Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
9. srp 2008

Sppring, my sme zacali prikrmovat krpca, ked mal 5 mesiacov (nekorigovane), mne tak ako Rohacke lekari hovorili, ze jedine traviacu sustavu nemusime odpocitavat, kedze je zatazova od narodenia (uz ked sa narodili, hoci mali byt este v brusku, dostavali mlieko). Ale ked este aj kojis, tak podla mna este mozes pockat, aspon taky mesiac.

Baby, kupili sme autosedacku, hura. 🙂 Chicco Vector 0-18kg, je skvela a ani nebola draha (3990sk v All Toys v Nitre).

andulka4
9. srp 2008

Ahoj Spring 🙂
No jak se máte???????????
Jsem ráda že jsi se tu taky objevila 🙂

Rozhodně příkrmy nedávej 🙂 Tedy já ještě taky nedávám a pořád kojím 🙂 Myslím že je na to ještě čas. Začnu pomalu až od ukončeného 7měsíce/korigovaného 5ho

PS:Doufám že jsi ještě na mne pamatuješ ležely jsme spolu v nemocnici 😀 😀 😀

gucz
9. srp 2008

deina hoď potom foto tej autosedačky do albumu, som na ňu zvedavá 😉

deina
9. srp 2008

Asi som ju sem uz davala, tato: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... 🙂 Ale vysla nas na menej, 3 990sk, nie 4700sk, ako maju na tejto stranke.

deina
9. srp 2008

Inak rozhodli sme sa nekupit ten dom, nie teraz. Tolko problemov sa okolo toho vyskytlo, ze sme si povedali, ze nam to za to nestoji, radsej investujeme do nasho bytu a az po par rokoch pojdeme do domu (ked budem uz aj ja zarabat).

gucz
9. srp 2008

a čo na tú autosedačku hovorí Mišulko? Určite sa mu v nej páči však?

My tiež rozmýšľame čo s bývaním, ale tiež až keď budem aj ja zarábať. Teraz bývame v obecnom nájomnom byte, vďakabohu aj za ten, ale vlastné je len vlastné. Ja by som ani tak nemusela mať dom, ako trošku väčšie izby a balkón. To by mi stačilo ku šťastiu 🙂

elinka27
10. srp 2008

tak uz sme doma z Trnavy.
O tom byvani by som vedela rozpravat, rada by som neskor pre maleho izbicku,ale byvame v 2izbovom byte a bez balkona, a tiez snivame o rodinnom dome,ale budem rada ak sa nam podari vobec dostat sa aspon do vacsieho bytu 😒

deina
10. srp 2008

Misulovi sa sedacka veeelmi paci, bol v nej uplne spokojny, nic ho netlaci (pasy mal uz take, ze horko tazko sme ich zapli), nic mu netrci von 😀 a je aj pohodlna a aj bezpecna v protismere. Myslim, ze sme dobre kupili. 🙂 Musim sa pochvalit...

My mame vlastny trojizbovy byt s balkonom, kompletne prerobeny. 🙂 Takze on nam vystaci na dlho, dom je taky nas sen, netlaci nas byvanie. Vyrastla som v rodinnom dome a velmi mi to niekedy chyba. Manzel vyrastol v cinziaku, ale tiez sniva o dome, kvoli tomu kludu (mame blbeho suseda pod nami, tak preto). Inak vyborna lokalita, vsetko mame blizko - skolku, skoly, postu, supermarkety, trznicu, do centra je to 5 minut peso.

Dala by som si veternik z tej trnavskej cukrarne oproti poste. 🙂 😝

elize
10. srp 2008

Ahojte maminky, dlho som vas necitala a nepridavala ziadne prispevky. Som rada, ze sa vam dari a tiez vasim babatkam 🙂
Nas Maxik je uzasny, stvornozkuje a ked sa dostane ku stoliku snazi sa postavit. Hlavne je v poriadku a to ma tesi. Len ma mrzi, ze som posledne obdobie nemohla sledovat ako krasne rastie a napreduje. Zistili mi jedno ochorenie imunitneho systemu, ktore sa neda liecit a dost rychlo napreduje, tak sa na isty cas stala nemocnica mojim druhym domovom. Chodili za mnou sice kazdy den na par hodin,ale to nie je ono. Ani neviem, ako som to bez Maxika mohla vydrzat. Zajtra idem k dr. a tam sa rozhodne, co dalej. Ale viem isto, ze do nemocky uz nejdem. Radsej si "zaplatim", aby ma liecili ambulantne. Snad sa nejaky lekar na to da ...

