Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mimi198
11. čer 2009

dakujem za radu, mozno vyskusame aj tu sprsku , mozno sa mu tiez bude pacit.

deina
11. čer 2009

Jej, Gucz, vidim, ze ti uz svieti 7tt, tak gratulujem. 😵 😵

andulka4
11. čer 2009

Gudz júúúú ty jsi těhu a čekáte v den kdy bude mít Davídek druhé narozeniny.....jupííííí

Deinuš Davídek začal chodit koncem 14měsíce ale kdybych to měla brát o ty týdny co je dříve tak začal jako by ve 12měsících a 3týdnech což teda málo ketré dítko chodí takže máš pravdu ......oba naši kluci to zvládli skvěle

no a píšťalku máme obyčejnou 🙂 to mu koupil děděček 🙂 a tak D blbne a plive do toho 🙂

jinak u nás je to s tím mluvením ( a to musím zaklepat opravdu dobré) umí celá slova takže když vidí auto řekne AUTO, když KOLO tak kolo no a neše první slovo bylo BALON 🙂 ale třeba nás zas vůbec nebaví kostky :(

prostě jen auta, balony a šroubováky 🙂

andulka4
11. čer 2009

Až teď poslední měsíc se naučil zvířátka takže kiki je kohout, koko je slepička, koni je koník, čiči je kočička a tak 🙂

deina
11. čer 2009

Kocky nasho tiez nebavia, kupila som mu magneticku stavebnicu, tak tam vedel postavit tri kusky na seba (kocku, na to taky iny tvar a potom este na to pologulu) alebo vie davat hruzky na tyc - ale vraj to staci, ze to je tiez nieco tvorive, takze je to dobre. 😀

Inak jemna motorika super, zodvihne tatov kratky tenky vlas prstikmi alebo zrnko ryze, rovnako hruba motorika - krasne chodi po schodoch napr, drzi sa zabradlia a ide sam, uz dlho - ked som ho prvykrat videla, nechapala som. Beha, vie byt velmi rychly... no ale to rozpravanie, nevadi, vsak nikto nie je dobry vo vsetkom, ze? 😅

Davidko aj nieco robi s tym srobovakom? No vidno, ze je to chalan, auta, srobovaky...

rohacka
11. čer 2009

Deina - si dobrym prikladom, ked uz mame dalsiu tehulku 🙂

Gucz - srdecne blahozelam! Dotiahnite to obe do terminu !

Nas Kubko bol dnes zlaty - videl tatika, ako tuka cosi do mobilu - tak sa ho pytal: "pišeš e-e-mešku?"

deina
11. čer 2009

Jej, to je zlaty, mne sa strasne pacia take male ukecane deti. 😵

gucz
11. čer 2009

babulky ste zlaté ďakujem, dúfam že tentoraz to bude 40tt. Držte mi palce 😉

fajn
11. čer 2009

gucz určitě to vydržíš podívej na Janiny už má 39 tt. Držím pěsti ať to máš aspoň jak ona

maatkka
11. čer 2009

😀 Gucz moooooc gratulujeeeem 😀

petrach
11. čer 2009

gucz taky se přidávám přeju klidne tehu až do konce,ale to určite bude 😉

gucz
11. čer 2009

🙂 Ďakujem

andulka4
11. čer 2009

Guuudz to víš že ti držím palečky a vlastně vše co mám....stejně jako Deině 🙂

Deino jo ty magnetické kostky máme taky a umí jich postavit na sebe hodně ale jiné kostky ho nebaví :( Chůze se u nás taky za posledních 14dní hodně zlepšila....umí se konečně postavit v prostoru, umí do schodů, do kopce (ale s prudkého ne) ale stejně to ještě není úplně ono ale nevadí....všechno doženeme 🙂
Přesně jak píšeš každému jde něco lépe a něco hůře

hlavně na sebe buďte holky opatrné 🙂 🙂 🙂

andulka4
11. čer 2009

zdravíme všechny naše tety a naše kamarády 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=1KOAzmi6xIQ
deina
12. čer 2009

