Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

marketa137
8. srp 2012

@vanule já měla špatný monitor 😒 , u Tomíka stejný nález a uzel na pupečníku 😖 . Tak šestý smysl zapracoval a hned ten den malá byla venku. V po 3m 5230gr a 59,5cm, očko hexou. celý den protivná ale jinak ok a včera dost spala a dneska snad už bude zase ok, bez teplot 😉

vanule
8. srp 2012

@marketa137 jejda tak vy už máte po prvním očkování, snad bude vše Ok bez nějakých vedlejších účinků. nás čeká kontrola zítra 😨 s jakou váhou se ti Valinka narodila? to my ve 3m tolik mít nebudeme 😉

vanule
8. srp 2012

@marketa137 jooo už jsem si našla tu vaší váhu, tak vy jste už při narození byli větší 😉 😉 😉

marketa137
8. srp 2012

@vanule Jo vali byla větší no 😀 , hele mylsim že reakci už by měla ted a jen že byla protivná a hodně brečela jak jsme jí položila do postýlky ale už ta první noc byla ok a spala dobře a včera asi dospávala den předtim 😉 . Myslíš že jí naočkuje? mělo by se snad až nad 5kg 😉

vanule
8. srp 2012

@marketa137 já myslím, že u nás ještě asi počkají 😨

lenka5731
8. srp 2012

@marketa137 já se spíš bojím toho, co vakcína udělá s tím tělíčkem dlouhodobě, než okamžité reakce po očkování.. 😒

marketa137
8. srp 2012

@lenka5731 pro mě je větší strašák priorix 😒

vanule
9. srp 2012

tak kontorla na neuro dopadla skvěle, Natálka se vyvýjí tak jak má. Akorát očkování nám doporučila až v 6měsících 😒

dulkagabulka
18. srp 2012

O pozitívach kontaktu koža na kožu u nedonosených detí a ich mamičiek

http://www.parenting-with-love.com/kangaroo-mot...

aslhey27
18. srp 2012

dievcata pridavam sa aj ja k vam maly Timi sa mi narodil v 31 tt s vahou 1050g este stale nieje doma ale dnes uz ma 1900g a verim ze coskoro uz budeme vsetci spolu doma a budeme zdravy pretze stastny uz sme

vanule
19. srp 2012

@aslhey27 říkají, že dětičky s 2kg už pouštějí domů, tak snad i vy se brzo dočkáte toho svého poklada 🙂 a krásně jsi to napsala, teď už jen ZDRAVÍČKO!!! 😵

aslhey27
19. srp 2012

@vanule nou nas musi mat vahu 2200g aj ekd pokial ma dobry zdravotny stav a vie dobre pit cez flasu tak 2100g

luly3
19. srp 2012

@aslhey27 mne malinkého pustili domov s Kramárov 2000g 😉 🙂 🙂

indys
23. srp 2012

dievcata chcem sa vas opytat, ako ste to mali s kojenim vasich nedonosenyh babatiek? vsade to funguje tak, ze namiesto prsnika a mamicky davaju po sondicke radsej flasku? nam sa maly narodil v 33.tyzdni mal 1820g a 3 dni bol na dychycom pristroji.mliecko mu podavali 2 tyzdne cez sondu a potom ucili na flasku.mne sa tento postup na flasku vobec nepaci

vanule
24. srp 2012

@indys my bohužel nekojili od začátku, ale pár dnů dostávala malá sondičku a pak injekční stříkačku než nám dali flašku 😨

lenka5731
24. srp 2012

@indys mně se to učení na flašku taky nelíbí, ale co se dá dělat, že jo... když malá asi 10 dní odmítala i tu flašku, tak jsem byla ráda, že začala pít aspoň z ní, nedovedu si představit, že bych v takový chvíli trvala na kojení, to by podle mě snad umřela hlady.

kojení se nezdařilo, sice někdy to trochu jde, ale nikdy nevypije plnou dávku, takže dodnes odsávám a pije to z flašky.. je to jak u blbých na dvorku 😝

hula
24. srp 2012

divcata ako casto cvicite vojtovku?ja sa asi zblaznim malinky len spi a ked nespi tak place lebo ho boli brusko a kedy mam cvicit som z toho nanervy ako to robite?

indys
24. srp 2012

@vanule @lenka5731 problemom je, ze tieto deticky , ktore su umiestnovane v inkubatoroch (a nie len tie) nemaju moznost byt v kontakte s mamkou, take klokankovanie telo na telo dokaze urobit zazraky aj so zdravotnym stavom aj s kojenim. viem, ze v takych situaciach je to nesmierne tazke, tiez sme si tym presli a kazda z nas pristupila na vsetko mozne, len aby sme uz mohli ist rychlo domov. @lenka5731 ani sa malej necudujem , ze nechcela flasku. ved namiesto toho, aby mala dostatok casu a moznost byt s maminkou a tulit sa k nej a citit jej vonu, tak dostala do pusy kus gumy. nam sa podarilo kojit, len vdaka jednej starsej sestricke, ktora nam s tym pomohla, aj ked s klobucikom a postupne sme sa aj toho zbavili.
Zarmucuju ma ceskoslovenske praktiky na porodniciach sperd 30-tich rokov.

