Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
25. kvě 2010

My chodime do Nitry. Okolie TT, no neviem, v Galandii nieco nemaju?

A na pretacanie ma v 4.mesiaci naozaj cas, ani mnoho donosenych deti sa v 4.mesiaci nepretaca. Starsi sa mi prvykrat pretocil, ked mal 5 a pol mesiaca (nar v 32tt) a mladsi kratko pred 6.mesiacom (33tt), nekorigovane.

kockoska
25. kvě 2010

@deina tebe sa narodili obe predcasne? Aj cvicite?

kockoska
25. kvě 2010

chcela by som sa este spytat na vas nazor na siroke balenie. Rehabilitacna sestra hovori nie, ortoped ano. Ked sme boli ako 4-mesacny na kontrole mali sme II.b Hovoril ze balit este mesiac. Ked som to hovorila fyzioterapeutke hovorila ze to nic nieje, ze ho nemam balit nasiroko lebo mu branim hybat sa.

olifcek
25. kvě 2010

@kockoska my sme nebalili, sli sme na klbiky v 3 mesiaci, vysledok, jeden klbik Ia a druhy Ib, ze balit pampersku, 3 latkove, a postolky, pediatricka sa zhrozila, ved to ani neslo dat, Oliv bola na tomalinka a lezala by mi dole hlavkou, hech...tak, ze mam dat jendu latkovku a postolky, na pampersku...balila som 48 hodin, paq nie, je totiz vyhlaska na Sk, kde sa vyslovene pise, ze sa uz preventivne nebali! a vysledok Ia je uplne Ok, a Ib, takmer, takze...a po mesiaci na kontrole uz sme mali Ia a Ia...x;oDbez bAlenia

kockoska
25. kvě 2010

@olifcek tak to som este ani nepocula ze 3 latkove. My sme teda mali ako 4 mesacni IIb a mame balit len pamperska, latkova a postolky. Ale tiez v nemocnici hovorili ze uz sa nebali. Tak neviem. :(

raakosnicek
25. kvě 2010

u staarsiho jsem davala jednu latkovou,mala nemuselam it.

deina
25. kvě 2010

Ani ja som mladsieho nebalila, len kratko (do 3.mesiaca). Ale uz neviem ake mal to hodnotenie.

Ano, obaja su predcasni, Kockoska. So starsim som cvicila Vojtovku, on mal hypotoniu o nieco silnejsiu (stredna, neskor sa to upravilo na lahku az hranicnu, uz ma tonus v norme 🙂 ) a mal rozsirene mozgove komory. Mladsi cvicit nemusi, ma sice hypotoniu, ale vraj lahucku, je to na hrane, chodime na plavanie a snazim sa s nim doma cvicit, motivovat ho, on je hrozny lenivec. Ale uz sa to lepsi, to plavanie mu velmi prospieva.

deina
25. kvě 2010

No a co robi teraz. 😀 Mam ho v stolicke na jedenie, je polohovatelna (ale nie uplne do lahu) a on sa chyti pultu a posadi sa. 😀 Strasne pri tom fuci, hehe...

olifcek
25. kvě 2010

Aj mne sa takto oli da do sedu x;o) len trosku sikmejsie ju dam a uz sa vytiahne do sedu

kockoska
25. kvě 2010

Babulky a kojite?

raakosnicek
25. kvě 2010

ja jsem nekojila,jen v porodnici asi ten mesic a pak uz mala nechtela,tak jsem odsavala mliko a davala ji ho lahvickou

kockoska
25. kvě 2010

@raakosnicek aj ja tak. A ako casto ti kakava ak sa mozem spytat.
Lebo mne teraz zacal kazdy 2 den a zda sa mi to malo.

raakosnicek
25. kvě 2010

ted uz je nutrilonu, a kaka i trikrat za den

olifcek
25. kvě 2010

Ja ciste iba kojim. Moje mliecko ma od tretieho dna po narodeni. Na druhy vecer som odsala kolostrum, a potom to uz slo.

