Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

ivanka85
3. srp 2010

@deina a ako casto ste vtedy papali?

deina
3. srp 2010

@ivanka85, no u nas to bolo casto tak, ze papal aj kazdu hodinu, polhodinu, tych 70 ml vypil vpriemere za 2 az 3 hodiny. Az neskor sa naucil vypit celu davku naraz (to mu potom stacilo na 2 az 2.5hodiny), pil materske mlieko. Viacej nechcel, pritom bol riadny tucko. 🙂

dera
3. srp 2010

@alisek aj ja sa pripájam ku gratulácii, teraz to už pôjde rýchlo... budete rásť a priberať... na ten deň, keď nás pustili domov nikdy nezabudnem. My oslavujeme dva krát aj narodenie aj prepustenie... Deti - bojovníci naši... niekedy by som chcela mať takú bojovnosť...

lenocka84
3. srp 2010

@alisek gratulujem, myslela som na Vas, uz budete len krasne priberat a za chvilu ste spolu doma,
este viac drzim palceky 😉

ivanka85
4. srp 2010

@alisek to je super!!budete sa moct tesit z vasho malickeho uz spolu domka🙂drzte sa,nech sa vam dari a pekne rastiete!

rohacka
5. srp 2010

@alisek drzte sa dalej, super, ze uz toleruje mliecko az ze ho prelozili. Tak si ho konecne uzivaj, ked budete spolu.

My sme par dni bez okuliarov!!! Po takmer dvoch rokoch Kubkovi zrusila lekarka okuliare, kedze skulenie sa zlepsilo tak, ze zacal jemne skulit do druhej strany 🙄 . Zo zlepsenia sa tesim, z druhej strany az tak nie. Tak momentalne mame s ockami cvicit, aby sa mu zbehli oci naspat. Nastastie bez okuliarov, takze konecne 20 x denne ich nelestim a niekolko krat denne nehladam..... Zda sa mi, ze naozaj je to velmi dobreeeee. Snad aspon jedna vec sa nam uz vyriesila a ze ta slubovana operacia ani nebude potrebna. Lekarka vravela, ze je z toho prekvapena, ze sa to takto zmenilo, ze ma asi zmiesane svalove napatie v tele, tak sa to takto zmenilo. Nerozumiem celkom tomu, ale vyhovuje mi to. Zda sa mi, ako keby vyrastol, ked je bez okuliarov ci co. Ale aj som ho uplne nakratucko ostrihala, tak snad aj preto. Nejaky uz je z neho velky chlapcek ci co 😉.
A pridala som par fotiek z nasej dovolenky, tak mozete pozriet.

elinka27
8. srp 2010

ahojte, dnes som po 11tych dnoch konecne doma,boli sme u nasich si trosku odpocinut.
V piatok som bola na poradni v nemocici a tam mi doki povedal,ze uz je babo otocene dole hlavou,vazi 2850g a ze som otvorena na 2cm dalsiu kontrolu mam vo stvrtok. 😀 tak to vyzera ze pojdem rodit normalne a nie cisarskym,bojim bojim 😒

rohacka
10. srp 2010

Elinka - jej, ved ty si uz vlastne v termine, ked si 38.tt, uplne super, dalsie povzbudenie, ze sa historia nemusi opakovat 😵 . A normalneho porodu sa neboj, da sa to zvladnut. My zeny sme v tomto zo zeleza 😉 .

