Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
1. zář 2008

veru tie prikrmy su sranda, maly si vzdy zvykne kychnut s plnou pusou 😀 😝

elize,zeby CSOB? 😀 😀

elize
1. zář 2008

elinka, nie CSOB 😀 a ty zeby Tatra 😀 😀

elinka27
1. zář 2008

ee, ja som CSOB,preto som sa pytala,ze ci si neni nahodou kolegyna

deina
2. zář 2008

Elize, dnes sa vyzivam v tom, ako si vsetci vykracuju do skoly a ja som doma. 😀 Krasny to pocit. Aj ked deticky mi trosku chybaju, ale kuknut ich mozem ist hocikedy.

Co Misulo vcera stvaral, neuveritelne! Uplne mal rozhadzany rezim. Nikdy som ho nerezimovala, on si vytvoril svoj vlastny rezim, ktory vyhovoval jemu aj mne, ale vcera bol uplne mimo. Neustale pytal jest, to som uz davno nezazila, tolko toho uz davno nespraskal. 😕 Ale aspon trosku pribral, lebo manzel uz zacinal stresovat. 🙂 Aj u vas su muzi ti, ktori stresuju? 😅 Idem ho dnes ukazat doktorke, lebo ma dalsiu vyrazku, to sa mi akosi nepozdava...

deina
2. zář 2008

Konecne som pridala par novych photos. 😉

elize
2. zář 2008

elinka pochopila som, len som nenapadne naznacila kde robim ja 😀 😀 😀

Deina si si dala maknut s tym albumom 😀 mas ho super a Misulo je uzasny. Neuveritelne ako to rychlo ubieha. A co povedala mudra na tu vyrazku?
Inac aj u nas viac stresuje mangel nez ja, neviem cim to je pretoze pokial nejde o Maxika je kludas a vobec nestresuje. Ktovie cim to je 😕

elinka27
2. zář 2008

my sme uz druhu noc po sebe poriadne nespali, maly plakal,predpokladam,ze mu ide dalsi zub.Ani kvoli tom neje ako zyvkol,papa o polovicu menej.Niezeby to vadilo, bo aj tak ho je dost.

deina pekne fotecky,ako vzdy 🙂

deina
2. zář 2008

Dakujem. Misulo dnes vela spal, tak som mala cas na album. Ale prekazil mi plany, prespal cele doobedie, potom sme uz nesli k lekarke. No neboli by sme sli k tej mudrej, ale k nasej pediatricka, to je normalna triezva doktorka - pojdeme zajtra. Len... paradne sa mi krpec vyhadzal. ☹ Na hrudi, celu ju ma cervenu, take drobucke pupaciky, hroza. Co to ma byt? Vcera som mu dala surove jablko, zeby z toho?

gucz
2. zář 2008

deina možno je to z toho jabĺčka, ale nemusí to byť.
My sme boli u doktorky s vyrážkou dnes. Malej sa spravili na nošteku medzi očkami také vyrážky a ešte aj medzi prštekmi na nožičke mala červené a šupinaté. Tak som išla k doktorke a poslala nás na kožné, tak sme leteli tam. Doktorka nám tam dala na nožičky krém a na tváričku zarábaný púder. Tak dúfam, že jej to čoskoro zaberie. A medzi prštekmi to červené, že to má možno pleseň. Skoro som odpadla, veď som s malou nebola ani na kúpalisku, tak neviem kde by to mohla chytiť. Doktorka že či chodíme na kojenecké plávanie, asi odtiaľ mala nejaké prípady ☹ .
Malá dnes objavila čaro otvárania a zatvárania dverí, tak celý deň nič iné pomaly ani nerobila. Len dúfam, že si pri tom nepricvikne prsty. A dnes 1x tak poriadne capla na hlavinu, až mi zle došlo, ale ona je také živé striebro, to sa ani ustrážiť nedá.... 😢 . Chvíľu plakala, ale keď zbadala MM, tak hodila úsmev číslo 4 a bolo dobre. Nemá modrinu, ani hrču, tak dúfam, že sa to už nebude opakovať (dúfam...)

gucz
2. zář 2008

Ozaj a k tomu spinkaniu. Dnes je to štvrtý deň, čo večer malú nedávam do káry, ale rovno do postieľky. Dostane fľašu s kašou, keď ju vypije, dám jej plienku - tulajdu, dudu a idem preč. Zaspí bez plaču, ale sem tam ju nájdem v takej polohe, že sa čudujem, že jej to nevadí, poprípade má na sebe paplón, že ju ani vidno nieje. Takže pokrok 🙂 , akurát cez deň ju stále neviem donútiť, aby tam ležala. To nás stále zachraňuje kára a popruhy v nej. Keď ju dám do káry, do troch minút je hotová a spí ako dudok.

bibianka08
3. zář 2008

ahojky potrebovala by som poradit, uz 3týždne nekojim davali sme BEBU alprem, ale teraz nam to lekarka zmenila na N 1AR a nejako sme ostali stat na vahe, budu nam 4.9.tri mesiace a vazime 4380g.Nutrilon nejako nam nechutna a je po nom hladny v noci nespinkame.
kili: citam ze to zvladas bravurne, reči o dohanani ma tiez vytacaju. S tou svokrou(tchynou) je to aj u mna podobne, s tym ze maleho este ani nevidela, len telefonuje a vypytuje sa.
Narodil sa mi Jakubko v 30tt+0 a prvykrat som ho videla po 10dnoch lebo ho odviezli do prahy a mna nechali v kladne.

gucz
3. zář 2008

bibianka ja Ti poradiť neviem, ja som malej dávala sprvu odstriekané materské mlieko (3 mesiace) a potom papala bebu, priberala po nej krásne. Beba ha ju veľmi zapekala, a Ar sme neskúšali, lebo nemá reflux, aj keď ako malinká často grckala, ale nie veľké množstvá. Najlepšie bude, keď sa poradíš s doktorkou 🙂

deina
3. zář 2008

Jakubko je nadherny, taky drobcek, to snad uz ani nie je pravda, ze aj nasi boli taki malinki. 😅 😵 Ked mu nechuti Nutrilon, skus nieco ine, aj Beba ma AR, ze? Ale radsej sa porad s lekarkou.

