Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

irasek
11. led 2010

stylly- super 😀

orlik
11. led 2010

Ahoj stylly, moc ti to přeju, abyste byli už pohromadě.

Elinko, drž se, přeju ať to dobře dopadne.

Musím se pochlubit, Terezka včera prvně pásla hříbátka. Začala jsem ji dávat na bříško častěji a ona se u toho přestala vztekat a včera se jí to prvně povedlo. Já jsem u toho bulela jak želva.

elinka27
11. led 2010

babule dakujem,ked som bola na sone doki povedal,ze je to 5tt a 3dni,podla velkosti maternice cize skoro 6tt,ale nevidel tam praveze ani ten vacok,dlho to otacal a potom nasiel nieco male co by to snad mohlo byt,ale isty si nebol.Teraz v stredu idem do nemocnice na kontorlny UTZ,ale uz som nejak prestala verit.Viem kedy som otehotnela bud 1.12,alebo 4.12 takze uz ani nedufam,ze by to bolo ok

deina
12. led 2010

Elinka, nemusi to tak byt, drzim palce, nech to tak nie je. Mne bol aj Misko aj Matko na zaciatku pozadu, ziadne srdiecko v case, ked uz inym babam davno bolo vidiet. Ked to bolo male, tak tam nieco byt muselo, hadam narastlo. 😉

deina
12. led 2010

Dnes som postavila Misulaka na vahu - to ale bolo revu, maval tam rukami a krical akoby som ho na zerave uhliky postavila 😨 , takze len tak odhadom mozem povedat, ze ma priblizne 13,4kg. Takto pred dvoma rokmi bol uz takmer na svete. 😅 Este ho musim zmerat a zapisat do knizky.

orlik
12. led 2010

Ahoj Deino, dočetla jsem se ve tvém albíčku, že oba tví kloučkové se narodily předčasně. Chtěla bych se zeptat - měla jsi v těhotenství nějaké problémy? Zjistil se důvod těch předčasných porodů?
Já jsem měla těhu bez problémů, proč jsem rodila předčasně mi nikdo nedokázal vysvětlit - pravděpodobně tam byla spojitost s Terezčinou infekcí bříška. Vždy jsem si přála 2 děti, ale teď se bojím, další předačasný porod bych už opravdu nechtěla. Můj gynekog mě sice přesvědčuje, že se to obvykle nestává, ale moc mu nevěřím.

maatkka
12. led 2010

Deina vseeetko najlepsie k Miskovym 2. narodeninam 😵 zelam mu vela zdravicka stastia a lasky a nech vam robi nadalej taku radost... 😵

rohacka
12. led 2010

Jej, Misko ma dnes narodeniny!!!! Vsetko najlepsie mu prajeme!!!

A Tebe Elinka - drz sa, uz akokolvek to bude ☹ . Dufajme, ze dobre.

deina
12. led 2010

Dakujeme, baby. Aj Misko dakuje. 🙂

Orlik, u mna je najpravdepodobnejsi dovod moje ochorenie - Sjogrenov syndrom, moze sposobit rozne problemy v tehotenstve, predcasne porody, ale aj ovela horsie veci, takze sme vlastne dopadli dobre (bohuzial som spoznala baby, ktorym deticky umreli, protilatky tejto choroby mozu napadat organy, najma srdiecko 😔 ). Ale na tretie sa uz neodvazim, dve predcasniatka, to je dost.

Ked bola pricinou infekcia, to sa da ustrazit podla mna, gynekolog urcite da na teba pozor. Ja som teraz tiez chodila castejsie na kontroly (ale tak Sjogren je asi silnejsi ako moj gynekolog). Uvidis, ze o taky rok, dva sa mozno odvazis na druhe babetko, teraz je ten zazitok este silny.

deina
12. led 2010

Dakujeme, baby. Aj Misko dakuje. 🙂

Orlik, u mna je najpravdepodobnejsi dovod moje ochorenie - Sjogrenov syndrom, moze sposobit rozne problemy v tehotenstve, predcasne porody, ale aj ovela horsie veci, takze sme vlastne dopadli dobre (bohuzial som spoznala baby, ktorym deticky umreli, protilatky tejto choroby mozu napadat organy, najma srdiecko 😔 ). Ale na tretie sa uz neodvazim, dve predcasniatka, to je dost.

