Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
22. kvě 2010

my asi mame stastie, ze vojta nebude...uvidi sa na opatovnej kontrole 02.06. u neurologicky. netusila som, ze predcasniatka mavaju i krvacanie do mozgu, nastastie nas to minulo...len sme mensie, zatial....mame len cosi malo cez 4kg a 5 mesiacov, no cisto na MM a to od druheho dva od narodenia...

kockoska
22. kvě 2010

maatkka: ja nemam vobec v sprave krvacanie do mozgu spomenute. Mam tam len napisane IRDS tusim neviem presne. Viem ze ked s nami doktorka hovorila tak vravela ze krvacanie bolo slabe takmer ziadne. Problemom boli tzv. hyperechogenity, ktore tam zostali. Tak babo rad, ze co to je. Pri poslednej kontrole (maly mal 4 mesiace) konecne zacali ustupovat, na jednej strane ustupili skoro uplne, na druhej mierne zlepsenie.
Co sa tyka toho druheho dietata tak som hovorila ze uz mat nebudem nie kvoli tomu ze sa mi toto narodilo predcasne ale preto ze uz jedno mam. 🙂

gucz
22. kvě 2010

ahojček

kockoska IRDS znamená pľúcne zlyhanie

irsina83
23. kvě 2010

ahojte moja Elinka sa narodila 32 plus 4 dna 13.4.2010, 38cm a 1040g. este stale sme v nemocnici nale ak pojde vsetko dobre tak o dva tyzdne pojdeme domov 😉

raakosnicek
23. kvě 2010

irsin,tak at ji mas brzy u sebe a doma.
ja s malou lezela v porodce cely mesic,nebyla jsem doma.po mesíci jsme sli domu gestacne 35tt s vahou 2300g

olifcek
23. kvě 2010

my sme boli v nemocnici 25 dni, dom sme sli s vahou 2150g....oliv ma rychly metabolizmus, tak pomenej priberame...ale inak je vsetko ok

olifcek
23. kvě 2010

mm, ze mi zakaze konika softverovo...mam depku...zase sa mi stalo, ze ked sa niekto opytal, kolko malicka ma, povedala som, ze ma mesiacov, tak sa clovek zarazil a neveriacky sa opytal, ci ma naozaj 5 x;o((( volala som i segre, tak ta, ze jej zistovali, ci nema slabe mlieko, ze preco i ja si nedam vysetrit x;o(((( jej chlapci sa narodili lahsi ako oliv, ale v takomto case uz mali asi o kilo viac, chjo...depka...a do toho este, ci sa uz pretaca, lebo sesternicina od MDM ano...x;o((( my uz nemame od toho daleko, lebo na bokoch uz aj lezi oliv, sa jej tak paci, ale pretocit sa este nepretaca na brusko a z bruska sa len raz, predvcerom x;o(((

ale ide do sedu sama, vela keca, rehuna sa, krici, pocita si prsty, zaujima sa o okolie...

raakosnicek
23. kvě 2010

olif, korigujes ji vek na pmv????musis ji pocitat od puvodniho terminu porodu.
jinak ja rikam kalendarni vek,ale upravuju na gestacni.

olifcek
23. kvě 2010

jeeeeeeeeeej, Oliv akoby vedelaaaaaa...dala som ju na bruskooo pred prebalovaniiiim, kraasne vysoko sa dvihla, snazila sa zamnou doplazit, neslo, tak sa otocila na chrbaaatik...dala som ju opat na brusko a hned sa otocila na druhu stranu na chrbaaatik, opat som ju dal ana brusko a uz sa snazila ku mne dostat a ked som dala ruku na dosah, tak sa jej dotklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....woooooow...my zmakneme za ten tyzden i pretocenie sa na chrbatik moznooooooo x;o)) jjaaaaj, stastna som....

