Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
27. zář 2008

nevytiahnem som chcela napísať s tvrdým 😝

elinka27
27. zář 2008

deina je to chamomille vulgaris 15CH, dáva sa 5 granuliek 2-3x denne, a dáva sa to aj pri neľude a kolikách.Musím,ale podotknúť,že nám nezabrali.

sylvar
27. zář 2008

holky

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

elize
27. zář 2008

😢 😢 😢

andulka4
27. zář 2008

moc jsem si poplakala...... ☹ ☹ ☹

sylvar
27. zář 2008

já se jen chtěla juknout, jestli jsou nějaké nové fotky a ono tohle 😒

snad se netrápila...a třeba je to pro ni vysvobození 😔 ale to asi nemůžu posoudit 🤐

andul, co Davídek, pokroky, jak papá...

Elize, to samé, co Maxík...

Sofi lítá jak drak, je to sakra náročné ji dohánět, má děsně energie a už nechce přes den spát 😒

elize
27. zář 2008

ja som schopna napisat az teraz. Velmi som plakala 😢 manzel na mna pozeral ako na blazna, no a co. Kotenko mi velmi po narodeni Maxika pomohla. Dodala mi nesmierne vela pozitivnej energie bojovat. Vdaka nej som cele to obdobie co bol v inkubatore a ja doma zvladla. Nevedela som, ze je Lili na tom tak zle. Ale uz je v nebicku, tam jej bude dobre ...

sylvar
27. zář 2008

elize, to je super...

ono na to není slov, mě toto vždycky hrozně raní, jako máma si to vůbec nedokážu představit, malá byla teď nemocná, nějaká viroza-blinkala, kadila, bylo vidět, jak jí není dobře a já vůbec nebyla ničeho schopná,pořád jen spala a to bylo děsný, jak jsem se bála ☹

elize
27. zář 2008

sylvar Maxik je velke sidlo, doslova. Stvornozkuje o 106, stavia sa pri nabytku a urobi par krokov. Jasan pada na zadok, ale to mu vobec nevadi. Uz mame dva zuby a idu dalsie, pretoze okrem mliecka posledne dva dni do neho skoro nic nedostanem, grcka, stale kaka a je mrzuty. Uz ma cez 9kg a skoro 80cm. Taky atlet 😀 A nejako sa rozrozpraval. A ked mu poviem kde je ... (nieco napr. lopta, lampa, tata, macik, auto, havo, nos, ...) tak na to pozrie. Vie urobit papa, ukaze aky bude veliky ked vyrastie, dvakrat sa vycikal a vykakal do nocnika, ... Kazdym dnom nas prekvapi niecim novym a sme na neho velmi pysny 🙂

Sofinka je krasna a velmi sikovna ked uz tak beha 😉

elize
27. zář 2008

inac ja sa trapim uz ked sa rano nevykaka, bojim sa ci je vsetko OK 😅 asi som chora 😅 Neviem si predstavit, ze by sa mu nieco stalo, a ani si to predstavovat nechcem 😔

sylvar
27. zář 2008

elize, to je Maxík šikulka, šikovný 😵 ty pokroky jsou super, co?
Já když si vzpomenu, jak v pordce brali malou jako někoho jiného, jako že je o měsíc dřív, tak se teď směju, že obavy, jestli vše ude OK byly naštěstí zbytečné 😎
jsou to naše děti a bát se o ně už budem dosmrti

deina
27. zář 2008

Ale nie, Lilinka umrela? Teraz som si poplakala... 😢 😢 Dufam, ze Kotenka a jej manzel budu mat dost sil, aby sa z toho dokazali spamatat. 😔

tamia
27. zář 2008

😢 chudiatko Lilianka 😢

tamia
27. zář 2008

chcem sa spýtať či už viete či dostanú vaši drobci túto zimu sinagis?

deina
27. zář 2008

Nas sa to asi netyka, nespominal nam nikto synagis.

Pouzivate nanny monitor dychu? Nam pipa takmer kazdu noc, vacsinou len vstanem, vypnem to a znovu zapnem a je dobre. Pritom pocujem, ze maly dycha, asi ho len podlozka nezachyti. Neviete, ci sa k nanny neda dokupit este jedna podlozka? Angelcare ma dve podlozky, skoda, ze som o nom nevedela, ked sme monitor kupovali. Aj teraz to pipalo a nestihla som dobehnut, takze to spustilo aj riadny krik - ale maly sa nezobudil, spi ako drevo (ale dycha).