Jeej, ten je zlaty a krasne rozprava, uplne uzasne. 😵 😵

jklm
12. čer 2009

ahoj elinka27 to fakt treba lieky na upokojenie aby sa mohol visetrit lebo to roby aj moj syn jemu21mes.a doktorka nam nic take neporadila ona stale hovori ze mussii to dieta nieco vidrzat tak neviem precoo ma taky vztah k detom.ked vidiim syna tak som z neho uplne hotovaa ako sa boji tej doktorky tak neviem ako ho mam naladit k nej hmmmm.stale ked ideme je to strasnee nooo hlavne pre nehoo.on ani sa nepostavi na vahu len ku mne chce ist tak potom ako mu zoberuu krv chudacik lebo mu furt beruu krv lebo je chudokrvny tak chodime na odberi ale pri jeho strese sa to neviem nedaa tak ako mam na neho aby sa mi nebaaal bozee poradte 😢

miaa19
12. čer 2009

Ahojte ! Narodilo sa niekomu z Váas bábo v 26 týždni?? Našej známej sa také bábo narodilo,veľmi dlho boli s bábom v nemocnici a teraz má 5 mesiacov a má len 2800gr ☹ Má niekto rovnaký prípad???Alebo niekto s rovnakým osudom??Prosím poradte,podelte sa s nami o vase skúsenosti. Ďakujemmm 😉 😉

gucz
12. čer 2009

miaa19 spýtaj sa tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., tam Ti baby určite poradia

mila01
12. čer 2009

Ahojky,koukám,že se nám ta témata pěkně prolínají a chodí sem stejné tváře. 🙂

Gucz - chtěla jsem se jen přidat ke gratulantům a popřát tobě i Deině hodně štěstíčka,ať to dotáhnete do té 40!!!!Moc na vás myslím a společně s Janinou jste skvělé příklady pro ostatní,aby se nebáli a šli znovu do toho.Hodně hodně štěstíčka a zdravíčka. 😉 🙂

argousek
12. čer 2009

gucz gratuluju 😉 Držte se 😀

holky pomoooooc už jsem to jednou řešila, ale pořád s tím máme problém, Adámek pořád nechce pít z hrnečku. Poraďte mi, jak ho to mám naučit? V noci bych mlíko z flašky s dudlem ještě snesla, ale přes den čaj to bych už chtěla odbourat. Ale Adámek se toho nechce vzdát a vyžaduje jen savičku. Teď mně tady postrašila sousedka, že bych to Adámka měla naučit, co nejdřív, že když bude takhle dlouho pít ze savičky, že se deformuje patro. Jsem z toho úplně špatná, protože on to ani nechce zkusit. Když mu zkusím dát z něčeho jiného než z lahvičky se savičkou, tak ztropí hroznou scénu. Zkoušela jsem hrnečky s měkkým pítkem od aventu, pak i hrneček se savičkou od canpolu nebo džusík z krabičky s brčkem (nechá si stříknout do pusy ale jinak to bojkotuje). Budu ti vděčná za každou radu, tipy, triky, jak toho malýho tyrana přelstít.

kulimka
12. čer 2009

Ahoj, zkus malého vzít do obchodu ať si sám vybere hrníček ze kterého bude chtít pít, možná to zabere... 😵 Jinak nevím... Dcera pila z flašky tak do dvou a půl let, ale jak jsme ji to odnaučili už fakt nevím. Můj synovec pil z flašky z dudlem kakao až do 5 let 😀 ale jen večer.

rohacka
12. čer 2009

Agrousek - mozno tu najdes nejaky tip
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Myslim, ze aj ta Kulimkina rada je fajn - nech si sam vyberie. My ficime na flaskach s cuciacikom - Jupik, Figo a pod. a na slamkach, posledne tyzdne vybera slamku z hrnceka a pije len tak. Vacsinou hned prezliekame 😀

andulka4
12. čer 2009

Argousku a on ani nebere pití jiným dětem? Protože D už umí pít úplně ze všeho a to jen díky tomu že si navzájem v MC s děckama přehazují flašky :( já to sice nerada vidím ale než kněmu doběhnu už to má v puse......dokonce se asi po týdnu naučil pít ze slámky což jsem čuměla

