Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
25. únor 2010

Deinuš a proč bych měla být v nemocnici? mě nic není???? nějak tě nechápu...
já žádné problémy nemám 🙂

rohacka
25. únor 2010

Ahojte,
nejako sa predcasne teraz rodia Alexovia, co co? Isty cas tu bolo kopu Jakubov 🙂.

Vitajte, nove mamicky.
Mmyska - tak to ste naozaj skoro doma. Fiha, tak to som este nepocula, ze len 6 dni, ved to je ako po beznom porode. Ale budes to mat vesele, dve drobne deti....a nedonosenecke kontroly k tomu....

Janicka - drzte sa, je to naozaj velmi skoro.... Asi ti skor poradia baby v teme Extremni nedonosenci, kedze ste taki malicki....

Andulka - myslim, ze to Deina mysli dobre 😉 . A problemy si mala, tak si ta kontrolujeme 😉

My sme boli vcera na rehabke, neviem, ci sa mam tesit alebo nie, ale sestricka mi vravela, ze dlho uz cvicit nebudeme. Vraj je vysoky a silny, takze uz ho dlho neudrzim. Ja uz ho vlastne poriadne neudrzim ani teraz 😒 . Bojim sa, ze mi spadne zo stola, co zo sebou tak hadze. Ale mame cvicit uz len 2 x za den, to je super. Potom uz len loptu, ploche nohy a to vsetko ostatne, co cvicime. Uz sme kupili aj balancny kruh a skakacieho konika, tak mame novu zabavu.

andulka4
25. únor 2010

joo jen kontrolujte 😀

andulka4
25. únor 2010

Rohačka já jsem žádné problémy neměla, mému Dr se nezdálo děložní hrdlo a tak mi nařídil spát na těch špalcích ale 2dny na to jsem byla raději na podrobnějším utz v neocnici a tam mi řekli že je vše ok jak má být
můj dr ale stále trvá na tom abych ležela, prý když už jsem jednou rodila předčasně prostě musím odpočívat
včera jsem byla opět na podrobnějším utz a opět to mám ukázkové....ale stále ležím, mám strach, co kdyby....

do 34tt mám naordinovaný klid 😀

deina
25. únor 2010

Aha, ja som si myslela, ze mas aj nejaky problem, ked ti lekar kazal lezat. 😉

Mmyska, pozeram, ze ty mas naozaj maly vekovy rozdiel. 🙂 Takto nejako to ma moja krstna, ma medzi chalanmi presne 1 rok a dva tyzdne.

Predpokladam, Rohacka, ze to je dobra sprava, ze uz nebudete musiet dlho cvicit. 🙂 Aj ked este stale vam dost cvicenia zostava.

janicka.slunicko
25. únor 2010

dekuji holky už jsem to nasla.

stylly
25. únor 2010

orlik:Samozřejmě bys to měla zvážit a promluvit s pediatrem,..my jsme třeba z rizikovky vyškrtnutí 😀

stylly
25. únor 2010

mmyska:Ahojky 🙂

furaha
25. únor 2010

ahoj. jsem 32+6 a dnes jsem se dozvěděla, že jsem otevřená na 3 cm. mám magnesium a klid na lůžku. říká se, že děti narozené v 8.měsíci jsou na tom hůř než ty, co se narodí v 7.měsíci. je to tak? a proč to tak je? díky

deina
26. únor 2010

Furaha, podla mna to tak nie je, kazdy den je plusom. 😉 Len pekne oddychuj, nohy hore, okolo toho 35tt uz deticky nezvyknu mavat vaznejsie problemy, aj ked by este mali byt v brusku.

rohacka
26. únor 2010

Furaha - ja som tu asi jedina, co si myslim, ze je to pravda - ze 7. mesiac je lepsi ako 8. Mne to vysvetlili tak, ze dietatko ma rovnako vyvinute organy v 7. aj 8. mesiaci, ale v 8. mesiaci ma uz vyssiu vahu, preto aj ked ma hormonmi pripravovane pluca, organizmus ma problem predychat vacsie telicko. Zhodou okolnosti som pred par dnami rozpravala so znamou sestrickou z novorodeneckej JISky,rozpravala som jej o nasich problemoch (mame ich dost, sme 33+3), vravela mi, ze je neuveritelne, ze kolko deti narodenych napr. 33, 34. tyzden ma problemy a tie drobnejsie 30, 31, 32 ze su celkom v pohode. Ona robi rizikovu poradnu, takze tych deti stretava kopu (od narodenia do 3 rokov, kym chodia na kontroly). Logicke je, ze cim dlhsie v brusku, tym lepsie - ale...................................................................................................................
Ty hlavne lez a nestresuj sa.

