Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
25. kvě 2008

JJ je to určitě pravda 🙂 Davídek má už skoro 4 měsíce a stále má silné ulekové reakce. Musíš být strašně trpěolivá 🙂 Až bude ten správný čas budeš ho mít doma 🙂 A vše bude OK.

licina
25. kvě 2008

Já jsem trpělivá. Musím být.
Ale tím, že ho pozoruju jen pár minut dennně, tak mě všechno nějak vyděsí...

rohacka
25. kvě 2008

Najjulinka - nas Kubko mal rok v aprili, je 34. t., 2050 g a ma znizene svalove napatie. Podla mna meska viac ako tych 6 tyzdnov, myslim ze tak minimalne 2 mesiace oproti donosenym detom. V roku zacal lozit po 4, sadne si z polohy na styroch, vie si klaknut na paty a tak sa hrat, stavia sa popri nabytku a udrzi sa stat dost dlho. Rozprava mama, ham, mnam a pod., vie urobit tapi,tapi, aky velky vyrasties, ako robi konik. Zamavat nevie, aj ked ho to ucime.

Licina - mne povedali, ze maleho budu sondovat, kym neuvidia, ze cucka sondu - znamena, ze uz ma silu sat. Potom budu davat z flase. Ja som urobila trochu chybu, ze som chcela radsej kojit na ukor flase, aby sa nenaucil, lenze kojenie dost vycerpava dieta a potom menej pribera. Jedna znama sestricka mi raz povedala, ze mam ich len nechat, nech do neho pchaju akymkolvek sposobom, len nech sme cim skor doma a doma to bude ine. Asi mala pravdu, bola som v nemocnici az 5 tyzdnov (aj ked boli aj ine problemy). Ja som napriklad nechcela, aby ho dokrmili po kojeni, ze radsej ja ho dokojim, lenze oni po mna neprisli, aj ked mi to slubili a tak sa vyreval, ze od unavy zaspal tak, ze nasledujuce kojenie ani nevladal sat... A tak zacarovany kruh. Keby som mala sucasny rozum, tak ich naozaj necham, len nech do neho leju, kolko sa len zmesti a akymkolvek sposobom, len nech pribera a utekajme kadelahsie - teda domov...

licina
26. kvě 2008

rohacka:
Já jim do toho taky nemluvím. Taky je nechávám. Ale bojím se, že to bude trvat dlouho. Dneska je to 24 dnů, co se narodil a já jsem si ho ještě ani nepochovala..... ☹
Ale vím, že je to bojovník a že sílí, abysme mohli být co nejdřív spolu.
Předevčírem večer při koupání měl 2770g, takže za 3dny přibral 130g. Tak jen tak dál.... 😉

gucz
26. kvě 2008

Licina zdá sa mi divné, že za takú dlhú dobu Ti ho ešte nedali na ruky ☹ , má ešte nejaké hadičky? (myslím infúzie a podobne) Skús sa na to spýtať sestričiek, alebo službukonajúcej lekárky či by sa aspoň na chvíľu nedalo. Samozrejme ak tam nebudú mať fofr, ani s nami sa moc sestričky nevybavovali, ak tam mali urgentný príjem nejakého čerstvo narodeného bábenka

janina77
26. kvě 2008

licina, mne ho na ruky davali tiez len 2 sestricky, s ktorymi sme si nejak sadli, s ktorymi som sa aj vykecala, boli proste take ine 🙂. Tak skus medzi nimi taku objavit a opytaj sa, ci by si ho nemohla trosku mat von z inkubatora.

