Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
5. zář 2008

ani ja nič nestíham, chcela som upratovať teraz, ako aj povysávať, ale malá zaspala, môj spí tiež po nočnej, tak ich nechcem zobudiť. Pôjdem sa vkľude najesť a spravím si kafe s oddychovacou chvíľkou. Veď neporiadok neutečie. Poobede dám malú Mm nech ju vezme von a upracem

elinka27
5. zář 2008

tak ja vysavam zasadne ked Jakub zaspi 😀 ,inak co sa tyka toho jeho spanku tiez sa nam to konecne zlepsuje.Teraz spi uz vyse hodiny, nieje to kazdy den, ale je to cim dalej castejsie ze si pospi po obede tak okolo 1,5hodiny.

deina
5. zář 2008

Mne sa maly chcel vcera sam napit. Priplazil sa k flaske a "nacucol" sa na nu, lenze mu to neslo, kedze si ju nenaklonil. 😀

Akurat sme sa vratili z dlhej prechadzky, posedeli sme si v kaviarni s kamoskou, tam sme sa aj s detickami vyblaznili (Misulo zboznuje byt medzi ludmi), dali si kaficko, nakrmili krpca, nakupili par veciciek (nohavice, ciapku a body)... a som spokojna. 😅

elize
5. zář 2008

Ahojte, ten kuzelny hrncek od Aventu je super. Aj Maxino si ho vie krasne chytit a prilozit k ustam, len si ho stale nevie naklonit. Inac uz pijeme aj z normalneho hrnceka, len mu musim podlozit pod bradu plienku, pretoze mu to niekedy riadne tecie. Dokonca ak nechce pit z flasky z hrnceka si urcite da 😀

Dnes bol suprovy den 😀 Maxinko uz stvrty den spava rovnako v tu istu hodinu, rano 2 az 2,5 hodiny a poobede 1 az 1,5 hodiny. Len nevie spat v kociari, tak vzdy ked ide jeho cas utekam domov. V tieto dni sme sa potulovali len po okoli tak to nebol problem. Zajtra ideme na cely den na zahradu, tak som zvedava. Postavili sme zahradny krb, tak ho ideme s par priatelmi vyskusat. Nafukneme deckam bazenik.
Dnes sme boli vonku na detskom ihrisku, v takom strku sa hral aj s ostatnymi starsimi detmi. Poziciavali si hracky, boli velmi zlati. Dokonca som ho smykla zo smyklavky, jasne drzala som ho, ale velmi sa mu to pacilo. A o hojdacke sa mi bude asi snivat, nechcel z nej ist dolu, este ze ich je na ihrisku asi 6 😀 Za rucicky pochodil cele ihrisko, aj v drevenom domceku sme boli a z okienka sme davali "papa". Ale ma teraz riadne boli chrbat ...

Idem od manzela vyzobrat masaz, tak dobru nocku 😉

deina
6. zář 2008

A coze tu dnes nikto nebol? 😨

Maximkovi sa muselo velmi pacit na ihrisku. Minule som tak sledovala deti na ihrisku v lesiku (mame tu taky lesopark so zahradnou restikou a detskym ihriskom, velmi pekne miesto) ako sa krasne same hraju a rodicia si v klude pili kaficko, no parada. Taka pohoda. 😀 (neberte mi iluzie, ok, ak to nie vzdy je take pohodove 😀 )

gucz
8. zář 2008

Čaute baby nejak to tu zanedbávate 😀
Moja Laura už behá ako šarkan, strašne sa z toho teší. A zdá sa mi , že aj rozumovo vo vývoji poskočila dopredu, rozumie niekoľkým otázkam, keď chce mlieko, tak si ide po vankúš, alebo naň ukazuje,poprípade si ho prinesie za mnou, lebo keď jej dám fľašu, tak ju položím na vankúš. Keď chce spať, tak si ide po tulajdu (plienku) hľadá dudu. Keď chce jogurt, tak ide k chladničke a kričí ham ham, ak chce piť, tak kričí ham ham a cucá si prst a podobne. Za posledný mesiac spravila fakt velikánsky pokrok, tak dúfam, že nás už vyradia z neurológie, ideme tam v stredu doobeda. Potom napíšem ako sme tam dopadli. Zatiaľ pa

deina
8. zář 2008

To je skvele, Gucz, aka je sikovna. 😵 😵

Je to vporiadku, ze nas krpec prestal plakat pri cviceni? 😕 Dam si ho na stol, do predpisanej polohy a on si len tak lezi a rozprava. Aj pocvici, spravi, co ma, ale bez placu - teda niezeby som ho chcela trapit placom, len mi vrta v hlave, ci s nim cvicim spravne.

