Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mimi198
30. bře 2009

ahojky, tak sme boli u lekarky a predsa nam predpisali antibiotika zinat a este aj antibioticke kvapky do nosteka , priedusky chytene nema ale strasne chrci v nosteku ze je strasne zahlieneny no vypravam mame s tym uz od narodenia problem tak asi ten kasel ma urcite s toho ako mu to steka do hrdla, asi preto mu aj dali tie atb. lebo uz to ma dlho a ani po tom sinuprete mu to nepreslo, no brali mu aj vyteri z nosteka a hrdla zasa tak uvidime ako dopadnu vysledky, no zda sa mi zatial teplotku este nemal tuk, tuk, tuk, uvidime este na vecer. este je troska mrzuty, keby uz tak sam vedel smrkat, no fakt to chce davku trpezlivosti, a tiez som sa strasne obavala febrilnych krcov, ked je vsetko prvy krat tak clovek ani nevie ako ma reagovat na vsetko je to strasny stres. Dufam ze sa mi coskoro uzdravy. A prajem vam aby vase deticky boli zdravucke lebo naozaj je to najhorsie ked to dietatko nema chut do zivota.

maatkka
30. bře 2009

Mimi tak sopliky odsavaj lebo synovcovi to tiez vsetko stekalo az do usiek a mal zapalene uska z tych hlienov... A na odhlienenie su dobre kvapky sinupret... Drzim palce...

mimi198
30. bře 2009

maatkka, no prave ten sinupret sme uz vyuzivali prave vcera, vela mu nepomohli lebo sopliky su stale no odsavame, toho sa najviac bojim aby nemal zapal usiek s toho aj lekarka nam povedala aby sme hodne odsavali., neviem preco uz raz sme mali trosku krvicky v hlenoch z nosteka asi nejaka zilka mu praskla teraz mal zasa, nemavali to vasee deti? lekar povedal ze mozno praskla zilka. no co uz stale nieco, musime to vydrzat hlavne malinky chudacik. dakujeme za podporu.

evkacka
3. dub 2009

Ahojte mamičky, trošku vám sem vhupsnem 🙂 mám na vás otázočku - prosbičku. Sestre sa narodila Simonka o 5 týždňov skôr a po sone nadobličiek jej lekárka povedala že Simonka má hraničnú veľkosť nadobličiek, neviete čo to znamená a čo z toho pre babulku vyplýva? 😨 teraz sú obe ešte v nemocnici a poprosila ma o pomoc takouto formou aby som zistila čo sa dá...Tak budem vdačná za všetky info, dakujem maminky a držte sa.

mimi198
5. dub 2009

ahoj evkacka no v tomto ti ja neporadim, nas maly ma zase jednu oblicku mensiu o nieco ale vraj je to normalne u deti a ze to dorastie , mavaju to deti ale co pises ty tak tomu velmi nerozumiem, ze ju ma vacsiu? no fakt v tomto ti neporadim. Nech sa sestra drzi a aj babatko.

rohacka
5. dub 2009

Evkacka - ani my sme sa s tymto nestretli. Zisti viac a skus si nieco vygooglit.

dvojka
5. dub 2009

Ahoj Maminky těch našivh nedonošenátek 😉
Já bych se chtěla na něco zeptat.Jako vždy,ale nejdřív bych vám tady chtěla poděkovat za téma které jste tu vytvořily.Dodáváte si tu sílu a to je moc super.
Takže k dotazu.Za týden bude mojí dceři 5 mměsícu(narozena o 7 týdnů dřív)ještě se mi nepřetáčí na břicho,což by tak nevadili,ale když jí dám na bříško,tak se mi plazí 😅 dělá to třetí den,doplazí se teda jen tak metr,ale nevim jestli by se neměla nejdřív přetáčet? 😕
Takže dneska jsem jí na zem ani nedala,a dávám jí na gymbalón,i tam má tendenci se plazit.
Jo,ještě když se plazí,tak zapomíná na ručičky a odráží se spíš o hlavu,určitě ještě nemá v ručičkách tolik síly.
Děkuji

deina
5. dub 2009

Dvojka, ked to robi sama od seba, tak to podla mna nie je problem, ved ju nenutis. Cvicis s nou? Ked cvicis, nemusis sa bat, moze sa stat, ze si nieco vymeni, ale nepreskoci to. Urcite sa nauci aj pretacat.

dvojka
5. dub 2009

deina-díky.
My nijak necvičíme.Myslíš Vojtovku nebo tak???Dělá to sama od sebe.

deina
5. dub 2009

Vojtovku som myslela. Nie som nejaky odbornik, ale ked to robi sama od seba, nevidim v tom problem - nebude predsa robit nieco, na co este nema a co by jej mohlo uskodit.

andulka4
5. dub 2009

Dvojka je to normální...toto 3měsíční děti dělají
pak to vymizí a bude se přetáčet na bok....pak na bříško atd atd 🙂

dvojka
5. dub 2009

holky díky moc🙂

meleri
7. dub 2009

Ahoj holky,

dvojko,
tak to máme stejné! akorát s tím že malý se teda neplazí, ale já myslela že plazit se začne tak v 7 měsících? no nevím..zatím jenom pase koníky, v tom je už mistr.. 🙂

jinak je zas šikovný na vjemy jako hudba, knížky, a všelijak už žvaní... 🙂

gucz
7. dub 2009

ahoj deina pozerala som tvoje albumy aký je už Miško veliký 🙂 , čakáš druhé mimi?