raakosnicek
25. kvě 2010

no jo,ja jsem rada,ze jsem vydrzela odsavat do pateho mesice,pak uz jsem nemohla,boji o mliko, ja vycerpana,unavena...a jak ji naj ipce strcili flasku a v podstate skoro cely mesic pila z flasky,se pak blbe preucujue na prisavani k prsu

deina
25. kvě 2010

Ja som odsavala 6 mesiacov, potom som sa sama rozhodla skoncit, dovodov bolo viacej... Aj mi je to luto, ze som nevydrzala dalej, ale uz som sa zdravotne citila hrozne, nevladala som (mam zdravotne problemy). Aj som ten Nutrilon oplakala, ale vtedy to uz bolo naozaj zle, bala som sa, ze si ublizim. Tak teraz sa opat liecim a maly uz papa aj zeleninu, masko, ovocie, takze dufam, ze mu to mm az tak velmi chybat nebude. ☹ Neviem, ci za to moze mm, ale oproti starsiemu (nekojeny) nema problemy s pletou, ma ju taku nadhernu jemnu babatkovsku, to Misko chuda uz od 3.mesiaca mal drsne licka a vobec sa mu to nezlepsuje, pricom ziadnu alergiu mu zatial nepotvrdili, chodime aj na imunologiu.

lenocka84
25. kvě 2010

mamicky ja by som dala vsetko zato aby som vydrzala 6mesiacov, mi uz sme na UM, uplne, po mesiaci bolo mlieko fuc
a som z toho dooost nestastna

raakosnicek
26. kvě 2010

Deino, mala ma taky obcas strupatou tvarciku,suhou a hrubou. krasne zabira krem linola feet.

jinak ja spis oplakala to prirozene kojeni, to prisati miminka a ty chvilky jen spolu...

kockoska
26. kvě 2010

aj ja som to oplakala. Zvlast ked sa vsetci naokolo pytaju preco nekojis, a davaju ti rady ze by si to urcite rozbehla. 😕

raakosnicek
26. kvě 2010

noo to znam. kazdy porad a jeste to zkus,ja bradavky upne do krve,mala nevypila ani mililitr, rvala...
jsem vdecna aspon za pet emsicu myho mlika, i kdyz flaskou.

kockoska
26. kvě 2010

ja som mala taky problem, ze maly sal aj pil ale nebolo co.

raakosnicek
26. kvě 2010

tak ona nesala. absolutne envedela co s tim prsem ma delat.

kockoska
26. kvě 2010

@lenocka84 neboj, to pomienie, zacnes si uzivat babatko. Aj ja som mala velku depku, a teraz je to uz lepsie. Musis to brat tak ze babatko ta nechce nestastnu ale stastnu. A mozes sa s nim maznat a usmievat sa na neho aj ked pije z flasky. Ty mas tiez skor narodene mimco?

kockoska
26. kvě 2010

@lenocka84 a uz som videla v maske, 34+1tt tak to sme na tom priblizne rovnako.

raakosnicek
26. kvě 2010

jinak na prehled pmv kouknete sem, je to podle Vojty

olifcek
26. kvě 2010

no moju v nemocnici krmili flaskou, ale doma len na prse sme, je sikovna, lebo hned jej to slo x;o))

a nesmutte, urobili ste, co sa dalo! 😉

https://www.youtube.com/watch?v=GaViWFsM05w
raakosnicek
26. kvě 2010

@olifcek krásnééé videjko.

nu jo flasku,kdyby na chvili,ale po mesici ucit naprso..pritom vude isou,jak se nema mast a klamat saci reflex dudlikem a lahvickama

olifcek
26. kvě 2010

@raakosnicek super...dakujem...pozeram, ze podla toho sme na 5 mesiac uuuplne ok 😉

olifcek
26. kvě 2010

@raakosnicek oliv bola v nemocnici spolu somnou 25 dni...prve tri dni pila z cievky, ale potom jej to uz nestacilo, presli na flasku....poslednych par dni sme sa pokusali i prso, ale sestricky tam nemali na to moc trpezlivost a malicka i za 40minut zjedla len 40ml, kdezto z flase este raz tolko...aleeee, boli i sestricky, ktore nas nechali, a ked sa oliv zobudila hoc o 5 minut a znov pytala, dokrmili z flase mojim mm x;o)