Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

viera78
9. únor 2008

psoriaza je ochorenie imunitneho systemu vsetky taketo choroby co sa tyka imunity poistovna preplaca polovicu ceny.

lula5
9. únor 2008

Baby, poradte kde v BA kupit malilinke oblecko pre malilinkeho cloviecika. kamaratka vcera porodila 1,9kg chlapceka. Mother care v Auparku viem, este niekde inde?Dakujem.

janina77
9. únor 2008

lula - take male oblecko kupis aj v C&A, Next, H&M. My sme najviac pokupili v C&A, vysli cenovo najlepsie, najmensie sme mali c. 42. Ale najkrajsie veci ma Next a Mothercare 🙂 . Inak aj z Tesca veci oznacene ako Novorodenec su malicke, typujem taka 50-tka.

kili
9. únor 2008

lula, ja mám nejaké malé, ale má to trošku škvrny od maltoferu, ale dám to zadarmo 😉

kili
9. únor 2008

... možno niektoré škvny ani nemajú, fakt neviem. Sú to dve body veľ. 46, ale podľa mňa je to skôr 42 ale Adamko to nosil až asi do 54cm (sú tenký a na nich sa všetko nejak natiahne), je to toto: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... , potom čisto biele veľ. 44, potom dupačky biele veľ. 44 2ks a asi ich je viac, ale to už nepamätám, dupačky nepoužívam.

lula5
10. únor 2008

Dakujem baby za radu, Kili IP.

deina
11. únor 2008

Vierka, to som nevedela. Hocijake ochorenie imunitneho systemu je dovod na preplacanie HA Nutrilonu? Ja mam problemy s imunitou, autoimunitne ochorenie (reumatologicke - Sjogrenov syndrom) a bolo by fajn, kebyze nam poistovna nieco preplati, maly je hrozny hlados. 😅

Ozaj, ake mliecka piju vasi mali? My mame zatial Nutrilon HA 1, ale mam taky pocit, akoby ho to niekedy nezasytilo poriadne, byva strasne hladny. Normalne by mal mat davku okolo 60 ml, casto zje 120ml a teraz v noci zjedol az 140ml, taky bol hladny.

kili
11. únor 2008

deina, a koľko váži, že by mal mať dávku len 60? Malo by to byť okolo 200ml denne na kilo. Koľko teraz váži?

lendy1
11. únor 2008

deina,
potřeby tekutin je zhruba takto:
0-4 měsíce 140-150 ml na 1 kg váhy
1-4 roky 110 ml na 1 kg váhy

ve vašem věku mi malej jedl 90ml a docela často, cca po 2hod. a trvalo to několik týdnů. Nejspíš chtěl dohnat svoji váhu 😀 takže malému dej jak chce a kolik chce, kašli na nějaké tabulky na UM

my máme Bebu HA

janina77
11. únor 2008

lendy, a od 4 mes. do 1 roku? 😉

lendy1
11. únor 2008

janina, to jsou převzaté info z kojeni.net, ten údaj mezi jim tam asi nějak vypadl 😀 , každopádně to bude asi 140-110ml 😉 stejně je to jen orientačně, já jsem se tímto neřídila nikdy, spíš jsem dávala malému jak si řekl sám - kolik a kdy...

kili
11. únor 2008

no mne to príde teda nejak málo, aj v nemocnici im dávajú viac. Mne dr na JIRSke povedala, že by to malo byť 160-170 na kilo

deina
12. únor 2008

160-170ml ako jedna davka alebo na cely den? 200ml sa mi zda strasne vela, ale ak si myslela 200ml na cely den, tak zase sa mi to zda malo. Niekedy vypije 60 ml, vacsinou okolo 100ml, ale zvykne aj viac, najma v noci. V noci stiahne aj 140 ml, neviem, preco akurat v noci je taky hladny. Takze za den je to okolo 700-800ml? Teraz vazi 2.5 kila.

kili
12. únor 2008

deina, je to na kilo na deň, čiže ak máš 2,5kg dieťa, tak potom 200*2,5=500ml na deň, to je 8x62,5ml.
To ti zje naozaj veľa, ale keď mu to vyhovuje a nezvracia pri tom, tak to bude asi v pohode.

deina
12. únor 2008

Je to strasny hlados. 😀 Ale nevadi, len nech papa a rastie, ocividne sa takto citi dobre a spokojne (len neviem, kam mu to ide, ved je este taky malicky). Inak aj lekarka sa cudovala, ze kolko vela zje, ale vraj nevadi, mame mu dat tolko, kolko si vypyta.

janina77
12. únor 2008

deina, a kolkokrat denne ti papa?
Nas maly ma 5 kg, a papa 6x denne 100-120 ml (uz nie len mlieko ale aj vselico ine) a sem- tam v noci este 1x nejakych max. 60 ml mlieka.
Nema z toho nahodou hnacky? Mne maly ked vela papal - este v nemocnici, potom ho to preslo - tak kakal take redsie, a doktorka hovorila, ze ked vela zje, ze to cez neho len rychlo prebehne, telo si nezoberie potrebne latky, a ma vodnatejsiu stolicu. Tak ze by ta denna davka nemala presiahnut tych 200 ml na 1 Kg vahy (u vas teda za den 500 ml).

michalamm
12. únor 2008

ahoj jak se vede.chci se zeptat jestli tu není někdo kdo ležel na rizikovém oddělení v ÚPMD v Praze Podolí v období od 18.04.2007 do 08.06.2007.

