Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
24. říj 2008

Deino máš úplnou pravdu na BABA a pápá mají ještě čas 🙂

Jo a dík za pochvalu očí 😀

elize
24. říj 2008

Ahojte maminky 🙂
nas Maxik dnes zalahol bez kupania a ani kasu nedojedol, taky bol unaveny.
Dnes nas krasne zobudil. Od stvrtej spal medzi nami a ked vstal zacal si potichu rozpravat. Ked som otvorila oci dostala som od neho tu najsladsiu pusinku. A ked otvoril oci manzel tak aj jemu dal. Co na tom, ze bolo len 5:15 😀 😀 😀
Dnes sa krasne vykakal 2x do nocnika a raz aj vycikal, sikulko 🙂 Vzdy ked sa pokaka do plienky tak mu poviem "fujky, to je hanba" a teraz zacal hovorit nieco ako "hamba" dokonca vie zvuky niektorych zvieratiek. Najviac sa mu paci "muuuu". Mame celkom peknu knizku s obrazkami zvieratiek. Ked sa ho spytam kde je to a to, tak ukaze 🙂 Velmi vela informacii teraz nasava. Nestacim sa cudovat.

Deina, Andulka Maxino tiez nechcel dlho davat "papa" a "tapi tapi" nevie doteraz. To ho nejako nezaujima. Vsetko chce cas 😉

tamia
25. říj 2008

deina,
gratulujem k dalsim pokrokom.... 🙂
skusame aj vojacikov, ide to velmi pomaly a ona ten chlebik nehryzka iba necha rozpustit v ustach... tak neviem ci to ma ten isty vyznam.

rohacka,
aj tebe vrela vdaka za radu...
je mi luto, ze sa nemate najlepsie, ale uvidis snad pride cas ked bude vsetko ok. budete cvicit na tie prepadavajuce sa clenky a aka bude liecka vtacieho hrudnicka?
Prajem vam vela vela sil a trpezlivosti, aby ste vsetko zvladli.

deina
25. říj 2008

Dakujeme. 🙂

No dnes, ked tato odchadzal do obchodu, Misulo vytrel rucku, ale este nezamaval, tak mozno mozno z toho casom bude aj pa-pa. Dostal xylofon a sice sa s nim momentalne viac hra nas tato, aj Misulo do toho vie riadne buchat. No a podarilo sa mu uz postavit sa pri lavicke - ale to som mozno aj pisala? Neviem... 😕 Ma taku malu lavicku, pri nej sa postavil. A tak sa mi zda, ze hoci teraz strasne krici pri cviceni, tak dlhsie vydrzi na vystretych ruckach - uvidim o par dni, ci naozaj alebo sa mi to len zda...

Elize, to muselo byt velmi zlate. 😵 😵

elinka27
25. říj 2008

tak sa po dlhsej dobe hlasim opat do klubu 🙂

deina
25. říj 2008

Vitaj. 😅 Co mate nove?

elinka27
25. říj 2008

zatial nic, len to co som naposledy pisala, ze stoji sam nez opory a tancuje 😉a tato sa nam vratil po 2 tyzdnoch zo sluzobky, a co vy?som ani nestihala citat.

deina
25. říj 2008

Nas maly sa stavia ♥ ♥ ♥, ide mu to na gauci aj pri lavicke (ma taku peknu detsku lavicku, nie je velmi vysoka), vlastne za ovladacom by sa asi hocikde postavil. 😀 Ale stvornozkovat sa mu nechce, zato zacina sediet, neviem ako, ale sam si sadol asi pred dvoma dnami a odvtedy sedi rovno, akoby pravitko zhltol, ale este dlho neobsedi.

