Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
24. kvě 2010

fuha....

raakosnicek
24. kvě 2010

to je ditko me kamaradky.dneska krasna drava trileta holcicka

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek bolo tazke divat sa...najma tie rozne fazy vyvoja...s uzasni, ze to zvladli a dievcatko je milunke, vesele

raakosnicek
24. kvě 2010

@olifcek zvladli uzasne. az mam pocit ze nas 32 tt neni nic

raakosnicek
24. kvě 2010

i kdyz my jsme byli velci, 32tt 2010g a 45cm,kamaradka rodila 34 a meli sotva 1500

olifcek
24. kvě 2010

tu su dvojky, 22tt 500 a 560g...ale vyzera, ze jeden je chory

https://www.youtube.com/watch?v=5q1YVFHIA8E
raakosnicek
24. kvě 2010

@olifcek ale to uz je fakt zazrak......

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek veru...ale ja verim, ze ked ma babo zit, bude a ak nie tak ee, a je jedno, kedy sa narodilo....ale obdivujem tie, co mali babo pod kilo a uz su velikiii, ze to zvladli

olifcek
24. kvě 2010

kazdy, co ma predcasniatko ma moj odiv

raakosnicek
24. kvě 2010

ma zit a nema.kdyz nema,kolikrat tehu ukonceno uz treba v 7tt.
miminka co zit maji,zvladnou vse

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek no ale su i take, co sa narodia a hned zomru alebo zomru den pred porodom x;o(((((

ked je to v takom 77 ci 12tt, to este beriem, ze ok, tak to malo byt, ale ked uz pride 200tt, citis pohyby...a ked sa uz narodi, vsetko bolo ok, no drazu uz nie je ok, a donosene babo umrie x;o((((

raakosnicek
24. kvě 2010

pracuju pro nadaci zabyvajici se pomoci predcasne narozenym.
resila jsem s primarem nasi neonatologie umrtnost,a on sdam rikal,ze ta umrtnost je spise o rodicich,ze si nepreji resuscitaci a zachranu deti

raakosnicek
24. kvě 2010

moje kamaradka gynekolozka rodila ve 25 tt dvojcatka,byly zivotaschopne,ale oni si neprali jejich zachranu

olifcek
24. kvě 2010

wow

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek vies, asi neverili, ze to baboprezije, ze sa takto netrapi len...

raakosnicek
24. kvě 2010

jako dkotorka,vedela...
za me nikdy bych to nevzdala ja sama....
miminko ma pravo na zivot,kdyz nemuze zit,at to vzda samo

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek ale zase...keby malo byt trvale poskodene...

raakosnicek
24. kvě 2010

...jenze to v odbe porodu ti nikdo nerekne

olifcek
24. kvě 2010

@raakosnicek jo, ale ked uz resuscituju....

neviem, co by som robila pri babu pod kilo....ale asi to co Ty x;)

idem si ja uz lahnut..zajtra som tu ZAS x;o)

raakosnicek
24. kvě 2010

nee newjde o rescutitaci
u takhle narozenych miminek jde o jejich projeveni zivotaschopnosti do 24 hodin po pordu

olifcek
25. kvě 2010

@raakosnicek dobre ranko

kockoska
25. kvě 2010

@olifcek ahojky. Usudzovala som z toho co si pisala, aj som videla to videjco. A porovnavam ho s nasim malym. Ten ma sice 6kg, ale je to taky lenivcek.

deina
25. kvě 2010

Kockoska a tvoj maly ma kolko? Nedas si ho do pasu? Meno tam nemusis davat, ak ho chces mat trosku inkognito.

My akurat ideme plavat, mam taky pocit, ze aj toto malemu velmi prospieva.

deina
25. kvě 2010

A takuto pohodicku sme mali v nedelu u nasich... (na druhej fotke je moja sestra, nie ja)

kockoska
25. kvě 2010

@deina tak uz som to nastavila. Maly ma 4 mesiace aj kusok.

deina
25. kvě 2010

To mas este male babatko doma. 😵

kockoska
25. kvě 2010

@deina mozem sa opytat kam chodite plavat? Nie je to v okoli Trnavy? Lebo aj ja by som chcela ale o nicom takom vhodnom pre tak malinke deti v svojom okoli neviem.

kockoska
25. kvě 2010

@deina mam. Momentalne ho trapim a lakam aby sa pretocil na brusko, ale nechce potvorka.