Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

dvojka
21. pro 2009

Andul-když né ted,tak do třetice to vyjde 😉
U nás je to tak,teda spíš mám vnitřní pocit,že i kdyby jsme měli 5 dětí budou to samé holky 🙂

andulka4
21. pro 2009

juuuuva no 3 děti ani omylem 😝

stylly
21. pro 2009

nové fotky v albíčku,...Andy už má 2370g ale to papání,...pořád zlobíme,....snad už se to zlomí 😀

adka.baby
21. pro 2009

Ahoj stylly v ktorom týždni sa maličký narodil? Jooj ale bol drobičký ked prišiel, mala si cisarsky? Prečo tak skoro? Takže ani nekojiš? Len ma to zaujima lebo si neviem predstaviť, že by sa to stalo mne asi by som sa velmi bála,držím tebe a maličkemu palce, rýýýchlo domov.

tinuskaha
21. pro 2009

ahoj stylly,mne sa maly tez narodil predcasne(skoro3mesiace)v januari uz bude mat rok.ako to rychlo uteka.v ktorom tyzdni si rodila?aku mal vahu?dychal od zaciatku sam?

neboj s tym papanim sa to zlepsi.moj maly tiez strajkoval uz som si myslela ze ani domov nepojdeme.nechcel sa ani prisat ani flasu.potom sa to rozbehlo a pekne sa prisal kojime dodnes.drzim malemu prsty. 😵

deina
21. pro 2009

Dvojka, tak tuto noc mi veselo nebolo. 😝 Doodsavala som, nieco sem napisala, sla som k malemu, lebo zacal viac mrnkat a on sa uplne prebral a uz sme viac nespali. Nadranom mozno polhodinku, ja asi umriem z neho. 😨 Teraz ho idem nakrmit a snad zaspi, nech si mozem aspon cez obed oddychnut. Esteze je vonku krasne pocasie, taketo nespave noci sa lepsie znasaju, ked svieti slnko. 🙂

Aj ja by som Andulke tipovala chalana. 😉 A chcela by si radsej dievcatko? Asi je to jedno, ze? Len nech sa uz neponahla a je zdravy.

stylly
21. pro 2009

Tinuskaha:Narodil se v 34tt,měl 1850g a 40cm,dýchal sám,jen mu dopomáhali kyslíkem do inkubátoru,....dneska jsme tam už 3týdny a 6dnů,....tak snad se to brzo to papání rozjede

stylly
21. pro 2009

adka:Rodila jsem CŘ,protože měl málo výživy díky obtočené pup.šnůře.Odstříkávám,..ale jen velmi málo mlíka 😕

tinuskaha
21. pro 2009

stylly tak to nemate az take zle,mne sa maly narodil v 26tt s vahou 700g sam zacal dychat az po 3 mesiacoch a po 4 sme mohli ist domov.ked sa smieem opytat preco nechce papat.nie je nahodou ospaly?moj maly bol lebo m davali phenemaleten tabletky ktore ho tlmili,potom som to povedala lekarom a vysadili mu ho a pekne sa prisal.mozno to nie je vas pripad aj tak vam moooooooooooooooooooc drzim prsty 😉

stylly
21. pro 2009

tinus:No on papá velmi rád,..ale ze sondy z flašky pouze 5ml a zbytek ho musí dosondovat 😉

stylly
21. pro 2009

Tinus:On nemá žádné přášky,hadičky ani výživu,....jen 1% kyslíku v inkubátoru 😀

stylly
21. pro 2009

Trápí mě pouze to že už nepapáme z flašky,..jinak se cpe o 106 😀

tinuskaha
21. pro 2009

aj moj papal velmi rad zo sondy 🙂 bolo mu to pohodlnejsi nemusel sa snazit tahat z flase ani z prsnika 😉

stylly
21. pro 2009

Tinu:Jojo,..taky si říkáme,..doktorka nám říkala že je to normální,..že nic nic a pak se to rozjede...ale mě už to příjde nekonečné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

elinka27
21. pro 2009

caute,opat sa prihovaram po dlhsej dobe 🙂 na ocnom sme dopadli co sa tyka vysledkov zatial rovnako,dioptrie mu zatial nevysetrovala,takze okuliarky nemame aspon zatial.Co sa tyka toho cakania v cakarni,no des.Normalne sa mi plakat chcelo,maly bol strasne zly ako cert,takeho som ho nezazila,chodime tam totiz o 12tej,co je jeho cas na spanok,nakvapkali mu do oci a jeho to nastvalo,cely cas sa tam plieskal vrestal,normalne som nevedela co s nim,takeho to som ho nezazila este.Dokonca nas vybavili prednostne,lebo ho uz nemohli sestricky a doktorka pocuvat co tak vrestal.Ledva som ho dostala do kary a v momente zaspal 😒

Dnes o 14tej mam volat na vysledky z imnunologie na potravinove alergie,od rana som nervozna,bojim sa co mi povedia 😖

andulka4
21. pro 2009

Eli ahoooj, no my jdeme na oční 15.1 a rozkapávají nám očka 4x trvá to přes hodinu.....taky nevím co tam s ním budu dělat!!!!! Nebyli jsme tam víc jak rok!!!! to bude hrůza ale 100pro si ssebou beru manžela

Deino no to víš že bych chtěla holku, kdo by nechtěl páreček?

mia81
21. pro 2009

stylly neboj ono sa to papanie rozbehne .Aj ked moji chalani boli spavi a lenivi,trosku potiahli a zvysok sonda ,tak sme nakoniec cvicili na saci reflex.

