Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

jeemima
23. lis 2012

@vierazit198 no ako ste dopadli? my nemame na vyber termin. cakame este na to schvalenie a hned nam ma zavolat doktorka. ona povedala ze ockuje najradsej na konci novembra/ zac decembra kedy je sezona tychto virusov tak ocakavam ze najblizsie dva tyzdne mozem kedykolvek cakat ze sa ozve

vierazit198
23. lis 2012

@jeemima ahoj
dopadli sme dobre teda aspon dufam ze nic nepride.. pichnutie maleho to bolo premna vela lebo ja sa bojim za neho 😉 😉 😉 😉 ale dobre to dopadlo a 19 decembra ideme znova.... lekarka mi vysvetlila co to vlastne je a ze sa nemam bat je to v pohode len dobre pre tie deticky..no o dva tyzdne mame to povinne tak sa bojim .. ale verim ze vsetko bude ok.... ty mas dvojicky??? chlapcekov?

dedenini
24. lis 2012

ahojte..Ja mam dcerku ktora sa narodila predcasne.. teda v 37 tyzdni , koli preklempsii, ( snad som to napisala spravne ) , moja dcrka myslim ze sa vyvyja spravne, vsetko je v poriadku.. az mam pocit ze je moc sikovna, velmi skoro aj hlavicku drzala, stava sa na nozicky - tiez velmi skoro. a tak je to vsetko super... aaaaa ale teraz neviem ci je to uplne v poriadku u dcerky.. zacala kyvat zvlastne rucickami... teda neviem to popisat, proste kyve stale zapestiami,a vyzera to fakt zvlastne.. a neviem ci jeto normalne... neviete mi prosim niekto poradit? ci mate stym aj vy skusenost? alebo mame sa lekarov spytat? alebo je to normalne... dakujem 🙂

jeemima
28. lis 2012

@vierazit198 no my sme mali ist buduci tyzden ale neviem ako to budem elbo chlapci boli chori a tak sa to vlecie ze este stale neboli ockovani ani len prevou davku hexavakciny. a medzi hexavakcinou a profylaxiou musi byt 2 tyzdnovy odstup tak neviem ze co je dolezitejsie a teda kde nas zaockuju skor. 5 decembra mame ist na plucne a 6 dec do poradne na ockovanie tak uvidim ako sa dohodneme. vy uz budete mat aj druhu davku mozno za sebou kym sa my k niecomu konecne dorpacujeme ;D A Mal tvoj maly aj teplotu (vraj byva taka nizsia niekedy) z toho ci uplne bezproblemovo to zvladol? V ktorom tyzdni sa narodil? A ano ja mam dvojicky - dvoch chalanov takze mam veselo ;)

vierazit198
28. lis 2012

@jeemima no my mame zasebou to RSV ako som ti pisala...5 dec ideme na to zakladne stepenie tak sa tesim ...a 19 mame zasa tu vakcinu Sinagis...ano ma byt odstup 2 tyzdne...my sme este zacali cvicit kvoli tomu ze sa maly ese neotaca a bude taky pruznejsi..odporucila nam lekarka plavanie ale ja v tomto obdobi nebudem riskovat pojdeme az na jar ...drobec si urcite rad pokopka vo vodicke 🙂 🙂 🙂 my sme narodeny v 32t sekciou ..boli sme asi dva mesiace v nemocke...najprv v Ruzinove a potom nas previezli na kramare...sila tak sa nenudis doma ..a dojcis? alebo davas umele? a ake? my ked dokrmujem tak bebu ha 1..o mesiac ideme na prikrmy mrkvicka atd tak som zvedava ako nam to pojde ...co nato drobec 😉 😉 Pomaha ti niekto s drobcami? alebo sa trapis sama? odkial si?ja neviem mam len jedno ale som mimo a unavena tak tu mam maminu uz je na dochodku..velka pomoc!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 no tak sa ozvy ako ste to prekonali a ci nic nebolo..drzim palceky..ozaj vy ste v ktorom? pa

