Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
26. kvě 2010

@raakosnicek dakujem

inak...mas krasne dietatko, ma uuuzasne oci...

raakosnicek
26. kvě 2010

oli mala mela 440ml davku na cele krmeni a meli jsme velky problem to do ni nacpat.naicm ela silnou zloutenku,tak byla porad spava,navena

olifcek
26. kvě 2010

@raakosnicek my sme mali asi 4x zltacku, mozno i 5x x;o((( len raz kusok vyssie hodnoty boli, vtedy bola pod svetlom asi 3 dni, inak bola den, dva

olifcek
26. kvě 2010

moja v nemocnici papala najprv kazde tri hodky po 30ml,potom 60ml, neskor po 80-90ml ale stiahla niekedy aj viac 😉

asi preto ma volali, dojka 😀 😀 😀 😀

raakosnicek
26. kvě 2010

bud rada......

raakosnicek
26. kvě 2010

ted uz mi to tak neprijde,v osmi mesicich bych uz asi stejne nekojila,ale predtim ty prvni tri,ctyri mesice...

olifcek
26. kvě 2010

jj som, oliv je sikovnica x;o))

ja sa chystam kojit aj rok x;o) snad to vyjde

deina
27. kvě 2010

Dobre ranko. 🙂 Nieco som sa chcela opytat, ale uplne som zabudla... no hlava derava, snad si este spomeniem pocas dna. 😅

raakosnicek
27. kvě 2010

dobré ránko

olifcek
27. kvě 2010

@deina 😀 😀

olifcek
27. kvě 2010

@raakosnicek dobree

deina
28. kvě 2010

Ahojte. 🙂 Nepoznate nejaky cvik na posilnenie ruciciek? Matko sa este nevie vzopriet na vyrovnanych rukach, ked je na brusku. Buduci tyzden ideme k neurologicke, mozno nieco poradi... Aj Misko mal slabsie rucky, on sa mi potom dlho plazil a mozno aj tym ich posilnoval, Matko sa zatial neplazi. Skusam mu davat tazsie hracky do ruk, ked je na chrbte, ale s tym problem nema, hocico dvihne - tam sa asi ine svaly zapajaju ako ked je na brusku.

raakosnicek
28. kvě 2010

Deino my cvicili rucicky na velkem gymnastickem mici,das ho na nej na brisko,drzis ho pevne rukama za zadecek a jezdis s balonem dopredu,muzes i do boku,nauci se balancovat a vzeprit se na rucickach....

to same delame i na malem overbalu,jakoby trakar.

stylly
29. kvě 2010

Ahojky tak vás po delší době zase všechny zdravím....my jsme v půlroční kontrole měli 6280g a 63cm 😀

raakosnicek
29. kvě 2010

@stylly krasny

stylly
29. kvě 2010

😉

raakosnicek
29. kvě 2010

my v pul roce bio meli 6030. ted v osmi 7500.
jsem koukala nektery holky maji donoseny miminka s vahou v roce kolem 8000. tak jsme na tom dobre

olifcek
29. kvě 2010

no my mame len 4150g, jak to? x;o(((

raakosnicek
29. kvě 2010

oli v peti mesicich jsme meli kolem peti. ona je dulezita asi i ta startovaci vaha pri narozeni

olifcek
29. kvě 2010

@raakosnicek no, mali sme 1940, klesli na 1840, a po 25 dnoch sme sli dom s 2150g....asi rychly metabolizmus...

deina
29. kvě 2010

Ja ani nepisem vahy... Pri narodeni presne 2kg a teraz (8 mesiacov) 9150g. 😅 Ale uz sa zacal hybat a konecne sa aj to priberanie spomaluje, tak som rada, nebude z neho gulka nakoniec.

olifcek
30. kvě 2010

@deina a ciste kojeny? snad som sa uz nepytala...

rohacka
30. kvě 2010

Olifcek - len nesmut, tvoja mala je predsa cisto kojena a okrem toho mate korigovane len cca 3.5 mesiaca, ak dobre pocitam.
Pozri si tu
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
Ked si zadas, ze mas dievcatko, minimum v 3 mesiacoch ma mat 4 kg, v 4 mesiacoch 4.6 kg.
A je rozdiel aj v hmotnosti chlapcov a dievcat. Nas maly mal v 1. roku 9 kg, v 3. roku 12 kg. Nuz co, nie je kazdy gulko bambulko 🙂. Lekarka by Ta urcite na poradni upozornila, keby sa jej zdalo, ze malo pribera. A keby aj bolo treba prikrmovat, tak sa najnovsie propaguje pridat skor masovo-zeleninovy prikrm namiesto toho, aby mamicka pridavala umele mlieko ku dojceniu. Samozrejme, ak ide o dietatko, ktore uz ma par mesiacov.

deina
30. kvě 2010

Olifcek, do 6 mesiacov kojeny, ale potom uz na UM + zelenina, ovocie, masko a tak. Ale on mi aj na mm priberal vyse kilo mesacne, pritom ani mi toho vela nepil (max 120ml, ked mal tych 6 mesiacov). Ktovie preco... Asi to bude v genoch, ja som bola tiez riadny tucko ako babo, az od nejakeho 2.roku som zacala byt stihlejsia a nakoniec som bola uz chuda a ako tak kukam na svojho starsieho, on je presne rovnaky. Tucko babo, potom taky bucko batola a teraz mu viem rebra poratat (13 a pol kg).

kockoska
31. kvě 2010

my mame 6300 g

olifcek
31. kvě 2010

@deina ja som bola moc tucne dieta, mam i cervenym perom v karte pisane: dieta nadmieru obezne! chi...ked mne tak mc chutilo jest...olivke tiez chuti,ale papa cisto mm zatial a chcem potiahnut az do 7-7,5mesiaca, paq popri kojeni dat prikrmy x;o)))

@rohacka i v priberani a vahe mam korigovat? dakujem kraaasne x;o)))

olifcek
31. kvě 2010

ja UM nechcem ani davat...x;o)

olifcek
31. kvě 2010

uz sa ale tou vahou netrapim...moje baby, vo februari2010 mi dali dost prikladov deticiek, kde boli donosene a v roku mali vahu 7600g, ci 8000g, takze v pohode, mne nevadi, ak i o 2000g menej budeme mat, ved sa narodila lahunka x;o)

elinka27
1. čer 2010

kockoska plava sa v klube Kvapka v Trnave a viem ze maju aj v Bohuniciach tusim nejaku plavaren,skus pozriet na internetovej straneke a viem ze nejake plavanie je aj v Galante,kamaratka tam chodi, kde by ti lepsie vyhovovalo?Daj vediet mozem sa opytat 🙂