Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
10. pro 2008

Chuda maly. 😒 Ale tie deti nemaju bohvieaku pamat, nieco sa im stane a zachvilku v tom i tak pokracuju.

rohacka
10. pro 2008

Este si uzijeme podobnych urazov, kym nam vyrastu 🙂 . Este dobre, ze to vacsinou dobre skonci.

Baby, tak ja som dnes uplne v soku - ale pozitivnom. Volali mi z nemocnice, ze ci este mame zaujem o ten Synagis, ze nam ho predsa na vynimku schvalili!!! Veeeeelmi sa tesim. Dorotka bude moct chodit do skolky opat a nebudem sa bat ist s Kubkom kdesi do obchodu, aby nieco nechytil. Povazujem to za zazrak. Teraz v decembri som to uz vobec necakala. V utorok ideme 🙂 🙂 🙂

gucz
10. pro 2008

rohacka to je super správička, že Vám to schválili, mám za Vás radosť. Mojej malej ten návrh ani neposielali, keď ju už vyradili z rizikovej poradne. Akurát teraz je chorá, od piatku máme soplík (mala aj zvýšenú teplotu, ale to prešlo). Bojujeme s odsávačkou a so sprejom a kvapkami, plače mi pri tom akoby som ju týrala. Ale aspoň nemá kašel, a aj ušká to obišlo, a vlastne aj soplík sa nám lepší. Ešte ho síce stále má, ale snáď do vianoc bude fit

deina
10. pro 2008

Rohacka, skvela sprava, to som rada. 🙂 🙂

Nam tiez navrh ani neposielali, lekarka sa len vypytovala, ako casto byva chory a ze teda netreba. No co ja viem, teraz si myslim (po tych clankoch v Mama a ja), ze som si to mala vydupat. 😒

elinka27
10. pro 2008

veru aj mne tam v tom clanku Mama a ja lekar odpovedal na moju otazku s tym,ze maly ma na to narok, a na poradni mi povedali nieco ine. 😒

andulka4
10. pro 2008

Ahoj holky 🙂
u nás v časopise Maminka byl o Synagisu taky článek :( Bohužel ho pojišťovna hradí jen opravdu těm nejvážnějším případům.Miminka jsou zařazena do nějakého programu a jsou sledována.David ještě nikdy nebyl nemocný a po porodu nikdy neměl problémy s dýcháním takže prý nemám ani o nic žádat. Jsem ráda že aspoň na slovensku jsou rozumní a někdo na tuto péči dosáhne.....v ČR je to o ničem :(

Eli co ten opar? Už je ti lépe?

elinka27
10. pro 2008

andulka,ano už sa to zahojilo,vyrážky prešli, ale ešte stále ma bolia tie nervy,vraj to môže pretrvávať aj niekoľko mesiacov 😖

nika2
10. pro 2008

ahojte,tak dnes som bola s malou u toho neurologa. a ma skrateny sval na tom krku. teda to co mala po narodeny na lavej strane ma teraz na pravej. a hlavne,ze cvicime. tak zajtra idem na rehabilitaciu a som zvedava ake cvicenie nam daju.

andulka4
10. pro 2008

nika tak toho se neboj to se vycvičííí 😀

janina77
10. pro 2008

rohacka, super ze vam ten synagis schvalili. My ho mame tiez, uz sme aj na jednu davku boli koncom novembra. A ja som pred par dnami chytila kvalitnu nadchu, trochu ma skrabalo v krku, a maly vobec nic, a to rano spava s nami v posteli a ziadne protiopatrenia som nerobila. Takze si myslim, ze je to aj vdaka tomu ockovaniu.

thera1
10. pro 2008

Ahojte...prepáčte že Vám sem leziem,ale potrebujem sa dozvedieť nejaké veci...moja známa porodila v 6.mesiaci...dieťa je v inkubátore a ju poslali domov,hoci nebýva až tak blízko pôrodnice....je to normálne?

deina
10. pro 2008

Kde rodila? Je to normalne, ked ju uz prepustili z porodnice. Ja som sice bola cely cas s malym, lenze to uz nemusel byt v inkubatore a boli sme spolu na izbe pre nedonosene deti. Ked sa dostane z inkubatora, urcite bude moct byt s nim. 😉

andulka4
11. pro 2008

Já jsem byla taky celé 3týdny s malým.5dní byl v inkubátoru a to já byla na šestinedělí a pak nás na 14dní šoupli spolu na pokoj.Jenže u nás nebyl žádný poporodní problém a rychle dosáhl propouštěcí váhu.Jinak je to normální že maminky s dětmi v nemocnici nebývají protože jsou děti na dětské JIPce v inkubátoru

nika2
11. pro 2008

ahojte, ja som rodila v TT . mala bola 6dni v inkubatore a potom som ju mala pri sebe este tyzden. a to som stale lezala na novorodeneckom.

