Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

kkoberova
19. lis 2011

@lenocka84 jak to myslíš vodu místo mlíčka?

lenocka84
19. lis 2011

@kkoberova ze mu miesto mliecka ponukni len vodicku alebo cajik. mozno je len smadny a nie hladny. vyskusaj,ked sa ti zda je papa vela 😉

lenkaa222
19. lis 2011

@kkoberova tak ste prešli na ine mlieko??
my mame tuto http://www.feedo.cz/shopsk/nestle-beba-1-pro-do...

beisis
19. lis 2011

@lenkaa222 Pokud má jenom zelenou stolici a jinak ti prospívá nekroutí se, že ho bolí bříško a je spokojený, tak u toho zůstaň jinak zkus jinou značku. Ale nedoporučuje se moc často měnit UM. Malá skončila na nutrilonu a myslím, že to je nejlepší volba a experimentovat sní víc nechci.

lenkaa222
19. lis 2011

@beisis nie je v poriadku.. pribera..krásne papa...usmieva sa.. len ta stolica

beisis
19. lis 2011

@lenkaa222 Tak to zmiň u doktorky co ti na to řekne. Ale u syna se to neřešilo. Pokud byl spokojený on byla spokojená i doktorka.

lenkaa222
19. lis 2011

@beisis noo jasne spomeniem to pred nou a uvidim...ale myslim, že to bude ako u vas.. nebude sa to riešiť...

kkoberova
19. lis 2011

@lenkaa222 ano přešli jsme zpět na nutrilon

bocianka123
19. lis 2011

@kkoberova @lenkaa222 @beisis dievčatá môj pije bebu AR a má zelenú stolicu furt stále, vždy to zabudnem povedať dr., ale priberá, už papá aj príkrmy. a na bebe AR píšu, že môže spôsobiť zelené sfarbenie stolice.

@kkoberova - no pekne vám priberá papkáč je to 😉 ja si už nepamätám koľko vypil môj v 3-ch mesiacoch, lebo ja som aj kojila (teda krmila odstriekaným mliekom) aj prikrmovala UM, ale tak 6x denne jedol určite možno cca po 120 ml . a tie jeho miery pri pôrode - celkom slušné, môj mal v 33+1 ked sa narodil - 2250 gr/46 cm ale nám to skomplikoval vážny zápal pľúc asi týždeň po narodení, a trápime sa dodnes. 😲
ešte k tomu spinkaniu - môj prespal celú noc asi od 3-ch mesiacov, mám pocit, alebo 3,5 a starší od 5 mesiacov (tiež bol vtedy už na UM) .

zebra41
19. lis 2011

@lenkaa222 Beba obsahuje zelezo,ktore sfarbuje stolicu na zeleno. aj my sme ju pili a mali zelenu stolicu

zebra41
19. lis 2011

@kkoberova neviem,co sa myslim tym,ze prespi celu noc.ale v noci nepapa asi od 7-8 mesiaca. no obcas sa zasekne v postielke,ak ho treba posunut alebo mrnka,tak mu dam dudlik. taku noc,ze som k nemu vooobec nemusela vstat bola zatial jedna 🙂))) inak tak raz dvakrat musim dat dudlik a obcas si ho okolo 5 rano vezmem k sebe ak sa nahodou zobudi. lebo by uz sam nezaspal

bonduele
22. lis 2011

@lenkaa222 my jsem měli bebu HA a měl začal mít zelenou stolici (oni to u tý beby píšou i na obalu, že může být stolice nazelenalá) a i teď když máme Nutrilon HA, tak máme stolici většinou zelenou. Občas teda i klasický míchaný vajíčka, ale spíš je to tmavě zelený.
@beisis já jsem nejdřív byla na tý ložnici matek a pak jsem šla s malým na pokoj.
@kkoberova já se teda budu snažit příkrmy oddálit co to půjde a určitě budu brát ohled na ten korigovaný věk. Vlastně všechno počítáme až od toho korigovaného věku. I naše doktorka to tak bere. Jedině teda v nemocnici na vyšetření kyčlí ho brali dle data narození. Ale prý je má v pořádku, tak už tam nemusíme.

jezulicka
25. lis 2011

ahoj holky, chci se zeptat mám taky malou nedonošenou, a pije mi málo mléka.Jsme již na nutrilonu ale vypije mi jen tak 80-90ml máte některá taky takové trable s malým?více do ní nedostanu...Prospívá, přibírá, ale příjde mi že jí málo podle ostatních dětí... ☹

bbtina
25. lis 2011

@jezulicka mne tiez tak chalani pili,ale odkedy som zmenila flasky,tak je to 120az 150.predtym sme mali Avent a ani po kazdomesacnej zmene cumla umerne veku to nebolo ono.