nika2
26. únor 2010

ahojte,
furaha moja mala je narodena 34+5tt a nema ziadny vazny problem. musim zaklopat. ale ako pisu, klud a nohy hore.

petka035
26. únor 2010

tak moja malá je narodená v 35tt,a tiež sme zatial celkom OK,pretáčame sa z bruška na chrbátik a naopak už od 4m a 2tt,teraz sa snaží pomaly už liezť a nijak nezaostáva,aj váhovo sme to celkom dobehli🙂ale myslím,že je to fakt individuálne

andulka4
26. únor 2010

je to naprostý nesmysl
můj syn je v 31tt a měl šíleně vysokou váhu, ta nám sice zaručila rychlejší odchod domů ale opravdu ta nervová soustava byla opožděná

každý den navíc bych zaplatila miliony

rohacka
26. únor 2010

Ved som vravela, ze som tu jedina 😀 😀 😀

Jedno je iste, treba vydrzat do konca 37. tt, vtedy to uz bude urcite O.K.

pink_lady
26. únor 2010

mne povedali, ze lepse je sa narodit v 33-34 ako na prelome 8./9.mesiaca, lebo ze tam sa plucka zbavuju vody. My sme v 35 boli sme vyse tyzdna v inkubatore a boli tam deti co boli v 34 a do inku nemuseli...a dokonca na JIS boli deti co boli v 30 tt a boli na tom lepsie, asi to je ozaj individualne....my sme mali vahu velmi dobru ale nezrely bol.... 😔

stylly
26. únor 2010

Rohacka:myslím si to také,...ovšem není spor o tom že čím déle tím lépe🙂
My jsme byli 33+6 a kdyby jsme neměli infekci tak je to super a jdem za pár týdnů domů

orlik
26. únor 2010

Holky, já jsem si naivně myslela, že riziková poradna bude spojena s neurologem a nějakým komplexnějším vyšetřením. Máme to 40km od domova a strávíme tam celé dopoledne (nemají vůbec žádnou organizaci ohledně objednávání). A to nemluvím o těch střevech na odběru krve - to co jsme tam zažili posledně už zažít nechci. Další odběr krve v jejich nemocnici odmítnu určitě. Nechci si dělat problémy, ale jejich neonatologie a riziková poradna je vyhlášená po celém kraji. Zanedbali už hodně dětí, co jsem se v poslední době dozvěděla. A já kráva si tu nemocnici sama vybrala. Kdybych to věděla, volím tu druhou, co mi dali na výběr. Doma jsme měli štěstí jak na neurologie i na rehabilitaci.

andulka4
26. únor 2010

no já třebas nikdy žádnou rizikovou poradnu s D neabsolvovala
nikdo to po nás nikdy nechtěl
navštěvovala jsem pouze neurologii a rhb v místě bydliště a rhb stacionář(ovšem ten dobrovolně)

furaha
27. únor 2010

moc díky za vaše názory i vysvětlení. no ještě musím prostě vydržet. břicho mi už tolik netvrdne tak jsem taky klidnější.
Hodně zdraví vašim dětičkám!

kristina11
6. bře 2010

Ahojte, neviem presne o com v tejto teme pisete, lebo ju nemam cas ani precitat, ale ak mozte prosim vas o radu. Moj syn sa narodil na prelome 7a8mesiaca a mal neskutocne problemy s dychanim. Vaha bola dobra 2450g. Teraz ma 9 mesiacov a este sa nepretaca na brusko. Vojtovku cvicit nemozme, lebo mu zvysuje pocet epileptickych zachvatov, takze cvicime bobata, chodime do madarska jednej pani maserke, plavame, chystame sa na hypoterapiu... Ja neviem co mam este skusit aby sa pretocil, cely den sa snazim s nim cvicit. Neviete mi prosim niekto poradit co este by mohlo pomoct? Za rady vam vopred srdecne dakujem.