olifcek
23. kvě 2010

@raakosnicek nie, ratala som na 5 mesiacov, co ma vediet...ked ja si niesom ista, ci i na sk lekari odratavaju x;o(( inak na 3.5 je sikovna...mam proste odratavat?

raakosnicek
23. kvě 2010

oni to ti broučci zvládnou

olifcek
23. kvě 2010
raakosnicek
23. kvě 2010

@olifcek u nás lékaři věk korigují, myslím, že totéž je i u vás v SR. dam priklad - nemuzes po ni treba ve dvou mesicich chtit aby uz vic zvedala hlavicku,kdyz je vlastne v tom stadiu,kdy se mela teprve narodit, chapes??Proto se vek na dovednosti miminek takhle koriguje a odecita.

irsina83
23. kvě 2010

mz uz sme v nemocnici siesty tyzden a ku dnesnemu dnu ma mala 1720g a verim ye do dvoch tyzdnov sme doma 😉

raakosnicek
23. kvě 2010

jeeej docela dlouho uz,vid???At jste brzy doma, pak uz bude jen dobre.sice ustat kolotoc dr a vysetreni,ale odmena stoji za to

irsina83
23. kvě 2010

je to dlho ale uz sa to krati 😵 no moja blcha v jednom mesiaci robila to co dvojmesacne babatka. vsak uvidime ked absolvujeme vsetky vysetrenia co nam povedia 😉 veru caka nas kolotoc ale to zvladneme 😀

raakosnicek
23. kvě 2010

jooo ze zacatku je toho moc,ale pak to postupne ubyva

olifcek
23. kvě 2010

@raakosnicek super, dufam, ze v tomto sa lekari zhodujuuuu, tak to je oliv sikovnaaaa, DAKUJEM!!

irsina83
23. kvě 2010

olifcek a tvoja malinka mala aj nejake komplykacie ked sa narodila??

raakosnicek
23. kvě 2010

Olif myslim ze ano a to 100%. je to i logicke.

olifcek
23. kvě 2010

@irsina83 GRATULUJEEEEM A DRZIM PRSTY

olifcek
23. kvě 2010

@irsina83 no bola 48 hodin s odtekajucou vodou....chceli spontanny, no neslo, tak cisarak..inak nic

olifcek
23. kvě 2010

@raakosnicek jj jeee

irsina83
23. kvě 2010

@olifcek dakujem 😵 aj my vam drzime palce 😉

raakosnicek
23. kvě 2010

@olifcek ja rodila pet dnu po odtoku plodove vody

olifcek
23. kvě 2010

@raakosnicek oliv bola podla utz v pohode, preto uz sla von...ale kazdy, ze uz 48 hodin? netusila som, ze i dlhsie sa daaa

raakosnicek
23. kvě 2010

jo rikaji do 48 hodin,jam suela dva dnyvydrzet kvuli injekci na plice, a pak byl vikend a nikdo se o nic nestaral.

deina
24. kvě 2010

No toto, to som este nepocula, zeby niekto rodil 5 dni po odteceni vody. Aj u nas to robia tak, ze do 48 hodin, za ten cas aj kortikoidy na pluca zaberu (ak teda zena pride hned do nemocky).

Olifcek, mala je velmi sikovna, naozaj, tie chybaju tyzdne jej odcitavaj. Nepozeraj na to, co robia 5-mesacne babatka, tie chybaju tyzdne jej len tak nezmiznu.

raakosnicek
24. kvě 2010

kdyz jsem totiz prijela s odtykajici plodovkou,tak mi pak udelali utz a rikali ze je ji dost,ze tece nekde z vrchu, to byla streda,ctvrtek jeste jeden utz a pak nic,jen monitory a v nedeli uz jsem mela kontrakce a pondlei mala bez vody a slo se rodit

raakosnicek
24. kvě 2010

navic i ty kotrakce v sobotu mi rozhaneli,tak si nejak myslim,ze by cekali snad i dyl,kdyby se porod nerozjel a ja jim v nedeli pres noc uz nic nerekla.