Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

berunka
26. led 2009

ahojky maminky mate nektera zkusenost s Nutrilonem ktery je zahusteny aby prcek tolik neblinkal?a pomohlo vam to?me ted mala ublinkava skoro po kazdem jidle treba 3x,neni to obrovske mnozstvi ale koutkem pusinky to taky neni.

maatkka
26. led 2009

Erika tak ti chcem oplatit tu pochvalu - maly je kraaasny a myslim to uprimne.Trosicku sa mi podoba na mojho muza ked bol maly asi preto sa mi tak paci 😀 myslim ze z neho vyrastie aj krasny chlap 😀 A gratulujem k zubocku.

deina
26. led 2009

Berunka, moj maly jedaval AR Nutrilon a nemal s nim problem. Vobec negrckal, ked ho pil, pomohlo. Ale viem, ze pre niektore deti je tazky na zaludok, nerobi im dobre.

Bubinko, ja som sa tiez riadila normalnym vekom pri prikrmoch, nie korigovanym - na radu lekarky. Ak kojis, podla mna nie je problem pockat este ten mesiac, pokial ti Filipko prospieva, ale nie je to potrebne. Ako ti teraz papa? Nepyta castejsie jest? Staci mu mliecko?

bubinko83
26. led 2009

deina,no prave že pyta často papat.Ja iba kojim.Neviem uvidim ako sa chyti a ak nie tak začneme až o mesiac s prikrmamy.Ty si začala normalne od 6mesiaca?

rohacka
26. led 2009

Ja som zvolila kompromis, kedze aj nazory lekarov sa rozchadzaju. Jedni tvrdia, ze sa treba riadit korigovanym vekom, niektori ze normalnym. Maly sa narodil 6 tyzdnov skor a zacala som s prikrmami, ked mal 6 mesiacov a 3 tyzdne. Dovtedy som vylucne dojcila.

deina
26. led 2009

Uz od piateho, maly bol takmer od zaciatku na UM a uz mu vtedy nestacilo mat iba mlieko.

deina
26. led 2009

Andulka, Rohacka, vy mate vela skusenosti s kojenim a nedonoseniatkami, nevedeli by ste poradit Anne? Pise sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a vyzera dost zufalo, ze jej maly nechce sat, akoby bol prilis slaby na sanie. Asi najma Andulka bude vediet poradit.

bubinko83
26. led 2009

deina,akože nestačilo mliečko?Si videla že je hladny?

bubinko83
26. led 2009

deina,inak čim sa ti zdal tvoj maly pozadu myslim vyvojom? Mne sa Filipko nechce pretačat na bruško.Zatial si iba dviha nožička a tak sa da na bok.

elinka27
27. led 2009

bubinko, moj sa narodil o 6 tyzdnov skor, a pretacat sa zacal okolo 6teho mesiaca az,ale ked to potom dokazal,tak zacal za chvilu liezt,potom stvornozkovat, stavat sa a teraz chodi ako blesk.Takze ak spravi ten prvy krocik potom to uz budu skoky uvidis.Moj potom uz predbiehal vo vyvoji a nie zaostaval 😉

deina
27. led 2009

Bubinko, nezdal sa mi pozadu, len zozaciatku mu dlhsie trvalo, kym sa naucil past koniky (mal tri mesiace) a pekne si drzat hlavicku, ale potom sa uz rozbehol. Myslim si, ze je to vdaka cviceniu. Ked mal asi 5 mesiacov, nemusel uz nosit postolky a odvtedy je k nezastaveniu, aj tie ho velmi brzdili.

On bol neustale hladny. Bol schopny vypit denne liter mlieka a malo mu bolo. 😕 Neustale mi plakal od hladu - rizikova doktorka mi hovorila, ze to nemusi byt hned hlad, skuste dat vodu, caj, no jasne, snad viem, kedy place od hladu. Potom sa ukludnil, ked dostal trosku zeleniny (mrkvy). Aj preto si myslim, ze vtedy mu uz samotne mlieko nestacilo, aj ked priberal pekne.

bubinko83
27. led 2009

babule,dakujem🙂
Deina a tu mrkvičku si mixovala? Kolko ti zjedol tie prve razy?