lena82
28. lis 2012

Ahoj, mám 3 týdenního chlapečka narozeného na úplném začátku 37. týdne. První dva týdny nechtěl moc pít. Nejprve jsme ho krmili injekční stříkačkou a co nezvládnul, tak sondou, pak jsme přešli na lahvičku a zkoušeli kojení, většinou si něco vytáhl, i když málo. Teď už si z lahvičky svou dávku bez problémů vypije. Velmi ráda bych přešla na kojení, ale je to problém. Třeba půl hodiny tahá, já mám pocit kolik nevypil, ale pak zjistím, že jenom dumlal a nevypil nic. Do toho jsem dostala do obou prsů zánět. Máte někdo zkušenost? Podařilo se přejít z lahvičky ke kojení?

evakva
28. lis 2012

Ahoj baby. Od zajtra sa pripojim k vam. Moja mala sa narodi sekciou v 30tt+0 kvoli mojej krvacajucej placente praevia. Bojim sa a nevien, co mam cakat. Podla ultrazvuku ma 1870g, srdiecko je OK. Dostala som aj kortikoidy na urychleny vyvoj plucok. Lezim na Antolskev v Bratislave. Budem rada, ak sa tu nieco nove dozviem a ozvu sa mi mamicky s podobnym osudom.

luly3
28. lis 2012

@evakva ahoj moooc držím palečky nech je malinká v poriadku 🙂 🙂 🙂
môj malí sa narodil v 33 tt s váhou 1800 g 😉 takže princezná má peknú váhu a kortikoidy pomôžu drobcovi 🙂 stihli ti pichnuť všetky 4 inekcie???

evakva
28. lis 2012

@luly3 Ano, mam vsetky styri. Poslednu mi dali dnes rano o 5:30 a sekcia bude zajtra o 9:30. A ako maly, je v poriadku? Vidim, ze si od Senice, ja som z Gbelov.

luly3
28. lis 2012

@evakva tak to je dobre že ti ich stihli dať aspoň sa malinká sama nadýchne 😉 to je dôležité
hej Simon je zdravý 🙂 🙂 🙂 som šaštín kúsok od gbelov chodím tam dokine Strončekovej 😀 😀 😀
sú to poriadne nervy, čo??? neboj malinká má peknú váhu a isto jej bude lepšie v inkubátore než aby jej u teba
niečo hrozilo 🙂

evakva
28. lis 2012

@luly3 To iste mi povedali aj lekari. Radsej teraz, ako riskovat velke krvacanie. A ty si kde rodila?

stanulik29
28. lis 2012

ahoj evakva neboj na antolskej robia doslova zázraky,ja som tam malého porodila v 26 t.

luly3
28. lis 2012

@evakva ja som rodila na Kramároch 😉

luly3
29. lis 2012

@evakva mnoo už je drobátko na svete????

evakva
2. pro 2012

@luly3 mala mala 1480g a 39cm.pekne plackala a abgar skore mala 6,8,8.no potom akoby sa zasekla a nemohla dychat a po 10hodinach zomrela.

luly3
2. pro 2012

@evakva 😢 😢 😢 úprimnu sústrast 😢 😢 😢 je mi to veľmi lúto

vanule
2. pro 2012

@evakva upřímnou soustrast, úplně mi běhá husí kůže po těle... život je někdy krutý 😢 😢 😢 😢 drž se!!!!

