Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
1. dub 2010

Rohačka 😉 jednou se ti to všechno vrátí...
jsem ráda že ti dali ještě 2,5roku navrh 🙂

deina
1. dub 2010

Rohacka, to mi je luto, ze to mate taketo tazke. ☹ Asponze ti predlzili RD, urcite mu velmi pomoze, ked sa mu budes nadalej venovat. A Andulka ma pravdu, nebude asi vrcholovy sportovec, ale hlavicka to je sikovna, to je dolezite. 🙂 A to akoze ma jednu nozicku kratsiu, ze si to doteraz nikto nevsimol? To je zvlastne.

Aha, Andulka, ty mas uz 33tt, to je uzasne. Uz ti tych tt vela nezostava. 😵 😵

rohacka
1. dub 2010

Andulka - mame kopu videi v pocitaci, ale ja to akosi neviem vlozit na YouTube. Mam tam jedno video, ale to straaaasne dlho nacitavalo. Uz som chcela znova nahravat, ale furt mi to napise, ze to bude stahovat 30 minut, tak to teda odmietam (je to mozno 3-minutove video). Mozno by sa dala nejako znizit kvalita, aby to rychlejsie nahralo - neviem, v tomto sa teda nevyznam. Spytam sa manzela, ked pride z prace a poslem.

Ale vdaka, baby, za povzbudenie. Tiez si hovorim, ze aj tak je to o 1000 percent lepsie, ako keby mal mentalny postih. To by som skutocne asi nepredychala 😒 .

O hodinu mame hippoterapiu....

andulka4
1. dub 2010

Rohačka ono to opravdu tak dlouho trvá než se to nahraje 🙂 ale prosím prosím něco tam vlož...

jinak mne manžel taky chlácholí že sportem se živí málokdo kdežto hlavou!!!!!!hlavou je to důležitější-není třeba se tím vůbec trápit

elinka27
2. dub 2010

ahojte,dlho som sa neozvala tak snad si na mna este pamatate 😀
rohacka,hlavne je ze sa horsie nestalo, deticky takto narodene su na tom aj horsie.
my sme zasa stale na tom istom co sa tyka respiracnych virusov, kasle sa stale opakuju, alergia sa ziadna nepotvrdila,ale mame diagnoza obstrukcna bronchitida, nabeh na astmu, berieme dlhodobo inhalatory. V polovici marca Kubko chytil taky zachvat ze mal modre pery co sa nevladal nadychnut.Takze sme sledovany nadalej u imunologa a snad len verit ze z toho vyrastie ako vacsina predcasniatok

deina
3. dub 2010

Elinka, to mi je luto, ze sa s Jakubkom takto trapite. Casto byva chory? ☹ Ta obstrukcna bronchitida moze byt aj chronicka? Dufam, ze z toho naozaj vyrastie a nebude z toho astma a dalsie zdravotne problemy.

A ty sa mas ako? Aj tebe tie tyzdne pekne nabiehaju. 🙂

pavlluna
5. dub 2010

Dobrý den, zdravím všechny rodiče malých nedonošeňátek a obracím se na Vás s velkou prosbou: píšu právě bakalářku o tom, jak vše rodiče se svým nedonošeným miminkem zvládají během prvního roku jeho života, když navíc cvičí podle Vojtovy metody a hledám maminky alespoň ročních nedonošeňátek, které by byly tak hodné a povykládaly si o tom se mnou: co jim dělalo radost, starost, kdo je nejvíc podporoval, jak vše zvládaly časově, psychicky,... Studuju psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, takže hledám nejlépe maminky z okolí, ale není to vůbec podmínkou. Můžete mi napsat na mail pavlluna@seznam.cz. Za všechny odpovědi moc děkuji, budu se těšit a přeji krásné Velikonoce :o) Pavla Kolomazníková

rohacka
5. dub 2010

Ahojte,
Elinka - dobre ze si sa ozvala, ako sa ma tvoje brusko? Skoda, ze sa tak trapite s tymi chorobami. Asi je to tak, ze kazdy ma nieco, s cim sa bori....

