Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

stylly
23. pro 2009

andul:Kojit nemůžu nebot je v inkubátoru,..papá 48ml,kyslíšek má ve 2%

stylly
23. pro 2009

dvojka:taky doufám🙂měl by jít domu kolem termínu porodu🙂)

NOVÉ FOTKY V ALBU Z DNEŠKA......našeho Andýska mimíska 😀

dvojka
23. pro 2009

stylly-to už je opravdu kus chlapa 😵

dvojka
23. pro 2009

mně furt jen nejde do hlavy a doufám že nebudu za úplnýho blba 😀 ,že vás tam budou držet právě až do doby kdy měl přijít na svět 😕
Oni mu občas dávají ještě kyslík? 🙂 😕 Smíš si ho vykoupat?

tinuskaha
23. pro 2009

dvojka nas tam drzali este dlhsie ako sme mali termin porodu 🙂

stylly
23. pro 2009

dvojka:my jsme na intermediální péči a já nejsem hospitalizovaná takže návštěvy jsou od 13-17h takže v té době nekoupou,ale mohu ho nakrmit,přebalit a když má nízko kyslík tak pochovat!!!!!Tak jde o ty lahičky papání hlavně a to se chytá až tak kolem toho termínu porodu,...ale my už ho máme blízko🙂

dvojka
23. pro 2009

opravdu? 😕 Tak to jsem dopadla ještě dobře 🙂 nás pustily skoro 3 týdny před termínem porodu

stylly
23. pro 2009

dvojka:Tak to gratuluji,...my jsme šikulky a brzo budem taky doma🙂)) 🙂

dvojka
23. pro 2009

Stylly-my koupaly už ve 13 hodin 😀 to bylo fakt legrační
Tak fajn,hlavně at už to teda je a máte ho doma 🙂

stylly
23. pro 2009

dvojka:taky si říkám,..je to vážně nekonečné,...v 19.30 mu zase zavolám(teda sestřičkám) 😀 😀 nemůžu si pomoci,..jsem jako na trní,..volám i ráno po vizitě🙂)))já a nebo manžel

irasek
23. pro 2009

stylly- na fotkách (určitě i v reálu 😀 ) je opravdu nádherný, kus chlapa. my jsme se přes týden drželi na 1810g, už jsem tu hodnotu nesnášela, proto si jí tak pamatuji. Musel dostávat něco do mlíčka- nevzpomenu si, jak se to jmenovalo, tak nějak divně na "f" a pak začal konečně tloustnout. Takže na Andym je vidět, že mu chutná 😵
U nás se koupalo, jak se mi chtělo, většinou jsem čekala na manžela. Jenže já tam byla celou dobu hospitalizovaná, to bylo úplně o něčem jiném.
dvojka- my šli domů přesně tři týdny před termínem. Neboj, nejsi za blba, já se nad tím taky pozastavila 😀

andulka4
23. pro 2009

tal nás pustili domů přesně 6týdnů před porodem

a kojit jsem musela zkoušet i když byl v inkubátoru

irasek
23. pro 2009

Já taky kojila, i když byl v inkubátoru, vždycky jsem si ho vyndala, zabalila do teplíčka a už jsem to zkoušela. A to prakticky hned, co to šlo. No a co nedopil, tak dostal stříkačkou...a to jsem mu pak taky dávala já, ze začátku sestřičky.

deina
24. pro 2009

Ja som sa nevedela dockat dvoch kil. 🙂 Matko nam priberal nejako pomalsie ako Misko, aj viacej schudol, kazde rano som trpla, ked ho vazili, ci nieco pribral a ked bol taky den, ze nic, mala som co robit, aby som tam neplakala. Cakali sme vlastne len na vahu, aby ho mohli prepustit, vsetko ostatne bolo vporiadku. A teraz, ked ho vazim, tak zase dufam, ze toho priberania bude menej. 😀 Je z neho taky maly maco... 🙂 ale kym nie je taky tlstucky ako Misko, tak este dobre. A zevraj je to ine, ked pribera z mm ako z um (podarilo sa mi zvysit si tvorbu mlieka, takze uz dlhsi cas je opat iba na mm 😵 ), aj ked si neviem velmi predstavit, preco je to ine, vsak tuk ako tuk, nie? 😅