andulka4
8. bře 2010

Kristy musíš to asi nechat na něm....když cvičíte Bobatha, plavete atd tak děláš úplné maximum
já mám syna narozeného taky přesně poslední den 7ho měsíce a otáčet se začal v 6m (cvičila jsem ale i vojtovku)

mila01
8. bře 2010

kristina11 - já mám dceru narozenou ve 28tt a otáčet se začala na 10 měsících - nebo spíše,to to zkusila,zjistila že jí to nebaví a přestala.Plynule se začala otáčet skoro na roce.Teď bych byla šťastná,kdyby chvíli seděla ( před chvílí spadla z gauče hlavou na stůl,málem jsme jeli na pohotovost ).Cvičila jsem Vojtovku ( ne typickou,jen posilovací cviky ),chodili jsme na plavání a to jí hodně pomohlo.Hodně záleží na tom,co ti říká tvoje rehábka.Mě pořád uklidňovala,ať nepanikařim,že nemá žádný neuro problém,že je jen líná.A měla pravdu.Opravdu děláš co se dá - držim palce,ať se to zlepší.

deina
9. bře 2010

Kristina, naozaj uz viac asi urobit nemozes, je to uz len na nom. My sa niekedy mozeme aj na hlavu postavit a deti si aj tak urobia po svojom. 🙂

Potrebovala by som jednu radu alebo skor nazor... posledny Sjogrenov atak som este stale bohuzial nerozchodila, boli ma cely clovek, mlieka je menej - tak som zacala davat 1x denne nutrilon, zvysok ma stale materske mlieko (papa 6-7x denne), trva to takto nieco cez tyzden. No a dnes mi lekarka hovorila, ze ak davam aj UM, mam zacat davat zeleninu. Pri Miskovi sme zacinali dost skoro, ale to bol iny pripad, tam to bolo vykupenie 😀 , on bol strasny hlados. Ale Matko je vpohode, spokojny, pekne pribera, rastie (66cm a 7420g), nezda sa mi, zeby mu nieco chybalo, ja by som rada pockala do 6.mesiaca. Akoze je pravda, ze sa mi posledny tyzden zacal opat v noci budit, pridal si jednu davku mlieka, tiez pribera pomalsie (ale pribera)... ale aj tak si myslim, ze kludne staci ten 6.mesiac, co poviete? Viem, ze niektori lekari dokonca odporucaju pockat este dlhsie. Som rozhodnuta, mu tu zeleninu dat az po 6.mesiaci, podla mna sa mu nic nestane, nemam taky pocit, zeby mu nieco chybalo.

andulka4
9. bře 2010

Deinuš to já neporadím, já začala s příkrmy až okolo 8m. Nebylo kam spěchat 😀
a v noci jsem kojila co 2hodiny až do 14m-příkrmy na to neměly vliv

denka28
9. bře 2010

ahojte.

deina,podla mna kludne pockaj do toho 6 mesiaca... ty vies najlepsie co potrebuje maly... a ked si myslis, ze mu staci mliecko...tak mu davaj mliecko... 😉

beatrice100182
9. bře 2010

No, my sa sice iba kojime, mala papa az 9krat za den - hlavne poobede a vecer uz aj kazdu hodku. Pytala som sa na prikrmovanie a na nedonoseneckej aj normalnej poradni mi povedali to iste - ak pribera (aj ked pomalsie), vydrzat do konca 6teho mesiaca, ak sa da. Tak drzime... 😉

deina
10. bře 2010

Dnes nas este caka rizikova poradna, tak sa opytam aj tam. Inac ako naschval, pisala som, ze maly je spokojny a v noci bol taaaaky hladny, ze som sa teda nevyspala. 😅 A to mi este nedavno krasne spinkal celu noc, odrazu je furt hore.

stylly
10. bře 2010

andulko:tak co jak je mamino?????Co tvoje prdolka v bříšku? 😉

andulka4
10. bře 2010

Styly mooc děkuju za optání, vše je ok.Poslední kontrola dopadla dobře.Dr říkal že kdybych nerodila předčasně hned by mi zrušil klidový režim ale že mám hodně odpočívat-tak raději polehávám.Musím vydržet aspon do 34tt to je moje první meta 😀