Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

janama001
5. říj 2008

ahojte nas sopliky uz presli - teda dufam tri dni som bola soplava aj ja ale tiez to preslo. zajtra ideme po mesiaci na rehabku tak som zvedava co povie. betarka uz sa vedela aj sama prevratit z chrbta na brusko a akosi to prestala robit. najnovsie sa chce strasne plazit pohyby by aj boli len to este nejde do predu ale v plazeni na chrbte 🙂 je majsterka

vsetkym soplikatym prajem rychle uzdraveniel

ededik drzim palce a hlavne vam prajem vela sily

gucz
6. říj 2008

Čaute tak sa hlásime aj my. Malej soplík v piatok prešiel a dnes jej zasa tečie z nosíka ☹ , ja už som z toho zúfalá, zajtra sme mali ísť konečne na to očkovanie, čo už 2 týždne odkladáme. Najhoršie je, že neviem, ako mám malej pomôcť, aby jej to prešlo. Striekam jej tú morskú vodu, kto jej rýchlo potom soplík vytečie a na chvíľu má pokoj, ale nejak to neprestáva. Inak jej nič nieje, je čulá, pýta papať aj lieta hore dolu. Tak neviem...

deina
6. říj 2008

Ededik, my cvicime Vojtovku - kvoli hypotonii, ale v poslednom case je to o nicom cvicenie, maly je velmi silny, proste ho v tej polohe neudrzim. 😒

Dnes som ako matoha, budil sa v noci snad kazdu hodinu - zase bol vyvedeny z rezimu, uz asi nebudeme chodiet v nedelu k nasim dlhsie, len nachvilku, aby potom spal doma, lebo inak sa s nim neda vydrzat. Este mam aj svalovku (niekto zacal cvicit 😀 ) a zub ma boli, no radost... Ale maly ma oba zuby vonku! 😵 Predvcerom uz spinkal uplne krasne, pokojne, zubky ho netrapili.

Sopliky este tiez ma, neviem, kedy ho to prejde.

ededik
6. říj 2008

Ahojte bambuľky,
strašne Vám ďakujem za povzbudivé slová.
Včera sme boli opäť za žabkou, už nám nechudne, váhu si drží, takže to pomaly pôjde už hore. 😵
Aj dávky mliečka jej už zvýšili.
Deini, však uvidíme, ak bude treba cvičiť, tak cvičiť budeme, včera sa tak krásne preťahovala a mrvila, bola som tak veľmi šťastná...Nechcelo sa mi veriť, ako taký kilový človiečik toto všetko dokáže.
Dnes ideme opäť za ňou, už sa neviem dočkať.

gucz
6. říj 2008

ededik máš krásne dievčatko, aká je zlatá na fotečkách. Neboj, priberať začne, až sa budeš diviť. A k tomu cvičeniu... niektoré nemocnice, teda oddelenia a lekári tam dávajú cvičiť maminkám hneď od príchodu z nemocnice domov s bábätkom. Keď sme boli ešte s Laurikou v nemocnici, tri dni pred odchodom domov chodila rehabilitačná sestra a ukazovala nám ako cvičiť. Ja som s malou cvičila od pôrodnice, veľmi jej to pomohlo, cvičili sme dlho, ale teraz keď už lieta ako šinter by nikto nepovedal že je to predčasniatko. Dokonca predbehla vývojom aj niektoré detičky u nás v okolí. Samozrejme nie vo všetkom a nie všetkých. Tak sa neboj, všetko bude dobré, len treba veriť a myslieť pozitívne. Cvičenie je nepríjemné (pre maminku aj pre dieťa), ale treba sa obrniť proti plaču, blbým pripomienkam okolia (maminka Ťa ide zasa trápiť?/svokra/) a hlavne treba vydržať a myslieť na to, že dieťatku pomáhaš. No možno cvičiť ani nebudete 🙂

sylvar
6. říj 2008

gucz, Laurinka už běhá?to je šikulka šikovná 😵

elinka27
6. říj 2008

veru tie predčasniatka si to niekedy tak rýchlo dobehnú,že ten "rozdiel" už ani nieje poznať. 🙂
Náš tiež dlho nič a teraz ho naháňam po byte.

Malý je stále mrzutý, kašeľ stále pretrváva aj nádcha, najhoršie je,že do neho nedokážem dostať lieky, bijeme sa pri tom a polovícu vypluje. 😠 A štrajkuje aj pri jedení, ledva sa naje

deina
6. říj 2008

Ededik, ked pekne papa, kaka a zvysuju jej davky mlieka, zacne zachvilku krasne priberat. 😉

Baby, my mame taaaak uzasnu alergologicku! Misulo ma vysledky vporiadku (nejake potravinove alergie), nic tam nie je a ze mu mozem zacat davat jogurt - najlepsie tvarohovy ako napr Pribinacik. 😕 Vsak tvaroh je dobre tazky na zaludok, no nie?