Nas tato chrni na gauci, vyhnala som ho s malym von, aby som vedela poupratovat a vratil sa strasne zmohnuty. 😀

elinka27
25. říj 2008

tak ja som nahnala muza k vysavacu, tak to tento krat konecne po dlhej dobe padlo na neho 😀 ja uz len umyjem dlazky a mame pokoj 😉inak vonku sa dobre ozimilo,brrr

sylvar
25. říj 2008

deina, to je šikulka♥
eli, Kubík taky♥

mě před chvilkou malá dovedla k postýlce, tak jsem ji tam dala, ona si vynutila dudu, zamávala mi a slyším jen hm aha hhh a je spokojená a odpočívá, byly jsme běhat v lese a je asi zmožená, zmrzly jsme a snědla 2misky zeleninové polévky 😵

deina
25. říj 2008

Riadna kosa je, maly prisiel s hrozne studenymi lickami a ruckami a to som vytiahla teplejsiu deku. Ale ked tak citam ostatne mamicky, mam pocit, ze ho malo obliekam - ako sa zozimilo, tak ony vytiahli fusaky a ja pancusky. 😅 Musim mu kupit daku teplu bundu, nech nam neodmrzne na cintorine.

Doviedla k postielke? To je mile, takto sama si ide lahnut? ♥

elinka27
25. říj 2008

je aj ja som sa este zabudla "pochvalit" dufam,ze to nezakriknem,maly uz dva dni krasne spinka av postielke, ci uz cez den alebo v noci, uz ziadne hrkanie v kociku, dosla mi trpezlivost a zacala som ho to pekne ucit a zatial s uspechom, aj ked nam dlhsie trva kym zaspi,ale predsa.

deina
25. říj 2008

No tak ja potichucky blahozelam, aby sme to nezakrikli. 🙂 😵

sylvar
25. říj 2008

deino, ukáže, že chce jít spinkat,pač s mluvením nespěchá 😵 i jsme jí už zkusili vyndat šprušle,aby si tam zalezla,ale nechce o tom ani slyšet 🙂 😀

eli, to je šikulka 😵

my položíme do postýlky, pusinka, pohlazení, zamává nám, odejdeme a někdy minutu vydává cosi, jako pláč,ale většinou ne, lehne si a spinká, to zamávání je náznak, že máme jít, že tam s ní být nemáme 😵

sylvar
25. říj 2008
gucz
25. říj 2008

elinka gratulujem k tomu spinkaniu v postieločke, aj moja spáva už len v nej, no nám to trvalo podstatne dlhšie, kým sme sa k tomu dopracovali. Večer tam zaspávala v pohode už dlho, cez obed spáva v postieľke asi týždeň. Je to super, lebo si konečne môžem aj dačo porobiť kým spí bez strachu, že ju zobudím.

sylvar super, že Ti to Sofinka takto ukáže. Moja musí byť fakt unavená, vtedy si dá dudu, schytí plienku a tú vláči so sebou. To už viem, že je jej čas.

gucz
26. říj 2008

a ešte máme jednu novú vec, začala sa pýtať že : "tto je", prípadne "t t je?" teda v preklade "čo to je?"

elize
26. říj 2008

sylvar, Sofinka je perfektna, o chvilku ti bude pomahat pri upratovani 😀 to bolo mile ako isla utriet tie kolecka 😀

Gucz uz to zacina. Teraz sa bude len pytat 😀 Je velmi sikovna 🙂

No a nas trapia horucky. Uz od piatka. Vcera sme boli na pohotovosti. Vsetko mal OK, aj hrdielko aj uska. Tak neviem. Dnes zacal kaslat, ale len ked lezi, tak to mu asi stekaju sopliky. Velmi sme sa uz druhu noc nevyspali. Chudatko moje. Inac je velmi dobrucky. Tak snad to cim skor prejde. Ved ani nie pred dvoma tyzdnami sme skoncili so soplikovanim. Ach jo ☹

deina
27. říj 2008

Aka zlata je Sofinka s tym kocikom! 😵 😵

Aj nas tato hodil na net nove video:

https://www.youtube.com/watch?v=StwTS7Zc_jA
gucz
27. říj 2008

zlatý smejo 🙂

sylvar
27. říj 2008

deina, Miško je slaďounký♥♥♥

deina
27. říj 2008

Vdaka. 🙂

Dnes taka nahoda, super, boli sme na prechadzke a stretli sme kamaratku z Levic (vydala sa tam z NZ), si zmysleli s manzelom, ze idu k nam nakupovat a stretli sme sa, ani sme sa pritom nedohodli. 😅 Ona ma tak ale tak pokojne dietatko, vzdy len pozeram, ked ju vidim. Prve dievcatko vraj bolo riadne sidlo (uz je z nej velka prvacka), umrncane, ukricane, vela pozornosti potrebovala a tato mala (Barborka) je uplny opak, najspokojnejsia je, ked si sedi vo vajicku alebo na niekom a ticho pozoruje okolie.

