Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
15. led 2010

a co ta gucz?sa dlho neozvala,zeby uz isla rodit? 😀

deina
15. led 2010

Elinka, zeby? 😅

argousek
15. led 2010

deina také přejeme vše nejjjjj Miškovi k narozeninám 😀 😀 😀

elinka super, já jsem to taky tak měla, nejdřív byl vidět jen váček, tak jsem se bála, aby nešlo o zamlklé těhotenství, ale také to dobře dopadlo, držím palce 😉

mimi198
15. led 2010

ahojte, chcela by som sa spytat ci sa s vas niekto stretol ze malo dieta vysoke zapalove hodnoty, boli sme dnes u lekara lebo sme boli ockovany a po ockovani dostal teploty a na treti den sme sli k lekarke a zistili mu zapalove hodnoty az 93percent , ma zapalene hrdlo a dali mu antibiotika, tiez sme boli na vysetreni nosno -usno-krcne a tam mu zistila len slabunky zapal v jednom usku takze nevedia ani oni ze s coho ma take vysoke zapalove hodnoty, moc sa bojim neviem co to je. mali to uz vase deti?

gucz
15. led 2010

ahojte babulky, ešte sa nerozdvojujem 😀 , ešte držím v kope, i keď si myslím, že už to asi dlho nepotrvá, krčok mám 1,5cm a otvorená som na 3cm. Keby niečo, tak dám vedieť cez sestru 🙂

andulka4
15. led 2010

Holky dneska velký UTZ ok, mimi je o týden větší

a D dneska na očním taky ok-nešilhá ani nemá dioptrie.....kontrola ve 3letech

Gudz juuuva to už brzo bude 🙂 moc na tebe budu myslet.....držte se a porod si užij

irasek
15. led 2010

deina- kytarista je taky bezvadnej 😀
andulka- určitě Ti spadl kámen ze srdce, supeeer

gudz- přesně, porod si "užij" 😵, ten už je tu za chvíli. Já osobně vůbec ani netuším, co je to kontrakce 😠

gucz
15. led 2010

baby budem sa snažiť si to užiť 😀 , veď uvidíme koľko to potrvá, či ma malý potrápi, alebo či bude rýchly ako jeho sestrička.

andulka tebe to už tiež pekne odsýpa, vyše polovica tehu za tebou 🙂

irasek
15. led 2010

gucz- promiň, píšu Ti neustále gudz 😉

stylly
15. led 2010

ahojky už jsme doma komplet,....máme 3090g 😵

andulka4
15. led 2010

Styly no blahopřejeme 🙂 to je teď pohodička, co?

andulka4
15. led 2010

Gucz budu happy za 36tt dokončený 🙂

irasek
15. led 2010

stylly moooc gratuluji. uff 😀

stylly
15. led 2010

jo je to super,...právě spinkáme,...v 21h budeme papat 😉

stylly
15. led 2010

andulka:Nebála si se když si otěhotněla,že to bude zase předčasně?

andulka4
15. led 2010

já mám plánované těhotenství ale i tak bála

no a co mám dělat? u jednoho přece nezůstaneme :( a navíc měla jsem prý "jen smůlu" žádná příčina se nenašla
snažím se víc odpočívat, chodím co 3týdny na kontroly, beru magnézko.....prostě to zase bude v jiných rukách tak jako minule

mia81
15. led 2010

stylly gratulujem 🙂

stylly
15. led 2010

andulka:Tak ono se říká,že každé těhu je jiné......

deina
16. led 2010

Stylly, parada, tak si to doma uzivajte. 🙂

Andulka, tesim sa, ze utz dobre dopadol - a fakt nie si ani trosku, trosilinku zvedava, ci to bude chalan alebo baba? Ja by som to nevydrzala nevediet. 😅 Ale hlavne, ze je mimi vporiadku a asi to bude tiez velke babetko, ze? Davidek bol na svoj tt tiez velky, ak sa dobre pamatam.

Dakujem za Miska, Argousek. 🙂

Ozaj, 2-rocne miery su: 13,4kg (cca, kedze tam nechcel stat bez pohnutia) a 96cm.

Gucz, to je uzasne, ze 39tt.

andulka4
16. led 2010

Deino né nejsem zvědavá a chci zažít ten pocit překvapení 🙂

irasek
17. led 2010

deina- to je chlapák, to náš Páťa bude mít snad v první třídě 😀
andulka- já taky chtěla být překvapená, když já jsem to tam ale viděla, to nešlo přehlídnout 😉

andulka4
17. led 2010

no kamarádka taky viděla pindíka a mají holku 😝

irasek
17. led 2010

tak to je potom pořádný pocit překvapení 😀

stylly
17. led 2010

my jsme taky do 6.měsíce měli pipinu 😀 😅

deina
20. led 2010

Stylly, tak ako doma? 🙂

My sa tak trochu trapime momentalne, lebo maly si zmyslel, ze bude mat opat hladove obdobie, ale zaroven sa vcera objavil kamarat Sjogren s unavou a suchostou, takze ako na just mam menej mlieka, mna snad z tohto uz porazi. Zatial mu len tak tak staci, jaaj, snad to rychlo prejde, dnes ine nerobi len place alebo papa. Teraz sa mi ho podarilo uspat, tak mam chvilku kludu a ticha, vyzehlila som manzelove kosele, zjedla kusok torty a rozmyslam, ci si nedam aj ten druhy kusok... ale radsej si dam polievku, mam ju tu vylozenu uz od obeda a nebol na nu cas.

fajn
20. led 2010

deino dej si i ten druhy a polívku taky ať má malej co baštit.
Gucz teda ty jsi borec,tak kdy jdete na to 😀

irasek
20. led 2010

deino, jasně, že si ho dej, nebudeš na něj koukat, zbytečně by Tě to lákalo 😀

deina
20. led 2010

Nedala som si, nechala som manzelovi. A on, ze nech si kludne dam, tak mozno zajtra, ale asi dam kamoske, pride zajtra. 😅 Ze ja mam aaaku pevnu volu! 😀

mimi198
20. led 2010

mali ste niekto skusenosti s aftami? maly ich ma a ma u nich aj teploty a ked sa velmi zvysia teploty nad 38 tak pojdeme do nemocnice 😢 velmi sa bojim.

deina
23. led 2010

Chuda maly, to musi byt neprijemne a bolestive, ale bohuzial skusenosti nemam. Dufam, ze ste potom nemuseli do nemocnice. 😔

Jaaj a tento moj maly, ja ho taaak brzdim v jedeni, fakt, nezje viac ako tych odporucanych 150ml na kilogram hmotnosti (skor menej) a napriek tomu je to riadny michelinko, faldiky vsade kam sa pozriem, 6410g popri 60cm. Uz teraz mam hrozu z toho, co mi nanho povedia v rizikovej poradni. 😒

Ze pretacanie z bruska na chrbat nie je vedome pretacanie (kym sa babo este nevie pretacat z chrbatika na brusko)? Pytam sa, lebo v novembrovkach baby stale pisu, ze ich deti sa uz pretacaju (z bruska na chrbat), ale tak to sa aj Matko takto pretoci, ale podla mna je to nevedome, proste tie svaly este nema dost pevne a potom sa prevazi a pretoci (inak bavi ho to 😀 ).