Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
12. črc 2010

hodím Vám sem pár fotiek tých mojich zlatíčiek, Laura je už veľká slečna, nikto by nepovedal, že bola narodená predčasne, a ja to ani nikde nehovorím. V septembri nastupuje do škôlky 🙂

alisek
12. črc 2010

ahoj,
minulý čtvrtek se mi narodil chlapeček v 32+1tt. ráda bych věděla od vás maminek nedonošeňátek co nás teď čeká? Jak je to s přibíráním miminka? Vozím už vlastní mlíko, sice to je na mililitri, jednu dávku má 2ml, jinak vozim max 10ml-zatím.

andrea0903
12. črc 2010

@alisek ak dostane zltacku tak z vahou klesne a po skonceni zltacky zacne pomaly naberat na vahe.......ale upozornujem VAHA NIE JE PODSTATNA........podstatne je aby bol malinky v poriadku .......zalezi aj aku vahu mal pri narodeni..........ale aj v tomto tyzdni su to stale velmi krehke babatka.prajem vam vela stastia ale hlavne zdravicka. 😀 😀

lenocka84
12. črc 2010

@alisek tvoje mliecko je velmi dolezite, odsavaj odsavaj
pri zltacke klesne vaha, bude viac spavy, ale to sa upravi. hlavne je aby sa pekne rozpapal, a ostatne bude ok.
a ty uz si doma z porodnice ked malicky ma 4 dni?

andrea0903
12. črc 2010

@elinka27 no nevedia zistit z akeho dovodu sa mi vzdy odluci placenta

lenocka84
12. črc 2010

@gucz ahoj, tak to Laurika krasne dobehla, vobec to na nej nie je vidiet, a kolko bola skor?

alisek
12. črc 2010

@andrea0903 momentálně mu dávají antibiotika a ozařují ho, má žloutenku chuděrka. Váhou klesnul z 1620g na 1490g. Dýchá sám, to je hlavní.

alisek
12. črc 2010

@lenocka84 odsávám jak blázen, dnes mi přišla odsavačka el. od medely a je fakt dobrá, předtím jsem jen odstřikovala a to není ono.

alisek
12. črc 2010

@lenocka84 jojo jsem doma uz od 9.7., rodila jsem v Hradci Kr. a malýho hned vezla ambulance do pardubic na JIPku, tak mě pustili hned druhý den po porodu abych mohla za synem. Je mi fajn aspoň fyzicky a psychicky jsem taky už celkem dobrá.

lenocka84
12. črc 2010

@alisek aha, mna stihli 24hod pred porodom previezt do nemocnice kde mali detsku jis-ku takze som bola tam, a stravili sme tam s malym 14dni

gucz
12. črc 2010

@lenocka84 malá sa narodila o mesiac a pol skôr, prekonala ťažké pľúcne zlyhanie III.-IV. stupňa + silnú žltačku, mala rozšírenú obličkovú panvičku, šelest na srdiečku... Brala Nootropil na podporu mozgovej činnosti, cvičili sme vojtovku, ale v roku všetko dobehla a je v pohode. Ešte ju odplienkovať (má plienku na noc a obedný spánok) a je z nej hotová škôlkarka

lenocka84
12. črc 2010

@gucz paradne to dohnala, sikovne dievca je z nej
ale zdravotne je uz v poriadku?

gucz
12. črc 2010

ano, nič jej nieje, obličková panvička sa stiahla do normálu, šelest už nepočuť a rozumu má aj za dvoch 🙂

gucz
12. črc 2010

akurát teda v poslednej dobe býva často chorá, ale to som bývala aj ja ako dieťa

lenocka84
12. črc 2010

@gucz jeeej tak to je super, gratulujem

andrea0903
12. črc 2010

@elinka27 nevedia PRECO TA PLACENTA SA ODLUCI

deina
13. črc 2010

Gucz, krasni su obaja. 🙂 A teda Laura uz aka velka slecna.

Elinka, drzim palce, tentoraz to potiahnes urcite dalej ako do 34tt. 😉

Andrea, tak si si toho zazila dost. ☹ Ja mam tiez oboch predcasne, ale nastastie vsetko dobre dopadlo, bez vaznejsich problemov.

