Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

luly3
28. dub 2013

@lulu10 váhu mal dobrú 🙂)) a každé novorodena po narodení ide s váhou dolu
narodili ste sa v 36 tt to už je super tt, takže ja by som ich strašenie moc nebrala do úvahy , ike´d samozrejme
viem, že na psychike ti to nepridá 🙂 🙂 🙂 uvidíš budete v poriadku, papá, priberá a to je najdôležitejšie 🙂
povec mi ale nepísali sme si už kedysi dávno v IVF Gyn - Five???? či pletiem si ta ????

lulu10
28. dub 2013

@luly3 ahoj dakujem za odpoved, stresuju ma v porodnici teda riadne....ale verim ze bude ok, pisali sme uz v teme reprofit brno, bola som tam na laparke

luly3
28. dub 2013

@lulu10 aha 🙂 som vedela že mi je nick známy 😀 😀 😀
ja viem stresovať im ide 🙂 🙂 🙂 neboj bude drobček v poriadku

vlaadkaa
29. dub 2013

Ahojte,nasa mala sa narodila v 32tt 1580gr 45cm teraz mame 4500gr a 4 mesiace,chodime kazdy tyzden na vseliake vysetrenia a hlavne na rehabilitaciu uz som s toho na prasky,ale snazim sa to zvladat.Mame to vsetky tazke,drzte sa!

emmilly
5. kvě 2013

ahojte chcela by som sa opytat ci niekto z vas pouzival satku na nosenie deticiek alebo babyvak dakujem

kacena4
12. kvě 2013

ak mate niekto babatko do 2kg maju akciu na plienky: http://www.bella4you.sk/bella-4-you/eshop/1-1-S...

bobikkjana
14. kvě 2013

Dobrý den maminky omlouvám se že vám vstupuji do diskuse. Chci se zapojit k projektu mámy pro mamy. Nevím jestli znáte jde o tvoření věcí pro nemocnice a pro maminky s předčasne narozenymi dětmi. Ale nemocnice jsou prý už zásobeny dost a tak mi paní Zabilkova poradila uhackovat nějaký balíček mamince na doma. Proto oslovuji vás. Jaký obvod hlavy měla vaše miminka po propuštěni domů? Kolik cm měřila a kolik vážila? Moc děkuji za odpovědi. Udělá mi radost i váš názor zda by se vám takový balíček líbil (např. Cepicka, rukavicky, botičky, decka, hračka, svetyrek…)

mitote
14. kvě 2013

Ahoj, Obvod hlavicky nevim, ale dcera pri propusteni mela na delku 42cm a vahu 2180g. Jinak na chodbe tam byl kosik s darecky z projektu Mamy pro mamy a uprimne si to nikdy nebral. A nevim, jestli by si brali nejake uhackovane veci. Ja osobne jsem si treba nic nevzala, protoze by to byla jen dalsi vec, ktera by me ty silene tri mesice v nemocnici pripominala. Nechcete spise uhackovat neco primo pro miminka v nemocnicich? Cepicek a ponozticek tam nemaji nikdy dost. Nebo se podivejte na www tecka dobrotety tecka cz. A zkuste se poradit s nimi.

lenka5731
14. kvě 2013

@bobikkjana souhlas s Mitote, nevzala bych si to ze stejneho duvodu.

bobikkjana
14. kvě 2013

@mitote právě, že jsem si psala s paní Zabilkovou z projektu mámy pro mámy a psala mi, že v nemocnicích je všude čepiček i botiček nadbytek 😖

mitote
14. kvě 2013

@bobikkjana No to nevim, zrovna v Brne na Obilnaku teda cepicky i boticky uvitaji.

mitote
14. kvě 2013

@bobikkjana Zkuste vazne ty dobrotety, Ty maji podle me nejlepsi prehled o tom, kde je co potreba. Kazde nemocnici je pridelena jedna dobroteta, ktera ma danou nemocnici na starost

mitote
14. kvě 2013

@bobikkjana tady mate primo rozmery na cepicky a boticky pro kluky i holky do nemocnice, staic kliknou tn akluka nebo holku
http://www.dobrotety.cz/rozmery.html

bobikkjana
14. kvě 2013

@mitote
@lenka5731 moc děkuji za názor i za odkaz, ale nechci odříkávat v projektu mámy mámám, když už jsem přislíbila pomoc... ještě se pozeptám jinde anebo budu háčkovat dečky, ty jsou prý třeba všude 🙂

bobikkjana
14. kvě 2013

@mitote a zkusím jí tedy nadhodit to brno 🙂

kacena4
14. kvě 2013

@nefertitty ahoj precitala som si tvoj prispevok o "shnitom strome" ci jablku. myslim si ze vobec nemas pravdu, ved zhnity strom nerodi vobec, nezarodi ani raz - ty mas 2 krasne deticky aj ked o par tyzdnov skor narodene ale mas ich, mozes sa s nimi mojkat, lubit ich nosit na rukach, hladkat, boskavat...... to ti nestaci, naco brusko, vsetky maminy sa tesia kedy uz babatko budu moct drzat v rukach, aj tie ktore nemozu otehotniet a chcu prijat babatko z detskeho domova a cakaju na neho roky len aby to bolo babatko malicke aby ho mohli mojkat, lubit, pusinkovat. neopustaj sa mas 2 deti ktore ta potrebuju a ty potrebujes ich. kolko mamin potratilo lebo sa im narodili mrtve deticky (sorry ze pisem takto v tejto teme) ale su chvile ked clovek potrebuje nakopnut s prepacenim do zatku aby si uvedomil co ma a o co mohol prist. tak sa nelutuj ale vytesuj. ja mam doma 5 mesacneho chlapceka v 33tt a som rada ze je ok, teda aspon v ramci moznosti. skoro nam zomrel
preto si vaz ze tie svoje dve detuchy mozes objimat a mojkat a uzivaj si toho, behaj s nimi po lekaroch a bud rada, ze mas s kym behat 😉

