Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
29. črc 2009

Tak Misko uz vcera chodil krasne, prestal byt aj opatrny, taaak sa tesim, ze mu nic nie je. 😵 😵

irasek
29. črc 2009

Ahoj, můžu se k Vám přidat? Mám Patrika narozeného ve 35tt s PV 1970g a délkou 46cm. Dneska už je mu 13 měsíců a je šikovný, dělá "co má" v jeho věku. Ale je pořád drobný, má skoro 9kg, výšku 73cm. Když nás potká neznámý člověk, tak mu tipuje i o tři měsíce méně 😖 . Ach jo, snad se pořádně zvětší. A hlavně, moc mu nejede mlíko. Za den vypije maximálně 300ml, což je málo, vím. ☹ A když tady čtu, jak Vám krásně mlíčko pijou a jaký máte obříky... Jak docílit, aby mu chutnalo? Zeleninu jí v pohodě, ovocné přesnídávky taky, pečivo mu chutná. Díky a všem přeji zdravíčko 🙂

dvojka
29. črc 2009

irasek-nic si z toho nedělej 😉 My jsme taky drobní v 8 měsících máme 6100g.Porodní váha byla 1810g,takže v roce to vidim na takových 7kg maximálně.
A vy jste jací?Myslim postavu máte jakou.Jestli i rodiče jsou tintítka,tak asi nebude moct být při těle.
Bud ráda že ti hezky papka,určitě ho nepřekrmuj 🙂

dvojka
29. črc 2009

deina-fajn,že už neni nic znát.To opravdu vypadá že ho něco štíplo

irasek
29. črc 2009

dvojka- já mám 168cm a manžel 182cm. Někde jsem se dočetla a toho se bojím, že když se narodí menší mimčo (teď nemyslim nedonošený) a to my jsme byli ve 35tt určitě minimálně ještě o 2tt menší, že zůstanou drobní napořád. Ne, že bych chtěla tlustého obra, ale malého chlapíka taky nééé. Snad mě chápeš, jak to myslim. Jasně, i mrňavýho ho miluji 🙂 🙂 🙂

dvojka
29. črc 2009

irasek-hm,uvidíš že nezůstane prcek,třeba se rozrocte až v pubertě a nebo kolem 4 let.Tady u nás je spousta dětí co byly maličký a pak najednou skok a člověk je pomalu nepoznal.
A jestli má manžel 182 cm,tak malej nezůstane,tomu ani trochu nevěřim 😵

dvojka
29. črc 2009

a co se týče lidí,at se každý stará sám o sebe.Vim jaký to je.Nám taky kdekdo nakoune do kočáru a říká.Jéžiš,ta je malinka,to je drobeček,jééé,takovej mrnousek.
Už bývám někdy zlá 😠

deina
29. črc 2009

Irasek, ty nie si mala a manzel tiez nie, tak podla mna to neskor dobehne. Niektore deti sa vytiahnu hned, ze su vysoke a niektore az v puberte, takym skokom, ako pise Dvojka. S tym by som si starosti nerobila, ale rozumiem, ja mam tiez v hlave to, ze chlap ma byt vysoky, inak to nie je poriadny chlap. 😅 To mam od mamy...

K tomu mlieku, mne v poslednom case pije strasne malo mlieko, ak by vypil 300 ml, bola by som strasne rada. Lenze on vecer uz mlieko nechce vobec, rano mu zarobim 150ml + samozrejme to mlieko a ked sa podari, vypije vsetko, vacsinou necha okolo 40ml, niekedy aj polku. ☹ Tak to riesim tak, ze ma kazdy den jogurt (vraj 100ml jogurtu = 200ml mlieka), syr, maslo a mliecnu kasu (len pomaly zacina aj tu bojkotovat, potvora, zato jogurty miluje, to je dobre). Rocne dieta by vraj malo mat denne aspon 400ml mlieka (tam sa rataju aj mliecne vyrobky).