Krasne a pokojne Vianoce vam vsetkym prajem a Andy nech sa rozpapka, aby mohol ist domov k rodicom. 🙂

dvojka
24. pro 2009

Deina-už jsem se lekla že budeš mít dneska absenci 😀

Též přeji pohodové svátky,zdravé dětičky doma u maminek a tatínků 🙂

irasek
24. pro 2009

Všem přeji krásné prožití Vánočních svátků, klid a pohodu 😵

rohacka
24. pro 2009

Pridavame sa k prianiu pokojnych Vianoc....

"Lebo dieta sa nam narodilo,
syn nam je dany,
na jeho pleciach spocinie kniezatstvo,
jeho meno bude:
Predivny Radca, Mocny Boh,
Otec vecnosti, Knieza pokoja." (Biblia, Izaias 9:5)

stylly
24. pro 2009

Děkuji vám maminky moc,...také přejí krásné vánoce🙂)))

😀 😀 😀 😀 😀

deina
25. pro 2009

Aj ja prajen pokojne a stastne sviatky, vela zdravia a rodinnej pohody. 😵

Maly v poslednom case dobre taha spanie v noci, tak odsavam stale neskorsie a neskorsie. Inac, dost narocny den, uf, tak som rada, ze ma nechal pospat si.

deina
25. pro 2009

A Misulovi sa vecera nejako nepozdavala, zjedol len trosku sosovicovej polievky, ale bol cely nateseny z magnetickej tabulky s pismenami, takze sme potom cely vecer "citali". 🙂 Matkovi to zatial samozrejme nic nehovorilo, ale buduce Vianoce uz bude rozbalovat darceky aj on, to bude sranda, dvaja krpcovia tam budu pobehovat.

gucz
25. pro 2009

ahoj Deina, tak na to sa teším aj ja, ako nám budúce Vianoce bude štvornožkovať krpček pod stromčekom 🙂

mia81
25. pro 2009

vsetkym vam prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov.

stylly a co tvoj drobcek ,ako papa?

stylly
25. pro 2009

Ahojky maminky,....🙂

Dneska jsme se hodně polepšili s kyslíkem,...takže je to už na dobré cestě,papáme 48ml,nezvracíme🙂
Dneska jsme 1.přebalovala a měřila teplotku🙂
NOVÉ FOTEČKY🙂 🙂

mia81
25. pro 2009

stylly maly je nadherny a ta vaha hotovy valibuk 😉 este par dni a maleho si odvezies domov 🙂

stylly
25. pro 2009

MIA: 😀 😀 to je🙂Však mu taky sestřičky říkají že je ostuda,..že už má být doma 😀

andulka4
25. pro 2009

Stylly koukala jsem na fotky, je to macek. D byl už sice dávno doma ale byl poloviční.....asi máme těžké kosti
každý týden těhu navíc tam na těch dětech jde opravdu znát

schválně ti ukážu fotku v albu....jukni jak vypadal David

irasek
26. pro 2009

Ahoooj, tak jak proběhly Vánoce? Páťa se úplně klepal u rozbalování dárků 😀 , všechno chtěl, ze všeho byl nadšený. A že toho dostal, u nás to vypadá, jako kdyby jsme měli děti tři 😵 Dneska ještě návštěva dědečka, už nám hlásil, že tam má čtyři auta. Těch se sešlo až moc.

Stylly- tak jak? My šli domů s váhou 2O70g, oproti Vám opravdu mrňousci.

irasek
26. pro 2009

přidala jsem pár fotek (konečně), tak se jukněte 😉

stylly
26. pro 2009

iri:My máme pořád procento kyslíku ale dneska mu to asi vysadí a půjdeme na postýlku 😀

mia81
27. pro 2009

stylly tak co ako drobcek ako ti papa,a co vaha?