Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

raakosnicek
26. čer 2010

Jan v satku muzes nosit porad.
co vazes???kolibku nebo vertikaly???(kriz s kapsou)mas elastik nebo pevny satek???

raakosnicek
26. čer 2010

mam kamaradku a ta noci porad,kocarek ani nemeli.

deina
26. čer 2010

Niekedy som citala, ze male babatka sa kludne mozu nosit v satke aj 6 hodin denne. Urcite im to neublizi a ked hovoris, ze jej to pomaha, nos ju, kym je takato nepokojna. Moj bol tiez taky (tento mladsi, Matej), ale v satke sa mu pacilo, len kym bol malicky, potom uz nie, zacal ju odmietat. Tak som donosila, skoda. 😒

Ak ta to potesi, tak u nas platilo to, ze okolo 3.mesiaca sa to zlepsi. Nadalej je to dost narocne dieta, ale oproti tomu, aky bol na zaciatku (malo spal v noci, takmer nic cez den, mrzuty, uplakany, brusko ho bolelo), je teraz uzasny.

raakosnicek
26. čer 2010

koukala jsem,ze prodavas concordika??????uvazuju o nem

deina
26. čer 2010

Ano, uz davno, nejako ho nikto nechce. 😖 Krasny kocik, ale mam uz novy, takze ho nepotrebujem, aj mi na nom par veci vadilo. Teraz mi tu zavadzia, potvora jedna. Ale naozaj bol nadherny, v tejto farbe sa mi velmi pacil.

raakosnicek
26. čer 2010

ja na nej mam zalusk uz dlouho......divny,ze ho nemuzes prodat.kdyby si nebyla tak daleko,jedu pro nej hned

deina
26. čer 2010

Tak je to ten starsi typ, asi preto. Uz sa predava kopec novsich, navyse nie je v 100 percentnom stave - na kolese mi odpadla jedna uchytka, ale tu asi kupim novu a madlo je trosicku natrhnute, lebo ho manzel privrel do vytahu. Takze je to jeho chyba, ze ho neviem predat. 😀 Ale tak nechcem zan vela, kedze to madlo je take. Teraz mame toto: http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1... Presne tato farba, ale bez brzdy. Perfektny. Na Concorde mi vadilo, ze nema otocnu sportovu cast a ani nejde uplne do lahu.

raakosnicek
26. čer 2010

momentalne jezdime v casualplay vintage a tez nejde do lehu uplne,ale mam do stridacky peg perega,tak to staci.
tady se pouzivany concordik prodava za hrozny prachy,temeri 6000

janasrub
26. čer 2010

v kolíbce nechtěla být, tak nosím vertikálně v kříži s kapsou, hlavičku jistím jedním pruhem a kapsou, stejně už jí začíná držet 🙂 hodně sama, mám pevný šátek vatanai

to ty maminky opravdu vytahují děti z šátku jen na krmení a hraní?

deina:
a jak brzy se narodilo tvé miminko, mý už budeme mít v neděli 12. týdnů, tak já doufám, že se to zlepší 🙂
A co jsi dělala v noci, když nechtěl spát, mám pocit, že popisuješ přesně mé miminko.
Dnešní noc byla šílená, od půl jedné do půl čtvrté nespala a řvala, tak se nosilo, chvilkama to vypadalo, že má hlad, tak k prsu asi po hodině, pětkrát cucla řev a pořád dokola.
Když v noci na chvíli usne, tak jí budí prdíky... Trvá to už celé týdny

bufina
26. čer 2010

@stylly Divy a hlavně blbosti 😀 Ale hlavní je že ty prcky mám a jsou zdraví.

raakosnicek
26. čer 2010

Jan klidne nos, i porad, ja nosilaanosim porad, doma,venku......
pokud vazes vertikal,kriz s kapsou,mimi je spravne podsazene nemuzes uskodit

gaban
26. čer 2010

Ahoj holky zdravím,
můžu se tu u vás poptat na pár otázek??Mám malou holčičku je taky nedonošená a je to s ní uplně jiný než se synem.Má dny , kdy je to s ní paráda, ale něky je to o nervy.Nechce být v kočárku ani v postýlce .Celý den ji mám na rukou.Spala by nejradši také v ruce jen ji položím okamžitě křičí.teď se naučila ječet i při koupání a to si vždycky užívala.Prostě rozhodí ruce šíííleně se lekne hrůzu v očích a ječí jak o život. Co s ní mám dělat????Už mám hrůzu ji koupat.Sklidní se v okamžiku kdy jí dám plínu a bodýčko.v kočárku procházka ani náhodou a jízda autem už vůbec ne nasadí řev dokud ji nevemu do ruky. Tak poraďte prosím nějaký fígl. 😅 😔

lenocka84
27. čer 2010

@gaban ahoj, ja mam tiez nedonoseneho syna
ale nastastie nejake problemy nemam, ak je taka nervozna nebolieva ju brusko? kojis?
je idealne mat nosic, a babo mat v nom ze mas relativne volne ruky

deina
27. čer 2010

@janasrub, Matej sa narodil v 33tt. V nemocnici sme boli 3 tyzdne a to bolo este ok, aj ked v porovnani so starsim (ten sa narodil v 32tt) spal malinko. No ale aspon bol este pokojny. Len co sme prisli domov, tak nastal velky obrat, nespal v noci, nespal cez den, zacarovany kruh - potom plakal od unavy, ale spat sa mu nedalo, inokedy plakal, lebo ho brusko bolelo a niekedy som uz mala taky pocit, ze proste len plakal a plakal. O nervy. V satke mi vydrzal, len kym bol malinky (do asi 3,5kg), potom tam uz nechcel byt. Tak som ho vela nosila na rukach, velmi pomohlo, ked som prestala jest mliecne vyrobky - ziadne maslo, mlieko a pod. Vtedy sa trosku ukludnil. Okolo toho tretieho mesiaca sa postupne zacal ukludnovat. 🙂