Inac o rodinnom dome snivame aj my. Tiez mame 3i s balkonom, ktory sme pred Maxikovym narodenim stihli uplne zrekonstruovat, ale dat si rano kavicku na terase a pozerat ako sa deticky nahanaju po zahrade .... ach jo ... 😉

Deina ta autosedacka je super, tiez musime kupit novu, pretoze z tej co mame mu vykukuju nohy a je v nej natlaceny ako sardinka 😝

deina
11. srp 2008

Elize, presne, rano kavicka na terase, deticky na travniku... 😵 😵

To mi je luto, ze si bola v nemocnici, co sa stalo? 😕 Co ti to zistili?

Autosedacka je super, Misulovi je v nej krasne pohodlne, velmi sa z nej tesim.

elize
11. srp 2008

zistili mi sclerodermiu, vraj mohla vyvolat aj predcasny porod, no neviem. Vela sa o tejto chorobe nevie, nevie sa co ju vyvolava, nevedia ju vyliecit len zmiernit priznaky. Ak sa nelieci moze postihnut svaly a klby. Na tele sa mi objavil ovalny flak, vyzera to ako modrina. No a teraz po dobrati silnych antibiotickych injekcii sa mi objavil dalsi ... nerozumiem tomu, ved tie antibiotika tomu mali zabranit. Ale do nemocnice uz nejdem, bez Maxina ani na krok 😠

Ozaj kolko vazia a meraju vase deticky. Deina, Elinka pisali ste ze su z vasich chlapov poriadny mackovia 🙂 no nas drobec ma 8700g a 76cm, vyzera ako nejaky atlet, taky je stihlucky, ale nie chudy - taky akurat 😀

elinka27
11. srp 2008

elize,to je smutne,ale snad uz bude vsetko v poriadku a bude len lepsie.
Jakubko mal naposledy 10,5kg a 73cm, nas skor rastie do sirky 😀

licina
11. srp 2008

Ahoj holky,

jdu Vás pozdravit. Malý spinká. Jinak by se pořád nejradši choval... 😉
Stále se nesmějeme. Teda máme takový náznak, hlavně na babičku, ale není to takový ten úsměv od ucha k uchu. Když ale vezmu, že byl víc jak 2 měsíce v nemocnici, tak si říkám, že na něho nesmím spěchat.

Andulka4:
od kdy se směje Tvůj prcek???

elize
11. srp 2008

Urcite bude dobre, a aj keby nie no a co. Nejako bolo, nejako bude 😀 😀 😀

Elinka to ti nezavidim tu vahu nosit 😀 😀 😀 ale Kubko je naaadherny 😉

Licina nas Maxik sa zacal smiat az ked mal 4,5 mesiaca. A teraz sa smeje stale - doslova. Place iba ked je unaveny a nevie sa uspat. Neboj, ono to pride samo. Sice vtedy mi to tiez nebolo jedno 😅 Kubko si toho dost preskakal, chce to cas 😉

Jeee a Maxik dnes prvykrat povedal mama. A ked vidi aku mi to robi radost stale to opakuje 😀 A tato sa uz nevie dockat kedy vyslovi aj "tata".

deina
11. srp 2008

Elize, to je blbe, ze sklerodermia. ☹ Je tu na koniku jedna baba, ktora ma tiez sklerodermiu - yonanevi, tak nejako sa vola, neviem presne a dost sa s nou trapi.

Zajtra ma nas krpec 7 mesiacov, tak ho odvazim. Meria 72cm, vahu neviem, naposledy mal 8700g, tak tipujem, ze bude mat nieco medzi 8800 a 9000g.