Andulka ja by som sa na tvar bruska nespoliehala mne kazdy tvrdil pri druhom aj tretom tehu ,ze to bude baba a nakoniec to boli zas chlapci .(ale tak hlavna vec ,ze su zdravi)

elinka27
21. pro 2009

andulka,ja som mala so sebou mamu,nebyt jej tak veru neviem ako by som to tam zvladla

Inak som volala na imunologiu a maly nema ziadne potraviny na ktore by bola alergicky,dokonca ja imunitu ma dobru,vsetko je super,tak som rada,normalne sa mi ulavilo 🙂 dokonca aj tie inhalatory co mu davame po najblizsej kontrole povedala ze pravdepodobne vysadime 🙂

mia81
21. pro 2009

elinka gratulujem k vysledkom. 🙂

elinka27
21. pro 2009

mia dakujem,ked mi to imunologicka povedala,ze je vsetko ok,normalne mi padol kamen zo srdca 🙂

andulka4
21. pro 2009

Eli ty jsi těhotná....no to je báječné, moc a moc blahopřeji

irasek
21. pro 2009

Hurááá, jsme přestěhovaný 😀 Ale už nikdy...tady musíme prostě zůstat napořád
Na 18m. prohlídce výška 78cm a váha 9650g. Rosteme sice pomalu, ale rosteme, pořád jsme v tabulkách 😅

deina- ahoj, to Tě teda opravdu obdivuji, i když co můžeš dělat, že? Tak snad je Míša hodný. Se spánkem u nás v noci nikdy problém nebyl (ťuk, ťuk), teď po přestěhování je taky klid. Ale ty časné rána 😠

andulka- to není špek, to je už poznat o co se jedná 😀 . Podle bříška netipuji nic, protože v tom rozdíl netuším. Já vnitřně tušila kluka, tajně doufala v holku. A okolo mě říkali všichni kluka, ale jak na to přišli, nevim...

tinuskaha- Alex je moc krásný, mrkla jsem do alba

stylly- už mu domluv 😵

elinka27
21. pro 2009

andulka dakujem,este je to cerstve ale snad to vydrzi 🙂

andulka4
21. pro 2009

Eli jasně že vydržíííí.....moc ti držím pěsti

ad pohlaví.....já podle bříška taky netipuju, u D jsem měla břicho stejné jako teť.Chtěla jsem holku ale vnitřně jsem věděla že to bude kluk, teď to mám zrovna tak

od včerejška mi ale tvrdne břicho ☹

andulka4
21. pro 2009

Irasek super míry, blahopřeju ke kontrole

maatkka
21. pro 2009

elinka veeelmi veeelmi veeelmi gratulujem k tehu 😵 a drzim palce!!!

stylly
21. pro 2009

Já mu domlouvám pořád prdolkovi 😵 a on nic,..asi se mu tam líbí sestřičky 😵 😵 Ale snad po Silvestru půjde šupem domů

stylly
21. pro 2009

andul:Tak ležet a nohy nahoru!!!!!

deina
21. pro 2009

Andulka, snad si vela neupratovala. Teraz by si si mala nohy vylozit a oddychovat. 😉

Jej. Elinks, gratulujem, aj k babu, aj k dobrym vysledkom.

Misko je dobrucky, to ano, on je taky pokladik, co od malicka velmi dobre spinka v noci, prespi mi noc od 5.mesiaca. Sice vstava dost skoro, ale to nevadi, uz som si zvykla. A celkovo je to taky pohodak, aj ked zrovna dnes nemal svoj den, vrieskal mi tu o dusu cez obed, tak som ho dala schladit do detskej. Tam sa vykrical, ukludnil sa a bolo dobre (obcas ho ten vzdor riadne chyti), zase sa usmieval. Svokra len pozerala, ze co s nim robim. 😀

Aj ja som chcela dievcatko, tak v kutiku duse, pre seba, ale na druhej strane pre Miska som chcela chalana, nech ma partaka, kamosa. Takze dobre tak aj tak. 🙂

dvojka
22. pro 2009

Ahoj holky

Deina-no jo,musí to být fakt náročný,když si vzpomenu na první měsíce s Anetkou když nás v noci nenechala vyspat 😒 a ty to máš složitější především v tom,že musíš běhat ještě kolem \Miška,ten tu pozoronost vyžaduje určitě ještě hodně.U nás to bylo v tomhle směru už snadnější Kika byla už větší 🙂

Irasek-tak předpokládám,že podobné míry budeme mít taky 🙂 ,nu což,nemusí být všechny děti velký-takže pohoda(dej si pod nick nějakou fotku,pletu si tě s Andulkou 😀 )

Andulko-psalas,že jdeš 29.12.na kontrolu tak se zmin doktoroj a on ti určitě napíše magnézko.Mně tvdlo břicho od cca 22tt a doktorka mi magnézko nikdy nenapsala,tvrdila mi že je to v pohodě 🙂
Do kontroly se hodně šetři 😉