Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
18. zář 2008

praveze ani nie, vzdy sa rad pestoval,ale bolo mu jedno kto ho pestoval, hlavne ze bol na rukach, ale teraz staci ked len zajdem za roh a uz jaci 😒

gucz
19. zář 2008

elinka to je len obdobie, že len mama, aj moja to mala, tiež som myslela že sa zbláznim. Ono on si uvedomil, že keď bude plakať, tak prídeš, že Ty si tá jediná osoba, a je to vlastne dobre, znamená to, že poskočil v psychickom vývoji. Niektoré deti to majú až po roku. Prečítaj si v batolatách tému mama mama. Laura tiež nechcela nikoho okrem mňa ( a zázračne mojej mamy, keď je tá u nás, tak nechce ani mňa 😀 ). Môj otec i svokrovci boli nešťastný, ale netreba to siliť, ono ho to prejde, keď si uvedomí, že tam budeš vždy a nestratíš sa. Moju to už chvalabohu prešlo, ale trvalo jej to asi mesiac a pol. Revala aj keď sa jej prihovorili "cudzie" predavačky a to sa pred tým na ne škerila o dušu a kívala im ešte kilometer za obchodom.

deina
19. zář 2008

Caka to aj nas? 😅 Ja by som bola aj rada, kebyze nechce ku svokrovcom - momentalne svokre opat nedoverujem, napchala mi maleho bananon, pricom ho ma zakazany. Neviem, preco sa neopytala a neviem, naco mu ho vlastne davala (nebol hladny) a co je to vobec za drzost, dat nieco dietatu, ktore nie je jej??? 😠

elize
19. zář 2008

elinka aj my mame choditko. Nech si hovori kazdy co chce, my sme vyrastli na choditku a nemame kryve nohy a sme OK. Jasne nedavam ho tam na dlho, max. hodinu denne. Hlavne ked musim ist WC, vychystat veci von, rychlo nieco urobit co nepocka kym drobec zaspi. Je to super pomoc. A urcite si na neho zvykne. Aj nas velmi jacal ked sme ho tam dali. Nechaj ho na viditelnom mieste. Zo zvedavosti sa sam k nemu dostvornozkuje, uvidis 😉
Maxinko by tiez len chodil. Minule sa postavil k sedacke a snazil sa na nu vyliezt. Najprv ho asi budem musiet naucit zliezat 😀

elize
19. zář 2008

Deina, ja svoju svokru tiez moc nemusim 😝 ale na to su svokry, nie 😀 mna by tiez dozralo, keby mu cpala nieco co nemoze 😠

gucz
19. zář 2008

hmmm, tak to ja mám dobrú svokru, oni by malej aj chceli hocičo dať, ale ja som im hneď na začiatku povedala čo smie a oni vedia, že jej dávam jesť len ja, teda okrem kukuričných hovienok, tie jej kupujú (schválila som). Oni by jej totižto dávali aj čokoládu a bravčové mäso a podobne, ale povedala som že minimálne do 2 rokov nehrozí a oni to rešpektujú, aj keď sem tam nejaká poznámka padne, ale ja na to už nereaguje. Laura je moje dieťa a ja som zaň zodpovedná. Keď sme tam ešte bývali, aj vtedy som si malú kŕmila sama, fľašu s mliekom malej dala svokra možno 2x.

gucz
19. zář 2008

a to chodítko je fakt pomoc, našej Laure sa v ňom hneď moc páčilo, ale tiež som ju tam dávala len na chvíľočku (keď som šla na wc a podobne). MM mal tendenciu ju tam odkladať, ale ja som ju odtiaľ vyťahovala 🙂 .

elinka27
19. zář 2008

tak dnes to bolo lepsie, bol v choditku 2x a vydrzal tam,hoci len 10min.Ale dufam,ze si zvykne, ja ho tam tiez nechcem davat na dlho,ale jednoducho uz si potrebujem obcas len tak sadnut, bez toh oze by som za nim behala a daval pozor ci necapne alebo sa neudrie.A zistil,ze s v choditku lepsie dociahne na niektore veci ako napriklad tie co su na stoliku v obyvacke a utierky na radiatore, tam sa pred tym neodvazil stverat 😀 Tak snad sa to pojde.