bubinko83
8. zář 2008

Ahojte,
chcem sa spytat mamičiek ktorych detičky su skor narodene ake očkovania absolvovali a kolko za to platili? Napriklad či si dali deti očkovat aj proti pneumokokom?????????? 😒

deina
8. zář 2008

My sme mali povinne ockovania a plus k tomu prevenar, ten nam odporucali v rizikovej ambulancii - bolo to zadarmo. Ine sme nedavali.

bubinko83
8. zář 2008

deina,
lebo mne dneska odporučili nejake očkovanie Synagis a to len kvoli tomu,že maly je skor narodeny.Neplati sa vobec.A proti pneumokokom si nedavala očkovat?

deina
8. zář 2008

Prevenar je proti pneumokokom. 😉

Ked sa pozries par stranok dozadu, baby sa tu o synagise bavili, nam take ockovanie ani nenavrhli. Tak tomu rozumiem, ze ho davaju detom, ktore mali problemy s dychanim po porode a museli byt na ventilacii. Nedavno o tom pisali aj v Mama a ja, neviem, ktore cislo, asi dve cisla dozadu?

bubinko83
8. zář 2008

A ten prevenar sa tiež neplati,pokial je na odporučanie lekara ,či ano?

deina
8. zář 2008

Na SR sa, pokial viem, uz vobec neplati (deti do 2r), len tusim nejakych 80sk a ked je to na odporucanie lekara, tak ani to nie.

bubinko83
8. zář 2008

Aspon niečo pozitivne.Dali by sme mu to aj tak,kedže je skor narodeny,ale toto ma potešilo 🙂 Diky,zatim

deina
8. zář 2008

Ako skoro sa ti Filipko narodil? Este si sem tusim nepisala. Zlatucky je. 🙂

gucz
8. zář 2008

bubinko83 ten prevenar si pýtaj od detskej lekárky normálne Ti dá predpis. Musí tam však napísať na zadnú stranu, že dieťatko bolo predčasne narodené, vtedy to máš zdarma. Ak Ti to tam nenapíše, tak za očkovaciu látku doplácaš len 80 korún, takže si myslím, že to nieje nič strašné. Ten synagis je proti vírovej chorobe a nieje to očkovanie, ale preventívne podávanie protilátok. To odporúčam, malej to dávali a nebola vôbec chorá. Len škoda, že že nás nenavrhli aj tento rok.
A k tomu prevenaru, tvoj Filipko je ešte maličký, takže by musel dostať tri dávky očkovania. Ak ho dáš zaočkovať ako ročného, tak stačia dve dávky. Ja som Lauru dala zaočkovať až po roku, lebo dostávala synagis (5 dávok) k tomu predpísané očkovanie + cvičenie vojtu, behačky po doktoroch, tak sa mi toho na ňu zdalo aj priveľa. Ale sama uvidíš, čo Ti povie tvoj detský lekár

gucz
8. zář 2008

Deina že Mišulko prestal plakať je asi normálne, aj moja niekedy neplakala. Ale na rehabilitácii tam rúkala vždy. Nepolavila si trošku stisk? Ale keď hovoríš, že cvičí pekne a robí pri tom čo má, tak si myslím, že je to v poriadku. Inak nakúkla som do albumu, Mišulko je krásny, pozerám že mu tuším aj stmavli vlásky. A čo ma najviac zarazilo je, že ako moc vyrástol odkedy sem chodím 😉

bubinko83
8. zář 2008

gucz,no prave že on to Filipko dostane 5x,ak nam to schvalia,čo dufam 😒 Opytam sa aj na ten Prevenar

deina,maly sa narodil v 35tt.Dik,aj tvoj je velmi zlaty,prave som to pozerala 🙂

deina
8. zář 2008

Vela narastol, Gucz, naozaj. 🙂 Ked mal 7m, mal 72 cm, teraz neviem, kolko ma, odmeriame ho v piatok. Mne sa zda, ze ma vlasky svetlejsie.