Baby, vcera vecer som uz konecne pridala nejake fotky do albumu, boli sme aj u nasich na zahrade, tak ak chcete, tak si kuknite 🙂.

rohacka
26. kvě 2008

Licina - aj mne je to cudne, ze ti ho este nedali, nas maly mal 1800 g, ked schudol a davali mi ho v pohode na klokankovanie, odpojili ho od infuzie a jednoducho mi ho dali. Tvoj maly ma uz taku hmotnost, ze my sme uz boli davno doma - pustili nas na 2240 g. Podla mna je u vas asi este nejaky iny problem, lebo hmotnost uz mate dobru. Musis sa vela pytat, ci si ho nemozes zobrat na ruky, alebo prebalit alebo sa spytaj, co by si s nim mohla robit. Oni ta mozno beru - nepyta si, asi nechce, tak ju nechame.

licina
26. kvě 2008

Včera jsem malého přebalovala. Je ještě v inkubátoru na monitoru a prý ještě nějaký den bude a pak půjde na postýlku.On je hodně spavý i když za poslední dny se mi zdá, že se začíná probírat - jak se blíží datum porodu...., včera plakal a to bylo za 23 dní po 3, co jsem ho slyšela. Jinak i sestřičky říkají, že je hodně spavej a že se moc neprojevuje, ale to prý je normální...., tak uvidíme jak dlouho mu potrvá, než ho předělají na postýlku a začne baštit....

bleschka
26. kvě 2008

Ahoj maminky, náš Kubíček se narodil ve 32+6tt, 1860g a 45cm. Teď už má měsíc a 2 týdny a minulou středu vážil 2,7kg. Byl 2 týdny v inkubátoru, pak 2 týdny v postýlce a 2 týdny jsme už doma. Mlíka mám málo, takže krmím z láhve Nutrilon. Kubík taky preferuje pravou stranu, ale na rehabky zatím nemusíme. A taky je lekavej - když spinká a dotknu se ho, tak sebou úplně cukne. Ale jinak je to všechno čím dál lepší. Na začátku zhubnul na 1650g, na JIP byl 2 dny a 5.den jsem si ho už chovala a zkoušeli jsme kojit. Když měl 2kg,tak šel do postýlky a domů jsme šli při 2460g.

gucz
26. kvě 2008

bleschka aký krásny okatý drobec 🙂 , celá mama 😉

licina
26. kvě 2008

Ahoj holky, tak Kubík je ode dneška na postýlce. Takže ještě ho necháme nějaký den si zvyknout a pak s ním můžu být dýl, přebalovat ho, krmit a koupat. ještě se musí naučit zkoordinovat sát, dýchat u toho a polykat.... 😉 Jen Vás moc prosím, držte nám palce.

andulka4
26. kvě 2008

Bleschka ten je krááásnej 🙂 Můj Davídek byl taky takový myšák 🙂

Lici super zpráva

Janinko malý je už machr 😠 😎

gucz
26. kvě 2008

Licina super 😉 🙂 😉 úprimne sa tomu teším, a palce budem držať aj na nohách pre istotu 😀

leni96
26. kvě 2008

licina
To jsou moc dobré zprávy, přeju vám, ať už jste brzo všichni spolu doma 😉 Lenka.

aniel
26. kvě 2008

ahojky gucz laurika už bežká? 🙂

aniel
26. kvě 2008

Lici super
😉

gucz
26. kvě 2008

ne ne, len za ruky,pekne, ak jej však jednu ruku pustím a držím ju len za jednu, tak začne pišťať ako divá, ešte sa bojí

gucz
26. kvě 2008

dnes sa prvý krát hojdala na hojdačke a veľmi sa jej to páčilo a začala už aj tancovať, má také hračky čo vyhrávajú melódie, tak si sem tam dačo pustí a trsá 😀 . Rozumej stojí pri krabici s hračkami, drží sa jej a natrása sa 😝

gucz
26. kvě 2008

A čo Sofinka už jej to ide samej? alebo ešte za jednu ručičku?

