Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

ededik
21. pro 2008

Gurz, u nás je to presne takto isto...Tak si zvykla na ten 3 hodinový režim, že sa budí s približne každé 3 až 3,5 hodiny...Ale už sa nám stalo, že prespala aj 4,5 hodky...najmä potom, čo je 3 hodiny v noci hore....

berunka
22. pro 2008

holky tak se vam musim pochlubit.i pres to ze jsem se bala ze mala papka malo dneska na kontrole u pani doktroky mile prekvapila.pribrali jsme za minuly tyden 200g,uz mame 2,4kg. pani doktorka z ni ma radost,rikala ze jestli takhle bude dlabat i dal tak z ni budem mit za chvili kulicku 😀 😀 takze ji uz nechavam s krmenim az si sama zabreci.

deina
22. pro 2008

Berunka, tak viem, ze kojene dieta vypije vzdy len tolko, kolko potrebuje. Neprekrmi sa. U nekojenych sa moze stat, ze piju viac ako potrebuju, moj krpec sa nevedel dost, furt by len jedol - skoncilo to, az ked zacal byt prikrmovany, asi to uz vtedy velmi potreboval.

Co dnes stvaral pri jedle! 😠 Mal cestoviny s omackou a kuskami masa, nema problem jest kusky, ale dnes, ked dostal do pusy maso, reval ako o zivot. Take nervy som nanho mala... (boli ma ucho a ked este takto krici, to je hrozne) Zakazdym, ked dostal cestoviny, ok, ked maso, vrieskal. Jaaj... hlavne, ze je zdravy. 😅

Uz tie nozicky cervene nema, mazala som ho mastou (skusim nabuduce vino - alebo uz nabuduce nebude?), ale este stale to ma dost tvrde. No uz ho to neboli.

Andulka, to su krasne fotky. 😵 😵 No a tie oci! 😵

Mali sme v sobotu stretavku zo strednej, no parada, prvykrat som bola vecer vonku od porodu, domov som prisla okolo pol jednej. 😀

deina
22. pro 2008

Este som chcela pochvalit Davidka, aky sikulko to je.😉

elinka27
22. pro 2008

babulky,už sem nestíham do Vianoc prísť,tak vám všetkým prajem krásne Vianoce,aby ste ich prežili v zdráví láske a pokoji 🙂

deina
23. pro 2008

Dakujeme, Elinka. Aj tebe prajme krasne Vianoce. 🙂

Ja sa este asi ukazem, ale aj tak vam vsetkych uz teraz zazelam krasne a pokojne Vianoce a vela stastnych usmevov nasich deticiek.

deina
23. pro 2008

Takychto dvoch hudobnikov mam doma: http://video.google.com/videoplay?docid=-312638... 😉

andulka4
23. pro 2008

Přejeme všem krásné prožití Vánočních svátků 🙂

http://www.youtube.com/user/andulka4

deina
23. pro 2008

Zlaticko male, ako mu to krasne ide. 😵

sylvar
23. pro 2008

Holky, přejeme se Sofi krásné vánoce

deina, andulka, Miško je šikulka - hotový talent 🙂 , Davídek je též šikulka, jak mu to lezení už jde, jsou moc šikovní, klučíci 😵 😵 😵

deina, jídlo-horor, kolik dní už malá skoro nic nejí, sná pár lžiček-sama- podá mi misku, že už ne ne a mazec, obědvá třeba banán, jsem z toho na nervy,ale už to neřeším, jsme převážně na sunaru, v 19měsících, to je teprv mazec 😝 a kdyby přestala jíst mlíko, tak asi umře hlady nebo co 😒

gucz
23. pro 2008

andulka, deina krásny sú obaja 🙂

aj ja Vám prajem krásne Vianoce a šťastný Nový rok, do nového roku veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti z drobčekov 🙂

deina
23. pro 2008

Vcera vecer este aky cirkus robil pri kasi. Normalne sa hneval, jedoval, ale strasne. Nevedela som, co robit, ako ho upokojit, tak som ho silno objala a cakala, kym sa upokoji, potom dojedol zvysok kase - uz s mensim revom. Nechapem, co mu bolo, snad sa to dnes uz nezopakuje.