titkovamiriam
11. pro 2008

thera -kamoska podobne maly bol v inkubatore 3m-denne za nim chodila ☹

elinka27
11. pro 2008

tak sme celu noc poriadne nespali,lebo maly ma dost silnu nadchu tak sme odsavali,ale zato rano sme spali do 9.45 😀

deina
11. pro 2008

Ked sa uz dostane z inkubatoru, urcite bude moct byt s nim. 😉 Predpokladam, ze aj teraz za nim hocikedy moze prist, my s manzelom mohli hocikedy chodit za malym (s vynimkou, ked bola vizita, vtedy nie).

Chuda Jakubko, prajem skore uzdravenie.

Dnes som bola s Misulom u lekarky, ma nejake zapalene ocko, ale vraj to nie je nic vazne, dostal kvapky a masticku.

janina77
11. pro 2008

thera1 - mne sa maly tiez narodil v 6. mesiaci. Ja som tiez nezostala s nim v nemocnici, ale bolo mi povedane, ze pokial by som mala mlieko (nemala som ho) tak ma nijak nemozu z nemocnice vyhodit. Na druhej strane musim povedat, ze mne viac vyhovovalo dochadzat za malym 3x denne do nemocnice, aj kym bol v inkubatore, ako zostat v nemocnici... Bol tam nakoniec 3,5 mesiaca, tak byt tak dlho v nemocnici (aj ked s nim) to by som tam asi scvokla ☹.

deina
14. pro 2008

Nuz, byt v nemocnici vyse troch mesiacov, to by bolo veru o nervy. ☹ Nastatie sme tam boli len tri tyzdne, ale uz to sa mi zdalo ako vecnost.

To Misulovo ocko stale nevyzera dobre, nechce si nechat kvapkat don kvapky, takze mu vlastne davam iba framikoin. 😒

marianka2
14. pro 2008

Ahoj Deina!

Asi sa na mňa pamätáš, našla si mi kočku menom šťastíčko, no nebola to ona, ja som si potom vypátrala to ozajstné štestíčko, ale aj tak ti ďakujem za ochotu.

Vidím že máte problémy s očkom. Ja mám aj 4,5 ročného synčeka, ktorému obe očká neustále boli skoro zlepené karpinkami, očná nám na to dala nejaké kvapky a tiez môj malý si to nechcel nechať dávať, strašne plakal, tak som to trocha zanedbávala, a stalo sa to, že mu nakoniec prefukovali slzné kanáliky v Bratislave a on tak strašne plakal, že som si myslela, že sa zbláznim.

Tak aj môj predčasne narodený synček mal tento problém, tam mu to podchytili ešte v nemocnici, pravidelne kvapkali sestričky a nemáme už žiaden problém s tým. Tak len kvapkajte, fakt odporúčam.

deina
14. pro 2008

Dnes vecer sa podarilo nakvapkat poriadne, tak dufam, ze to pomoze. Ale musime byt na to dvaja, inak sa proste neda a on si vie tak silne stisnut to ocko, zavriet, ze ho otvorit neviem.

To som rada, ze si ju nakoniec nasla. 🙂

janama001
14. pro 2008

ahojte
aha deina zmenila si foto 😀, sice uz som tu dlhsie nebola
no nam dnes vysiel prvy zubok uz na case kedze idme mat den pred vianocami 9mesiacov 🙂 obisli sme to bez teplot, hnaciek, mrzutosti. len sa castejsie budi v noci.
nasa janinka ked mala zapalene ocko tak som jej kvapkala ocianku - teda preplachovala ocko a rychlo jej to pomohlo to mala asi tak 2m sice sa priznam ze este skor ako sme boli na ocnom ked som si vecer vsimla ze jej zacina cervenat tak som jej tam kvapla trosku materskeho mliecka zevraj to pomaha tak neviec co zabralo lepsie

janama001
14. pro 2008

no a este nam po odbere zistili ze mame zas malo zeleza tak papame maltofer kvapky a strasne jej nechutia. 😒

tina_
14. pro 2008

ahojte, co sa tyka Synagisu, nam tie ziadosti dala podpisat samotna primarka na novorodeneckom, vsetkym babatkam, co boli predcasne, este aj romskym, co maju problem sestricky s rodicmi, ze im na tie ockovania ani chodit nechcu a ich vyvolavaju...A to stoji jedna davka asi 60 tis, a je to cele hradene. a davok je asi 5-6. My mame prvu za sebou, bez nejakych reakcii.