Alisek, mne najviac pomohlo odsavat pravidelne kazde 2-3 hodiny + aj v noci asi 2x odsavat. Najprv toho nebolo vela, ale po par dnoch som mala mlieka tolko, ze mu to stacilo na plne davky a takto sme fungovali vyse 6 mesiacov (len som mu odsavala, nie a nie sa prisat a pravdupovediac ani nebolo casu sa mu tolko venovat, kedze starsi bol este tiez maly).

alisek
13. črc 2010

@deina odsávám každý 3 hodiny, v noci 4hod., mlíčka mi přibývá, za necelý den jsem dala dohromady 50ml. Ted jsem byla za malým, dostal čerstvou dávku mlíka. Pořád ho ozařují kvůli žloutence a zítra se uvidí zda vysadí antibiotika, bohužel moc nejí, je vyživovanej hlavně infuzí, tak snad mu začne brzy chutnat.

deina
13. črc 2010

@alisek , to pojde, este ma len 4 dni, aj mliecko sa rozbehne, ked budes dalej takto odsavat. 🙂 A ked mu zltacka prejde a zosilnie, bude aj jest.

ivanka85
13. črc 2010

ahojte, tak my sme dnes boli v poradni, vo stvrtok mame 1mesiac.)a uz vazime 3150g🙂klbiky tiez ok, balit mame do 4.mesiaca..len nas trapi hlavicka,musime ju polohovat lebo sa mu viac paci prava strana a zacina ju mat zlezanu

alisek
13. črc 2010

@ivanka85 můžu se zeptat v kterém tt se malý narodil? gratuluju k váze 🙂

oktavia
13. črc 2010

Ahojte, ja som rodila v 27. týždni. Mala mala 1230 g a 35 cm. Dnes už máme 4. mesiace a vážime 4,5 kg. Nechcela dýchať, bola pridusená, nedávali nám moc veľkú šancu. A dnes je v pohode, máme síce o pár lekárov naviac ako donosené detičky, ale je z nej živé striebro.

mia81
13. črc 2010

alisek gratulujem k malemu neboj sa zltacka prejde a on zacne pomalinky priberat .

ivanka85
14. črc 2010

@alisek narodili sme sa v 35tt

ivanka85
14. črc 2010

@alisek po narodeni sme vazili 2700g a merali 49cm, doktorom vp orodnici sa preto ten tyzden nezdal dobre vyratany,tak ktovie ci bol🙂potom sme trosku schudli v nemocnici na 2530g a teraz sme velki chlapi🙂

alisek
15. črc 2010

Ahoj holky,
tak náš brouček pořád nejí a klesá váhou, dnes má 1450g ☹ doufám, že začne už jíst a nabírat. Dnes už na něj nesvítí a vypadá to, že žloutenka je pryč ikdyž lékařka mě upozornila že se může vrátit, antibiotika má stále. Jinak je pěkně čilej, a dokonce počůral inkubátor při přebalování.

mia81
15. črc 2010

alisek neboj ,on zacne priberat len to chce cas.Pomaly pomalinky a ani sa nenazdas a budete sa chystat domov.Uvidis zapar dni ,ze to bude lepsie.

alisek
16. črc 2010

@mia81 máš pravdu jsem netrpělivá a musím dát broučkovi čas aby se vším vypořádal. Za hodinku vyrážím do nem., už se nemůžu dočkat.
Holky jak často jste jezdily za miminkama když byly v inkubátoru a jak dlouho jste na JIPce pobývaly? Já jezdím každý den a bývám tam cca 2hodiny.

alisek
16. črc 2010

@alisek musím se pochlubit dnes prvně vezu plnou dávku 150ml mlíčka za odsátého za 3/4 dne.

deina
16. črc 2010

Ja som bola s oboma v nemocnici, takze som ze nimi nemusela jazdit, nastastie. Hocikedy som mohla prist, oddelenie bolo hned pri sestonedeli a potom ma z neho prepustili na oddelenie rizikovych novorodencov, tam sme uz boli spolu na izbe (2 tyzdne + 1 tyzden predtym bol na JISke). Ale pokial viem, navstevy obmedzene neboli, mnoho dochadzajucich rodicov bolo dlho pri inkubatoroch a nikto ich prec neposielal, chodili tiez kazdy den.