Dakujeme. 🙂

janama001
23. pro 2008

krasne vesele vianoce vsetkym nech nam tie nase deticky robia len radost 😀

deina
29. pro 2008

Ahojte, ake boli sviatky? 🙂 U nas pekne, pokojne, maly dostal kopu darcekov, samozrejme, hracky ho bohvieako nezaujali, len baliaci papier. On sa radsej hra so sporakom alebo umyvackou riadu. Prenho boli Vianoce dobre asi v tom, ze jedol s nami a tak sa mu uslo viac jedla ako zvycajne. 😀

andulka4
29. pro 2008

Ahoj holky 🙂
tak u nás svátky super 🙂 D měl samozřejmě nejvíc dárků 🙂 Teď měl poslední 3dny teploty :( Lezou mu poslední 2zuby...

JInak si začal sám sedat, pěkně leze a začal se stavět(já ho ale samozřejmě nenechávám) Je na to slaboučký 🙂

Včera jsme měli 11měsíců a máme 80cm, 9kg

gucz
29. pro 2008

andulka super 🙂 ,

moja si tiež užívala najviac pozornosti (myslím od celej aj vzdialenej rodiny) a darčekov cez sviatky. Naraz jej vyliezli dve stoličky, tak asi 3 noci sme mali také všelijaké, aj soplík nás trápil. Takže máme teraz 11 zúbkov. Dnes sa mi zasa natrela krémom na riťku čo má, tak bolo veselo. V poslednej dobe je veľmi výmyslená, ale zasa na druhú stranu sa vie aj pekne zahrať ak ju niečo zaujme. Vie už sama vliezť a usadiť sa do káry, aj zliezť, tak teraz by tam liezla stále, asi budeme musieť schovať káru 🙂

sylvar
29. pro 2008

ahojky, u nás Vánoce perfektní, nejvíc zaujal kočárek s miminkem, co má dudu a pořád se v dudání střídají, malá mimimu dudu vyndavá a ukazuje, jak to správně dělat 😀
a kočárkem začaly a zkončily vánoce, nic víc ji nezajímalo...pak ještě naše kosmetika, ta jo, jako napít se sprcháče atd.,ale krásný to bylo, společná večeře u stolu, fakt supr

rohacka
29. pro 2008

Andulka - blahozelam, tak si sa konecne dockala 🙂

My sme tiez mali pokojne sviatky, deti si uzivali tatika, Kubka viac zaujimala Dorotkina Barbina ako jeho auticka, ale to je asi tak, ked ma starsiu sestru 🙂 🙂 🙂 . A tesili sme sa, ze sme ich prezili v zdravi - minuly rok sme boli presne na Stedry den na pohotovosti. Stedry vecer sme stravili u mojich rodicov od 16.00 a u svokrovcov od 19.00 - to je nasa tradicia, ze kym ziju nasi rodicia, tak ich nenechame samych. Deti najviac fascinuje stromcek, stale ked sa zasvieti, Kubko krici TOMCEK HETI - t.j. stromcek svieti. Momentalne u neho leti ETE SCEM - este chcem a UBIM TATIKA, KU, MAKU, BABI - lubim tatika, Dorotku, mamku, babku a tak dalej menuje koho pozna. A predstavte si, konecne zacal stavat veze - on je hrozny opozdilec, v 20. mesiacoch zacat!!! Ale rovno postavil 5 kociek na seba, tak aspon si to nahradil.

bubinko83
29. pro 2008

babule ,očkovali vaše detuše Synagisom? Ak ano,mali nejake reakcie? ake? 😒

rohacka
30. pro 2008

My sme boli ockovani aj minulu sezonu aj teraz mame 1. davku za sebou a nikdy neboli ziadne zle reakcie. Stale sme museli 20 minut po podani cakat, ci nebude reakcia, ale vsetko bolo O.K. Mne to vysvetlili tak, ze to nie je klasicka ockovacia latka, ktora vytvara protilatky a tym aj negativne reakcie niekedy, ale Synagis su uz hotove protilatky, tak telo sa nema proti comu branit. Ale ked chces vediet podrobne, vygoogli si Synagis pribalovy letak a tam k tomu pisu viac.

janina77
30. pro 2008

my sme mali tiez synagis vlani aj tento rok, mame za sebou teraz 2 davky. Ziadne neziaduce reakcie, akurat niekedy zatvrdlina v oblasti vpichu, raz mu nesla zmiznut asi mesiac, ale potom sa to upravilo. Zalezi to od toho, ako dieta napne nozicku, ked mu to pichaju. No a co sa tyka ockovacej latky, je to vlastne imunoprofylaxia, presne ti to vysvetlila rohacka 🙂.

