Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
5. kvě 2010

leni urcite ano...u mojej malickej to, co precvicvali, lekari v Ba precvicuju az kked ma babo 2 mesiace a viac...Oliv ani nema nic, co by precvicovat bolo treba...ale uz nechcem na to mysliet, lebo ma roztrhne od zllosti...

andulka4
5. kvě 2010

olifcek já cvičila s D když mu bylo už 7dní a měl 1700g a nic mu to neudělalo 😒 Myslíš že to malá měla opravdu ze cvičení? Brouček malý....

Lenocka proč jsi porodila tak brzo?

olifcek
5. kvě 2010

andul z rozculovania sa, ze musi robit, co nechce ☹

rimmel
5. kvě 2010

lenocka a cvicit musite preco? lebo je to predcasne narodene babatko? ja som si myslela ze to uz na sr zrusili..ze budu posielat tych, co to potrebuju, nie preventivne... 😕

rimmel
5. kvě 2010

oficek viem ako sa citis, mne to pride chore, cvicit s tak mini babatkami!! 😔

andulka4
5. kvě 2010

tak to jo....to věřím že to má z rozčilování
u nás se cvičí taky preventivně 😒

rimmel
5. kvě 2010

baby ale sak to zrusili nie? ci to iba na sr?

olifcek
5. kvě 2010

na sr to ficii a aj v cr...bol dovod na zrusenie?

rimmel
5. kvě 2010

no ja som to citala tu na mk a tiez mi to jedna mamicka na sr potvrdila ze od januara tohto roku to ma byt zrusene, ze maju davat cvicit baba ktore to naozaj potrebuju, po vysetreni...

olifcek
5. kvě 2010

lenze ako mamicka zisti, ci je to preventivne alebo fakt nutne? lekar ked chce dovvod si najde 🙄

rimmel
5. kvě 2010

no to ja podrobnosti neviem..pochopila som to tak nejak ze ak ma dieta neskor proboemy,..ja neviem... 😅
a vidis to, moj nikdy necvicil a nic mu neni..

rimmel
5. kvě 2010

no a to mas pravdu ze si lekar dovod najde, ale napr pri predcasne narodenych ak ma dovod iba to, tak by som nato srala 😀

andulka4
5. kvě 2010

Rimmel u nás pokud títě do 10m neleze a nesedí je to bráno že se něco asi děje a posílá se na neurologii a na rhb

nás poslali cvičit až od 3měsíců-tady biologicky měl cca 14dní a nemělmoc dobré reflexy takže to už k rhb musel-od narození jsem cvičila dobrovolně

přišlo mi to jako jediná věc kterou pro něj můžu udělat navíc za to že jsem nebyla schopná ho donosit

rimmel
5. kvě 2010

ale ale!1 andulka to nesmies tak brat ze ty si nebola schopna donosit! to neni tvoja chyba!! moj sa tiez pytal von skoro, zistovali preco a na nic neprisli, ja som pocas tehot. robila vsetko "spravne" ziadny alkac ci kava ci pecienka a ine veci vieme vsetky ake a proste aj tak sa stalo co sa stalo 😔

a ze 10m! moj zacal lozit v 11m ... cize urcite by ho na sr poslali na vojtovku a co? aj tak samzacal o mesiac neskor..aby sa vsetci z tabuliek neposrali 😝

olifcek
5. kvě 2010

andul i ja som to spociatku brala ako moju chybu, ze som Olivku nedonosila. no..ja som mala akutny zapal...ktory mi kludne mohol vzniknut v ten den, ked som bola u gynekologa na preventivke, pozeral ma aj palpacne, bolelo to, co som mu aj povedala, no a o par hodin mi odtiekla polodovka...x;o((

andulka4
5. kvě 2010

no jo oni ti dr potřebují nějaké tabulky jinak by asi ani nebyli schopni napsat diagnozu 😀
taky nechápu proč to tak řeší...