A zas sa mi vyhadzal, neviem, z coho ... mozno z liekov, v jedle nemal nic nove.

fajn
6. říj 2008

ahojky Deina nám na gastrologii říkali že mléčné výrobky od roku. Dianka mi z toho blila.

fajn
6. říj 2008

ededik neboj Adelka to zvládne kukni na naše fotky Dianka měla 650g a narodila se 23 týden a je šikovná. Někdy se divím co všechno už ví a kde se to dozvěděla . Držím pěstičky ať je zdravá a šikovná. Mi cvičíme už 3 roky a dá se to vydržet sice někdy toho mám dost ale když se musí tak se nedá nic dělat. Tak ahojky 🙂 😉

ededik
6. říj 2008

Babuľky, Adelka nám pribrala, na 1070 g !!!!! 😵
Júj, ale mám radosť !!!! Pekne papká z fľašky, dr ju pochválila, že iné detičky s jej váhou ešte kŕmia sondičkou a ona už fľaškuje... 😀

gucz
6. říj 2008

Sylvar malá behá už od 27 augusta 😉
ededik, Adelka je šikulka, len tak ďalej 🙂

Deina pribináček by som nedávala, ono to nieje ani tak ťažké na žalúdok, ako na obličky, je v tom moc bielkovín. Radšej skús čistý biely jogurt a ak by ho nechcel, tak mu tam primiešaj ovocie. Moja sa naučila papať jogurt, keď som jej doň pridala popučený banán. Teraz miluje jogurty, termix, smotanové pochúťky, a vlastne všetko mliečne. Najradšej má vanilkové, a jahodové. Každé ráno visí na chladničke a kričí ham ham

rohacka
6. říj 2008

Deina - pripajam sa ku Gucz - v Pribinackovi nie je ani zmienka o jogurte - obsahuje smotanu a tvaroh. Do roka urcite davaj len kyslomliecne vyrobky - najlepsie biely jogurt, pripadne s trochou nastruhaneho jablcka alebo bananu, nech sa neuci na sladke uz od teraz. Ja som zvykla davat aj trochu domaceho dzemu alebo kompotoveho ovocia - v zime pre zmenu.

andulka4
7. říj 2008

Holky tak já tu naši pětizubou kosatku vůbec nepoznávám 🙂
Za posledních 10dní dělá zase takové pokroky 🙂 Už se otáčí kolem své osy dokola a začal se přetáčet z bříška na záda ale to se mu zas až tak nechce.....raději řve ať ho otočím já 🙂 No a pěkně si papá palečky na nožkách 🙂

Deino: Souhlasím s holkama raději dávej bílý jogurt

sylvar
7. říj 2008

deino, já malé dávám jen bálý jogurt, ona mi ani jiný nesní 🙂 ovoce do toho nechce, ovocný nesní ani náhodou 😅 a ještě pozná obal od jogurtu, takže když není zelený, nejí ho, vůbec nechápu 😕 prostě activie nebo jakýsi bio jogurt z lidlu v zeleném kelímku
pribiňák jsem zkoušela jednou a ani lžičku nesnědla 🙂
ededik, to jsem šťastná s váma 😵
gucz, to je teda šikulka šikovná

my zase musíme mít každé usínání flašku mlíka, jinak řve, i když je po jídle a jde spát,t ak tu flašku musí mít 😅 aspoň má tekutiny...nechce moc pít a vždycky nutit nejde, prostě nepolkne

andulka4
7. říj 2008

Sylvar já zas musím u každého usínání dát prso 🙂 jinak neusne 🙂 Takže když jdu nááááhodou jednou za 100let večer ven tak manžel jezdí po bytě s kočárkem aby ho uspal 🙂

sylvar
7. říj 2008

andul 😀

deina
7. říj 2008

Ja mu pribinacika urcite nedam, poslala som vcera manzela, nech kupi v Kauflande Hollandiu, vraj su velmi dobre. Prisiel domov s troma pol litrovymi jogurtami. 😀 No a ked som to dala krpcovi ochutnat, zatvaril sa, akoby sa drhol, vobec mu to nechutilo.