Andulka - do IP Ti poslem linky na Youtube, konecne som nahrala to Kubkovo chodenie.

A toto je debata nasich drobcov v zachode 🙂 . To je super, ze uz su vacsi, ze spolu debatia a tak.

https://www.youtube.com/watch?v=4nI-KuUvOpU
andulka4
5. dub 2010

Rohačka posílám ip

argousek
5. dub 2010

rohacka však Jakubko je hrozně šikovnej 😉 Je vidět, že se mu hodně věnuješ a ono se to vrátí. Chce to prostě čas. Adámek začal chodit do schodů a ze schodů sám bez držení krátce po třetím roce a to jen díky lázním. Lázně mu hrozně pomohly, byly to teda nervy, protože jsme tam byli 6 týdnů, ale stálo to zato. Zkus se třeba taky vyptat, jestli by jste mohli někam do lázní. Nám se Adámek vrátil jak vymněněnej. Ještě pořád řešíme třeba mluvení, Adámek zdaleka tak nemluví. Už začal povídat, ale hrozně matlá a není mu moc rozumět. Zítra půjde poprvé do školky. Máme to na 3 měsíce s asistentkou a od září půjde sám. Držím vám palečky, moc vám fandím papa

olifcek
5. dub 2010

mozem medzi vas?

argousek
6. dub 2010

rohacka ještě mně napadlo, teď jsem shlédla tu chůzi na videu a Jakubko stáčí špičky a trochu na ně došlapuje. Adámek to taky takhle trochu dělal a neurolog mu píchnul do lýtek botoxové injekce, aby se mu uvolnily svaly a právě v těch lázních mu dávali parafínové zábaly a dělali masáže a k tomu ještě plavání a krásně se nám to srovnalo. Zkus se neurologa zeptat na ty injekce, třeba by to taky pomohlo.

olifcek
6. dub 2010

prosim, je tu niekto z kosic? potrebujem moju malicku objednat ku neurologovi a ja neviem, ci je nejaky schopny lekar v novej nemocnici, resp. aka je lekarka Tulejova zo starej nemocnice...

rohacka
6. dub 2010

Argousek - Jakubko vtaca spicky, doslapuje na cele chodidlo, nema skratene slachy - pokial viem, tak botox sa picha, ked su skratene slachy.... Ale mozem sa spytat, je to pre mna nova info. Masaze robim, chodime aj na plavanie aj na hippoterapiu, takze snad sa to zlepsi.

Olifcek - vitaj, precitaj si tuto diskusiu, pisu tam mamicky tazsich pripadov, ako ste vy, takze myslim, ze maju vela skusenosti.
http://www.radost.sk/chat_page.php?show=more&ID...

kelila
6. dub 2010

Ahoj oficek máš IP.

olifcek
6. dub 2010

rohacka velmi pekne dakujem, uz aj idem citat...

ideme ku neurologovi preventivne, no nechcem, aby mi zbytocne vojtovku, ci ine davali, resp. ma strasili...chcem, aby to riesil lekar tak, aby mala zbytocne nezazivala stres...

kelila, ano, DAKUJEM

dakujem za pomoc, velmi,velmi

olifcek
6. dub 2010

dakujem, uz viem, kam pojdeme, ste zlate, moc dakujem...

olifcek
6. dub 2010

blbe je, ze ideme az 26.4, a na prve povinne ockovanie uz 14.4. ideme ku neurologicke preventivne, no itak...vraj ak treba, neurolog posunie ockovanie na neskor, aby babu neublizilo...co teraz_ ist toho 14.4 ku pediatricke a dohodnut sa na neskor? co by ste uroboli vy?

elinka27
6. dub 2010

olifcek,ja by som normalne isla na to ockovanie, a neurologicke povedala ze si bola na ockovani,ved ona ho aj tak len pozrie.A ak by nahodou male teploty tak presun neurologa.