vierazit198
3. pro 2012

Ahojte mamicky..tak mame prve pichanie RSV za sebou...dobre to prebehlo len teraz nas caka to povinne lebo my nie sme este ockovany viete mi poradit aby som sa pripadne edela pripravit??? 😉 😉 😉 my sme narodeny v 32 t a budeme mat teraz 12 decembra 6mesiacikov ....chcem vas poprosit o rady.....maly sa my zacal nejak budit v noci a neviem ci mam zacat davat Sunarku kasu na noc ... lekarka i povedala ze mam odratat vzdy dva mesiace a ta podla toho mame len 4mesiace no je taky nepokojny... prykrmy asi nehrozia ze? davali ste niekto a ako treba postupovat? strasne sa ochladilo vonka a neviem ako obliect drobca lebo ked ma len kombinezu tak mu je zimka a ked mu dam fusak tak mu je zasa teplo..ako ich obliekate vy? a to ma na sebe...body, dupacky s dlhym rukavom, mikinu, ciapocku samozrejme , rukavicky , pancuhy a kombinezku.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vierazit198
3. pro 2012

@jeemima ahoj tak my mame prve za sebou..vam to teda schvalili? ako ste natom? nas idu v stredu stepit tym zakladnym tak zasa strach..ale asi mu dam cipok a hned obkladiky na nozicky..19 decembra mame druhu RSV...davas ockovat aj na tbc?

vierazit198
3. pro 2012

@evakva uprimnu sustrast

vanule
3. pro 2012

@vierazit198 my jdeme zítra na druhé povinné očkování. Poprvé jsme byli v 6měsících a musím zaklepat, že se to obešlo bez nějakých edlejších příčin. druhý den po očkování měla malá zvýšenou teplotu a spravil to čípek. Tak doufám, že tak budeme procházet všemi. Ještě nás čekají naušnice, snad něco zítra doktorka řekne. S příkrmy jsme začali v 5měsících (na doporučení doktorky) a nastala velká změna, předtím nám dělala hrozné divadlo u mléka, pila i hodinu. Po příkrmech dlabe jak o život.

vierazit198
3. pro 2012

@vanule jej to si ma potesila a malycky je papkac .tak dufam ze ked nam lekarka povie prikrmy tak to bude lepsie... a ako si zacala davat prikrmy.. mrkvickou si zacala .? nedusila sa,? ake boli zaciatky? aku zeleninku mozu papkat na zaciatok? mozem spavit polievocku a stou vodickou rozmixujem mrkvicku? nemas nahodou skype alebo facebook rada by som si stebou vymienala skusenosti. velmi sa bojim nieco zle u maleho.. ja som taky bojko.. a kojis este alebo umele mliecko mas,??spinka pekne po prikrmoch? dakujem za infosky a prajem vsetko dobre.. drzim palceky nech sa dari 😀 😀

jeemima
3. pro 2012

@vierazit198 no ja este stale neviem teraz 5. ideme na plucne na kontrolu tak ale predpokladam ze este nescchvalili lebo sme boli dohodnute ze mi dr hned zavola aby sme cim skor mohli prist. A 6. na mikulasa ideme na to zakladne tiez mam z cipky nakupene keby nieco ;/ A k tej zakladnej si si priplacala aj ten extra dodatok ? Pozeram ze asi sme mali velmi podobny termin ;) my sme sa mali narodit 2 augusta 🙂 ale bol z toho 6.6 😒

vierazit198
3. pro 2012

@jeemima jáj tak vy mate na mikulasa ? my uz budeme mat potom. .. tak piseme... 😀 😀 drzim palceky.. nie my nic neplatime a nerozumiem co si treba extra priplacat. viem ze sa ockuje do oboch noziciek a co tam je extra? neviem..ano my sme mali prist na svet v auguste no podarilo sa 12.6 ..no dolezite je ze sme zdravy aj ked strach o drobca stale mam.. neviem ako zacnem s prikrmamy lebo sa mi malicky zakuckava.. ☹