bubinko83
30. pro 2008

tak dakujem 😉

berunka
30. pro 2008

ahojky holky chtela bych se zeptat mate nektera zkusenost i sveho mimiska s tim ze po jidle jakoby zrychlene dycha?pak na chvili prestane a pak znova,jako kdyby se zadychala tim sanim.dela to jen po kojeni.a taky mely jste nektera moucnivku?jak dlouho jste ji lecily?

argousek
30. pro 2008

holky pomoooooc představte si, že jsme tady měli na náštěvě bratrance s dětma a teď mi psala Katka (jeho manželka), že jedna z jejich holčiček má neštovice a že je nejspíš budeme mí taky. A já si tady teď o tom čtu a píšou, že se to projeví až za 14 až 21 dní od infikování a že to může způsobit i zánět plic a tak nevím, jestli když je Adámek náhlej na ty plíce (má BPD) a při stonání mu stříkáme preventivně budiar, aby chránil plíce, jestli mu nemám preventivně ten Budiair dát nebo jestli je to zbytečný. Nemáte s tím někdo zkušenost??

gucz
31. pro 2008

argousek verím že sa bojíš ☹ , nakaziť sa mohol tak na 90%, spýtaj sa na tie pľúcka lekára, mi nemáme BPD, i keď mala pľúcne zlyhanie po pôrode. Doktorka mi nekázala, teda neodporučila malú proti tomu zaočkovať. Tak neviem, ja bby som volala lekárovi..... 😒

deina
31. pro 2008

Asi sa naozaj opytat lekara, lenze ktovie, ci dnes ordinuju... ☹ Co to vlastne nestovice su?

Berunka, pre takto malinke deti je normalne, ze ich papanie vycerpava, je to pre ne este namahave. Uvidis, ze o par tyzdnov sa uz nebude tak zadychavat, ked viac zosilnie.

argousek
31. pro 2008

Dnes jsem se dovolala plicnímu a říkal ať budiar nasadím až když u něj ty neštovice propuknou, že zatím nevíme, jestli je dostane. Ale na 90% je mít asi budeme. Ale říkal mi, že na to má Adámek ideální věk, že by to nemělo mít žádný těžší průběh. Děti v tomto věku to snáší nejlépe.
Deina dítě se osype vyrážkou, která hrozně svědí. Musí se to mazat, protože se udělají puchýřky a ty pak prasknou a zmizí. Ale pokud si to dítě rozškrábe, tak se mu tam může dostat infekce a můžou mu po tom zůstat jizvy. Ty pupínky se můžou objevit úplně všude, i na pindíkovi, v uších, puse, vlasech. Prostě úplně všude, ale u každého je to jinak. Můžou to provázet i teploty a když to má právě těžký průběh tak to může způsobit zánět plic nebo mozku, ale to prý bývá spíš u dospělých, který to neprodělali v dětství. Ach jo pak dám vědět, jak jsme na tom papa

deina
31. pro 2008

To budu asi "nase" kiahne. Drzte sa, ak to Adamek chytil, nech to ma unho hladky priebeh a nech sa z toho rychlo dostane. 😉

Tak ma napadlo - kedy si deti dokazu same drzat flasky? Zda sa mi, ze by sa uz patrilo, aby si ju Misulo vedel drzat aj sam. Dokonca sa mi zda, ze on to aj vie, lenze je lenivy a nechce sa mu, radsej sa necha obsluzit. Urcite to vie aspon vtedy, ked je v leze alebo v pololeze, no len co tu flasku chytim ja, on pusti ruky, vyvali sa a necha sa obsluhovat. Aj som mu dala na flasky drziaky, aby mu to bolo lahsie, no nic. A Avent pohariky nechce vobec, aj ked mu do nich spravim caj, ktory ma rad, nenecha sa zlakat. Kedysi mal Nuby poharik, z neho pit vedel, lenze nam praskol - asi to s nim skusim zase. Ale on je naozaj v tomto lenivy, nejde o to, zeby to nevedel.

andulka4
31. pro 2008

Argi myslím že máte na neštovice nejlepší věk...neboj to zvládnete 🙂

Deino já převážně kojím takže mi čaj, vodu ani šťávičky moc nechce :( Hrnek si drží sám ale musím mu ho držet i já....jinak si jen hraje kouše ho a nepije 🙂 Myslím že to bude umět až začne sám chodit 🙂

deina
31. pro 2008

Preco, ked zacne chodit? Suvisi to nejak s chodenim? 🙂 Neviem, ci ma zmysel nutit ho drzat si tu flasku (mozno aj hej, nech sa uci) alebo ani nie, ze raz si ju bude chciet drzat sam, sam od seba.