No ta bronchitida moze byt aj chronicka,ale zatial nevieme nic presne, berie stale inhalatory ako pri astme, a sme stale sledovany u imunologa.Co sa tyka toho ci je casto chory to ani nejak extra nie,len stale ked nedaboze prechladne to u nas konci kaslom a chrcanim.Do skolky som sa rozhodla,ze ho nedam,hoci som chcela a aj ho prijali,ale problem je v tom,ze do tak vzdialenej skoly ze nemam sancu s druhym dietatom ho tam vodit.Co som bola aj nastvana,lebo kusok od domu mam dve skolky a tam ho neprijali.Ale nakoniec aj tak dobre,lebo takto by sa mohlo stat,ze bude mat tie problemy castejsie.
Chcem ho dat na kupelne liecenie do Lucivnej, a tam by s nim isiel manzel,kedze ja s babom ist nebudem moct.Poistovna nam to schvali vzhladom na diagnozu.

andulka4
6. dub 2010

Nás dr naočkovala až po písemném souhlasu neurologa

Elinko já Davida taky nedávám do školky....vzali by mi ho nejdříve v lednu 2011 a to ještě možnááá (musea bych ale platit už od tohoto září)....no a pak mi ho asi taky nevemou protože je 2008 a to se u nás narodilo nejvíc dětí takže pochybuji že bude místo-navíc budu doma s druhým

olifcek
6. dub 2010

zavolam pediatricke a dohodnem sa s nou x;o)

deina
6. dub 2010

Ani ja este maleho do skolky nedavam, kedze som tak ci tak doma. Ale od septembra 2011 by som chcela, snad mi ho zoberu. To som uvazovala uz aj nad tym, ze sa vratim do prace na polovicny uvazok, ked bude mat Matko 2 roky, ale to je este daleko...

Andulka, u vas je taky natresk v skolkach? U nas ani neviem, co poznam maminy, tak deti zahlasuju v marci/aprily na september, takze to asi nebude take zle.

Officek, tak to asi bude najlepsie alebo sa dohodni s doktorkou, nech vas zaockuje az po prezreti neurologickou.

Je mozne, ze na maleho mi ockovanie posobi tak, ze on na taky tyzden prestane robit to, co vedel? A potom opat zacne akoby sa nic nedialo tam, kde prestal... 😨 Prva hexa + prevenar a o take dve tyzdne na to mi prestal past koniky a druha hexa + prevenar, prestal sa mi pretacat - ale len na tyzden, potom zacal opat akoby sa nic nedialo, divne. Opat dva tyzdne po ockovani. Budem sa na to musiet opytat lekarky, ze co to akoze znamena...

olifcek
6. dub 2010

deina, mozno ho to len bolelo? ale daj vediet, co povie lekarka, pls...

veru, dohodnem sa s lekarkou. snad nebude moc sklamana tym, ze som nesla za neurologickou, ktoru mi ona odporucala, lebo spolupracuju... 😅

deina
6. dub 2010

Bolelo ho to zozaciatku, vecer po ockovani a na druhy den - ale o dva tyzdne? To je zvlastne, nie? A celkovo bol nejaky cudny po tomto ockovani, najprv tak klasika, ze teplota okolo 38 stupnov, ale potom ako teploty klesli, bol velmi nervozny a taky nestastny, spat nevedel, len plakal a plakal a pritom bol velmi unaveny.

olifcek
6. dub 2010

no super, mame sa na co tesit 😔 ja tak moc neuznavam tie ockovania do jedneho roka...

andulka4
6. dub 2010

u nás bylo očkování bez reakce a bez teplot ale prevenar jsme nedávali

deina
6. dub 2010

Andulka, u nas je prevenar povinny, takze preto aj hexa, aj prevenar. 😒

olifcek
6. dub 2010

deina ja nevidim, ze by bol prevenar povinny

olifcek
6. dub 2010

andulka kazde jedno?

olifcek
6. dub 2010

deina aha to je pneumokok, tak? tak to jo, teraz nas to caka, chjo