Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

ani3012
15. pro 2009

stylly
neboj,to sa rozbehne 😉

petka035
15. pro 2009

stylly ja som tiež na začiatku nemala vela 🙂

stylly
15. pro 2009

holky ale já pro to dělám vše!!!!!!Tak uvidíme,... 😔

petka035
15. pro 2009

stylly, mne pomohlo časté odsávanie,každé 3hodiny aj v noci,pitie čajov na podporu mlieka, vinea a kopec tekutín a tiež aj od papania to závisíodsávala som vždy aj hodinu, čiže len čo som doodsávala už ma to čakalo znovu, ale mliečko sa rozbehlo

ani3012
15. pro 2009

presne tak Peťka.Ale treba dodať,že stres hodne vplýva na toto všetko.Niekdy žena môže strašne chcieť a mliečko sa nerozbehne.
Ale tvoje rady sú presne také,aké by som dala aj ja(sama na sebe som praktizovala)

deina
15. pro 2009

Mne tiez pomohlo caste odsavanie. Zozaciatku sa mi zdalo, ze vobec nemam mlieko, bola som uz 4.den po porode a nic. 😨 Pri Miskovi mi na 3.den tolko mlieka nabehlo, ze som mala uplne tvrde prsia, mlieko mi tieklo a teraz nic. Horko tazko som na ten stvrty den odsala par kvapiek, prosto nic. Ale na dalsi den som odsavala dalej a uz to bolo 20ml, na dalsi uz 40ml, tak konecne mal aspon jednu davku moju a potom sa to zvysovalo po tych 120-130ml. Len viac akosi neviem vydolovat. 😝

Mama mi zobrala Matka, zrazu mam len jedno dieta. To je taaaaka pohoda. 😀 Idem mu dat papat a ideme sa hrat.

deina
15. pro 2009

Ani a to je dobre s tym prednisonom. 😀 Mala by som sa ho ist aj ja zlaknut, mozno Sjogren odide. 😅

rohacka
15. pro 2009

Ahojte,
Stylly - toto si precitaj
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
- to je zo stranky Annag, ktora aj tu na MK radi - ako podporit tvorbu mlieka.
Myslim si, ze uz by si mala odsavat viac, kedze maly ma uz 3 tyzdne. Jednoznacne zacni odsavat castejsie (najlepsie elektrickou odsavackou), z obidvoch prsnikov pri jednom odsavani, prsniky prestriedaj (t.j. odsavaj jeden par minut, potom druhy par minut a vrat sa opat na prvy prsnik atd.). Snaz sa pri kazdom odsavani odsat aspon o trosicku viac ako predtym. Tahaj hoci aj naprazdno. Kludne odsavaj aj kazdu 1, 1 a 1/2 hodinu ci kazde 2 hodiny. A hlavne nezabudni odsavat v noci!!! Najlepsie 2 x. Uvidis, ze za par dni to bude lepsie. Ked budes mat malo mlieka, ako mas teraz, maly sa ti nebude chciet velmi prisavat na prsnik, pretoze mu tazko pojde a mlieka bude malo - bude sa zlostit, ty budes nestastna a bude este horsie. Cim skor vyhecujes kojenie, tym lepsie. Kup si prip. kapsle More milk plus - tie su na podporu laktacie asi najlepsie. Su drahe, ale myslim, ze to stoji za to.

ywina
15. pro 2009

Ahoj...jestli můžu poradit,tak mě dětský lékař-homeopat doporučil na mléko Ricinus Comunicus....do 4.měsíce jsem jen odsávala,po 2.hodinách,malý tak jedl..ve dne i v noci!!!...z prsa nechtěl,byl líný a hlavně zvyklý z porodnice na láhev s obrovskou dírkou....odsála jsem vžycky tak 120ml...i víc...jsem to mohla krabicovat 😀 ...A hodně jsem pila,i u odsávání,asi 5l denně....vlastně jsem celé léto jen odsávala a krmila a vyvařovala....a chystala mléko....závidím ted kamarádce,že kojí,může kamkoliv jít.....to já nevystrčila měsíc nos z domu,malý neměl 3kg....a vůbec nejedl,tak 20ml-v 1.měsíci...
Ted bude mít 7.měsíců,jinak ho počítají na 5.měsíců...má 7,5kg a 70cm...cvičíme Vojtovku,ale nic moc,pak mi nejí....