Dnes sme uz stihli lekarku, zevraj to nemusi byt vyhadzany z jablka, skor to bude nieco kontaktne, poslala nas ku koznej. Ale tam nas radsej objednam, lebo tam byva plno a Misulo nie je zrovna trpezlive dieta...

deina
3. zář 2008

Gucz, vidim, ze ste tiez boli v Bojniciach. Krasne fotky. 🙂 😵

elinka27
3. zář 2008

bibianka a si si ista ze je v noci hladny?netlaci ho brusko?Lebo nas Jakub po AR mlieku maval krce v brusku.

gucz
3. zář 2008

deina ano spravili sme si výlet s mojimi rodičmi. Chceli sme ísť cez leto, len bolo stále horko. Tak sme šli teraz prvého, bolo krásne, MM mal dovolenku, tak sme to využili. Malá polovicu zoo prespala, v aute spať nechcela ani za svet, tak to doháňala tam. Ale moc sa jej páčili húsky a medvede. Ešte nemáš tie fotky čo Vás fotil ten fotograf?

deina
3. zář 2008

Mam, ale nemame ich na CD (zevraj copyright 😅 ), ale su krasne a asi ich dam napalit. Teraz sme ich dali rozmnozit, takze zatial som ich len videla, nemame ich doma, tri kusy som nechala zvacsit na A4, dame ich zaramovat do obyvacky.

bibianka08
3. zář 2008

elinka27: Je to dost mozne, ze ma krce v brusku, lebo som Kubickovi dala teplu plenocku na brusko a on sa mi ukludnil. Teraz sladunko spinka u tatky. Jakubko je uzasny a prdiky nas velmi trapia. Dr je trosku nepristupna, sprava sa akoby som uz mala piate babo. Tak uvidime ako dopadneme v pondelok v poradni.
Dakujem za rady, rada si tu odreagujem unavu.
elinka27 Jakubko je velmi peknucky, roztomilý

gucz:ja som kojila 2mesiace a potom sme presli na bebu allprem,a teraz nam lekarka povedala aby sme presli na ten N1AR ale ja mam pocit ze Jakubkovi sa velmi to melie v crievkach. Premyslam o tom ze prejdem bud na bebu 1HA, alebo na sunar.

gucz
3. zář 2008

a neskúšala si niečo na to bruško? Moja malá mávala neuveriteľné koliky, tak mi primárka v nemocnici odporučila espumisan kvapky. Najprv som jej dávala 25 kvapiek do každej fľaše, a potom sme postupne uberali. Malej to však veľmi pomohlo. Ona mi skrz tie koliky veľmi plakávala, hlavne večer, až sa jej spravil na pupčeku pruh ☹ , no plakala riadne aj pri cvičení, tak to išlo jedno s druhým. Ale keď sa ukludnilo bruško, aj pruh sa scucol, a to ju mali v decembri na to operovať.

elinka27
4. zář 2008

bibianka a na zaklade coho mate AR mlieko?Maly ma reflux?

elinka27
4. zář 2008

inak Jakub sa pred chvilkou sam napil z hrnceka, skoro som odpadla 😵

gucz
4. zář 2008

eli čo s ním robíš keď je taký šikovný? 😀
moja konečne spí, dnes je neuveriteľne omrnčaná už od rána a to ideme poobede na pohreb ☹ .

deina
4. zář 2008

Boli sme u koznej, Misulo dostal akesi masticky, vraj ma citlivu pokozku. Aku kozmetiku pouzivate pre krpecov? Ja ho teraz kupem vo Welede, to je vraj take jemne, ale ked mne to vobec nevonia... 😝

gucz
4. zář 2008

ja používam do vane nivea sensitive taký sprchový gél pre miminká na citlivú pokožku a moc ju nenatieram. Ale ak áno (len raz za čas) tak buď nivea olej, alebo olej z oriflejmu. Oleje sme dostali, tak ich míňame. Predtým som používala telové mliečko z nivey pre miminká a bola som veľmi spokojná. Ja už používam len výrobky nivea, vrátane krémiku proti zapareninám, alebo do chladu. Mali sme doma aj iné značky, ale nič moc.

deina
4. zář 2008

Vecer som mu mala natriet tie dve vyrazky, ale tak mi buchol do nadobky z kremom, ze sa to nanho vylialo a tak je natrety cely. Snad nevadi. 😅

gucz
4. zář 2008

možno to skôr zaúčinkuje 😉

deina
4. zář 2008

Uvidime. Dostali sme dva kremy a lekarnik mi nenapisal, ktory na ktoru vyrazku, tak mozno aj zajtra rano uvidim, na ktoru tento zabral. 😅 Druhy krem som uz nemala kam dat...

gucz
4. zář 2008

😀
tak ja to mám jednoduchšie, my máme krémik a zarábaný púder

Bru nocku

deina
4. zář 2008

Dobru noc. 🙂

elinka27
5. zář 2008

gucz, neviem ci je az taky sikovny, podla mna to bola skor nahoda, mame ten Avent kuzelny hrncek, a on ho chytil a hral sa s nim a potom si to zrazu pridrzal a napil sa.Ale uz to viac nespravil odvtedy 😀

Inak nic nestiham, potrebovala som si upratat, tak som musela ozaliet internet 🙂