Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
1. čer 2010

lenocka,ja som nekojila ani v nemocnici,maly bol spavy narodil sa v 34tt cisarskym rezom a doteraz neviem preco sa vlastne narodil skor.A mlieko sa mi spustilo ale strasne malo,ledva som za den odsala 50ml a sestricky na mna zazerali ako na sibnutu ze preco este stale nemam mlieko,a tym mi vobec na pohode nepridali.A dlho som sa citila na nic,ze nemam mlieko,ako keby som bola zla mama,ale tak ja som pre to urobila co sa dalo,jednoducho sa to nedalo.Teraz uz dufam,ze budem pri druhom kojit,ale zasa ak nie tak co narobim,stvat ma to urcite bude,ale nepomozem si

lenocka84
1. čer 2010

@elinka27 ja som ho mala 4tt takze maly dostal aspon aky taky zaklad
tiez sa narodil 34tt+1d a tiez neviem prečo

olifcek
1. čer 2010

mne sa narodila v 32+ ale urcili 34tt... odsavala som neunavne a mliecko sa spustilo x;o))))

pozrite si prepustacie spravy, tam je dovod predcasneho porodu, ja mam akutny zapal

elinka27
1. čer 2010

olifcek ja prave v prepustacej sprave nic nemam

olifcek
2. čer 2010

@elinka27 mas papier, co ide po 600nedeli gynekologovi? Tam to bude...pisem z mobilu, neviem teda pozriet, kedy si rodila a ci si uz bola u lekara

raakosnicek
2. čer 2010

Olif nekdy to proste neví,co bylo spoustecem....

deina
2. čer 2010

Tak nas dnes caka neurologia, drzte palce. 😖 Som zvedava, co tam tento moj lenivec predvedie...

Ani ja v sprave nic nemam, u nas to uz potom ani neskumaju, nie je to pre lekarov dolezite. Podla mojho lekara je na vine mojich predcasnych porodov moja zla imunita, mam v sebe vela protilatok, ktore dieta mozu aj ohrozit (najma srdiecko), ale nastastie vsetko dobre dopadlo, aj u Miska, aj u Matka, tak som rada. Aj ked prisli predcasne. Verim tomu, ze mali dovod sa narodit skor, kebyze zostanu dlhsie vnutri, uz by sa im tam aj mohlo nieco stat.

raakosnicek
2. čer 2010

ono je ejdnoznacne když más treba infekci, zánet atd...tam je to z 90% spuštěč porodu.......v jiných případech se to prostě deje...
tehda kdyz jsem brecela na prijmu,vydesena...mi porodni asystentka rikala,nebojte,miminko ví, kdy se má narodit a proč jde ven dřív.

deina
2. čer 2010

Raakosnicek, tak nejako, to babo vie, kedy sa ma narodit, ak sa rodi skor, ma na to vazny dovod (infekcia napr, ktora by ho mohla ohrozit).

raakosnicek
2. čer 2010

nebo proste mimi ví,že by se mu pak ke konci nemuselo darit,mohlo by se neco stat.
moje znama sla na Ko v 39tt a chlapeček byl mrtvy......

deina
2. čer 2010

Tak uz sme naspat a vsetko je vporiadku. Zevraj zachvilu sa bude plazit, nadalej staci to, co s nim doma cvicim, ma lahku akralnu hypotoniu (co znamena akralna? rucicky, nozicky su slabsie?), ale v vzpriamovani ma vsetky polohy spravne a ze pomaly zacina dobiehat kalendarny vek. 😅 Potesila ma, ja sa vzdy tak trosku obavam, ze co bude, co povie...

raakosnicek
2. čer 2010

dei vidis,gratulujeme.
jen s plazenim,mne to rikala asi pred emsicem a porad nic 🙂

deina
2. čer 2010

No vsak aj ja som zvedava, ci ma pravdu... ako on sa aj snazi, ale este sa nepohne, kruti sa dokola, pripadne zacuva, viac sa pohybuje gulanim - rano sa mi zagulal pod stolik a nevedel sa odtial dostat. 😅

deina
2. čer 2010

@raakosnicek - ta akralna hypotonia, nevies, co kontretne to je? Len do papierom mi to napisala neurologicka, tak som sa nepytala... len sa mi zda, ze rucicky a nozicky budu slabsie? Nevies?