beisis
25. lis 2011

@jezulicka Malá taky vypila málo. Ale postupně se to zlepšovalo. Pokud přibírá a prospívá, tak to neřeš oni se nějak počítají tabulky kolik má vypít celkem mléka na hmotnost. Tak si to zkus najít a zpočítat to. Pokud to sedí, tak to neřeš.

beisis
25. lis 2011

@bonduele Taky jsem byla na ložnici matek. A byla jsem tam sama až do pátku a to mě zase dávali na pokoj s malým, takže sem se fakt těšila domu.

bonduele
25. lis 2011

@beisis ty jsi byla na ložnici matek sama jo, To tam ani nebyla Kačka? Ta šla na pokoj s holkama po nás... No já už mám v těch datech zmatek.

beisis
25. lis 2011

@bonduele Ne ne byla jsem tam úplně sama. Oni prý den předtím nějak hodně pouštěli domu, takže se to naskládalo do pokojů a některé dokonce převáželi jinam.

zebra41
25. lis 2011

@jezulicka nam Jakubko tiez tak papal v tomo veku

ivuska6
25. lis 2011

mne sa maly narodil v 34tyzdni a tiez mame problemi stale sme chori stale behame po doktoroch a este sa nam aj v 4 rokoch epilepsia dostavila ma slabu imunitu ale myslim ze to je normalne u predcasne narodenych deti aj lekari mi to hovorili ja pevne verim a dufam ze ked bude starsi stoho vsetkeho vyrastie .

beisis
26. lis 2011

@ivuska6 Taky jsme zase leželi v nemocnici. Jsem z toho celá nešťastná a též doufám, že se to srovná a vyroste z toho.

lenocka84
26. lis 2011

@bocianka123 my sme boli 34tt+1d a mali sme 2200g a 44cm
celko rozdiel ten tyzden nie? aky by bol velky ten tvoj na normal termin potom 😉

bocianka123
27. lis 2011

@lenocka84 tiež pekné miery ste mali 😉 a neviem koľko by mal v termíne pôrodu asi okolo 3700-3800 gr. tak akurát. . aj starší syn je predčasník, narodil sa v 31+0 s mierami 1760gr/41 cm a teraz je už z neho školák 😉 a ten by bol možno tiež taký veľký v termíne pôrodu.

@ivuska6 treba veriť, že bude všetko nakoniec v poriadku aj s tou epilepsiou .deti si veľkí bojovníci a rýchlejšie sa zo všetkého vylížu hlavne predčasníci 😉

@beisis aký ste mali problém? Dúfam, že nič vážne ale hlavne , že ste už doma. ona je ešte maličká, postupne ako bude priberať, rást , tak bude silnieť a dostane sa z toho.

@jezulicka pokiaľ priberá a je inak spokojná, tak je to v poriadku a asi jej to stačí a už dávaš aj príkrmy?

beisis
27. lis 2011

@bocianka123 Malá má reflux a my jsme to neviděli, takže zvracela a vdechla to, než jsem tam doběhla. Tak máme nějaký režim a budeme doufat, že to zmizí.

lenocka84
27. lis 2011

@bocianka123 a mali ste aj nejake tazkosti? u nas zatial v nicomnie je nejako extra vidiet zeby bol predcasniatko 😉 comu sa uprimne tesim
sice menej rozprava, ale to pripisujem tomu ze je chalan

bonduele
28. lis 2011

Maminky, jak jste to měly/máte se zoubkama. Rostou podle korigovaného věku nebo podle skutečného. Nám jsou korigovaně 2 měsíce, dle narození 4 a Vojta si začal pořád cucat ruce, tak se trochu bojím aby mu už nerašily zuby.

bocianka123
28. lis 2011

ahojte,

@lenocka84 pri starsom to bola silna zltacka, ale zvladol to vsetko zatial. a mladsi som uz pisala - dostal zapal pluc tyzden po narodeni... ale ten si uz zrejme priniesol z bruska.
no a s oboma chlapcami - cvicenie vojtovky.

@bonduele niekde som to citala a myslsim ze aj tu na tomto fore, ze rast zubov neusivi s korigovanym vekom no ale to sa mozu zuby "posuvat" v dasnach a preto ho tie dasna svrbia. to moze trvat aj niekolko mesiacov. nuz a mozno mu coskoro aj vykuknu 😉 neviem. my este zuby nemame a starsiemu vysiel prvy v 9-tom mesiaci.

jezulicka
28. lis 2011

@bocianka123 jojo už dávám příkrmy mrkvičku,špenátek a večer nemléčnou kaši..to ji jde...tak uvidíme z té bude asi ted více přibírat..