janina77
27. zář 2008

Kotenko, je mi to luto 😢 😢 😢 Ale napisala si to krasne. Anjelik je v nebicku. 😢 😢 😢

szivem
27. zář 2008

kotenko,precitala som si vsetky tvoje prispevky,neviem co povedat,nic nie je horsie ako ked matka prezije vlastne dieta,neviem aky je to pocit,a dufam ze ho ani nikdy nezazijem,prajem uprimnu sustrast,je mi to velmi luto.Zivot ide vsak dalej a preto drzte sa.Nech ti je utechou ze uz Lilianku nic neboli a ostane s vami vo vasich srdciach

elize
28. zář 2008

deina my mame nanny a sme spokojni. Za celu dobu nam pipal len raz a to sa Maxik celu noc presuva v postielke z jednej strany na druhu. Neviem ci sa da dokupit dalsia podlozka. Do kedy planujes ho pouzivat?
Inac keby mne tak casto pipal asi zosaliem 😅 ked nam zapipal prvykrat uz som sa videla ako drobca ozivujem 😅

gucz
28. zář 2008

je mi veľmi ľúto malej Lilianky, chúďatko malé, prajem veľa sily jej rodičom, úprimnú sústrasť...... 😔 😢

deina aj my máme nany, pípal nám 2x, raz to bolo v decembri minulého roku, to malá naozaj nedýchala...
a raz v lete, to sa premiestnila na druhý koniec postieľky. Máme len jednu platňu, dá sa však dokúpiť aj druhá. Ono záleží aj aký máš matrac, moja malá má postieľku aj matrac z ikea a ten matrac je tenučký, takže to dobre sníma. U našich má tiež postieľku, tam je hrubý matrac, tam neviem či by to zachytilo pohyby dýchania.

gucz
28. zář 2008

A tiež rozmýšľam, dokedy treba používať ten monitor. Nerobí mi to problém, kým bude malá v postieľke, môže ho tam mať, ale ona ho stále chytá, a sem tam tú mašinku aj zhodí (odopne to z rámu postieľky). Tak ju musíme dávať na zem pod postieľku.

kikimaruska
28. zář 2008

Ahojky, mám chvilinku, tak jsem se na Vás šla podívat, jak rostete 🙂 . Taky jsem si přečetla o malém andělíčkovi a pobrečela si 😢 😢 😢 😢. Holky jak Vám miminka rostou-váha/délka? My máme 4,2 kg a jen 50 cm...kamarádky miminko má 4 kg a 62 cm 😅 . Jinak nám jsou 4,5 měsíce...ale měly by nám být 2.

bubinko83
28. zář 2008

kikimaruska,aj moj maly je menši.Naposledy mal 50cm a 3,8kg,je narodeny o 6 tyždnov skor.Takže ono je to asi normalne že su menši

tamia
28. zář 2008

deina,
ako to, že sa vás sinagis netýka? veď ste narodený o 2 mesiace skor.... z nových zámkov vás neposlali na pneumologiu? nás poslali...

sylvar
28. zář 2008

Sofi měla ve 2měsících 4450gr 55cm, ve 4měsících 6,2kg a 61cm, jenže měla 2600 a 47cm

gucz
28. zář 2008

tamia na synagis majú nárok len detičky čo mali po pôrode problémy s dýchaním. My sme ho minulý rok dostávali a tento rok ho už Laura nedostane, lebo je už vyradená z poradne pre rizikových novorodencov.

andulka4
28. zář 2008

Holky v sobotu jsme objevili první zoubek 🙂 Tady přesněji řečeno moje mamka 🙂 A představte si že horní 🙂
Dneska už má prořízlé oba dva 🙂

No a ve 4měsících/2korigované jsme měli 5900 a 62cm...porodní váha 1900cm a 44cm
Myslím že je to ale jedno 🙂 Každý má jinou porodní váhu i délku a v dospělosti na tom potom stejně nezáleží 🙂 Vůbec bych to neřešila

Navíc díky tomu že jsme dlouzí má problémy se hýbat....podle RHB Davídek nezvládá své dlouhé tělo a je motoricky hodně pozadu

janama001
28. zář 2008

kotenko uprinu sustrast nech vam vas anielik lili z nebicka posle vela sil zvladnut to bez nej

kikimaruska my mame pol roka/kor. necelych 4,5m: vaha 6,2 a 62cm (pri na rodeni 2kg/44cm)

sylvar
28. zář 2008

andul, gratulace k zoubečku 😵 to dostane babička nové šaty, co?

elinka27
28. zář 2008

ahojte, chvilu som tu nebola a toto ☹ Kotenko uprimnu sustrast...
som si tiez poplakala.Aspon sa uz Lilianka netrapi a nic ju neboli.

gucz ani my nespadame do tej skupiny a synagis nedostaneme.

elize
28. zář 2008

nam o synagis tiez dr. nic nehovorila, tak asi tiez nemame narok. Maxik bol po porode tri dni na podpore dychania, ale inak problemy s dychanim nemal. Len sa lekarovi nepacilo ako sa mu pri dychani prepadava hrudnik a nechcel ho velmi zatazovat, kedze bol taky malinky.

Andulka tiez gratulujem k prvym zubkom. A to sa hovori, ze horne rastu pomalsie a su pri nich vacsie problemy (nas pripad).