vanule
4. pro 2012

@vierazit198 nám teď znovu instalovali PC, tak musím najít svůj skype, FB nemám.já muslea na císař. řez ve 34tt pro preeklampsii,měla jsem vysoký tlak a pro prášky mi nedovolili kojit vůbec, takže malá je od narození na UM. jinak doktorka nám doporučila začít mrkví, brambor, cuketu , dýni nejdřív jsem vařila jeden druh zeleniny ve vodě, ale říkala ať dělám dva druhy zeleniny najednou, tak vařím brambor + další druh a musím říct, že Natálce šmakuje úplně všechno! což jse ráda protože s mlékem jsme si užili až až. Na večer jí dávám do mlíčka kašičku a spí jak dudek celou noc. Naposled pije tak ve 20-21h dám jí spát a vstáva v 8hodin ráno 🙂 ze začátku chudinka nevěděla co s příkrmem v pusině dělat, dusila se, tak jsem si říkala, že to odložíme, ale manžel chtěl zkoušet dál a vážně během tří dnů přišla na to co s tím a od té doby jí a jí i ovoce, čerstvý babán nebo přesnídávky, moc jí to chutná. Jsem zvědavá na dnešní váhu jdeme do poradny + očkování.

fifina461
4. pro 2012

@evakva Ahoj...ja som porodila v 24tt...30. augusta...mala ma uz 3 mesiace, prekonali sme operaciu ociek v Ba, nepichli mi injekcie na vyvin pluc v DK nemocnici, takze s nimi mame trosku problemy...inak sa to da.....je mi to luto...drz sa,budem na teba mysliet..

vierazit198
5. pro 2012

@jeemima Ahoooooj tak mi to uz mame za sebou no plackal drobec velmi...nevedela som ocom hovoris co si priplacat!! az v cakarni kde boli mamicky tiez na zakladne ockovanie mi povedali ze mozem dat prevenan aleo ako sa to vola a ta vakcina obsahuje sirsie spektrum aj zapal mozgovych blan..tak som poprosila lekarku ci nemozu maleho radsej zaockovat tym ! no to ze sa musi objednat tyzden dopredu! ale nakoniec sa to vybavilo s lekarnou a maly je zaockovany hexa plus prevenan (tusim tak sa to vola)áno musela som doplatit 17€ ale je mi to jedno co treba to treba!! vy idete zajtra tak vam prajem vela stastia 🙂 🙂 🙂 🙂 len daj drobcovi hned okladiky...dufam ze sa to u nas na noc nezhorsi...lebo ze niektore deticky su v noci dost placlive 😒 😒 😒 tak sa uvidi..a mame prist na dalsiu davku o 5tyzdnov az 10 ...cize nie skorej ako 5t a nie neskorej ako 10t cipky som mu nedala uvidim..ak si budes chciet pokecat tak si mozeme pisat aj na facebooku som tam ako Monika Nagyova som tam vecer ked odsavam mliecko pre drobca alebo na skype vierazit819 je super si pokecat s niekym kto mi rozumie lebo mamicky ktorym sa abatko narodi v termine nechapu co prezivame..drzte sa 😲 😲 😲 bozkavam a pekneho mikulasa

vanule
5. pro 2012

@vierazit198 my máme druhé očkování taky za sebou, tentokrát si ani nevšimla, že nějaká včelka byla tak ani slzička neukápla. ale zase momentálně má zvýšenou teplotu, tak dávám čípky 😒 doufám, že to brzy přejde. Jinak doktorka malé očkuje Hexa vakcínu a Prevenar13 (nevím jak u vás na SK, ale tady mi řekli, že my ho máme zdarma protože je nedonošená a těmto dětem ho hradí pojišťovna)

vierazit198
6. pro 2012

@vanule no u nas si to doplacame sami...17 € aj nejake centy teraz presne neviem kolko to je presne

lubjatqo
10. pro 2012

Ahojte, môj malý sa narodil v 34+0tt s mierami 1900g a 47cm. Momentálne má 10 mesiacov a 1 týždeň. Chcem sa len opýtať, ako dlho sa chodí na poradne do poradne pre predčasne narodené detičky? Boli sme už 2x. Ďakujem