Nam dnes asi zrusili vojtovku. Asi preto, lebo to bolo take rozpacite zo strany rehabky sestricky. Teda neviem, ci to moze zrusit len sestricka.... K lekarke ideme v septembri po 1/2 roku na kontrolu, tak uvidime. Tak sme dostali ako alternativu robit brusaky, bicyklovat vo vzduchu aj na ozajstnom bicykli, chodit po patach, lozit po rebrinach a vsetkom moznom na detskych ihriskach, aspon kym je leto, slapat na steperi, skakat na trampoline a ine same take celkom prijemne veci. Pravdupovediac, ani sa nejako netesim. Po troch rokoch cvicenia vojtovky mi ju zrusi sestricka rehabka, nuz neviem. Mozno vynecham, kym pojdeme na kontrolu k lekarke a potom uvidime. Trochu sa bojim, ze ked to prestaneme cvicit, ze sa zhorsi co sa tyka drzania tela a tak, ktore ma teraz vraj velmi dobre.

elinka27
11. srp 2010

@rohacka zajtra ma caka dalsia poradna, tak som zvedava,inak uz sa citim vsetlijako 😖 akoby som drzala pokope len na cestne slovo 🙂

deina
12. srp 2010

Elinka, drzim palce na dnesnej poradni, aj ked vidim, ze 38tt, parada, budes mat malinku donosenu Zinusku. 🙂

Rohacka, ved to je podla mna skvela sprava, ze nemusite uz cvicit Vojtovku. Rehabilitacna sestra urcite vie, co hovori, ved ta musela uz kolko deti odcvicit, musi mat vela skusenosti. 😉 Ale ved uvidis, co vam este povie lekarka.

Mne sa Mates, doteraz lenivec pohodlny, zacal v priebehu dvoch tyzdnov stvornozkovat, stavat sa na nohy a zaroven sa naucil sam si sadnut, no nechapem, kde sa to v nom vzalo. 😀

Rohacka, nadherne fotky mate z dovolenky. 😵

iris
12. srp 2010

Ahpjky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale mám doma holčičku narozenou 37+0,je droboučká a potřebovala bých pri ni mini punčošky, nevíte o značce, která sedí tak malýmu mimču?Máme 46 cm...díky!

deina
13. srp 2010

Iris, ved velkost 50 by jej mala byt dobra, to by nemal byt problem zohnat. A tak rychlo ti narastie, ze podla mna mensiu velkost ako 50 by si ani nemala kupovat, nevyuzije to, hoci napr Mothercare ma uplne nadherne malinke vecicky pre nedonoseniatka, vzdy som ich obdivovala a pozerala (ale drobcom stacila velkost 50, aj ked prve dni sa v nej dost topili).

riag
13. srp 2010

@iris moj Adrian mal tiez 46cm.....tiez som pohotovostne kupila 50,,,,cca 5ks 3 body a 2 dupaciek na spinkanie,nie viac,babatka rychlo rastu.Po dvoch tyzdnoch som normalne zacala uzivat 56 co som mala pripravenu vo vybavicke 🙂

elinka27
15. srp 2010

ahojte,tak som bola opat na par dni u nasich,a teraz uz ma manzel volno tak sa uz nemusim nikam dekovat aby som nebola sama iba ak do porodnice 😀 vo stvrtok som bola na tej poradni,ale stale zatial nic, otvorena na 2cm a inak nic nove, mam uz aj obcas tie falosne kontrakcie a tvrdnutie brucha a rodit nejdem este, a tak uz by som chcela 🙂 nakoniec budem este aj prenasat

alisek
16. srp 2010

Ahoj holky,
unás dobré zprávy, od čtvrtka kojíme, dnes malej vypil na jedno krmení 40ml, už jsem nedokrmovala a na druhé 30ml+dokrmení. Dokrmuje se už z lahvičky, takže jsme se zbavili už i sondy do žaludku, dnes vážíme 2360g. Nejlepší zpráva je, že balím tašku a zítra ráno nastupuju do nem. na rooming za Honzíčkem, už budeme jen spolu a pak půjdeme brzy domů, doufám, že tento týden.