irasek
29. črc 2009

Holky díky 🙂
deina- těch 300ml je fakt maximum. Kaše mi začíná také bojkotovat a jogurt si dá každý třetí den. Vždycky jsem nadšená, že mu něco mléčného chutná, běžim to koupit a druhý den už mu to nechutná. Sýr mu přimíchávám do zeleniny, jinak ho taky nechce.
dvojka- s těma lidma je to fakt občas síla. Zrovna včera jsem si vyslechla,když jsem mu kupovala mikinu, jak je malej...A nejhorší je, jak hned každý spustí, jak jejich mimčo je veliký. Jsem ráda, že mě chápete. 😉
Jinak Páťa běhá a je fakt hrozně roztomilý. Neumim dát fotky do alba, páč je mám vždy moc veliký a nevim, jak je zmenšit. Moc talent nejsem...

lenavos
29. črc 2009

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Před 3 týdny se narodil náš Danýsek v 33 tt... Zatím všechna vyšetření má v pořádku. Neuroložka ho chválila, cvičit Vojtu zatím nemusíme, na další neurologické vyšetření jdeme v době termínu porodu.
Stejně se bojím, pročítám net a koukám jak časté jsou různé poruchy v psychomotorickém vývoji...Malý čast spí na boku se zvrácenou hlavou, přes den ho teda hdně nosím v klubíčku na ruce - doporučila nám to neuroložka.
Co ta hlava, mám to řešit?
Díky Lenka

dvojka
29. črc 2009

irasek-ty fotky...No možná by bylo dobrý si na fotáku zmenšit megypixely,pak bys je už zmenšovat při vkládání vůbec nemusela.
Záleží nakolik mgp máte nastyvený foták 😉
No a fotky se zmenšovat dají v úpravách.Já je teda vždy akorát oříznu.

deina
29. črc 2009

Lenavos, gratutujem k Danyskovi, vyzera to tak, ze je to chlapina, dobre sa mu dari. 🙂 Mne Misko spaval s vyvratenou hlavou, dokonca tu o tom bola aj tema na MK, v akych divnych polohach deti spia - ale pokial viem, nejde o nic vazne. Ved to potom spomen neurologicke, ale keby sa jej nieco nezdalo, to by bola videla. 😉

Irasek a mozno si ty (alebo tvoj manzel) bola tiez mala v jeho veku? Nevies, ako to mate v rodine?

dvojka
29. črc 2009

lenavos-vítej a posílám též gratulaci.S tou hlavičkou nevim.Co si pamatuju,malá spala furt na zádech a hlavu jsem jí akorát vždy střídavě davala na pravou či levou stranu,ona totiž preferovala tu levou a to jí zůstalo doted.A přitom má hlavu jak fotbalový míč 😀

lenavos
29. črc 2009

Holky díky za tak rychlé odpovědi, otázek mám více, ale trošku se nejdřív rozkoukávám 🙂 Na modrémkoníku jsem prvně, znám to spíš na emiminu, ale tam jsem žádnou diskuzi o nedonošených dětech nenašla.

Na záda se bojím dávat, malý dost blindí.

dvojka
29. črc 2009

a máš vyvýšenou postýlku?Mě doktorka poradila podložit nohy postýlky tak 15cm. 🙂

lenavos
29. črc 2009

Jj, máme asi o něco málo přes 10 cm, ale moc to nepomáhá 😒
Měl problémy se přisát a já měla po porodu ještě revizi, takže nemám skoro mléko. Krmíme Nutrilonem, v noci dávám N. AR, kvůli tomu blindění. Ale nechci ho dávat pořád, protože má po něm zas zácpu 😒 Přes den dávám normální N. nebo moje mléko, které odstříkám (to blindí nejvíc), takže ho pak skoro celý den nosím, protože ve vodorovné poloze to jde většinou ven 🙂

dvojka
29. črc 2009

tyjo tak to je mazec-My teda taky blindili,ale tak moczase ne.Nemohl by to být reflux?Nebo to bude spíš tím,že je nedonošený.Pamatuju se,že v porodce taky jedno mimčo blinkalo strašně moc,dělali mu i sono a nic se beztak nepřišlo,tak říkali že je to tou nedonošeností.
Doktorka o tom ví,že? 🙂