lenka5731
24. srp 2012

@indys to máš naprostou pravdu, ale beru to tak jak to je a nebabrám se v tom 🙂 Kdybych měla jedno dítě, tak myslím kojím "normálně", ale se dvěma dětmi byl ten začátek hodně krušný, takže to s kojením dopadlo tak, jak se víceméně dalo čekat. To spíš čtvrt roku odsávání MM a krmení z flašky bez nutnosti dokrmování UM za takových podmínek považuju za velký úspěch 😉

evusaa
30. srp 2012

ahojte dievcata, chcem sa vas opytat ci niektora nemate skusenost s tym ze po vysadeni maltoferu prestane babo priberat na vahe ? Dvojicky brali maltofer od narodenia 32tt v nejakom pol roku nam ho vysadili lebo zelezo s upravilo ale chlapcek zacal stagnovat na vahe dr. zobrala krv a zistila ze zelezo opet kleslo tak sme znova nasadili maltofer znova zacal priberat, o nejake 3 mesiace urobila krvny test zelezo ok vysadila maltofer a znova mi stagnuje na vahe myslite ze to moze mat suvislost ked ho vysadime prestane priberat ? opytam sa dr najblizsie ja len ci nemate nahodou takuto skusenost dakujem

certica22
31. srp 2012

Ahojte..chcela by som sa k vam pridať...maly sa mi narodil v 29tt s vahou 1680 a 40 cm.. mesiac po nardeni sme boli na operacii srdiecka(ductus).teraz 26 sme maly 7 mesiacov...maly ma hypertonus a preferuje viac jednu stranu ..cvičime vojtovku začali sme aj plavať a čoskoro by sme mali isť do DUnaj.lužnej....dnes nam na očnom potvrdili že maly ma poškodeny zrakovy nerv..ale na koľko percent bude poškodeny zrak to nam nevedeli povedať...neurolog. sa nezdalo lebo maly nereagoval na hračky..Pred 2tt sme boli na očnom nereagoval ani tam dnes sme boli opať a lekarka sama potvrdila že sa to zlepšilo lepšie reaguje už aj na hračky sem tam aj na mna ale mame čakať lebo všetko sa eštš vyvija......pretočime sa z bruška na chrbat čo je ževraj zle...maly gagoce o dušu smeje sa nahlas a už začina aj kričať...teraz važime niečo okolo 6kg a 65 cm ..

vanule
1. zář 2012

@certica22 všechno chce svůj čas, malý je šikulka 😵 😵 Přeju hodně štěstíčka, ale hlavně zdravíčka!!!

certica22
1. zář 2012

@vanule dakujeme 🙂 dufam že bude dobre..

vanule
3. zář 2012

@brita vidím, že dvojčátka jsou na světě 🙂 tak jak to nakonec probíhalo???

brita
9. zář 2012

@vanule Ahoj, vsetko prebehlo uplne v pohode. Rodila som cisarskym, babatka sa narodili zdrave a velke, nemuseli ani do inkubatora a ja som sa tiez rychlo zotavila. Rodila som v Martine a bola som maximalne spokojna. Zaplatila som si aj doktora, ktoreho som chcela, aby mi robil cisarak. Som strasne rada, ze som nerodila v Ziline, kde byvam.

vanule
10. zář 2012

@brita tak to je super, myslela jsem na tebe, i s dvojčátkama si vydržela dlouho 🙂 Tak teď vám posílám jen a jen samé zdravíčko a hlavně pevné nervy 😵 😵 😵

brita
12. zář 2012

@vanule Dakujem, moja. 🙂 Babatka su dobre, zbytocne neprudia 😀 Len si pytaju to svoje, aj v noci celkom dobre spinkaju, zatial 😉 Maj sa pekne.

marca22
12. zář 2012

@certica22 Ahoj,chci se jen zeptat proč je to zle když se mimčo přetočí s bříška na záda? Mě to jeden chlapeček dělá taky,je mu 5 měsíců,korigovaně 3

certica22
13. zář 2012

@marca22 tak co mne povedali tak preto ze ma slabe rucky a sa neudrzi tak preto sa prekruti ako keby nahodou a nie zamerne,,

olivka84
19. zář 2012

ahojte tiez by som sa rada pridala k vam, moj simonko sa narodil v 36tt co neni az tak zle ale mal znaky nedonosenosti dost viditelne. mame aj pruh slabinovy aj pupocny zvacsenu panvicku oblicky neurolog nam dal cas do konca mesiaca ci zacne dvihat hlavicku a najhorsia je zltacka ktroej sa nie a nie zbavíit uz dva mesiace sme na striedacku doma a v nemocnici. takze nas caka aj vysetrenie pecene. nemate niektora s tym skusenosti