Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
9. dub 2008

ahojte som tui nebola dlhsie, nejako som nestihala 😝 nas teda pediatricka ockovala podla korigovaneho veku 😲 😲 ,a zajtra ideme na druhu vakcinu proti pneumnokokom.

Inak musim sa pochvalit, vcera sme boli na rehabke a sestricka ma vychvalila,ze je vidiet,ze s malym cvicim a ze sa mu venujem, a pochvalila aj jeho,ze robi pokroky a ze za chvilu predbehne vsetky deti siroko - daleko 😀
A to sme len pred tyzdnom poctivo zacali cvicit kazdy den 2x.A uz vraj mozeme chodit len 1x do tyzdna,ze to uplne staci.

Len som zvedava co bude teraz,lebo kedze zajtra ideme na to ockovanie,mame vraj tyzden mat pauzu od cvicenia,ale vraj uz na 3ti alebo 4ty den mozeme zacat doma zlahka cvicit.

deina
9. dub 2008

Nam by chcela maleho doktorka ockovat normalne podla veku, ale asi to tak napokon nevyjde. Mal byt buduci tyzden zaockovany tou hexou + prevenarom, lenze sa mu teraz urobila nepekna reakcia po TBC ockovani. Chuda moje, v pondelok to vyzeralo dost hrozne, teraz je to uz trosku lepsie, ale asi to ockovanie lekarka odlozi, kym sa mu to uplne nezahoji.

lula5
9. dub 2008

deina, my mame detto situaciu a uz ma mala skoro 5 mesiacov a stale to nemame zahojene....cize je
nezaockovane.

deina
9. dub 2008

Tak dlho? 😕 No teda dufam, ze sa mu to zahoji rychlejsie. Odkedy ma tvoja mala tu reakciu? Nasmu sa to zacalo nedavno, najprv len pupak, potom to ale zahnisalo a prasklo, vyzeralo to hrozne, teraz je to uz lepsie. Este z toho trosku tecie, ale poctivo mu to cistim a natieram bactrobanom, aby sa mu to nezapalilo.

elinka27
10. dub 2008

tak my ideme za chvilu na ockovanie Prevenarom,dufam,ze nebudu teploty z toho ako naspoledy 😝

lululu
10. dub 2008

kubimu sa to hojilo cca 2t po tom, ako m u to precistili..

tribitka
10. dub 2008

nám dnes pichli hned dve pneumokokové vakcíny naraz, proti TBC ju vraj budú očkovať až v 18 mesiaci.... 😒

janina77
10. dub 2008

my tbc este tiez nemame zaockovane, tiez mi doktorka povedala, az ked ukoncime povinne ockovanie - cca 18 mes.

lula5
11. dub 2008

Deina, ja neviem, mne zakazali to cistit, pokial to hnisa je to aktivne tbc, neviem co to obnasa, ale znie to hrozivo... mne sa to takto zapalilo a zahojilo uz asi 3x. Cistit to mozu len v biskupiciach, teda ak si z ba. tolko viem ja. hnisat jej to zacalo v dvoch mesiacoch cca - dva a pol.

deina
11. dub 2008

Lekarka mi kazala cistit to. Teda nie dako extra cistit, len to umyvat harmancekom, aby sa to trosku dezinfikovalo. A potom to prelepit. No a kedze ho kupeme momentalne s hypermalganom (tiez dezinfekcia, kvoli vyrazke, ktoru mal na krku), tak do kupela uz kamilky nedavame. Aktivne tbc? A to co znamena? 😨 Lebo to neznie dobre...

susika
11. dub 2008

baby, trochu vám sem skočím.kamoška bola zlatá, pre malú mi doneisla mlsánka.ale ja sa jej to bojím dať.zatial jeme len zeleninu, ovocie, mäso a žltko.kukla som zloženie a je tam smotana, tvaroh.no neviem.niektoré detičky už v tatkomto veku takéto veci papajú. do pol roka mala moje mlieko, sme na nutrilone HA-aj preto sa to bojím dať, aj ked kaše som jej kupila mliečne s normálnym mliekom a bolo OK.a prikrmovať som začala až na konci 7.mesiaca.tak teda a teraz " babo raď ".tak poradte
hm, v inom prípade sa mi nan už slinky zbiehajú🙂))

janina77
11. dub 2008

susi, ja si myslim, ze by si jej to este nemala dat. Pochutnaj si radsej ty 😉 . Mne segra doniesla vyzivu s jogurtom, a ja som este nemala odvahu mu to dat, a to uz papame aj piskoty, rozok, cestoviny, rozne obilniny, ale mliecne vyrobky som este nezaradila. Ta nasa vyziva vydrzi, ale keby to bolo rychlo kazive tak to zbastim ja 🙂.