lenavos
29. črc 2009

Není to zas taková hrůza, obloukem nezvrací (jak se mě pořád ptali v porodce, jinak jim to nepřišlo moc neobvyklé a přičítali to právě té nedonošenosti), někdy mu to sedne dobře a někdy to vyblindí na několikrát, třeba i v době dalšího jídla. Asi jak mu to sedne 😉
Je fakt ale že vyvýšená postýlka nezabírá. Když vidím, že má ten den problémy, tak dám N. AR a pak teda na noc, to bych asi nezabrala vědět, že to může kdykoliv vyblindit.
Akorát nevím jestli to můžu takhle střídat, ale rozdíl by v nich být neměl, jenom že v tom AR je navíc svatojánský chleba a je hustší...
Dneska jsem dostala od sousedky CD pro miminka, tak jsem ho konečně odložila do košíku a pustila mu CD. Jsem zvědavá co na to bude říkat 🙂

meleri
29. črc 2009

Ahojte,

můj malý má tedkom osm měsíců a furt neleze, nesedí,prostě nic, akorát se překuluje, válí sudy. myslela sem že to už přijde, ale furt nic. tak nevím jestli se mám znepokojovat nebo jste to taky tak měli? čekala jsem že přecejen v tom osmém měsíci už aspon poleze.

dvojka
29. črc 2009

lenavost-tak s tim střídanim mlička ti neporadim 😒
mel-to je v poho.aspon že ty sudy válí.Aneta taky neleze

meleri
29. črc 2009

dvojka,
tak jo, tak v tom nesme sami... 🙂

andulka4
29. črc 2009

Meleri a o kolik týdnů jste dříve narození že chceš aby jste lezli????

meleri
29. črc 2009

Andulko,
narodil se v 35 tt. tak nevím. spíš je mi to líto že nesedí kvůli bazénku..letos si ho asi neužije.

andulka4
29. črc 2009

Meleri tak to máte na sezení ještě čas 🙂 neboj všechno příjde

gucz
30. črc 2009

ahojte
meleri mne malá začala liezť až v 10 mesiaci. A sedieť v bazéniku.... neboj jemu to nechýba. Pre tak malé dieťa je lepšie ležať niekde na deke v tieni. Moja malá sa prvé leto (teda myslím po prvých narodeninách) čvachtala v bazéniku len raz, radšej sedela v káre a ožužlávala všetko čo sa jej dostalo do ruky.

meleri
30. črc 2009

Holky,

dík! Hold babička někdy dokáže vystresovat...prý že nesedí protože mu nedávám dost masa!
dík za uklidnění, nechám to na něm! 🙂 a léto bude zas příští rok! 🙂

gucz
31. črc 2009

meleri neboj určite si budúce leto užije 🙂 . A to čo nazývajú starí rodičia sedením nieje sedenie.... Aj u nás tvrdia, že švagriné sedeli veľmi skoro, áno ale obložené vankúšmi a zhrbené....
detičky väčšinou pekne sedia, keď sa posadia sami a to väčšinou až po tom, čo začnú liezť po štyroch. Aj u nás to tak bolo, malá si sadla 1x z polohy na štyroch. A o nič neprišla, naozaj, teraz je tak pohybovo zdatná, že mi nikto neverí, že sa narodila skôr, že mala hypotóniu a že som s ňou dlho cvičila. A ja mám o program postarané, čo na ňu musím dávať pozor, čo stále vymýšľa

meleri
31. črc 2009

Gucz,
dík za vysvětlení, právě sem si lámala hlavu jak to vlastně vypadá když si sedne, teda z jaké pozice no a teď už to vím...on někdy když ho dávám do kočárku, tak se drží rukama a je vlastně v sedu ale moc dlouho to nevydrží.

jo taky se mi to moc nelíbí to jak se děti obkládají polštářema aby si sedli, určitě je musí bolet záda?

gucz
31. črc 2009

však to že to nieje dobré na chrbátik obkladať dieťatko. Ono vlastne tým lezením si posilní svaly a potom keď už sú dostatočne silné, tak dieťatko udržia keď si sadne. Dieťatko keď už sedí by malo mať krásny rovný chrbátik.

gucz
31. črc 2009

a tak isto je to aj s chodením, dieťatko začne chodiť keď je na to už pripravené, nemalo by sa ani vodiť za ručičky. Naša začala chodiť až ako 13,5 mesačná.