil v piatok rano, mal 825g, ma nedovivinute plucka a je samozrejme v inkubatore. Zatial nemam ziadne dalsie informacie, mamina za nim chodi kazdy den iba na chvilku, zatial je este tiez v nemocnici, sama povedala, ze to berie len den po dni. Snazila som sa ju trosicka povzbudit, skoda, ze nama pristup na net, mozno by jej pomohli skusenosti inych mamiciek s takymito babetkami. Ak budem mat nejake info, tak zas napisem.

andulka4
20. kvě 2008

Gretka držím pěstičky ať to dobře dopadne

Deina a co máš za nemoc? Smím li se zeptat? Já měla problém takový že Davídek byl veliký a tlačil mi na ledvinu....ta mi zase tlačila na dělohu a vyvolala předčasně stahy :( Byl velký protože jsem měla těhotenskou cukrovku na to jsem ale přišla až po porodu. Nestihla jsem si ani zajít na výsledky :( a už byl na světě 🙂

deina
20. kvě 2008

Andulka, vola sa to Sjogrenov syndrom, je to autoimunitne ochorenie (co znamena, ze tela vytvara protilatky voci vlastnemu telu), chodim pravidelne k reumatologovi a vedela som od zaciatku, ze pri takychto chorobach je vyssie riziko potratu alebo predcasneho porodu. Ale behom tehotenstva sa neprislo na to, ze sa nieco deje, nestihla som ist na prietoky, tam by to boli odhalili. Placenta uz bola vraj uplne prezreta, preto sa maly rozhodol ist von. Inak tiez som mala tehu cukrovku, ale dodrziavala som dietu a ta nam problem nesposobila. Ale tiez som si nestihla zajst po jedny vysledky. 🙂 V skole si robia srandu, ze som pracovala az do posledneho dna - mala som ist v pondelok na MD, ale vo stvrtok mi odtiekla voda, takze som skoncila v nemocnici. Nastastie je maly vporiadku, asi aj dobre urobil, ze sa vypytal von, ktovie, co by bolo, kebyze placenta uplne skonci. 😖

gucz
20. kvě 2008

čauko aj ja som mala tehu cukrovku, ale mala som len dietu, a povedali mi že to ten pôrod nespôsobilo, v mojom prípade to bola asi na 95% infekcia.

grettka taktiež držím palčeky nech sa darí

my máme novinku : oddnes rána chodíme po štyroch, doteraz sa malá len plazila. Po tých štyroch chodí síce len na koberci, ale aj tak som veeeeľmi rada. A včera sme mali prvý pád - úraz, malá si buchla hlavinu, má na čele modrinku, hrča sa jej nespravila a ani ju to nejak už nebolí, nemá to citlivé, ale ten plač po tom páde bol strašný.

elinka čo bolo u neuroóga? Všetko ok?

grettka
20. kvě 2008

tazko sa mi to pise, prave som sa dozvedela, ze malicky pred par minutami dodychal...

kili
20. kvě 2008

grettka, panebože, to mi je ľúto 😖 ☹ ☹ ☹

licina
20. kvě 2008

grettka,
taky je mi to líto. Úplně mě zamrazilo............

andulka4
20. kvě 2008

nevím co na to napsat :( Je mi to velmi líto ☹

gucz
20. kvě 2008

Aj mne je to veľmi ľúto, chúďatko malinké a úbohá jeho maminka, neviem si to ani predstaviť čo teraz musí prežívať. Prajem jej veľa sily... ☹ 😢

gucz
20. kvě 2008

Ahoj licina ako sa darí Jakubkovi? už ho odpojili, dúfam že áno a že to zvládol v pohodičke

kili
20. kvě 2008

naši boli obaja ešte menší a keď prežili prvé hodiny, tak som si naivne myslela, že sa už nič stať nemôže 😔 . Plakala som, až keď som si po niekoľkých dňoch prečítala, že deti pod kilo prežije tretina, tak som si vyrátala, že keby sme mali trojičky, tak prežije možno jeden ☹

gucz
20. kvě 2008

fuha dosť drastická štatistika, ale zasa - moja mala 2620g a tiež sa do večera nevedelo či to vôbec prežije a to sa narodila ráno pred ôsmou

janina77
20. kvě 2008

grettka, to mi je luto. Je to pre maminku a urcite aj pre vas vsetkych poriadne tazke. Nas bol mensi a pri kazdej navsteve na JISke nam hovorili, ze prve 2 tyzdne nam nic neslubia, ze sa moze stat vselico ☹