Thera: ja som bola kompletnee 2 mesiace v nemocke, nas ani nechcelil prepustit, a to byvam 10 min. peso od nemocky, vraj keby ma prepustili, tak by ma neprijali nazad, kedd uz by som mohla malu dojcit. Taka blbost. Tak som si tu cvokaren odtrpela...Malu som dojcila nakoniec asi tyzden dva pred prepustenim...Na toto by ma nikto viac nenahovoril...Mala som pocit, ze si len nemocka potrebuje zarobit na nasich lozkach, bolo nas dost...A to na rooming--in som mohla zabudnut...Na tie "az"dve izby davali len "normalne" rodicky...

este vas prosim rycchlo o radu, neviem to tu nikde najst. Mam asi chripkku, citim sa desne aj horucku okolo 38, urcite som mala aj viac, len som nemerala,...Mozem normalne dojcit?
Je to des, mala ma navyse teraz vecer koliku, co uz davno nemala, take krce, ja hotova,...no uzas.

deina
15. pro 2008

Sice som to s dojcenim daleko nedotiahla, ale myslim, ze mozes dojcit, aj ked mas teplotu. Aj paralen si mozes dat, ale ine nie. Spytaj sa pre istotu Annag, ma tu temu a vie velmi dobre poradit v takychto veciach. 😉

Vezmem krpca dnes zase k lekarke, nech sa mu na to oko kukne, mne sa nezda lepsie, mozno trosicku... a mozno nam hned urobi aj poradnu, nemuseli by sme ist vo stvrtok.

rohacka
15. pro 2008

Tina - vidim, ze si v presovskej starej porodnici zazila to, co aj ja - 37 dni v nemocnici, 2 x denne navsteva pri Kubkovi na 10 minut, doma 2-rocne dieta - a musela som trcat v nemocnici, aj ked som ho este nekojila. Je pravda, ze potom som uz kojila, dokonca som bola aj na roomingu s malym, ale aj tak je des.

Kojit mozes kludne, tak ako radila Deina - ked Ti bude uplne nanic, daj si Paralen - ale mozes ho brat len 24 hodin, potom sa porad.

Nas Synagis zajtra je ohrozeny. Kubko je hrozne chory, zelene sople...aj ja som chora a aj Dorotka zacina. No hroza. Ale jedno ma tesi - nech sme radsej teraz chori, ako na Vianoce. Minuly rok sme boli na Stedry den na pohotovosti s horuckami - nikdy viac.

janina77
15. pro 2008

Deina, ja malemu kvapkam ocka len ak si ich velmi sucha, mame take kvapky akoze na alergiu, lebo on si niekedy neskutocne trie oci. Ale alergiu ziadnu potvrdenu nema. No a kvapkanie som odkukala u sestricky na ocnom, takze ja to robim takto:
sadnem si na postel, maleho si dam lezat hlavou k sebe, pravou nohou zachytim jeho pravu ruku a nohu a lavou nohou jeho lavu nohu a ruku, pohnut sa teda nevie. No a potom prstami jednej ruky riadne nasilu otvorim jedno ocko, staci milimetrova medzera a kvapnem tam a to iste s druhym okom. Reve pri tom, ale ked ho pustim, tak je hned dobre, utrieme ocka a je to. Ked to videla kamoska, bola hotova, ze ako ho tryznim, ale po vojtovke mi toto pripada ako nic 🙂.

deina
15. pro 2008

Vyskusam. 😅

Maly dnes dal dedovi pa-pa, prvykrat. Tesim sa tomu, konecne nieco "rozumne", zatial sa kazdy na nom zabava, ako vie piskat. 😀

berunka
16. pro 2008

zdravim vsechny maminky a pridavam se do klubu.ve stredu se nam narodila holcicka ve 37tt - 36+2 s vahou 2430g,chtela bych se zeptat jaka je normalni telesna teplota u nedonosenatek?je to stejne jako u donosenych deti?

deina
16. pro 2008

Gratulujem k Eliske. Ved ona je uz takmer "dopecena", neboli ste dlho v nemocnici, ze? Ako sa ma?

Neviem to s tou teplotou, nas maly bol vzdy teplucky ako piecka, neustale sme ho vyzliekali (uz na oddeleni). Podla mna by mala mat normalnu teplotu ako ostatne deti, len tito nasi malinki si ju tazsie vedia udrzat a mozu sa lahko podchladit.