Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
21. srp 2008

Dobru noc, Gucz.

Ja tu zatial budem meditovat nad touto reklamou na hlavnej stranke MK, maju tam napisane "plysovy milacikovia" (oziva sa vo mne ucitelka). 😀

andulka4
21. srp 2008

dEINUŠ dAVÍDEK SE MI TAKY TENTO MĚSÍC NESKUTEČNĚ VYTÁHL....MÁ 73CM

deina
21. srp 2008

Budu to riadni chlapi. 😀 🙂 Mne mama stale tlkla do hlavy, ze chlap ma byt vysoky (manzel ma 194cm), akosi mi to zostalo, take male krpate ani nevyzera ako chlap.

andulka4
21. srp 2008

jj můj manžel má 196cm a 110kg a já jsem drobek mám 168cm a 55kg i s botama 🙂

deina
21. srp 2008

To je podobne ako u nas. 😅 Manzel 194cm a pekne cez 100kg, ja mam 167cm a 52kg. Bez topanok.

andulka4
21. srp 2008

😀 😀 😀

nika2
22. srp 2008

ahojte, dnes som si pozrela fotku co bola mala v inkubatore a ozaj mala aj ona len papmpersku. nejak som si to pomilila lebo prvy den ked som bola zanou tak mala bavlnenu plienku a tie nohavicky. ale to preto, ze som jej pampersky doniesla az ja ked som tam bola zanou. a potom ked sme boli na tom sestonedeli tak tam som ju uz balila nasiroko.

gucz
22. srp 2008

baby aj mne mama vtĺkala že hladaj si vysokého 😀 . Ja mám totiž to 155 cm, tak aby neboli malé aj moje úbožiatka deti 😀 😀 😀 .
MM má asi 95 kg a okolo 186 cm, ale neviem presne, on mi tie informácie tají...
Tak dúfam, že malá bude s výškou skôr po ňom, aj keď tých 186 by nemusela mať 😉

babulik22
22. srp 2008

neda mi nereagovat.mne mama nedohovarala,ale pacia sa mi vysoky chlapy a poriadny.moj ma 180cm a 100kg.dufam,ze mala bude ponom vysoka a nie drobec pomne.😀

deina
22. srp 2008

Niezeby mi bola dohovarala, len mala taky nazor a akosi sa mi mali chlapi nepacia, tak to muselo prejst aj na mna. 😀

Andulka, skusim odfotit Misula pri cviceni, aby si ten cvik videla a potom mozes skusit, mozno pomoze. Len sa musim zorientovat v nasom novom PC (notebook), no a musime prist domov, nemam tu kabel od fotaka.

elinka27
22. srp 2008

baby tak moj muz ma 170cm a vazi ledva 58kg aj s topankami 😀 😝 ja mam 165cm, a chcem len podotknut, ze aj maly vie urobiť cirkus 😀 😀

andulka4
22. srp 2008

Eli páni takový skřítek 🙂 🙂 🙂 To je neuvěřitelné 🙂A kolik měří Kubík?

andulka4
22. srp 2008

Eli ale teď jsem se dívala na tvoje fotky a moc vám to všem třem sluší.Jste krásná rodinka 🙂

elinka27
23. srp 2008

Jakub meria 73cm, za dva mesiace narástol len o 4cm,on totiž rastie viac do šírky ako do výšky 😀 😝

inak som chcela predtým napísať na margo tej výšky môjho muža, že "aj malý šašo vie urobiť pekný cirkus" len som to tam skomolila 😅

gucz
23. srp 2008

😀 😀 😀

elinka27
23. srp 2008

gucz co sa rehoces? 😀

andulka4
23. srp 2008

Eli tak to máte z cirkusu krásné miminko 😀 jde vidět že to manže umí 😝

gucz
23. srp 2008

kto umí - ten umí, kto neumí len čumí 🙂 Myslím že všetky detičky sa tu veľmi vydarili 🙂

deina
24. srp 2008

Eli. 😀 😀 (ono sa aj nieco ine hovori a hned ma "to" napadlo s cirkusom...)

My sme boli vcera v Bojniciach, tam je taaak krasne, taky dobry vylet to bol. 😵 😵 Potom hodim fotky, este sme stale u nasich. Maly to znasal velmi dobre, v ZOO kaslal na slony, medvede okay a velmi sa mu pacil ocelot (taka pekna macicka). Cestou domov uz mrncal a dnes ma trosku naruseny rezim, ale to sa spravi (hoci zajtra ideme do Levic kuknut jedno babetko).

elinka27
24. srp 2008

tak my sme boli vcera na opekacke, a zajtra sa chystam k nasim do Trnavy na par dni zasa.V stredu mame rizikovu poradnu v TT,tak to hned vyuzijeme.

