Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
27. srp 2010

@lenocka84
@ivanka85

baby, len je rozdiel, ci je babo tazke z mm a ci z UM...z mm je vsetko ok, ale z Um ee,tam treba korigovat..no ale jasne, hladne babo si zase netreba nechat....ja len kojim, takze neviem poradit ako treba s UM z;o( ale @lenocka81 ak papa UM a ma len takmalo mesiacov, je fakt tazky x;o( pozor na obezitu...skus sa poradit v teme na UM alebo u nas @blumka

olifcek
27. srp 2010

@lenocka84 u predcasniatok sa koriguje vek a teda aj prikrm neskor...kojene deticky zacinajku od ukonceneho 6m a deticky na UM od ukonceneho 5 mesiaca...nase este musia ale pockat o tyzdne, o ktore sa narodili skor...nemas nejaku literaturu o prikrmoch? alebo citaj nas februar2010 😵 😵

lenocka84
27. srp 2010

@olifcek v 4m ma obezitu ze ma 7kg???
a co deti co su kojene a v 2m maju 7kg?
nechapem.

deticky ma UM sa vsade pise od ukonceneho 4m teda zaciatok 5
nikde som nenasla prikrmy predcasniatok, ked sa zacina
maly je v pohode, nema ani zle vysledky
ale nakoniec mi povedala ze mu to mam davat ako desiatu a olovrant

olifcek
27. srp 2010

@lenocka84 to je to, mm je ine ako Um, z mm dietatko nemoze ziskat nabeh na obezitu, z UM bohuzial ano...ja ale nevravim, ze je malicky obezny, to nie, skus napisat @blumka, alebo este, skus kuk sem x;o)

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

ja niesom moc tabulkova, ale je fajn vediet,co v nich je x;o)))

olifcek
27. srp 2010

@lenocka84 ja i kebyze nekojim, istotne nenecham babo plakat od hladu, tak ako ani Ty 😵 😵

lenocka84
27. srp 2010

@olifcek pil mi aj liter denne, teraz si to znizil na max 700ml denne, co je dost rozdiel, ale plakat od hladu ho nenecham
teraz zacina hybat celym telom v postielke, tak myslim ze to ciastocne pojde aj dole

stylly
27. srp 2010

ahojky zdravím vás zase po delší době,..nakukuju a jak si užíváte léto?? 😉

lenocka84
30. srp 2010

ahojte mamicky
tiez mate take tabulkove dr.? nas maly ma aktualne 4m+1tt pre dr. ma 2m+3tt pri dvihani hlavicky mu udala ze nezvlada
myslite si ze toto je nezvladanie?

ivanka85
30. srp 2010

@lenocka84 odkedy takto maly drzi hlavku?

andulka4
30. srp 2010

Lenočka Dr to myslela určitě opačně....ve 4m by každé dítě mělo umět při přitáhnutí za ručičky krásně hlavičku zvednout....tzn když je na zádech a né na bříšku

pokud to ve 4m neumí mělo by cvičit a rehabilitovat

lenocka84
30. srp 2010

@ivanka85 asi 3tt dozadu sa naucil

@andulka4 lenze my sme predcasne narodeny, tak sa to akoze inak posudzuje

andulka4
30. srp 2010

ptala jsi se tak ti odpovídám 😉

andulka4
30. srp 2010

holky a co Elinka????

gucz
31. srp 2010

@andulka4 Elinka už má dievčatko Zinku 🙂

Týmto jej móóóóoóóóóóoc gratulujem k dcérenke 🙂

deina
31. srp 2010

Gratulujem. 😵 😵 😵 😵 A kedy sa narodila?

@lenocka84 a tu hlavicku ako myslela? Ze nevladze past koniky alebo tak, ako Andulka pisala, ked ho z lahu taha do sedu?

lenocka84
31. srp 2010

@deina aj aj, len on bol chudatko v priebehu polhodky kedy isiel spat 2x zobudeny a absolutne nespolupracoval

deina
31. srp 2010

A inak doma zvlada aj koniky, aj udrzat si hlavicku, ked ho tahas za rucky do sedu?

lenocka84
31. srp 2010

@deina doma je kazde 3-4hodky min na polhodku na brusku, hra sa na deke a stale na brusku, ta hlavicka mu obcas pada ale nie tak hrozne ako mi to ona hovorila ked tam bol

deina
31. srp 2010

Ale tak som myslela, ze ked ho pritahujes za rucky do sedu, drzi sa hlavicku, nepada mu dozadu?

lenocka84
31. srp 2010

@deina obcas ano
to uz ma 3mesacne babo vediet?