Ja ti uz ani neviem, co som robila v noci. Ked bol hore, dala som mu najest a stacilo mu, ked som bola pri nom, tak som odsavala po nociach (nekojila som, len odsavala a davala mm z flasky). V noci akosi vydrzal v postielke bez nosenia, aj ked nespal.

alama
28. čer 2010

@gaban este som do tejto temy neprispela, ale ked citam tvoj prispevok, je to ako vratit sa spat o 1 rok a vidiet mojho synceka. V nemocnici a aj par tyzdnov po prepusteni bol v pohodicke, co sa tyka spania, aj kupania. Naraz nastal obrat-kupat ani za svet, vobec nechcel byt na chrbte, stale len plakal, uspavali sme ho kolkokrat aj do polnoci. Kupali sme na bruchu, vobec sme ho neotacali na chrbatik, to zaberalo. Tiez sa vzdy ukludnil, ked som mu dala plienku, ale aj tu som sa mu naucila davat na brusku 😝 . Cize ani pri obliekani som ho nedavala na chrbat a spaval tiez na brusku (mame monitor dychu). V aute sme si tiez uzili svoje, v autosedacke nechcel byt, reval tak, ze som sa bala, aby sa mu nieco nestalo, takze v kritickych situaciach som ho mala aj na rukach. V kociku tiez dlho plakaval, ked sa zobudil, ale tiez pomohlo ho davat spat na brusko, ved som ho tam mala stale na ociach. Snad ta potesi, ze to naraz ustalo, trvalo to do troch mesiacov. Tusim aj na den presne, v den svojich 3-mesacin sa rano zobudil, usmial sa a odvtedy bol ako vymeneny. Odvtedy sa kupe strasne rad, v kociku sedi ako pena, autosedacku stale moc nemusi, ale uz tam vydrzi. Tak drzim palce, nech aj vam to rychlo prejde a ste v pohode.

elinka27
28. čer 2010

ahojte,dnes som dobalila tasku do porodnice,kupila najmensie plienky,a dnes vecer este dozehlim posledne mini vecicky a je to.Zacina sa ma zmocnovat panika,ale niekde v kutiku duse dufam aspon v 38tt

argousek
28. čer 2010

elinka to dáš 😀 😀 😀

gucz
28. čer 2010

veru veru, žiadne strachy 🙂 , budem držať palce

deina
28. čer 2010

Elinka, to potiahnes, veru. Vsetky drzime palce. 😉

elinka27
28. čer 2010

bodaj by ste pravdu, tak sa potom opijem ale az ked dokojim 😀

gucz
28. čer 2010

😀

ivanka85
29. čer 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, nas malicky ma dva tyzdne, zajtra chcem ist na prvu prechadzku, co mu v takomto teple obliect?moze ist aj v zavinovacke alebo..?

raakosnicek
29. čer 2010

dej radeji vic vrstev a pak muzes ubrat.dala bych jen bodynko s dlouhym a nejake teplacky a treba tu zavinku nebo jen tensi deku,myslim ze je docela vedro

ivanka85
29. čer 2010

aj vase babatka sermuju ruckami a nozkami?nas maly pekne spinkaval po krmeni a teraz uz nejak nechce a stale sa hybe..

raakosnicek
29. čer 2010

Ivanko ja musela dlooouho zavinovat,prvne do plenky a poradne,tak do trech mesicu urcite,pak do pul roka bio zavinovacka

stylly
30. čer 2010

Ahojky zdravím vás....jak děti zvládají teplo??Nám se vyrazili na bříšku pupínky asi alegrie z jahody 😠 😠 😠 musíme se dát do kupy v pátek vyrážíme na dovolenou v tuzemsku 😉 😉 😎 Maličký mi pořád nepapá mlíčko tak dáváme svačiny 🙄 ovšem večer vypije 250ml kaše nutrilon 😀 😝 tady pár fotek

deina
30. čer 2010

Stylly, maly je krasny. 🙂 S jahodami este pockaj, na tie ma cas. 😉

My sme boli v rizikovej poradni, jaaaj, parada, doktorka s nim bola uplne spokojna, nic mu nevytkla, akurat sa tam smiala na tom, ako ho jej sestricka len horko tazko vedela dat na vahu, taka mala, stihlunka - a on 9900g. 😀 Ale ze, tonus v norme, to ma najviac potesilo 😵 😵 😵 , vie vsetko, co ma vediet a dokonca aj nieco trosku navyse, tak sa tesim.

elinka27
30. čer 2010

stylly a nemozu to byt len potnicky?Lebo alergia na jahody sa vraj prejavuje na lickach,neviem ale presne len poznam par deti co mali licka flakate od jahodiek.Aj nas maly ma na lavom licku stale taky maly cerveny fliacik,akoby sa mu supal a susil,tak dufam,ze to nebude alergia na nieco,ale uz to ma skoro 3 tyzdne a nie a nie zmiznut stale mu to mastim a nic

stylly
30. čer 2010

@deina čas???my jíme vše 😉
@elinka27 Dneska mi spíše přišlo,že je to ze sluníčka 😠 😎

raakosnicek
30. čer 2010

taky jime vsechno i jahoy.