Inak mame dalsie dva zuby-horne, takze spolu uz 4 zubiska mame,hura na klobasky!! 😀

deina
25. srp 2008

Nasmu tie zuby nie a nie vyjst a posledne dni je uz taky, ze si ide pusu roztrhnut. ☹ Kupila som mu dnes iny gel, Babydent akosi nezabera a mam pre istotu v zasobe aj Nurofen, ale ten len v najhorsom pripade. Ale cez den bol dobrucky, boli sme na navsteve u kamosky v Leviciach (ma trojmesacnu dcerku) a velmi sa mu pacilo. Zhabal jej vsetky hracky a poctivo ich ozuzlal. 😅

andulka4
25. srp 2008

Deino ty jsi ale psala že zub máte? Že ho vidíš 😀

David si taky hobluje prsty a zuby v nedohlednu 🙂 Někdy to může trvat i půl roku 😝

deina
26. srp 2008

Zaliezol, potvora! 😀 Ale vazne, uz som videla, ako sa mu to tam belie a teraz nic, len cervene. Ale ze mozno sa mu zdurili dasna a preto to uz nie je vidno. Chuda maly, tak hrozne sa vcera trapil, vecer to bol strasny rev. A hryzie ako divy, aj ked zatial nema cim.

Ze pol roka! Nestras! 😨

deina
26. srp 2008

A musim maleho odvazit, ked prideme domov, on nam asi prestal priberal. Normalne zostihlel, zo dna na den je stihlejsi, ja nechapem. 😨 Niezeby som sa trapila, konecne to nie je taky tucko. 😀 Ale u gastro lekarky vazil menej ako u nasej, tak chudnut by zato nemal, ale monzo len inak vazi jej vaha...

deina
26. srp 2008

A zase neviem dat vsetko do jednej spravy... 🙄

Da sa dat na Chicco golfac taska alebo je lepsie pouzivat iba sietku? Aby sa neprevratil...

bronia13
26. srp 2008

Ahojte - poradila mi tuto stranku jedno dievca co ma tiez dietatko predcasne narodene. ja - no my ja som z dvojcat som sa narodila v 8 msiaci a vazila som nejak 1,4 kg a segra o trosku viacej. Sediet sme zacali ked sm mali 10 mesiacov a chodit asi 20 mesiacov a traz to na nas vobec nie je poznat.

Kili - mne sa tiez Emmuska narodila v 27tt a ja som mala mlieko - ja som si ho odsavala. Tebe sa nespustilo? mne sa samo od seba asi na 3 den po porode ked som bola v sprche hlavne vtedy tieklo jedna radost.

gucz
26. srp 2008

deina ja nosím na káre normálne tašku, aj dolu tú sieťku (vak). Dokonca som mala dnes na káre zavesený nákup a neprekotila sa . Tie ich káričky sú dosť stabilné.

bronia13 vitaj medzi nami 🙂

deina Mišulko teraz bude robiť pokroky ani sa nenazdáš ako. A tie rozdielne váhy.... aj u našej doktorky a u iných lekárov mala malá rozdielne váhy, tak si z toho nič nerob, možno ich nemajú dobre nadstavené.

deina
27. srp 2008

Dnes sa dal nachvilku na styri, take podarene to bolo, ako sa potom zosypal spat na brusko. 😀

Ale samotny kocik nema tasku, ze? Rozmyslam, ci si kupim daku peknu cervenu alebo pouzijem z nasho kocika tasku... to je cisto marnivy problem, ze? 😀 Ked ja mam tak rada cervenu farbu, tak by sa hodila aj cervena taska...

gucz
27. srp 2008

hmmm je tam tá sieťka dolu, teda aspoň na mojom. A ak ju odopneš, tak je to vak na chrbát, ale dá sa pripevniť ako taška na tú káru. Ja som si kúpila obyčajnú čiernu športovú kabelku za 300 korún a na káre mám tú. Tie original tašky sú zbytočne drahé, jedna baba tu v bazári predávala oranžovo modrú za 900 tuším. Predtým som zháňala tašku na hlboký kočík a originál stála 1600 korún, tak som nakoniec kúpila original PP tašku z druhej ruky za 500. Ak chceš skús pozrieť inzeráty

elize
27. srp 2008

Ahojte maminky, tak my uz mame prvy zub 😀 konecne, v 9.tich mesiacoch by sa uz patrilo nejaky mat, tak sme sa dockali. Tie preplakane noci su konecne za nami, aj ked uz vidim pod dasienkom dalsi tak uvidime na ako dlho bude klud 😀

A kupili sme novu autosedacku tak jazdime o stosest. Vo vajicku bol neuveritelne zly a nevozny 😝

Dnes bol Maxik neuveritelne zlaty. Stale sa nahlas smial a zacal hovorit "nonono" a kruti pri tom hlavickou a tiez dnes dal prvykrat "papa" 🙂 Kazdy den nas niecim novym prekvapi 😉 je to uzasne 🙂 🙂 🙂

Deina aj my vazime na kazdej vahe inak. Takze si vobec z toho nerob starosti. Tiez priberame menej ako pred par mesiacmi 😉