susika
11. dub 2008

jani, diky.tak si ho dám a hned teraz🙂)
ja na tie piškoty a rožky akosi nemám odvahu. už by som jej aj také niečo dala do ruky, nech sa babre, ale ten lepok.aj ked vraj, ked tam už tá bakteria je, tak tomu nezabránim-hovorila dokina

janina77
11. dub 2008

mne tiez odporucila doktorka skusit a nemame ziaden problem. A uz sa konecne v klude naranajkujem, lebo maly lezi vedla mna v stlolicke, ja jem a jeho tlacim kuskami rozka. Velka pohoda, a on zobka ako vrabcek 🙂.

sue
11. dub 2008

Ahojte, možno že viete, alebo ani nepotrebujete, ale v CaA v BA sú výpredaje malých vecičiek - od 42 veľkosť 🙂

janina77
12. dub 2008

a v ktorom CA? Ja som bola vo stvrtok v Avione, a nic take som nevidela. Teda, moc mi to uz netreba 😉 , len ze som si to nevsimla 😕 .

sue
12. dub 2008

Jani, v Avione - normálne medzi detskými vecičkami

deina
12. dub 2008

Baby, musim sa pochvalit, maly nas dnes potesil. Krasne si udrzal hlavicku hore na brusku. Polozila som ho na stol tvarou k oknu (aby som ho motivovala, ma velmi rad svetlo a svetielka) a on dvihol hlavicku bez kriku a cumakoval a cumakoval... 😅 fakt krasne dlho.

Ale stale je strasne, strasne hladny a tento mesiac pribral este viac ako minuly, hoci sme ho v jedeni brzdili. 😒 Ma dnes presne tri mesiace a 6090g! 😨 A najradsej by jedol stale. Viem, ze je to naozaj hlad, neboli ho brusko, nic ho netrapi, on je fakt hladny. 😕

elize
12. dub 2008

deina gratulujem k 3 mesiacom 😀 Miško je šikulko. Na bruško ho dávaj často. Ak sa mu to páči máš vyhrané 😀 Aspoň mu rýchlejšie spevnie chrbátik. To vážne má už 6090g 😲 to je taký malý valibuk 😀 Náš Maxinko váži 6620g a to má 4,5 mesiaca

deina
12. dub 2008

Dakujeme. 🙂 No vazne ma 6 kil, nechapala som, ked som to na vahe videla. Je pravda, ze nasa vazi trosku viac, ale ideme v utorok do poradne a som si ista, ze kebyze ich aj teraz nema, tak v utorok to uz 6 kil bude urcite.

Jemu sa niekedy na brusku nepaci, krici a hneva sa, niekedy okay a aj na brusku zaspi a niekedy je takyto sikovny, ze sa mu to aj paci, aj je zvedavy na novy pohlad. Uz sa mi nedari udrzat ho v predpisanej polohe, ked cvicime, mala by som mu drzat hlavicku na boku, ale nechce, chce ju dvihat... tak to zvyknem uz vzdat a necham ho dvihat si ju. Aj to je cvicenie, no nie?

No a ma uz 60 cm, takze aj do dlzky sa vytiahol. 😀 Mal 43 cm, ked sa narodil. Mozno sa trapim zbytocne s tym jeho papanim a maly proste bude velky po tatovi (ktory ma 194 cm).

janina77
12. dub 2008

deina, vidis, pojde to. A ta vaha - tak to vas mozeme obdivovat, alebo sa s vami hojdat na hojdacke 😀 . Nas Domco ma 8 a pol mesiaca a necelych 6 kg 😎 . Teda keby som ho mala od 3 mesiacov nosit takeho valibuka tak neviem, neviem, lebo teraz mam fakt dost...

tribitka
12. dub 2008

deina,moja Sofia pri narodení mala 41 cm, teraz má už 49 cm a podla posledného váženia u lekárky 4444 gramov... 😀 už jej váhu cítim v rukách..... budeš mať pekné bicepsy 😉

sykorka2
13. dub 2008

Dík baby, už som sa pýtala v nemocnici, kam chodíme na kontroly ako to s tým očkovaním je. Takže sa môžeme dať v kľude zaočkovať teraz ako 3-mesačný.
Vraj sa už neočkuje do oboch nožičiek, len do jednej, pri čom by nemala byť potom bolesť a teplota? Viete o tom niečo? Ak áno, bolo by to super.