Ked bola pricinou infekcia, to sa da ustrazit podla mna, gynekolog urcite da na teba pozor. Ja som teraz tiez chodila castejsie na kontroly (ale tak Sjogren je asi silnejsi ako moj gynekolog). Uvidis, ze o taky rok, dva sa mozno odvazis na druhe babetko, teraz je ten zazitok este silny.

Akurat sme boli v poradni s Matkom a kedze ten je dost bezproblemovy (az na tu zlezanu hlavicku, musim ho viacej polohovat), riesili sme Miska - on je totiz na zozname, mali by ho zaockovat proti prasacej chripke. Dost ma to sokovalo a odmietla som, lekarka povedala, ze na mojom mieste by tiez odmietla.

beatrice100182
12. led 2010

Orlik, tak to sme na tom podobne. Cele tehotenstvo az na miernu anemiu bez problemov, a potom zrazu v 29 tyzdni teplota a o 2 dni uz bola mala na svete - mala som strasne CRP, aj ked pricinu nenasli, tak mi odporucili cisarsky. Tiez som vzdy chcela 2 deti, ale teraz si nie som ista a moj manzel ma v tom nepodpori, lebo len co spomeniem druhe dieta - tak kategoricky prehlasi - len adopcia 😒

irasek
12. led 2010

Deina- i já se přidávám s přáním všeho nejlepšího k Míšovým narozeninám. Ať je hlavně zdravý 😀

gucz
13. led 2010

Deina gratulujeme Mišulkovi k druhým narodeninkám 🙂 🙂 🙂

dvojka
13. led 2010

Deina-moc gratulujeme Míšovi k jeho narozeninám 😀 🙂 ,už je chlapák 😵 velkej.Hodně hodně zdravíčka a hodnýho brášku samosebou 🙂

Irasek-Prosim Tě,na tý kardiologii-co to pro vás ted znamená ten konečný verdikt?A ten šelest ten dřív neměl?Až ted v 18 měsících?
Nám ho našli hned při propouštění z porodky,měli jsme jít na kardio,ale naše doktorka nás tam doted neposlala,malou poslouchala,ale šelest neslyší

dvojka
13. led 2010

Gucz-ty budeš ještě přenášet holka 😕 😀

gucz
13. led 2010

dvojka je to možné, uvidím čo mi povedia zajtra na poradni. Naposledy som mala krčok 2cm a na špic prsta otvorený, tak som zvedavá či to nejak pokročilo. Ale na rodenie sa nejak ani necítim, posledné dni som nejak chytila energiu 🙂

k tomu šelestu, to máva kopec detí, aj naša Laura má. Mala by som aj ja s ňou vybehnúť na kardio na kontrolu, ale v tomto stave sa mi moc nechce, tak si to nechám na leto. Malá má funkčný šelest, ten takzvaný detský, snáď z toho vyrastie ako neterka. No a ešte má, alebo mala aj foramen ovale, teda dieročku medzi predsieňami (aj to môže spôsobovať šelest), tá by sa mala uzavrieť sama do dvoch rokov, tak hlavne to chcem dať skontrolovať. Ale problémy nemáme žiadne. Tak uvidíme v lete 🙂

elinka27
13. led 2010

Ahojte,tak som bola dnes na tom sone, som 7/2 tt a krasne bilo srdiecko,takze mi padol kamen zo srdca

irasek
13. led 2010

dvojka- šelest mu našla na 18m. prohlídce, do té doby ne. Na kardiologii se dr. divila, že ho dřív neslyšela (tak fakt nevim, jestli ho měl). Zjistila, že nejde o růstový šelest, ale že má dírku mezi komorama a víc vyšetřit nešel, protože to co tam předváděl... Ale už si pro něj zajišťuji pořádné vyšetření v Motole, tady to bylo na poliklinice a že by tam byli nějak extrémně příjemný na děti, to se říct nedá 😠 . Tak pak napíšu více, doufám, že to bude v pořádku, nic mu není, nezadýchává se, nemodrá ani neotéká.

