Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

alisek
13. črc 2011

@chikitacmuk taky mam syna narozenyho o 8t drive, ted mu je rok a nema jeste zadny zub, myslim, ze je jedno zda je dite narozeny v terminu nebo neni

lenocka84
13. črc 2011

@chikitacmuk nam vysiel prvy v 11m, a teraz v 15m ich ma 8
na toto predcasne narodenie nema vobec vplyv. takze vobec neries, ked budu mat, tak pridu 😉 😉 😉

duracelko
13. črc 2011

ahojte chodil niekto do metabolickej amb., malo vaše dieťa poruchu vstrebávania CA, P... možno aj hypotoniu.. toto všetko má môj malý, plus je anemický berie aktiferin kvapky (železo).. pyridoxin a kys.listovú. tých liekov je tak strašne vela že neviem čo skôr dávať 😢 dokedy ste sa s týmto pasovali??

wsmoulinkaa
13. črc 2011

ahojky...
my jsme narozené v 35+5tt a zoubky začaly asi taky kolem 6měs....ale kolem roka až roka a půl se to rozjelo najednou....nemáme jen 5ky...
jinak jsme trošku ve všem pozadu,ale to doženeme....🙂

alisek
14. črc 2011

@duracelko ahoj, když jsme odcházeli z nem. tak jsme vezli asi 7 léku, první týdny jsem z toho byla hotová abych na něco nezapoměla ale postupně sem se zaběhla, ted bere už jen dva druhy, jinak anemický byl taky dlouho cca 3/4 roku, bral maltofer 15kapek denně, ted už je OK, ono seto bude postupně odbourávat a budete toho mít míň, neboj.

alisek
14. črc 2011

@duracelko jinak malý Timoteij měl nádhernou porodní váhu, malej se narodil taky v 32tt ale měl jen 1620g a dostal s es váhou ještě níš až na 1300g.

duracelko
14. črc 2011

@alisek jasné musíme to nejak zvládnut, je toho vela naraz neviem čo pred krmenim mu dať. teraz berie už aj fosfátový roztok 3x po 4 ml, je to strašne hnusné slané, tak mu to dávam do mojho odsatého mliečka do flašky. inač mne sa podarilo aj dojčenie čo som velmi štastná, uvidim dokedy bude mliečko .. malý mal niečo cez 2 kila, už v brušku bol to papkáčik. honzíček mal menej ale aj tak je z neho určite velký chlapina 🙂 🙂

bobjan
17. črc 2011

@duracelko
@alisek
Ahojte, rada by som sa spýtala na tú anémiu. Moja maličká dostala v máji transfúziu, hemoglobín aj červ. krvinky šli dole. Mala potom hemogl. 111. Teraz je znova klesá a má 91. Koľko majú vaši? Berie inak Maltofer - 10kv denne, listovku, pyridoxin, vit E, vigantol, Cebion C - 10kv denne.
Neskúšali ste dávať trošku cvikle? odšťavenej po kvapkách? Ja jej teraz dávam, tak uvidíme. Ďalšia kontrola bude koncom augusta....

bobjan
17. črc 2011

@duracelko ako tie kvapky podávate?

zeta
17. črc 2011

ahojte, chcem sa spytat kedy ste dali zaockovat vase babetka? my mame babo narodene v 34.tyzdni - ockovanie by malo byt v 3.mesiaci alebo 3mesiace + 6tyzdnov?

bobjan
17. črc 2011

my sme zatiaľ očkovaní neboli...

ivanka85
17. črc 2011

@zeta my sme nar. v 35.tt a ockovani sme boli presne podla ockovacieho kalendara

diid
17. črc 2011

ockovat davajte cim najneskor ked vobec. ja deti ockvat nedavam je to uplny humus. dieta do 2r. ma uplne slabu imunitu, vedlajsie ucinky sa nemusia objavit hned, ale aj neskor ako alergia na jedlo, ine alergie, ekzemy, astma, cukrovka, v horsiom pripade dieta moze ochrnut, oslepnu, ohluchnut, dostat epilepsie, rakovinu atd. atd.
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

zeta
17. črc 2011

@ivanka85 mne totiz prisla pozvanka na ockovanie /koniec jula/, chcem sa na to spytat v rizikovej poradni (ci ockovat teraz alebo neskor), len este som mi odtial neprisla pozvanka. citala som niekde, ze to treba posunut, moj pediater si zrejme mysli ze nie . tak neviem... 🙄

lenocka84
18. črc 2011

@zeta ockovanie sa nema posuvat, tam je ta schema 3-6-11(12) v mesiacoch
ani nam neposuvali

karmenta
18. črc 2011

@zeta malá se narodila ve 30tt a očkování nám posunuli dle korigovaného věku (přímo to tak do zprávy napsala dr. z rizikovky a naše obvoďačka homeopatička by to nejradši posunula úplně až na bůhvíkdy) 🙂