deina
14. únor 2008

Janina, papa asi 7x denne, niekedy 8x. Hnacky nema, vacsinou kaka pekne, normalne, niekedy ho trapi brusko, asi vetry, to potom tlaci a tlaci a morduje sa. Ako dnes rano, aj som mu brusko masirovala, ale nastastie ho to preslo. Niekedy zje len tych 60ml, ale to je malokedy, castejsie zvykne jest 120ml a obcas aj viac. Lekarka sa tomu cudovala, ale ze nevadi, pokial vyzera spokojne, mame mu dat, kolko si vypita. Ale ked vypije 120ml a este si pyta, to sa mi uz nezda. 😖

elinka27
14. únor 2008

cauko, my ideme dnes k lekarke na poradnu a som zvedava co zasa povie, minule ma kritizovala ze maly je prekrmeny, teraz mi vypije 160ml na jeden krat skoro kazde tri hodiny, niekedy aj trosku dlhsie potiahne.Ak mu tolko nedam place.Papa 6x aj s nocou.Na rizikovej poradni mi povedala doktorka,ze sa mam riadit apetitom dietata.Inak maly uz vobec negrcka, ako predtym, normalne mu to preslo z niciho nic, takze pazravostou to nebolo, ako tvrdila pediatricka,lebo predtym jedol rovnako.Len som mu zmenila mlieko, teraz davam Nutrilon HA1,predtym mal Bebu a asi mu nesadla, lebo ani nekakal a grckal kyselinu.Teraz kaka kazdy den.
Moja pediatricka si ale silou mocou zastava Bebu,a nechce o Nutrilone ani pocut,tak neviem ale asi sa s nou dnes pohadam,mame totiz narok dostavat Ha mlieko na recept,a ked mi nebude chciet dat Nutrilon tak neviem co spravim,ma na to vobec narok nedat mi ho a nasilu mi nutit Bebu?

janina77
14. únor 2008

deina, tak sa riad svojim instinktom. Ja by som mu asi tiez viac ako tych 120 nedala 🙂.
Mne teraz maly papa zeleninu a ovocie z flase, a hlavne tu zeleninu by tahal a tahal do nemoty. Ale ja sa mu bojim dat viac ako tych 120-140, lebo potom aj tak nachadzam "mrkvu" v plienke 😀 . Ale lyzickou by ledva zjedol 30 ml.

elinka27
14. únor 2008

tak mi dala konecne ten recept na Nutrilon, som sa dnes nedala odbit 😀 nikde nikto pozeram, inak koncom mesiaca budu maleho ockovat proti pneumnokokom, a este aj tu hexavakcinu mu budu davat,tak sa tesim 😖

lululu
14. únor 2008

sestre vypil maly od narodenia 180.. ked mu dala menej plakal.. ked pyta a nie je zle, asi to znesie🙂 ci, 🙂

lululu
14. únor 2008

ozaj- podla som bola na 1 prezentacii, boli tam zastupcovia roznych farm.firiem.. aj dost dr. a povacsine odporucali pre nedonosene deti nutrilon... tak im verim🙂 snad nechceli len propagovat..

janina77
14. únor 2008

lulu, nechcem nikoho urazit, ale ked su niekde zastupcovia farmaceutickych firiem, tak je to len o cistom biznise. My tiez papame Nutrilon, ale je to o tom, ze malemu chuti, mame ho na predpis a teda nic lacnejsie (mozno okrem Beby) by som nezohnala.
Predaj liekov, lieciv, vit. doplnkov a podobne je biznis, ktoremu sa ani predaj automobilov nevyrovna 😉

elize
14. únor 2008

My zase nemozeme Nutrilon. Maxik z neho strasne grcka tak sme presedlali na Bebu.
To je zvlastne, ze pre nedonosene deticky odporucaju Nutrilon a na JISke na Antolskej deti dokrmuju Bebou. Podla mna by dietatko malo jest to, co mu sadne a chuti 😉

janina77
14. únor 2008

Podla mna s tou bebou je to tiez nejaka nemocnicova politika, mna tiez v BA na Kramaroch nastvali, ked mu nasadili Bebu AR - kvoli refluxu, ale ziadna konzultacia s matkou, ci nechcem nahodou Nutrilon AR, alebo Humanu AR, a potom ti povedia, ze nemente mlieko 😠
Doma sme skusili Nutrilon, ale divne z toho kakal, tak som sa vratila k Bebe, ale zjavne ju od zaciatku jedol s nechutou. A ked zacali prikrmy, tak som s Bebou skoncovala, presla na Nutrilon, chuti mu ovela viac a teraz uz s kakanim nemame problemy - ale asi vdaka prikrmom 🙂 .
Inak, nechcem tym povedat, ze beba je zla, samozrejme kazdemu dietatku sedi nieco ine 😉

kili
15. únor 2008

beba ar je skôr taká lepkavá ako hustá, Samko z nej zvracal aj tak, prestal hneď ako sme prešli na nutrilon. Adamko zvracia stále, ale iné mlieko sme neskúšali.

kili
15. únor 2008

keby ste niekto mali záujem, tak predáva látkové plienky pre nedonosené deti, tu je inzerát: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

leni96
15. únor 2008

Ahojky, tak mi papáme Bebu, v BA jí dávali Bebu Alprem LC-Pufa, dr. říkala, že je pro ni nejlepší, musím říct, že nám vyhovuje, žádné problémy nemáme, pěkně přibíráme. Lenička už váží 7,3kg 😉 .

Kili : vím, že jsem se tě už jednou ptala, ale kdy jste začínali s těma příkrmama, zdá se mi, že jsi psala kolem 6. měsíce korigovaného věku, ale nejsem si jistá 😖 . Dík Lenka

kili
15. únor 2008

leni, u Samka som začala tuším v októbri, čo je 4m korigovaného veku. U Adamka som ešte nezačala.

lenička nás už pekne predbehla 🙂