gucz- ty už si úplně v pohodě, moc Ti to přeji 😀

deina
13. led 2010

Elinkaaaa, tak vidis, to je super, tesim sa. 😅 😵 😵

Dakujem za Miska, baby. 🙂

Jeej, Gucz, az teraz vidim, ze 38tt, tak to je uzasne, parada. A krasne meno mate vybrate. 😉

Ja tu dnes mam tak divne ticho - obe deti mi spia. Matko bol vcera ockovany a dnes ma teplotu, je nejaky uboleny a ospaly, dala som mu nurofen, nech sa mu ulavi a pospi si. Ani jest velmi nechce. Ale bola som pochvalena, ze este stale odsavam mm, ze to je skvele. 🙂 Ale teda ze co ta nasa imunologicka vyvadza. Ona dala Miska na zoznam deti, ktore maju byt ockovane proti prasacej chripke, ja neviem, co salie. Musela som podpisat nejake vyhlasenie, ze to odmietam, nechcem.

irasek
13. led 2010

elinka- supeeeer 😀 😵 😀

maatkka
13. led 2010

elinka si ma az dojala normalne 😀 tesiiim sa s vami 😉 paraaaada!!!

rohacka
13. led 2010

Elinka - supeeer, tak sa drzte dalej!!!

gucz
13. led 2010

Elinka super 🙂 , prajem Ti, aby si mala také pohodové tehu ako ja teraz 🙂

andulka4
13. led 2010

MIŠULKOVI přejeme všecičko nejlepší k jeho 2.narozeninám 🙂

ELINKO strašně moc blahopřeju holka 🙂 spadl mi kámen ze srdce 🙂

fajn
13. led 2010

deina i já se přidávám Miškovi s přáním všeho nejlepšího
Gucz SUPER tak už ven s chlapákem 😀
Elinko tak se držte ať to máte jako gucz 😉

elinka27
13. led 2010

babule dakujem,tak sa dnes v noci konecne v klude vyspim,teda dufam,lebo Kubkovi sa tlacia stolicky 😝 gucz pozeram,ze ty uz si daleko od dalsieho predcasniatka 🙂 tak dufam,ze aj nam ostatym co cakame sa podari dotiahnut to aspon tam kde ty teraz

beatrice100182
13. led 2010

Elinka, Gucz, srdecne blahozelam a tesim sa s vami!!

Gucz, si moja nadej, ze druhe tehotenstvo nemusi skoncit ako prve - manzel totiz druhe dieta radikalne odmieta 😉

deina
14. led 2010

Dakujem za Miska, baby. 🙂

irasek
15. led 2010

deina- tak konečně jsem shlédla videa a jsou moooc pěkná, hlavně jak Velký bráška krmí Malého brášku a Matějovi kliky 😀

deina
15. led 2010

Irasek, vdaka. 🙂 Inac moje oblubene je toto: http://video.google.com/videoplay?docid=-312638..., ale na FB mam len link nan. To bol este taky malinky. Teraz sme boli na prechadzke doobeda a ked sme sa vratili, reval az kym nesiel spat, moje nervy, som totalne ohucana. Ale vecer idem s kamoskou von, trosku si posediet v cajovni, ziadne deti, to bude parada. 😅 Samozrejme, kamoska je bezdetna, slobodna, kedze potrebujem vypnut.