andulka4
15. pro 2009

já tedy odsávala 12X denně tedy co 2hodiny a odsála jsem max. 60ml až po dlouhé době se to zvýšilo jenže to jsem odsávala co 3hod a odsála jsem tak těch 100ml s přimhouřenýma očima. Mám hodně malá prsa a mlíka jsem moc neměla....je to opravdu jen o tom že člověk musí často odsávat a do 3dnů by se měla produkce opět zvýšit-rýma na to nemá vliv

ovšem pokud má někdo ještě jedno dítě doma asi to půjde dost těžko-já si dobře pamatuju že jsem nedělala nic jiného než seděla u TV s odsávačkou v ruce a krmila malého

deina
15. pro 2009

Ja sa snazim odsavat kazde tri hodiny, vtedy je to fajn, odsajem tolko, aby mu stacilo a nemusim davat UM. No ale stava sa, ze mi do toho nieco pride a vtedy sa mi to napr natiahne aj na 4 hodiny, vtedy sice odsajem viacej, ale na druhy den je potom mlieka menej. Cudujem sa, ze niektore baby odsavaju napr len 3-4x denne a uplne im to staci.

To s tou nadchou som myslela tak, ze som vtedy nejaka dehydrovana, vysusena a odrazi sa to na mlieku, je ho menej. Inac tiez mam obcas pocit, ze ine nerobim, len sedim na gauci a bud krmim alebo odsavam. 😅 Esteze mam dobre dietatko, to starsie, znesie toho vela. Uz som si to nejako nacasovala tak, aby som odsavala, ked je vonku s babkou alebo ked spinka. Niekedy sa mi snazi pomahat a ide stlacat packu. 😀 A najviac mi asi pomaha to, ked odsavam v noci - ked aj cez den sa mi to nejako natiahne, v noci to "dozeniem", vtedy mam aj klud, deti spia, citam si tu konika... 😀

Mne tie homeopatika nezaberaju, asi preto, ze homeopatii neverim. Ale Milk More PLus je super, su drahsie, ale naozaj stoja za to.

deina
15. pro 2009

Tak dalsia davka odsata, Misulo spinka, asi sa k nemu pridam, ked vyvesim pradlo. 🙂 Chudatko moje, ma hrozne sopliky, asi som ho nakazila. Mne to uz prechadza, Matko je u babky (aspon jedna vyhoda odsavania, mozem nabalit mlieko a poslat ho k babke, aby sa nenakazil), chvilka pokoja, aaaach... 😅 😅 😅

Co mi este velmi pomohlo boli rady od Rohacky a celkovo podpora tuna od bab, ani neviete, ako som vam vdacna. Mala som totiz tazke obdobie, ani som to sem nepisala, ked som mala chut preplakat cele dni. Manzel totiz Matka nejako neprijal, liezol mu na nervy, kedze bol taky velmi uplakany a utrapeny, niezeby ho lutoval, on nanho krical a nadaval mu a ja som to strasne zle znasala. Ono to znie hrozne, ked to takto napisem, sama som sa cudovala, ze je schopny takto sa spravat, nastastie si to uvedomil a uz je dobre. Aj ked teda este stale k nemu nema vztah, snazi sa. A potom mi velmi pomohol moj reumatolog, podporil ma, ze sa nemam bat, kym mam mlieko, mozu sa mi objavit bolesti a ostatne priznaky, ale odzneju a takisto nasa rizikova doktorka, ktora odsavala mlieko 10 mesiacov. To potesi, ked clovek stretne niekoho, kto robil to iste a este je to aj doktorka. 🙂

nejako som sa rozpisala, idem vyvesit to pradlo...

ywina
15. pro 2009

deina-moc tě obdivuji,že stíháš 2děti a ještě odsávat!!!Já jsem fakt nic jiného nedělala,malý moc nespal,bolelo ho bříško,a to nám vydrželo do ted... 😒 A když v noci zaspal,tak jsem jen udělala nejnutnější a letěla zase odsáva......jsi super....

deina
15. pro 2009

Ywina, este stale ho bolieva brusko? Aj sa zistilo, preco, ci je to "len" kolika? Maleho tiez casto trapi brusko, nie a nie sa vykakat, teraz mi zase uz dlho nekakal, ani s rurkou nie - ale teraz bol dlho len na MM, tak to asi nie je velky problem, ani sa teraz netrapi. Preco vlastne sa stava, ze kojene deti nekakaju trebars aj tyzden a je to vporiadku? Vsetko stravia?