prepac za uprimnost snad som tu niekoho nepohorsila ak ano ospravedlnujem sa

kacena4
14. kvě 2013

@nefertitty prepac ze som ta na teba vybehla ale prichadzam do kontaktu s maminami ktore nemozu mat deti a ich jedinou sancou je dieta z detskeho domova. ja som tiez mala 2 rizikove tehu predacsne porodene ale 3 porod bol po termine a uplne bez problemov tak sa toho neboj casom silnieme (my zeny) nezatracuj sa a uvidis, ked na to prestanes mysliet mozes mat este 2 ak budes chciet 😉 😉 drzim vam palceky nech je malicka cim skor domenka z nemocnice

kikaski
15. kvě 2013

@kacena4 som sa chcela zapojiť k názoru, že detičky si treba užívať ... aj keď sme to nemali vôbec ideálne... ale niekdy sa stane aj donoseným deťom, že nie sú zdravé...ja mám pocit stále že sa s predčasným pôrodom nedokážem zmieriť...určite by sa mi zišiel psychológ, neustále sa o malú bojím...toľko vyšetrení musí absolvovať...chcem sa ťa spýtať, prečo vám malý skoro umrel ? čo ti bolo ??? a ako sa má teraz ?

kacena4
16. kvě 2013

@kikaski s tym predcasnym porodom a zmierenim. ja som lezala niekolko mesiacov v nemocke a kazdy den som sa modlila ze sme vydrzali o den viac a uz ked sa dnes narodi tak bude mat vyvynutejsie toto a toto a tak nakoniec som sa "tesila" ze kolko sme vydrzali a neriesila ze boli skor ale hlavna vec ze som ich dokazala ako tak donosit treba sa z toho tesit nie lutovat sa. a vysetrenia.... no s tym sa uz treba zmierit ale je to pre ich dobro aby sa sledovali. a malicky chytil RSV virus a skoncil na ventilacii 😝

pajjaa
16. kvě 2013

@vlaadkaa my byli 32+4 a maly je uplne ok a vse krasne dohnal - 32.tt je uz dobrej 🙂

bubacik25
17. kvě 2013

ahojte...mamporblem s jednym s dvojciat....andreasko ma jedno vacsie a tvrdsie vajicko...neviete ci to je normalne?

emmilly
19. kvě 2013

AHojte potrebovala by som nejaky recept alebo radu ako pomoct malemu. narodil sa v 32 tyzdni je uz doma ma zachvilu 2 mes. ale odkedy sme prisli z nemocnice mame problemy s nostekoma taha sa to 2 tyzdne..najprv sme pouzivali len libenar potom aj nasivin, teraz pouzivam libenar a dr. nam dala targesin cierne kvapky 3 percentne a fenistil a ten som vysadila lebo neviem ci nahodou nema na maleho neziaduce ucinky a stale nic...kvapky berieme uz 3 den a ziadna zmena, v kuse musime odsavat sople, maly zle dycha a po nociach nespi..neviete mi nejako pomoct? dakujem

drtka
20. kvě 2013

@emmilly V prvom rade mu daj spraviť výter z nosa. My sme tiež dlho soplili a nakoniec sme mali Moraxelu (škôlkárska baktéria ale mohol si to doniesť domov aj z nemocnice) 😒 Potom sme dostali kvapky do nosa ATB a až to pomohlo

kacena4
20. kvě 2013

@drtka aj nas ma moraxelu ale dali nam klasicke atb a nepomohlo to stale mame sopliky myslis ze mame ist znova s tym k doktorovi? ze tie sopliky su z moraxeli? vdaka za info

drtka
20. kvě 2013

@kacena4 Určite áno. My sme ju mali už dva krát. Ťažko sa jej zbavuje a lúbi sa vraciať ☹

kacena4
20. kvě 2013

@drtka ☹ ☹ dakujem za radu hned to zacnem riesit

bumbajko
20. kvě 2013

ahojte,ja by som vas chcela tiez povzbudit .mam dve dcerky.medzi nimi je rozdiel 11 mesiacov.cize ani nie rok a obe predcasnicky .ta starsia kristinka bude mat 2 rocky a mladsia karinka rocik.kristinka sa narodila predcasne v 27tt mala 580g a 32cm.dnes ma 9500g a 82cm a je uplne zdrava a zive striebro.Karinka sa narodila v 33tt a mala 1580g a 42cm.dnes ma 7500 a 75cm a zaciname lozit.a vdaka Bohu a dobrej starostlivosti lekarov a sestriciek su obe uplne zdrave!!!!!!!!

emmilly
21. kvě 2013

@bumbajko ahojky, tak to som rada, drzim palce aj nadalej. Nas maly je predcasne narodeny v 32 tt. s vahou 1500g, 28,5 bude mat dva mesiace. Dari sa mu papa rad, je spokojny, len tie sople nas trapia ale dufam ze to coskoro pominie. Zajtra ideme opat k lekarovi tak uvidime.

nikusssik
26. kvě 2013

dievčatá, kedy sa vaše predčasne narodené detičky začali usmievať ? naša je narodená v 35tt, teraz má 11 týždňov a stále nič...asi dva krát sa mi podarilo ju vidieť sa usmiať, ale väčšinou to robí len zo sna...inak keď je hore, tak väčšinou plače :( ďakujem za odpovede.

mitote
26. kvě 2013

@nikusssik nase se nevedome usmivala snad od narozeni a vedome reagovala na nas usmev od tretiho mesice korigovane