aniel
26. kvě 2008

za jednu ručičku, ale začína si strašne presadzovať svoje a keď sa jej nevyhovie strašne nervačí ,tak ,že strčí celú pästičku do úst a vydáva zúfalé zvuky 😠

gucz
26. kvě 2008

🙂 🙂 🙂 , naša začne srašne plakať, ak nieje po jej, susedia si musia myslieť, že ju týrame, najprv vojtovka a teraz jej nervičky. A najviac reve, keď sa jej chce spať, ale ona si myslí, že musí silou mocou ostať hore

aniel
26. kvě 2008

já musím teraz odísť lebo nervičky fungujú ahojky 😠

bleschka
27. kvě 2008

gucz Kubík má ty krásný kukadla po tatínkovi, on je totiž úplně celý tatínek 🙂
Lici jak to všechno čtu, tak si vybavuju ty pocity, co jsem měla já, když byl Kubík ještě v inkubátoru, pořád jsem o něj měla hroznej strach, ale jak šel do postýlky, tak jsem se celkem uklidnila. Teď už si chodíme v kočárku na procházky a je to úžasný. 😎 Moc Ti přeju. ať se toho taky brzo dočkáš! 🙂

licina
27. kvě 2008

bleschka:

díky, taky si přeju, aby bylo vše O.K. a aby s náma byl co nejdřív doma.
Držte palečky, prosím.

licina
27. kvě 2008

bleschka: malej je nádherné mimi.
V kolikátém týdnu se narodil a kdy jste si ho odnesli domů???

licina
27. kvě 2008

holky, nevíte jak pomoct, aby to naše štěstí začalo sát z lahvičky???
On je na to hrozně línej, tak mu to stále lejou sondičkou do žaludku.
Zítra mu tam donesu dudlík, aby se to učil.
Oni tam sice nějakej mají, ale mě se zdá hrozně velikej....

womenne
27. kvě 2008

lici moji boli tiež na začiatku asi 3tyždne sondovany,poradili mi v Martine abysom im strkala palček-ich do ust a si mala vidiet ako ho cmulaly,a je taky maly cumlik hrkajuci on je zo všetkych najmenši,sa mu vtedy vytvori sacireflex.Držim ti palce a neboj on to dobehne.Mna ked knim prijali a cely den pekne pili z flašky a večer sa zatali ale sestričky im dali neskor a zapisali že vypili,sice neskor ale vypili.

jankabambulka
27. kvě 2008

PROSÍM mamičky ktoré používate NUTROLIN 1 COMFORT - taký žltý - napíšte mi na IP. ďakujem.

natalia3
27. kvě 2008

Ahoj holky, dneska mam zase cely den tak blbou naladu,tak jsem si chtela pokecat, ale vidim, ze mam smulu, nikdo tady neni - no jo... Jinak jak uz jsem tady psala, sice tady nepatrim, protoze Tobi je narozen 10 dni po terminu, ale problemu taky mame az dost. Dneska se mi chce fakt cely den jen brecet, kdyz vidim deti ktere uz chodi atd. Tobi bude mit pristi tyden rok a krom toho, ze perfektne vali sudy a sedi, jen kdyz ho posadim, nedela vudec nic, jine deti chodi alespon po ctyrech,ale on nic. Uz si fakt nevim rady. Byly jsme na ruzne vysetreni,ale vsude mi rekli, ze je v poradku jen je trosku linejsi, ale ja nevim jestli tomu mam verit - preci jenom mu uz bude rok. A proto jsem rekla lekari, ze chci chodit na nejake cviceni. Byla jsem tam uz 4x a zacali jsme cvicit vojtovou metodu, ale uprimne receno nevidim zadne zmeny. Moc bych Vam vsem byla vdecna, za nejake nazory a typy co mam delat. DIK Nat.... ☹

womenne
27. kvě 2008

natalia každe dieta je vyvojovo inač,moji chlapci začali ked mali presne rok.Mojej byvalej profesorke ked mala 1,5 roka,tiež sa bala chodila po všeliakych vyšetreniach a všetko bolo ok.On sa rozhybe.Ja som tiež mala take depky ked ine chodili a moji ešte nie,a mam doteraz lebo malo rozpravaju a ešte sa nepytaju na nočnik.Ale už mi je to jedno ved oni do toho pridu dnes sa mi pol dna pytali a od obeda sa pocikavali a kakali jedna radost 😀