Teraz neviem, kedy sa zacal krpec smiat. Taky skutocny usmev, ze ho opatoval bol, ked mal 12 tyzdnov a potom coskoro sa zacal aj smiat. To je take zlate, ked sa take male babo smeje. 🙂 😵

deina
12. srp 2008

Ah baby, dnes to vyzera na blby den - Misulo od rana place. Vlastne uz vecer zacal - nie a nie ho utisit, ani na rukach, neustale plakal. Mysleli sme, ze sa prejedol, manzel mu chysta na noc kasu a akosi zle odhadol mnozstvo. Podla mna to vsak tym nebolo, lebo dnes pokracuje v plakani - uz som mu aj dasna natrela, dala mu jest, dokonca i nurofen som mu dala - teraz konecne spinka, velmi sa unavil od toho placu. Ani na rukach sa neutisi, co s nim moze byt? 😕 😢

gucz
12. srp 2008

môže to byť z bruška, nemáho nafúknuté? alebo ho možno bolí uško, vtedy deti hodne plačú, skús mu postláčať okolie ušiek. Alebo radšej choď k doktorke. A možno má proste len zlý deň ☹ , dúfam že po zobudení mu bude dobre, budem držať palce

deina
12. srp 2008

Ked sa zobudi, asi ho vezmem k lekarke, snad bude pokojnejsi. ☹ Brusko nema nafuknute, brusko by to nemalo byt.

Ozaj a rano som ho odvazila a on za posledne dva tyzdne nepribral ani gram! 😕 Stale 8690g (72cm).

gucz
12. srp 2008

z toho že nepribral si nerob hlavu, moja jeden mesiac dokonca schudla tuším o 200 gramov, ale to je tím, že už bola pohyblivejšia. Aspoň si myslím, doktorka vravela, že je to normálne. Potom napíš, ako mu je, dobre?

deina
12. srp 2008

Okay. Je mi divne, ze pribral za mesiac iba 200g a pritom vela narastol, uz ma 72cm (mozno aj 4 cm za mesiac?). Kedysi priberal takmer 2 kila, potom kilo a pol a v poslednom case 600g za mesiac. Ale teraz pekne spinka. 😵

elinka27
12. srp 2008

diena, maly minuly mesiac pribral iba 170g,za to tento mesiac si to dobehol pribral 700g 😀

deina
12. srp 2008

Co myslite, mozem s nim cvicit, ked nie je uplne fit?

elinka27
12. srp 2008

a 27.8 ideme na rizikovu poradnu, tak som zvedava co nam povedia na to,ze je taky valibuk, a den predtym neurologovi,lebo naposledy ked sme tam boli este nesedel a hrbil sa v sede, a teraz uz robi krasne pokroky.Som si inak myslela,ze postupne bude tych lekarov ubudat,ale chodime stale tym istym, akurat teda uz vo vacsich intervaloch.

deina
12. srp 2008

Nam dufam odpadne gastro lekarka, kedze sa ukazalo, ze maly ziadny reflux nema. 😅 Tam s nim ide manzel, kedze ja musim na plucne na kontrolu (pol roka po zapale pluc a chce ma vidiet kazdy rok kvoli mojej blbej imunite - skoda, ze mne ti lekari neodpadaju).

deina
12. srp 2008

Gucz, tie kolecka na Lite Way nie su prilis male? Dobre sa s nimi jazdi? Elinka, ty mas tusim Multi Way, to ma vpredu dvojite kolieska, ze?

elinka27
12. srp 2008

ano ma to dvojite aj v predu aj v zadu, a jazdi sa s nim naaaadhrene, je lahucky, prakticky a krasny. 😀 Som rada ze sa mi ten predtym pokazil 😝

deina
12. srp 2008

Okukujem tieto dva golface - Lite Way je lahsi, ale tie predne kolieska sa mi az tak nepacia a Multi Way ich ma zdvojene, to je asi lepsie. Ako sa sklada?

elinka27
12. srp 2008

lahucko, je tam poistka tu vysunies a potom uz len nohou zatlacis a zlozi sa

deina
12. srp 2008

Budem si to musiet odskusat v obchode. 🙂 Mame sice dobry sportovy kocik (Concord Fusion), ale zaberie cely kufor a nic ine sa tam potom nezmesti.

elinka27
12. srp 2008

tak tento je maly a vlezie sa aj na predne sedadlo, ja tak chodim bezne, ked sa mi ho nechce davat do kufra.
Ale minule sme mali show maly bol na prednom v sedacke vedla mna a zacal revat jak besny, a ja som hned chytila stes, dlho som nejazdila a zacinam teraz a taketo stresy k tomu veru 😒