deina
15. pro 2009

Nuz, zostava tu, nejdem si lahnut. Bola som pozriet Miska a sice spi, ale velmi nekludne, vzdycha zo spanku, vrti sa, kebyze tam vojdem, zobudim ho. Ach jaj, drobcek moj. ☹

argousek
15. pro 2009

deina jojo je to tak Adámek taky třeba týden nekakal a taky nás takhle trápily koliky. Když jsem se na to ptala doktorky, tak říkala že MM je lépe stravitelnější a děti ho skorem všechno využijí. Když jsme pak přešli na UM, tak kakal třeba i 5x denně 😖

argousek
15. pro 2009

jo a deina tím chováním manžela se netrap, ono ho to přejde. Je to pro váš pro všechny nová situace, že k vám přibyl někdo další. On si zvykne a uvidíš zachvíli až Matko povyroste, tak to budou všichni dohromady parťáci a budou si spolu hrát. Držím pěsti a zbytečně se nestresuj 😉

stylly
15. pro 2009

Rohacka:Díky 😉

stylly
15. pro 2009

Holky tak malý Andýsek má dneska 2120g za chvilku jdeme za ním zanést jako každý den mlíčko a pohladit ho🙂už at je doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😨 😵 😵 😵

petka035
15. pro 2009

no deina myslím si, že ani ty nebudeš časom odsávať tak často ako teraz, ja som len pred dvoma týždnami prešla na systém, že 4krát stačí,aj ked prsia som mala medzi tými intervalmi riadne tvrdé a celé hrčkaté, ale ono mozog si zapamätá kolko treba mlieka a pod. proste si myslí, že moje dieťa papá 4krát denne tých 300ml-aj ked je to odsávačka.ja som teraz doma s mm,lebo je na pn,inak chodí na týždnovky, neviem si predstaviť byť sama,lebo by som nemala kedy odsávať,Ninka moc toho nenaspí a ked je hore tak sa musím jej venovať, nevydrží hodinu byť len tak sama

wanda1
15. pro 2009

Ahoj holky,narodila se mám hypotrofní holčička v 38tt (špatná placenta) 2,25kg a 44cm. V měsíci měla 2,56kg a ve dvou měsících 3,11kg. Navíc máme pořád žloutenku a tak mám strach, že budu muset přestat kojit. Měly jste taky někdo takhle dlouho žluté mimčo? Myslím si, že mlíka mám dost, ale hold někdy přibere pěkně a pak zas třeba 14 dní málo. Jinak se má k světu a plínky má pořád počůrané nebo prokaděné. Kojím cca 8x denně. Mám strach, abych něco nezanedbala.

irasek
15. pro 2009

wanda- my měli žloutenku snad tři měsíce, teda ona už to nebyla žloutenka v krvi, ale byl prostě žlutý. Bělmo měl nažloutlé, doktorka mě pořád uklidňovala, že s toho bělma se to ztrácí nejpozději... Lidi nám neustále říkali, jak ho máme pěkně opáleného 😀

wanda1
15. pro 2009

No já jdu s malou v pátek na krev, aby doktorka věděla výsledky. Jinak je taky pořád žlutá,ale už to není takový citrón jako ze začátku 🙂 . Jenže u nás je ještě ten problém, že moc nepřibírá. A nevíte někdo co to může mít za následky, když je takhle dlouho žlutá.

andulka4
15. pro 2009

D měl žloutenku po porodu slabou....nebyl pod lampou přesto byl aje o odstín tmavší než ostatní. Já jsem ale ráda....je úplný blonďáček a má tmavé obočí a tmavé řasy

irasek
15. pro 2009

jo jo, Páťa taky zůstal trošku tmavší. Nikdy mě teda nenapadlo, že by to mohlo být tou žloutenkou, co prodělal. Jakože by se to mohlo držet napořád 😀 Svícený byl i pod lampou. Aspoň není tak vybledlý, je totiž taky blonďáček (viz album)...

juliagregor
15. pro 2009

ahojte menší s dvojčiat bol žltý asi 2 mesiace, keď sa ma pýtali ako ich rozoznám hovorila som, že jeden je pred dovolenkou a druhý po dovolenke,
pomalšie priberal a doteraz zostal menší
brali nám krv a aj keď mal hodnoty dobré, bol dlho žltý
moja doktorka mi hovorila, že pokiaľ by to neprešlo dajú mi na vyšetrenie mlieko, prečo neviem

petka035
16. pro 2009

ahojte no tak moja malá sa zdá doktorke furt nejaká žltá.podla mna má len hnedšiu pokožku,aj ked po mne nie, ja som oproti nej ako majitelka vápenky 🙂 ale tak manžel ma hnedšiu pokožku.naposledy mala bilirubín 133, čiže bol zvýšený

stylly
16. pro 2009

Dobré ránko

mia81
16. pro 2009

ahoj stylly tak ako sa dnes ma tvoj drobec ?

deina
16. pro 2009

Stylly, tak ako? Kedy ti pustia Andrejka domov?