Dakujem. 🙂

gucz
8. zář 2008

no možno sa mi to len zdalo, ale je fakt chutnučký 🙂

deina
8. zář 2008

On ich ma take divne. Ked sa narodil, boli tmave, potom mu vypadali a narastli mu nove, trosku svetlejsie, ale niekedy sa zdaju este svetlejsie, ked na ne padne slnko alebo svetlo, vtedy akoby boli az tak trosku do blond. Skoda, ze nema vlasy po manzelovi, ten ich ma velmi tmave a ked na ne zasvieti slnko, dostanu taky medeny odlesk, je to velmi pekne.

gucz
8. zář 2008

No možno ich také ešte bude mať, vlasy tmavnú vekom. MM bol ako malý chlapec blonďák, vlasy mal až biele a teraz má hnedé vlasy. A aj ja som bola ako malá až biela blondína a teraz mám svoje taký špinavý blond. Laura sa narodila s čiernymi, potom jej zbledli na hnedé, potom hnedo hrdzavé a potom preistotu všetky vypadali. Teraz jej rastú blonďavé ale tiež záleží od svetla, niededy sa mi zdajú blonďavé s nádychom do hrdzava, niekedy špinavý blond a keď ju presvieti tak sú bledunké. Tak neviem čo nám z nej vyrastie. Aj oči má zvláštne. Najprv mala tmavomodré, potom trošku zbledli a teraz má pri zreničke trošku bledohnedé, na kraji modré a celkovo vyzerajú jej očká ako zelené (aj MM má zelené). Tak mi každý povie inak na jej oči (že má modré, že má zelené s hnedým). Som z toho celkom jeleň 😀

gucz
8. zář 2008

A najkrajšia je na čiernobielych fotkách

deina
8. zář 2008

Krasna je na vsetkych fotkach, je to take pekne dievcatko. 🙂 A dobra je na tej motorke, Misulo ma podobnu fotku - na dedovej motorke (dedo si na stare kolena kupil motorku, mamu skoro slak trafil, lebo chcela novu branu - no a maju novu motorku 😀).

Oci sa mu tiez menia. Mal ich tmavomodre, ked sa narodil, potom boli jasne modre, potom sivomodre - tie ma uz dlho, zatial su ako moje, ale mne sa zda, ze zacinaju tmavnut, asi manzelove hnedooke geny napokon vyhraju.

deina
8. zář 2008

A je strasne zlaty, ako sa snazi plazit - este mu to velmi nejde, aspon teda nie dopredu, ale natahuje sa paradne za hrackami a ked mu to nejde, tak sa vynajde napr si pritiahne deku s hrackou a ked uz ani to, tak zapoji sarm a usmieva sa na mna, ze podaj mi ju.

gucz
8. zář 2008

😀 😀 😀 No čo, aspoň ich ich otcovia nemôžu zaprieť 😀 , moja malá je skoro úplne rovnaká ako MM keď bol v jej veku (podľa fotiek, akurát nemá pipíka).

gucz
8. zář 2008

Lauruška keď ešte nevedela štvorkovať tak si hračky tiež priťahovala spolu s dekou, plachtou a podobne. Potom sme jej kúpili koberec a spravili sme jej škrt cez rozpočet 😉 . Tak či chcela a či nie, musela sa pohnúť vpred. Tak sa začala plaziť.

deina
8. zář 2008

😀

Nas mam aj pipika, takze je to uplne cely tatino (ale ked sa narodil, bol cely ja). 😅

On sa uz trosku aj pohne, ked sa mu podari zliezt z deky na parkety...

gucz
8. zář 2008

To je super, keď sa začnú detičky plaziť, tak sú ako huseničky. Malá taká bola doslova a do písmena, keď jej to šlo na koberci ťažko miesto toho aby začala štvorkovať, tak pri plazení zdvíhala bruško. Ale nevadilo jej to nejak extra. Štvornožkovať začala až po 10 mesiaci. Tak držím Mišulkovi palčeky, aby sa mu darilo v tréningu. No pôjdem hajať, bo malá vždy ráno skoro buntoší. Dobrú nocku a papa

deina
8. zář 2008

Dobru noc. 🙂

Husenicka, ktora sa toci dokola - Misulo sa vlastne dostane vsade, len nie pohybom dopredu (to len na par centi), ale vselijak doboku, dozadu, vrti sa dokola... podarene to je. 😅