z klasické sklinky nám to ale nejde to po sobě cintá a kouše do skla :(

jinak v celku bych na tom neviděla nic špatného že má rát svou láhev

deina
13. čer 2009

Mila, dakujem. 🙂

No tak s tymto mame aj my problem - nechce sam pit. Alebo presnejsie, on si aj vezme flasku (pouzivame Avent hrncek, ten od roka), ale nenapadne ho, ze si to musi naklonit - tak sa snazim dvihat mu rucicky, nech mu to dojde, ze len tak same od seba to nepotecie. Ale niekedy je taky, ze ani ten hrncek nechyti, len huci, natahuje rucicky, otvara pusu - tak mu dam napit, teraz v tychto teplach mi pride drasticke nedat mu napit, ze napije sa aj sam, ked bude smadny. Ale po lete to tak asi vyskusam. Sam vie pit z tej flasky, ktora ma slamku - to uz dlho, nemusi si to naklanat - lenze vzdy si toho nataha vela a cely sa pooblieva. 😝

Ja teda neviem, chcem spravit to, ze mu proste nedam pit a hotovo, nech si vezme sam - ale fakt az ked prejdu tieto tepla. A mozno mu dovtedy zapne, ze si to musi naklonit. 😕 Argousek, myslim, ze mame pohodlne deti. 😅 Ale skus tak, predsalen je uz rozumnejsi, ze si sam vyberie hrncek alebo si neskusala flasky ako Jupik, Lucka?

gucz
13. čer 2009

naša mala tiež problém s pitím, ona nechcela piť vôbec nejak moc, aj vodu sme jej museli dávať nasilu. Na jar sme jej kúpili túto fľašu
http://www.baby-obchod.sk/product_info.php?prod...

obrázok si treba zväčšiť. Z tej sa rovno nadája. No a ako videla že neterky (5 a 8 rokov) pijú z plastových pohárov ( http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1009... ), tak aj ona teraz chce z takého piť. A aj jej to celkom ide, ale samozrejme, že jej tam musíme dávať len trošku vody na spodok, inak si to moc nahne a pooblieva sa. No a stále pijeme len vodu, čajík nechce. Mlieko pije len z fľaše, ale to má len pred spaním, to mi neprekáža, ja som ako decko pila kakao z fľaše večer až kým som nešla do prvej triedy na ZŠ. Ak by malý videl iné deti piť z pohárika nechcel by to skúsiť? ak nie, tak ja by som ho nasilu nenútila.....

deina
13. čer 2009

Gucz, mne ten link nejde, chce to odo mna, aby som sa registrovala, ale ziadny obrazok.

andulka4
13. čer 2009

Gudz ten hrneček chci taky koupit 🙂 Davídek ho pořát bere našim malým kamarádům a pije z něho 🙂 Já to moc s tím pitím neřeším. Dlouho jsem mu dávala flašku s dudlíkem a tu si naklonit umí ale střídám to i s jiným,a hrnečkama a právě proto asi umí pít zevšeho.

Deino Davídek to po sobě taky cintá 🙂 No a myslím si že je to hloupost nechávat ho žíznivět

Argousku od známé dcera taky pije jenom s jediné jedné oblíbené láhve a to jí jsou 3roky....nedělala bych z toho tragédii prostě má rát svojí oslintanou a odudlanou flašku 🙂 co je na tom 🙂

argousek
14. čer 2009

ahoj holky, díky za rady a tipy. Ono je to vlastně tak, že on má svůj oblíbenej hrneček. Má tenhle od Aventu, ale protože nechtěl pít z toho pítka, tak jsem mu tam dala místo toho dudel, protože tam pasuje a říkala jsem si, že mu to pak nenápadně vyměním, že když si zvykne na ten hrneček a já mu pak vyměním pítko za dudel, tak to přijme. Ale on jak vidí, že tam není dudel, že jsem mu to vyměnila, tak to nechce. Jinak jsem zkoušela, jak tady píšete lahvičky figo nebo krabičkové pití ze slámky a nic. Ale možná máte pravdu, že k tomu musí dojít, protože si třeba dlouho nechtěl držet flašku a pak to začal dělat sám z ničehož nic. No každopádně to musím pořád zkoušet a nabízet mu to 😒

gucz
14. čer 2009

deina dúfam že toto pôjde http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=543&p... tá fľaša stojí okolo 4 - 5€ a malej sa fakt páči