deina
6. kvě 2010

Rimmel, je mozne, ze to zrusili, lebo ja s malym nemusim cvicit - v nemocnici nam sice par cvikov ukazali (ale az ked dosiahol 2kg, skor nie), ale neurologicka potom povedala, ze je sice mierne hypotonicky, ale to je tak mierne, ze cvicit nepotrebuje, ze takto to ma vacsina nedonoseniatok a ono sa to upravi aj same. Neposlala nas na rehabilitacie. Tak uz asi naozaj neposielaju vsetky nedonoseniatka. V porodnici sa lekarke zdalo, ze ma pomalsie reflexy - ale tak chuda mal aj zltacku, tak co sa bude trapit a snazit, nie? 🙂

rimmel
6. kvě 2010

deina no super, lebo mne to pride strasne odveci s novorodencom, este predcasne narodenym cvicit hlupe cviky, ved ako pises im sa to upravi len im treba dat chudatkam cas a nie ich trapit 😔

deina
6. kvě 2010

Nenapisala som este, ze pri Miskovi (tiez predcasniatko), nas starsi, nas tato ista neurologicka poslala na rehabilitacie. Povedala vtedy, ze ono sa to upravi aj same, ze to nema nejake zle (tiez bol hypotonicky), ale ze preventivne. A teraz nic, ze netreba.

rimmel
6. kvě 2010

no tak asi to ozaj zrusili 🙂

deina
6. kvě 2010

Nemam medzi detmi ani 2 roky (20 mesiacov presne) a je neuveritelne, kolko sa toho za ten cas zmenilo. Uz ani balenie nasiroko nie je tak ako predtym, Miska som balila do asi 5.mesiaca, Matka len tri mesiace a potom sme mali ist na kontrolu v 5.mesiaci, ale uz sme dovtedy balit nasiroko nemuseli. Takisto prikrmy, zavadzanie lepku ovela skor ako predtym, najneskor do 7.mesiaca, dokonca mnoho lekarov uz teraz radi skorsie zavadzanie prikrmov aj u kojenych deti v 5.mesiaci a pod.

rimmel
6. kvě 2010

ja som vobec nebalila nasiroko 😀 klby nam kontrolovali, sice iba "rucne" ale mne to stacilo. a je fakt kto vie co bude o 3-4roky ked ja budem mat dalsie mimi,mi povedia ze mam zacat prikrmovat co ja viem v 4m..ma porazi 😀

olifcek
6. kvě 2010

my sme nebalili vobec 😀 v nemocke, ze netreba, a ortoped, ked sme tam boli, malinka mala 3 mesiace, ze jo, preventivne, no vysledky boli Ia a Ib tak som nebalila a na kontrole vsetko OK...eln este ideme na kontrolu raz, ci sa vyvinulo puzdierko, lebo na jednom bedrovom klbe nebolo...tak ale vraj je to normal, ze to bude v pohode. na tobalenie vplyv nema 😵

deina
6. kvě 2010

U nas v nemocnici nerobia kontrolu, tak asi preto radsej odporucaju preventivne balit - do toho 6.tyzdna, ked sa ide na kontrolu. Ale tak viem, ze napr v BA kontroluju klbiky hned tam v porodnici, takze potom nemusia balit vobec.

olifcek
6. kvě 2010

zajtra ideme na hemato na krvicku...drzte palce, nech je to uz ok so zelezom

lenocka84
6. kvě 2010

ahojte
my sme mali uzv klbov dnes, dr. povedala ze ok, kontrola o 4 mesiace
tak neviem ci balit na siroko ci nie

rimmel
6. kvě 2010

lenocka ja by som nebalila, ale ak sa bojis a mala by si z toho zly pocit kebyze nebalis a malemu to nevadi, neprekaza tak bal 😉 😀

lenocka84
6. kvě 2010

rimmel rozmyslam ze na noc ho nebudem balit, a cez den ano
kedze je taky maly tak to balenie mu aspon drzi dupky aby mu nepadali

olifcek
6. kvě 2010

lenocka, co mas v sprave? Ia a Ia?

lenocka84
6. kvě 2010

olifcek a kde by som to mala najst?
mam len foto z uzv, a peciatku s kontrolou a ze som bola poucena