No teda, Adelka je velmi sikovna, ked uz takto paradne papka! 😵

A Davidko tiez, coze sa tak rozbehol? Krasne. 😵 😵

Nas maly musi mat flasku s vodou, inak nezaspi. Neverim, ze moze byt kazdy vecer tak strasne smadny ako sa tvari. 😕

andulka4
7. říj 2008

Sylvar v kterém týdnu se malá narodila?
Koukala jsem ti do alba a JE NAPROSTO ÚŽASNÁ, KRÁSNÁ NO PROSTĚ UŽ JE TO VELIKÁ PRINCEZNA 🙂

elinka27
8. říj 2008

ja dávam malému Activiu bielu, alebo bielu-sladkú, do toho mu nastrúham jablčko,alebo pretlačím banán, k tomu rožok a ide sa s tým zadrhnúť 🙂

Inak my sme boli včera na kontrole a zatiať nič moc, stále chrčí, aj tento týždeň vynecháme plávanie 😒 a kontrolu máme v pondelok, som sa pýtala či už aspoň na chvíľku von môžeme a dokina povedala,že na hodinku keď je teplo, inak nie.

gucz
8. říj 2008

ahoj elinka, no to nieje nič moc keď je choručký drobec, prajem rýchle uzdravenie. My sme boli včera na kožnom, dostali sme krémik, malá má takú suchú kožičku na nošteku a čele. Potom sme boli u detskej, konečne na tom očkovaní (druhá dávka prevenaru). Po tej injekcii plakala strašne, a hádzala na mňa taký pohľad, že mama čo si im to dovolila, aby mi robili zle. ☹ . Dnes má z toho teplotu 38 stupňov, ale nieje nejak zlá, umrnčaná alebo niečo podobné. Tak uvidím ako to bude do večera. Aj ja sa cítim taká nejaká nakapatá, tak sa nalievam čajom. KOnečne má byť pekne, hlásili včera oteplenie a ja budem chorá... no dúfam že nie.

deina
8. říj 2008

Skusim mu pridat ovocie do toho jogurtu, ak samemu nepride na chut.

Jakubkovi prajem rychle uzdravenie. 🙂 Aj nam lekarka zakazala chodit von, ale teraz je pekne, tak pojdeme, maly je na nevydrzanie, ked nejdeme von a vonku aj pekne spi, takze mu to podla mna prospieva. Kym mal teplotu, tak sme von nechodili.

ededik
8. říj 2008

Ahojte kočky,
malinká nám pribrala na 1090g !!! Keď sme tam prišli, skoro sme spadli z nôch, mala pri ústočkách cumlík a dudlala o dušu. Ale asi sa jej nepáčilo, že jej ho vzali /kvôli klokankovaniu/, lebo zo začiatku na mne plakala.
Nechce sa mi normálne veriť, že taká žabička maličká, zvládne tak veľa.
Dnes ideme opäť za ňou, už sa strašne na ňu teším.

tamia
8. říj 2008

deina,
pribináčikom by som určite nezačínala, je ťažký na žaludoka zapeká... skús activiu bielu, a alebo bielu sladkú s piškotkami a daj do toho trochu ovocnej výživy... to je bašta 😉

deina
8. říj 2008

Ani som mu nekupovala pribinacika, ja sama by som mu nedala, ale je mi divne, ze nam ho radila alergologicka. 😕 Kupila som mu Hollandiu, zatial mu nechuti, aj ked som ju skusala zakamuflovat do vyzivy - vyzivu zjedol, jogurt vyplul. 😀 Skusim potom activiu, mozno mu zachuti viac.

Ededik, mas sikovnu malu zabku! 😵

elinka27
8. říj 2008

deina, nas maly tiez nechcel Hollandiu, ale Activiu basti jedna radost, a uz som mu skusala dat aj tu marhulovu activiu a len sa tak zaprasilo.Najradsej to ma s rozkom, alebo piskotami, a sem tam mu tam davam ako som uz spominala to ovocie,a ked nemam tak vyzivu.A Activia je dobra aj na travenie 🙂

deina
8. říj 2008

Kupila som dnes akysi hipp jogurt, tak uvidime. Ked nie, skusime activiu - inak kedy mu to mam davat? Rozhodla som sa tak, ze obcas (raz, dvakrat do tyzdna) namiesto ovocnej desiaty dostane jogurt.

elize
8. říj 2008

Ededik presne sa mi vybavil ten pocit ked sme za Maxikom chodili kazdy den a tesili sa ked pribral co i len 10g 🙂 Adelka je sikovna ked tak krasne papa z flasky 🙂

Deina my sme zacinali s bielou activiou, velmi mu chutila. Len je dost riedka, vies si asi predstavit ako po jedeni vyzeral 😀 holandiu zo zaciatku tiez nechcel. Vcera som mu ju dala opat a normalne ju celu zbastil. Len sa tak zaprasilo. Ja mu jogurty davam na olovrant namiesto mliecka. Ale o 1,5 hodiny mu dam aj to mliecko a vypije ho. Jogurt ho velmi nezasyti, ale je zdravy a chuti mu 🙂

elize
8. říj 2008

deina a nedavam mu ich kazdy den, tak 3x do tyzdna

deina
9. říj 2008

To staci, nie? Chcela som mu ich davat asi 2x do tyzdna, ale k ovociu na desiatu, nie na olovrant, lebo sa bojim, ze aj tak pije malo mlieka. Ale ked hovoris, ze jogurt ho i tak nezasyti a vypije potom i mlieko... no uvidime.