deina
7. dub 2009

Ako vies, Gucz? 😀 Akurat teraz som to nastavila do pasu, vratila som sa od lekara - len mi tam nechce nabehnut 8tt, stale len 9tt, ale o dva tyzdne urobi poradnu a budem vediet presnejsie aj TP, tak tie tt lepsie nastavim.

deina
7. dub 2009

A teraz je to 10tt, ja uz neviem... 😕

gucz
7. dub 2009

no máš v albume v snehu kde ležíš že tam ležíš aj s mini miminkom o ktorom nevieš 🙂

gucz
7. dub 2009

veľmi veľmi gratulujem k miminku 🙂

deina
7. dub 2009

Aha, fakt, uz som aj zabudla, ze som to tam dala. 😅 Dakujem.

andulka4
7. dub 2009

Deinuš moc moc blahopřeju 🙂

fajn
7. dub 2009

Deina i já se přidávám ať je vše v pohodě 😉

argousek
7. dub 2009

jejej já už jsem tady dlouho nebyla a takovéhle novinky

Super, deina tak ať je vše v pořádku 😉 Gratulujeme 😀

maatkka
7. dub 2009

jeeej deina gratulululujeeem

rohacka
8. dub 2009

Deina - super sprava 😵 . Tak plnych 40 tt. Ti prajem!

deina
8. dub 2009

Dakujem, baby, zlate ste. 😵

maatkka
9. dub 2009

Ahojte maminky viem ze sa stale pise o tom ako by sa deticky nemali porovnavat ale aj tak by ma zaujimalo ci si nepamatate kedy si vasi drobci zacali drzat pri papani flasku a reagovat na svoje meno??? Pytam sa lebo na konci mesiaca mame do rizik. poradne priniest vyplneny taky dotaznik a na vsetky otazky v nom mozem dat odpoved ze to zu dokaze okrem tych dvoch - ci si drzi flasku a ci pocuje na meno. Ked malu krmim najradsej sa hra s podbradnikom a ked jej skusim dat flasku do ruciciek chvilku si ju drzi a potom ju vytahuje z pusy. No a niekedy sa mi zda ze napr. na mna pozrie ked poviem jej meno ale neviem ci pre to alebo proste len preto ze nieco poviem. Tak neviem co tam mam k tomu napisat. Su to take malickosti viem ale konecne uz neriesime nic zavazne tak otravujem s tymto 😀
Inak sa musim pochvalit ze Julinka sa uz nie len pretaca z chrbatika na brusko ale aj naopak vlastne sa uz gula 😀 Kusocek sa uz aj doplazi ked nieco moc chce dociahnut a uz nam zacali chutit aj zeleninkove prikrmy. Spapa uz celu porciu zeleninky a este aj trochou mliecka zapije. Tesim sa ked jej zacnem davat masko dufam ze potom budeme moct konecne prestat brat ten Maltofer.
A co vy mate nove? 🙂 teda okremdeiny o jej ooobrovitaaanskej mini novinke uz vieme 😀 Asi ste vsetky stale vonku ked je tak krasne 😉 ved aj my. A este ak by som tu uz nebola tak stastne a vesele.... velkonocne sviatky 😅

rohacka
9. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rohacka
9. dub 2009

A nasla som par fotiek z cias K. narodenia - nemala som doteraz v albume, lebo sme este nemali digital vtedy, mozete pozriet.

gucz
9. dub 2009

rohacka všetko najlepšie Jakubkovi k druhým narodeninkám prajeme 🙂, aby bol zdravučký, stále vysmiaty a šťastný a aby Vám robil len radosť

Laurika je asi opak tvojho Jakubka, motoricky je na tom super, behá, všade vylieza, nepadá, uteká, chodí po schodoch. Rozprávanie je ale zatiaľ ešte slabšie. Teda rozpráva, ale nie tak pekne ako tvoj Kubko. Niektoré slová skomolí, a čo jej nejde povedať, tak povie len polovicu slova a to tú ktorá jej je ľahšia. Napríklad povie že je mamina ...ka, teda mamina láska. Alebo povie " daj papur, .de kekit" ako daj mi papier, idem kresliť.
aň - áno, šau - čau, avj - ahoj, ..ba - ryba, ky - nuky (rozprávka) ale snaží sa. Také tie základné slová ako mama, tata, hačá, hajá a tak, to vie, ale čo je zložitejšie, to si skracuje. a už mi nehovorí mama, ale mamina, sem tam sa jej podarí maminka 🙂

maatkka kedy si začala držať fľašku Laura to tiež presne neviem, asi nejak po roku som jej ju dala nech si drží. Pred tým som jej ju radšej držala ja i keď sa snažila si ju držať aj ona, tak neviem
a na meno tiež neviem presne kedy sa začala otáčať, ale tiež to bolo neskôr, MM sa aj bál či nieje hluchá, ale na buchnutie sa strhla, tak sme to nejak neriešili.

argousek
9. dub 2009

Rohacka vše nejlepší k Jakubkovým druhým narozeninám 😉 😀 Je to šikulka 😉 Adámek zdaleka takhle nemluví a to jsou mu 2 roky a 5 měsíců.