erika107
27. led 2009

ahojcek maminky... tak konecne sa mi podarilo aj nieco napisat od nedele ma maly prvy zubok a od vtedy spolu len "bojujeme" nechce vobec cez den spinkat a stale je mrzuty :( ...

bubinko: no vidim ze mame spolocny problem mame priblizne tak "stare" deticky moj maly sa tiez este neotaca z bruska na chrbatik ani opacne niekedy sa mu to podari ale nie casto... moj maly je hrozne lenivy a najma ked ideme na cvicenie tak sa ukaze ako totalny lenivec pred rehabilitacnou sestrou 🙂 ... moj drobcek az v 5 mesiacoch konecne zacal past konicky ... ani si nevies predstavit ako som sa vytesovala... ale teraz sa mi zda ze zo dna na den robi male pokroky 🙂

a co sa tyka prikrmov ja som malemu zacala od ukoncene 4 mesiaca davat kasicky Nutrilon po poradeni s rizikovou lekarkou ... maly mi ich krasne papa najradsej ma tu jablckovu a uz sme skusali davat aj mrkvicku rozmixovanu ale teraz koli zubkom mi akosik nechce ani kasicky ani mrkvicku papat :( ... dufam ze ked nam ten zubok uplne vyrastiei tak zacne opat papat 🙂

deina
27. led 2009

Bubinko, ano, uvarenu a rozmixovanu s vodou, v ktorej sa varila. Ale skor sa mi chytil na Hipp mrkvu ako domacu, ta mu akosi nechutila. A strasne vymyslal, dost mu trvalo, kym pochopil, ze aj to je jedlo - ale naucil sa. Zozaciatku jedol len par lyziciek.

bubinko83
27. led 2009

deina,dik no ja sa bojim tych prikrmov,lebo myslim,že to nebude chciet ☹Davala si najskor len obed? On je stale na cicke zaveseny.Ono tie prikrmy z obchodov su sladšie asi preto to tvojmu Miškovy viac chutilo.Pozerala som tvoj album a maly je strašne zlaty 🙂 Co to papal na tej fotke kde ma celu tvaričku špinavu?

deina
27. led 2009

A vies, ze uz neviem? 😀 Vyzera to na moju kuchynu, takze asi nejaky zemiak s mrkvou...

Aj ja som sa bala a aj sme sa natrapili, on akosi nepochopil, ze aj mrkva je jedlo, nielen mlieko. Isty cas bol taky, ze nechcel ziadne novinky v jedeni.

Dakujem. 🙂

bubinko83
27. led 2009

nejako to zvladneme,ved každy sa raz musi naučit papat,nie? 🙂 Ale vobec neviem čim mam začat,obed, olovrant,alebo to je jedno?

deina
27. led 2009

Asi obed, malo by to postupne prejst do normalneho obedu a ked sa nauci a zvladne celu porciu, pridava sa ovocie na desiatu. 😉

bubinko83
27. led 2009

diky 😉

elize
28. led 2009

erika gratulujem k prvemu zubku. Vacsinou ak vysiel prvy o chvilu sa objavi aj druhy. Maxinkovi vzdy vysli v paroch 😀 takze zrejme sa mu tlaci este jeden. Ked sa zubok prereze zvycajne sa dietatko upokoji a uz nebyva mrzute. To, ze teraz odmieta tuhu stravu je normalne. Pri prvych zubok Maxik nechcel jest nic okrem mlieka.

Bubinko ja som zacala prikrmovat v 5.tom mesiaci, a to uvarenou rozmixovanou mrkvou. Tiez som sa obavala ako to dopadne. Zo zaciatku ho riadne naplo a to niekolkokrat 😅 na zaciatok staci dat par lyziciek a dokrmit mliekom. Postupne davky zvysovat. Ja som mu davala dovtedy kym nezacal vypluvat. Ani nie na treti den zjedol celu porciu co som navarila (a nebolo toho malo) + svoju beznu davku mlieka. Nemusis sa bat, urcite mu bude chutit. Je to trosku narocnejsie. Vytiahnut cicu je jednoduchsie, ako krmit lyzickou 😀 ale zvyknete si 😉 a je pri tom viac zabavy ako pri kojeni 🙂 Drzim palce 😉