Co sa tyka svokry ja ju nemusim nejak odjakziva, dokonca pred tym boli casy, kedy ma chytal amok ked povedala nejaku poznamku.Teraz uz som sa naucila trochu to ignorovat,ale obcas ma este nastve.Maly ma teraz take obdobie, okrem toho ze je na mne nalepeny, este aj to ze akonahle vidi niekoho jest chce aj on chodi za nim a pyta.A moji svokrovci by mu dali hoci co, ved ked pyta preco mu nedam,ze? Ma ide porazit.

szivem
19. zář 2008

ja mam take kamosky,nevedia si vtlct do hlavy ze Mario ma presny rezim kedy papa a co este nesmie.Silou mocou skusaju do neho napchat hocijake sladkosti a este im to pripada smiesne,no ja si stojim za svojim.

elize
19. zář 2008

Ja obdivujem slobodne mamicky, alebo slamenne vdovy 😀 cely den same s takym "zivym striebrom". Ja sa uz neviem dockat kedy MM pride z prace, konecne mozem potom na chvilku vypnut. Dnes si zobral dovcu aby mohol byt s nami, lebo robil vkuse cely tyzden do neskoreho vecera. Tak som si dnes pospala do 9:45, aj v noci k nemu vstaval 🙂 joj ako ho velmi lubim 🙂

deina
19. zář 2008

Take divne to je... 😖 Mame som nehovorila o tom banane, ani sestre a ta dnes zacala srandovat o tom, ci donesie Misulovi banany v cokolade. Tak som sa jej pytala, ze to odkial vie a ona, ze mama hovorila, stazovala sa jej moja svokra (manzel ju vtedy riadne znosil, az mi jej bolo aj trochu luto). A ked som teraz hovorila so sestrou, vyznelo to tak, ze ona (svokra) si mysli, ze malemu nedoprajeme poriadne jedlo, ze ho krmime len takym nicim... Akym nicim? Vsak je vsetko mozne, ovocie, zeleninu, maso... nic mu nechyba (vsak staci nan pozriet, nie?). Nemyslela som si, ze je takato. Sice je pravda, ze ona svojho syna krmila perkeltom a haluskami, ked mal tri mesiace...

Ja som vraj choditko nemala (a bohvieako rovne nohy teda nemam 😝 )...

elize
19. zář 2008

deina kasli na nu. Stara skola, to neprevychovas 😅 Ktovie ake my budeme svokry 😀

deina
19. zář 2008

Hrozneeee. 😀 Ale nie, vsak ja nie som taka, zeby som sa do niekoho starala, ved kazdy ma svoj vlastny rozum. Inak uz to slovo je take skarede, ze? Ze svokra, to ani dobre zniet nemoze. 😒

elize
19. zář 2008

xixi 😀 nova nadavka, ze "svokra" 😀 ked mi bude sestra liezt na nervy tak jej poviem "ty svokra" 😀 😀 😀

deina
19. zář 2008

😀 😀

Ale to sa fakt neda pekne povedat, ja ju vlastne ani nevolam svokra, ale "D...ova mama". To je predsa len take normalnejsie oslovenie.

szivem
20. zář 2008

na svokry sa hodi aj ten vtip:stratila sa nam svokra,kto ju najde dostane cez drzku.

deina
21. zář 2008

😀 To je dobre.

elinka27
22. zář 2008

baby ja tej mojej nehovorim svokra ale "svorka" 😀

gucz
22. zář 2008

😀 svorka čoho? vlkov?

deina
22. zář 2008

Tak to musi byt potom riadna potvora. 😅

Misulo mi nadalej nepribera, ale snad sa rozbehne. On asi vsetko vyplazi von, neustale sa plazi - dam ho rano na koberec a tam sa plazi do vecera. 😀 Ale nie, to by bolo pekne, ani by som o nom nevedela, ale fakt vydrzim velmi dlho plazit sa a byt na bruchu.

szivem
22. zář 2008

ked sa dieta zacne viac pohybovat aj s priberanim je to uz pomalsie,z toho si nic nerob,kym sa ti nezda vychudnuty,môj ma 16mes.a vazi 10,270kg a to sa ani velmi nehybe

elize
22. zář 2008

tak my sa trapime so zubami ako sa len da 😢 uz tretia noc o nicom. Maxinko sa budi so strasnym krikom, neda sa utisit aj hodinu. K tomu jeden den bola aj teplota, soplik a kakanie aj 7x. Chudatko moje taku ju ma zaparenu, a to som ho hned ako sa vykakal prebalila. Dnes sa mi to zdalo uz lepsie. Teplotu nemal, sopliku je menej a kakal "len" 4x Tak uvidime aka bude noc.