zzuzana82
18. črc 2011

@zeta moj maly sa narodil 30tt a tiez sme uz boli ockovany podla normalnej schemy,trosku s nam to sice posunulo, ale len kvoli tomu ze maly bol prechladnuty,prve ockovanie vsak mame za sebou a zvladli sme ho super bez akychkolvek problemov 🙂

jezulicka
18. črc 2011

Ahojte holky,moc vás tu zdravím a chtěla bych se přidat k vám do diskuze..Mám také miminko narozené předčasně ve 35tt vážilo 1945g a měřilo 43cm...Ted už máme 5týdnů a vážíme konečně více...CHci se zeptat mám jeden problém.Malou kojím , ale mám málo mléka tak ji musím i dokrmovat nutrilonem..Vážím ji před každým kojením , abych věděla kolik toho vypila z prsu a podle toho dávám dokrm..Ale někdy mi dopapá z prsou a brečí dál tak vím, že má hlad dám ji mlíčko a po chvilce pití začne brečet dále točit mi hlavou,celá sebou mele,tak nevím, zda je to normální, že dítě může při jídle takto házet sebou..Máte tady některá takovou zkušenost nebo mi poradily?budu ráda, za každou informaci už jsem z toho neštastná...díky... ☹

jezulicka
18. črc 2011

a ještě se chci zeptat jak vám miminka rychle rostly po porodu jak přibívali?a měli jste tu některá očkování Rotateq na rotavirové infekce?a jak to mimi snášelo?

bobjan
18. črc 2011

@jezulicka Ahoj, mala by si vyhľadať laktačnú poradkyňu podľa mňa. Mne pomohla, poradila, brala som aj beriem lieky na väčšiu tvorbu mliečka, aby malá mala dosť.V nemocke bola naučená na fľašu a tak sa jedovala, keď jej mliečko nešlo hneď. Je to už super 🙂 Držím palce.

Priberala mi tak okolo 200g týždenne na fľaši, keď sa učila na prsník tak okolo 140-160g a teraz je to 250g 😉

pajinta
18. črc 2011

Ahojda, na nas se Matyasek tak moc tesil ze se rozhodl vykouknout na svet na konci 31tt. Vyvojove je na tom tak ze kresne odpovida korigovanemu veku. Kdyz odecteme tech 9tydnu tak je vse v poradku. Krasne paseme konicky od 16.5. Jsme sikovni a doufam ze to tak pujde dal. Vojtovku taky mame cvicit ale priznejme si ze to pomerne flakame, ale krasne se rozvijime. Jsem na nej pysna a alespon budeme dyl miminkem.

zeta
18. črc 2011

babule dik za odpoved 🙂
@lenocka84
@karmenta
@zzuzana82

duracelko
20. črc 2011

@bobjan moj berie aktiferin (antianemikum) to predpisuju na Sk. dava sa 5 kvapiek na kilo hmotnosti. ja mu davam 2x po 12 kvapiek ráno a večer...

bobjan
21. črc 2011

@duracelko a dávaš mu to do mlička, či ako?

duracelko
22. črc 2011

@bobjan ja mu davam to železo lyžičkou pred papaním. ja kojím, tak pred kojením...

bobjan
23. črc 2011

@duracelko a to dáš na lyžičku aj trocha mliečka? Mne vraveli s jablčnou šťavou tak preto sa pýtam, že koľko asi tej šťavy dať. Aj ja dočím.

duracelko
23. črc 2011

@bobjan mne nevraveli o jablčnej štave nič... ja to dávam len tak samé, a hned za tým mu dám hned prsko. má z toho tmavšiu stolicu...

dooscoby
4. srp 2011

ahojte.potrebovala by som poradit ohladne synovho vyvoja. kvoli mojim zdravotnym problem museli vyvolat porod na prelome 36-37 tyzdna. hoci mal skoro 3 kg a podla lekarov je v poriadku narodeny na termin mne sa nezda. hoci ma 6 tyzdnov neblaboce,neusmieva sa a stale vacsinu dna aj noci prespi alebo ak je hore tak viac menej preplacka. myslite ze tym ze bol skoro o 3tyzdne pred terminom narodeni moze mat nato vplyv? pediatricka sa tvari ani ze nie ale ja neviem. mozem ocakavat ze bude trosku pozadu?

dooscoby
4. srp 2011

este som zabudla dodat ze nebol ani v inkubatore a asparagove skore mal 10 a 10. na internete som nasla ze su nedonosene deticky pod 37tt a vaha 2500 kg cize mal by byt v poriadku len to jeho spravanie sa my nezda ☹

lenocka84
4. srp 2011

@dooscoby ahojky
mozno je len taky spachtosko, myslim ze este je skoro to riesit
moj maly sa narodil 6tt skor a ked mal 6tt ani som nevedela ze ho mam
mate chodit aj do poradne pre predcasne narodene deti?