A jak se daří vám a dětičkám?

lenocka84
17. srp 2010

@alisek to su vyborne spravy, len tak dalej, rozpapate sa, a uz ste aj doma. tesim sa

lenocka84
17. srp 2010

baby prosim vas, kedy si vase nedonoseniatko objavilo rucky? nas patko ma uz 4mesiace a nejako ho to este nechytilo, myslite ze ma nato este cas?

mia81
17. srp 2010

Alisek to su vyborne spravy gratulujem,tak vidis nakoniec si sa dockala aj tych lepsich dni .

andulka4
18. srp 2010

Lenocka Katka má 3měsíce a už si s rukama hraje....spojuje je a chytá hračky
děti to dělají někdy po 2měsíci

dvojka
19. srp 2010

Ahoj holky

@lenocka84 -naše Anetka (34tt)si s ručičkama začala hrát po čtvrtém měsíci a hračky brala do rukou až po pátém 😉

lenocka84
19. srp 2010

@andulka4
@dvojka baby dakujem, maly si tak trosku "madli" rucky, hracku chyti vyslovene ked mu ju davam pred rucku, ale tak on sa nauci 🙂

kockoska
20. srp 2010

Ahojky, my mame 7 mesiacov a konecne od 7 mesiacov nemusime cvicit vojtu. Boli sme na kontrole na neurologii a vsetko v poriadku. Velmi sa tesim.

lenocka84
26. srp 2010

ahojte dievcata
prosim Vas, citim sa ako pako ale neviem ktory vek je ktory
gestacny a korigovany
dr. ma dnes zjazdila ze maly je prilis velky nato ze ma 4 mesiace, mame 7350g
a ona mi povedala kedze je 6tt skor, ze pre nich ma len 2,5 a ze je velky
ja som si myslela ze to je len vo vyvoji, a nie v jedle, ked ma telicko 4m tak si pyta papat
som z toho nejaka mimo, nerozumiem tomu

ivanka85
26. srp 2010

@lenocka84 podla mna je lepsie ked to dobehol a dr by mala byt spokojna ze rastie, nie?my sme sa narodili o 5tyzdnov skor, v nedelu mame 2 a pol mesiaca a 5600g, takze nasim tempom budeme tiez mozno taki velki, ale nasa dr. to nejak neriesila..

lenocka84
26. srp 2010

@ivanka85 toto bolo na rizikovej poradni, a ta ma tak zvozila
a ze preco pije takmer 1l mlieka, a ja ze ked ja hladny co mam robit? nechat ho revat?
proste som ostala sokovana

ivanka85
26. srp 2010

@lenocka84 nas pil dost tento mesiac a teraz nejak polavil, neviem co sa deje, mozno len prechodne ale zatial pribera dalej tak mu asi staci..no ja by som bola tiez sokovana a smutna, kazda mamicka je rada ked jej babo rastie a prospieva aked ju niekto za to zvozi, ja ked je to dr, tak to zaboli..a co ze pije takmer liter mlieka ved o chvilu pojde na prikrmy tak co..

lenocka84
26. srp 2010

@ivanka85 ako my sme uz skusali, ale ked on zje mrkvicku a zapije normal davkou mlieka
akoby vobec neregistrovalo jeho brusko ze uz nieco spapal
a nato ma zdrbala ze on ma len 3 mesiace, ze preco mu davam prikrm
a ja nanu sak ma 4m 1tt, proste kovbojka

ivanka85
26. srp 2010

@lenocka84 ja by som tiez narobila rosambo 😀 mna to trosku hneva ze uz papa menej ale ked mu staci, hadam zacne zase viac, ked pride 3.mesiac:)tie moje uvahy🙂

lenocka84
26. srp 2010

@ivanka85 to moze byt len par dnova zalezitost, my sme to mali a maly mal jemne prechladenie tak preto.
moj dnes vypil 700ml a je spokojny a uz pekne spinka
ako nechapem co tak strasne riesila dr.
klasika pripomienky ze nedviha hlavu, mna keby za polhodku 2x zobudili tak ju zbijem, a jeho sme tak budili takze sa necudujem, inak dviha krasne,obzera zo strany na stranu. viem ze uprednostnuje pravu stranu ale nemozem pri nom stat celu noc a furt ho otacat. napr. dnes zaspal sam otoceny do lava, bez problemov
proste stale nieco

olifcek
27. srp 2010

@lenocka84 uz davas prikrm?