gucz
31. srp 2010

@deina Zinka má presne týždeň

deina
31. srp 2010

@lenocka84, ja ti ani presne uz neviem, co ma vediet. Ale ked pasie koniky tak, ako na tej fotke a udrzi si hlavicku, ked je pritahovany, tak nevidim ziadny problem. 🙂 A nas maly je tiez presne taky, ze ked chce spat, moooozu ho natahovat, kasle on na nejaku doktorku a nespolupracuje, pritom doma vsetko krasne, ale len ked sa mu chce. Ked bol asi tak stary ako tvoj, boli sme v rizikovej poradni, bol zobudeny a doktorka od neho chcela, aby pasol koniky, no uuurcite, zacal plakat o dusu a nic. Ale ona mu napisala do papierov len tolko, ze u nej nechcel, ale vraj doma mu to ide, nieco v tom zmysle. 🙂

@gucz, to je krasne. V ktorom tt to bola? Tusim 39tt? Jej, tak sa tesim. 😵 😵 😵

lenocka84
31. srp 2010

@deina presne takto, on si lahol na brusku a isiel spinkat
dr, normalne az zurila a keby mohla aj nahlas
a ze je lenivy, a malo sa mu venujem, isla som takmer s placom
lebo doma sa mu poctivo venujem, hram sa s nim, skusam ci reaguje na zvuky, a podobne

elinka27
31. srp 2010

ahojte,prepacte ale nic nestiham,mala mi dava strasne zabrat, snazim sa kojit,ale mame s tym problemy mliecko mam,ale mala niekedy je taka unavena ze uz ledva drzi ocka otvorene a odmieta prsnik,lebo sa uz nevladze prisat, a tak som bohuzial obcas nutena dokrmit,ale viem ze flaskou sa nema,ale skusala som striekackou a skoro sa mi zadrhla, uz som fakt zufala, objednala som ten suplementor na krmenie,ale nemam ani sajn ako ho pouzijem, a pride az o par dni tak neviem co dovtedy. 😖 bojim sa ze to nezvladnem

andulka4
31. srp 2010

Eli a kdy se malá narodila a kolik vážila a měřila????
Strašně moc vám dodatečně blahopřeji a přeji mnoho zdravíčka

jinak ohledně toho kojení je to úplně normální.....děti bývají unavené a málo sajou-musíš jí budit a dávat jí co 2hodiny a hodně jí stimulovat pod bradičkou

přečti si vše na www.kojeni.net

gucz
1. zář 2010

@elinka27 koj malú aj každú hodinu ak bude treba, zo začiatku to bude strááášne náročné, no hlavne to nevzdávaj. Hovorí sa, že úspešné kojenie začína v hlave. Ja som mala Miška zo začiatku nasosnutého často. som strašne rada, že sa úspešne kojíme dopodnes a neplánujem tak skoro skončiť (lebo som pohodlná 😀 )

skús pohladať číslo na laktačnú poradkyňu

gucz
1. zář 2010

skús pozrieť tu, dvom holkám z našej témy január 2010 moc pomohli

http://www.mcsrdiecko.sk/zoznamlaktacporadkyn.php

argousek
1. zář 2010

elinka hrozně moc gratuluju a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka. S tím kojením se nestresuj, ono se to spraví. Jak píšou holky, přikládej často, i když bude třeba spát a stimuluj pod tou bradičkou, to vyvolává sací reflex. Pokud by si dokrmovala ze stříkačky zkus stimulovat malíčkem horní patro dásní, to vyvolává taky sací reflex a bude to dobře polykat než když se to jen do pusinky stříká 😉 Držím palečky a drž se, bude líp 😉 😉 😉

elinka27
1. zář 2010

baby dakujem za podporu, momentalne to u nas vyzera tak,ze papa pravidelne kazde 2 hod.moje mlieko, aj cez noc dokonca vydrzala 2,5-3hod.Po jedle vzdy krasne zaspi,co ma ale trapi je,ze kazdy den v case medzi 15-18 zacne vyvadzat,po krmeni je nepokojna,mrnci,musim ju pestovat,stale si cuca rucky ako keby je hladna,ale ked ju prilozim tak si trosku potiahne zaspi,alebo len dudluje.Takze si myslim,ze hladna nebude,spi len na rukach a chce sa cicikat 😕

andulka4
1. zář 2010

Eli já byla první 2měsíce úplně vyřízená....malá mi každý večer prořvala cca 2hod vkuse-nakonec jsem zjistila že je to přetažením a tak jsem jí dávala vícekráte za den spávat

a kojení byla taky hrůza.....sice pila ale taky strašně málo a já kojila co 2hodiny 12X denně 😢

dokonce jsem měla tolik mlíka že jsem během prvních 6týdnů měla 4x zánět 🙄 no hroznéééé

prostě kojení je fakt věda a člověk si to užije fakt až tak po těch 3m když už je ´to dítě větší