janina77
13. dub 2008

sykorka, a vy nemate narok na prevenar? Lebo nam to ockovali naraz obidve (hexu aj prevenar). Inak, ziadna reakcia, ale riadila som sa odporucanim doktorky - nasadit pol cipku paralenu hned po prichode domov, potom vecer a este jednu polku rano.

elinka27
13. dub 2008

tak my sme mali opat po ockovani teploty 😒 maly je uz tri dni ako vymeneny.A tiez nam dali naraz aj hexa a aj prevenar, boli sme uz druhy krat.

Chcem sa opytat,neviete mi poradit,malemu sa na brade vyhodili take male cervene pupaciky, ale neviem z coho to ma.Asi z toho ako sa vzdy ogrcka a ma mokry podbradnik a potom si o to sucha bradu,alebo od toho ako stale slinta.Doktorka mi povedala,ze mu mam dat nato lieh,ale mam pocit,ze je to este horsie, lebo mu to cele scervenalo.l

janina77
13. dub 2008

eli, natri mu to radsej sudocremom, lieh je podla mna somarina, zbytocne to rozdrazdi.

rohacka
14. dub 2008

Ahojte, dlho sme tu neboli, ale strasne vela veci riesime. Kubko mal minulu stredu rok, tak sme to vcera oslavovali. To ste ho mali vidiet, ked som priniesla tortu, aky bol nadseny, naklanal sa k nej s vyplazenym jazyckom a vystretymi rukami. Ked som mu ju dala na dosah, tak si ju pooblizoval a tvaril sa spokojne 🙂 . Tak prvykrat ochutnal slahacku. Ale nemala som srdce mu to nedovolit, bol strasne zlaty. Teraz vazi 9 kil a ma 72 cm. Od narodenia vyrastol 26 cm. A den po narodeninkach zacal stvornozkovat, to ma veeeeeeeelmi potesil. Je to sice este take traslave a rozpacite, ale ide.
Inac, boli sme na ocnom so skulenim. Ma vraj skulenie je 10 stupnov, moze sa to aj same upravit a ked sa neupravi, tak o pol roka dostaneme okuliare. Dufam, ze sa to upravi.

Elinka - ja som tiez za sudocrem, je super na take podrazdenia. Lieh je agresivny, ja by som ho nedavala.
Sykorka - my sme mali tiez obe ockovania naraz, bol len trochu umrncany, ale zvladli sme to bez akychkolvek liekov, len so studenym obkladikom na nozku.

lululu
14. dub 2008

rohacka: gratulujeme ku stvorkovaniu 🙂

elinka27
14. dub 2008

no ved, ja som dala na radu doktorky a malemu sa to cele roznieslo aj na licka a ma to cervene.Tak som tam dnes rano s nim bola, lebo ma aj nadchu a dala mu krem Imazol.Ja inak pouzivam na zadok rybaciu mast.

michaeela
15. dub 2008

ahojte všichni,chci se taky zapojit do debaty a mám taky pár problému se kterými si nevím rady.I já spadám-teda náš malý,do kategorie nedonošenátek.Naš chlapeček se narodil v 34+3,vážil 2,20 a měřil 45cm.Byl to hrozný boj,ale to asi všichni,co mají tychle miminka znají.Problémy s kojením(a to jsem si představovala jak dlouho nebudu kojit),věčné bolení bříška a neustálý pláč,ve dne i v noci.Tedka budeme mít 11měsícu a už je to o něco lepší/s tím pláčem)......Ale tedka k těm našim problémum-malý si pořád sám nesedne,když ho posadím,tak sedí hezky a s přetáčením na tom taky nejsme nejlíp.A proto se chci zeptat nějaké maminky,která už tohle někdy řešila,jestli tomu máme nechat volný pruběh a nebo někam s malým zajít!Jinak Petřík chodí za jednu ručičku a v chodítku řádí jak černá ruka.No,co bych jěště napsala......Kdybych tady měla napsat co všechno jsme prožili,tak by jsem tu seděla do rána.Tak předem děkuji za nějakou radu.Ahojte,jdu sledovat telku(dětičky už spí)