deina
27. říj 2008

A dostala som pracovnu ponuku z jazykovej skoly - aj by som nad tym porozmyslala, kebyze je Misko trosku vacsi, ale vraj by so mnou pocitali aj neskor, kebyze sa da.

janina77
27. říj 2008

caute baby, menej sem chodim, ale casto nakukam 🙂

Gucz, porad prosim ta, ako ste Lauriku naucili spinkat a zaspavat v postielke? Ide mi hlavne o to zaspavanie, nas spi v postielke bezproblemov, ale sam tam nezaspi, ani ked je tak unaveny, ze uz ani nevladze stat na nohach. Akonahle ho tam dam, za sekundu si sadne a za dalsiu sekundu zastane, ci je vo vaku, alebo len tak, a uz pochoduje okolo a jeduje sa ☹. Takze uspavam na rukach, a ked spi tak ho dam do postielky. Prosim, porad! Dakujem.

lenk
27. říj 2008

ahoj holky, mam 4. měsični holčičku ktera se narodila ve 33t.velmi nizkou porodni vahou. strašně se mi otom špatně piše . ☹ chtěla bych vědět jaky maj přiznaky atd. Napřiklad se řika že jim to nepude ve škole a že pravdě podobně budou navštěvovat zvlaštni školu. prosim napište mi něco vice o nedonošenych dětička ...děkuji

rohacka
27. říj 2008

ahoj,lenk. Strasne siroku a tazku otazku si dala...To zalezi na konkretnom dietatku, ake malo komplikacie, ci malo krvacanie do mozgu a pod. Teraz je este priskoro na prognozy v skole, myslim. Pozri si stranku www.nedoklubko.cz, oddiel nase brozury, tam je vela veci fajn rozpisanych.

deina
27. říj 2008

Lenk, nechodite do rizikovej ambulancie? Kazde dieta je ine, aj nedonosene deti su velmi rozdielne, najlepsie ti bude vediet odpovedat lekarka, ktora pozna tvoje dietatko a ma vela skusenosti s tymito detmi.

Tiez mam chlapceka narodeneho v 33tt, ma 9 a pol mesiaca a zatial je teda velmi skoro predpovedat, ako sa mu bude darit v skole, ale mozem povedat, ze sme mali velke stastie a maly je velmi sikovny. Nemal krvacanie do mozgu, dokazal sam dychat po porode, jeho jedinou diagnozou je hranicna hypotonia (znizene svalove napatie) a vyrovnava sa s nou velmi dobre.

To mi pripomenulo, ze vzdy som sa chcela opytat - Andulka, nebyva tvoj Davidek viac unaveny ako deti, ktore hypotonicke nie su? Citala som v teme o cviceni a rehabilitacii, ze tieto deti sa skoro unavia, tak ma to zaujalo. Misulo ma podla mna strasne vela energie, ale potrebuje aj vela spanku.

denka28
27. říj 2008

caute, no tak, bolo mi treba vam tu napisat ze samaly nepretaca... uz HEJ 🙂 pravda ze len na jednu stranu, ale nam to uz ide, niekedy sa prevali zrazu z brucha na chrbatik a dalej na brusko... ale iba do prava! deina, maly je uzasny, boze kedy toto budeme robit aj my?! 😅

deina
27. říj 2008

Coskoro, Denka. 😉 Gratulujem k pretacaniu. 😵 On na vsetko pride, uvidis, ved je to sikovne babetko.

denka28
27. říj 2008

DAKUJEM, len ta moja trpezlivost... 😔