Chcem sa spytat ako ste na tom s ockovanim. Nam uz mali dat tretiu davku, ale kvoli pretrvavajucim soplikom nas este neockovali. Tym padom nemame za sebou ani TBC. Neviete do kedy musia dietatko najneskor zaockovat tou poslednou davkou hexavakciny?

janina77
28. led 2009

elize, hexavakcina sa ma zvycajne stihnut do konca 1. roka - vsetky 3 davky. Ale u predcasniatok sa to vacsinou nestihne. Ak maly nie je zdravy, tak urcite ho nedavaj ockovat, sposobis s tym viac skody ako osohu, ked vas zaockuju aj v 1,5 roku, nie je to neskoro. Za tym budete mat este tu trojvakcinu, co sa dava v 15. mesiacoch, ale zrejme ju dostanete neskor, no a az po tej bude TBC. My TBC este tiez nemame a ani tak skoro nebude, lebo musime este na preockovanie proti ovcim kiahnom dakedy v aprili, a az za tym bude TBC, takze okolo 2 rokov.

maatkka
30. led 2009

Caute baby tak ja sa chcem dneska len postazovt teda vlaste pochvalit.Vcera sme mali taky ten doktorsky den.Boli sme v rizikovej poradni kde malej brali krv.Zvladla to lepsie ako ja lebo kym sme vysli z ordinacie uz ani neplakala.Zato mna klepalo este dlho potom tak ze ju musel manzel obliekat.Odtial sme isli rovno na sono hlavicky a tam nas doktorka strasne potesila.Povedala ze to ani necakala ze bude mat mala to krvacanie do mozgu tak pekne vstrebane ze to asi este ani nevidela aby po skoro III. stupni krvacania takmer nic neostalo dokonca ze tie nezive miesta co tam boli zacinaju pracovat.Plakala som tam ako male decko a to som kvoli tomu sonu tri noci nespala a dva dni nic nejedla tak som sa bala.Viem ze to este neznamena ze bude uplne v poriadku to sa este neda ani zistit ale som aj tak rada ze to je takto 😀 Potom sme boli este u nasej pediatricky v poradni a este nam ju aj ockovali.Nastastie nemala po tom teplotu ani nic.Dokonca prvy krat prespala celu noc od 23. do 9. hod. - a to som si myslela ako sa po tom ockovani nevyspime - a rano trhla rekord ked vypila vyse 160 ml mlieka - bodaj by nie po prespatej noci 😉

gucz
30. led 2009

maatkka tak to sú krásne novinky 🙂 , teším sa spolu s tebou. Neboj sa detský mozog a jeho regenerácia sú zázračné, však si to na tom sone aj videla. Úžasné, hneď mám lepšiu náladu 🙂 , len tak ďalej

deina
30. led 2009

Maatkka, to su uzasne spravy, tesim sa s tebou. 🙂 No a este aj to ockovanie a papanie...

maatkka
30. led 2009

Dakujem baby ste zlateee 🙂

elize
31. led 2009

maatka mam velku radost. Uvidis, vsetko bude v poriadku. A to, ze nezive miesta zacinaju pracovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

meleri
31. led 2009

Ahoj holky;
prominte ze takto sem vtrhavam, ale dneska me malinko "vydeptala" mati, s tim, ze maly uz ma skoro tri mesice, a furt jeste nepase koniky...teda kdyz ho mam na hrudi a sedim, tak hlavu zveda, ale kdyz ho dame na lezato tak nic, jen se vzpira..tak nevim, neni to tim, ze se narodil v 35 tt? mate nebo meli jste to nekdo taky tak?

dik 🙂

gucz
1. únor 2009

meleri moja pásla poriadne až v 4 mesiacoch a bola 34.tt narodená a hlavičku pri ťahu za rúčky držala až nejak po piatom mesiaci, tak sa neboj. Chodíte k neurológovi? Ak áno on si to odsleduje neboj.

meleri
1. únor 2009

Gucz,

dik, takze je to asi v normalu...no k neurologovi nechodime, pediatr nas tam neposlal. tak nevim.

deina
1. únor 2009

Meleri, aj mnohe donosene deti zacinaju past koniky az v 3 mesiacoh, kebyze nieco nie je vporiadku, lekarka by vas urcite poslala k neurologovi. Ale by ta aspon nejak upozornila. 😉