Deina aj Maxik trosku pochudol. Tiez neobsedi. Uz sa stavia na nohy a chodi popri nabytku. Je to stale take nemotorne, tak len beham za nim. Uz som aj ja pochudla, o chvilku ma uz nebude. Takze neboj je to OK. Chvilku potrva, kym si uvedomi, ze ked chce nejaku energiu vydat, musi viacej prijat 😀
On sa rozpapa 😉

To mi pripomina, ze som dnes od obeda nic nejedla 😅 tak pa

deina
22. zář 2008

Chuda Maxik, tak nech to tie zubky uz dlho netrapia. 😔

Dnes ale toho zlupol vela, ja neviem, kam to vsetko dava. 😀 Zeleninu a maso vyse 200g (za ten vacsi avent poharik, 220ml) a este vypil aj vyvar z tej zeleniny, bolo to take dobre huste, tak som mu to dala (aby mal aj nieco teple v bruchu, lebo obed chcel len izbovej teploty) - asi 80ml. Myslela som, ze nebude hladny aj styri hodiny, ale kdeze, pekne si vypytal mlieko o tri hodiny. 😅

elinka27
22. zář 2008

tak Jakub, ma uz od vcera siedmy zub vonku, a veru tiez sme si uzili 😖
inak dnes mame s manzelom vyrocie svadby, tak sa tu nebudem dlho zdrzovat 😎

nerobili ste niektora detsku vyzivu s jablk?Mam recept kde sa davaju vanilkove pudnigy ale neviem ci ich mam uvarit a ak ano ako alebo ich tam len nasypat.

deina
22. zář 2008

Ja jablka len uvarim a rozmixujem, zatial som tak ine nedavala, tak neviem poradit. Mozno to spolu povarit? 😕

deina
22. zář 2008

Gratulujem k vyrociu. 🙂 Kolke mate?

elinka27
22. zář 2008

mame prve vyrocie 🙂
no nic utekam. Uz som na to prisla, pudingy sa len zriedia vodou a potom sa do tej zmesy daju povarit 😉

gucz
23. zář 2008

ahojky baby
elinka gratulujem k výročiu
aj ja som robila výživu, jablká som povarila a s cukrom a potom som tam vliala zlatý klas rozmiešaný v studenej vode. a povarila som to do zhustnutia. Tie jabĺčka som predtým rozmixovala. Ak máš jabĺk viac, napíšem Ti recept so ip, lebo mám recept na 5 kg jabĺk. Daj vedieť.

gucz
23. zář 2008

No a ešte som chcela napísať, že aj my máme za sebou hroznú noc. Malá bola včera mrchavá, poobede jej začala tiecť z nošteka voda a v noci sa jej už zle dýchalo pre sopel, asi od jednej som ju nosila na rukách možno aj hodinu. Bola hore asi 10 x, tak ja som teraz ako omáčka. Aj som jej dala pod matrac veľký vankúš, nech je vyššie. Teraz jej tečú sople ako sviečka fujha, ale lepšie akoby to zostávalo vnútri. Akurát že sa odsať nechce dať, musím s ňou bojovať, reve pri tom ako tur, proste strach a hrôza. Ale teplotu nemá. Som z toho na nervy, a najhoršie je, že nás dnes mali očkovať druhou dávkou prevenaru, tak to musíme odložiť. Musím ísť zavolať doktorke...

deina
23. zář 2008

Tolko deti je teraz chorych, co je nieco vo vzduchu? Akurat mi aj kamoska volala, ze mala jej v noci hrozne kaslala, vobec nespali, mala sa jej az dusila od kasla. 😒