elinka27
2. čer 2010

praveze ten papier ani nemam,lebo ja som vlastne bola prepustena nie domov ale na izbu pre matky,a doteraz sa mi ta sprava nedostala do ruk,a to som rodila v r.2007 v novembri,ale planujem sa obratit na nemocnicu musia tam mat nejaky archiv tak snad sa k nej dostanem.Myslela som,ze ju dali moju lekarovi,ale ani ten ju v karte vobec nema,takze neviem ci tam nieco uvedene je alebo nieje

raakosnicek
2. čer 2010

dei nevim....zkus googl

deina
2. čer 2010

Uz som to zistila, je to ako som si myslela, ze svalstvo na rukach a nohach je slabsie. Vraj to je ta miernejsia forma, kedze nejde o centralny hypotonicky syndrom, toto vraj rozcvici aj sam, ked zacne lozit. Vpodstate mi toto aj lekarka povedala, ale nenazvala to akralnou hypotoniou, tak som nevedela, co to konkretne je...

olifcek
3. čer 2010

aj my sme boli vcera na neurooo

..pred mesiacom sme mali hranicne hodnoty a vcera? vsetko ukazkoveeee, dokonca sa u predcasniatok koriguje vek, ale oliv je vraj sikovna ako donosene, dokonca je popredu v niecom, juchuuuuu...

bala som sa, ze budeme musiet cvicit...i ked som videla, ze sa oliv rapidne zmenila, ze je uz uvolnena, usmiata a pod.

oliv mi uz i dopredu ide x;o))) dam ju na brusko, ona polozi hlavku, da nozicky pod zadocek a posunie sa vpred x;oDDDD asi bude skor lozit ako sediet , i ked aj do sedu ide...uz par tyzdnov x;o)

olifcek
3. čer 2010

@deina gratulujem k brym vysledkom

raakosnicek
3. čer 2010

Oli moc moc gratuluju

olifcek
3. čer 2010

@raakosnicek som stastna ako blcha x;o)

raakosnicek
3. čer 2010

verim, ja byla taky,kdyz nas pochvalila.rikala jestli muzem tak mame cvicit, ale zatim to nechavam tak. rhb mame az v utery,tak uvidim co nam rekne,ale rehabka rikala,ze v podstate neni co cvicit,ze se zpravila

olifcek
3. čer 2010

@raakosnicek super!

deina
3. čer 2010

Oli, no vidis, super, tesim sa. 🙂 🙂

ededik
7. čer 2010

Ahojte kočky, my by sme mali byť očkovaní proti TBC myslím, čo sa v pôrodnici kvôli váhe nestihlo. DR mi hovorila, že musia spraviť pľúcne vyšetrenie a potom zaočkovať. No u nás v nemocnici žiadne vyšetrenia nerobia, oni rovno očkujú, len naša obvodná musí potvrdiť, že je dcérka zdravá ....Nie je to trochu divné ??? Ako Vaše detičky znášali toto očkovanie ????

deina
7. čer 2010

Ededik, mne deti ockovali este v tych 6 tyzdnoch, v porodnici nie, to tiez nemali vahu a ani som tak skoro nechcela, ale neskor uz zaockovane boli. Misko (32tt) mal tu ranku taku, ze mu to zahnisalo a kvoli tomu sme niekolkokrat museli posuvat hexu. Ine komplikacie neboli, toto je dost bezne, ze to hnisa a kym to nie je zahojene, nesmie sa ockovat ine. Matko nemal nic, jemu to len malilinko zahnisalo, ale fakt minimalne a rychlo to mal zahojene.

irasek
7. čer 2010

@ededik - nás očkovali ještě v porodnici, váha tehdy 2kg. Prostě mi ho sebrali, naočkovali a přinesli. Pak nás propustili. Já ani nevěděla, že se jinde očkuje jinak. Reakce nebyla žádná.

raakosnicek
7. čer 2010

tady kdyz se nenaockuje do sesti tydnu,tak pak az po pul roce.

rohacka
7. čer 2010

Ededik - nas ockovali v cca 18 mesiacoch, po vsetkych zakladnych ockovaniach. Boli sme na plucnej ambulancii kvoli tomu, lekarka nas tam poslala. Najprv na nejake zistovanie protilatok, po nejakom case sme mali prist na ockovanie. Uplne v pohode sa to zahojilo, nehnisalo, bez ziadnej reakcie.

ededik
7. čer 2010

Díky baby za rady,
rohacka...no mám dojem že ten postup, čo si opísala je správny, len viaceré nemocnice to takto nerobia-vrátane tej našej.
Tak dúfam, že to bude ok...my sme nemali váhu na očkovanie v nemocnici, preto až teraz.