Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

vanule
13. črc 2012

@hula vidím, že jsme nebojovali sami s cumlíky ☹ . dovezli jsme si dceru z porodnice a ani ve snu by mě nenapadlo, že bude někde problém a on nastal s prvním krmením. prostě katastrofa malá brečela a já s ní protože co honem (bydlím na vesnici, takže u nás není šance cokoliv takového sehnat, nejbližší město 6km) tak jsem hupsla do auta a jela (bylo po 17h, takže moc času nebylo, obchody se pomalu zavíraly) první jsem vpadla do lekárny, tam mě usadili, že takové zboží nevedou, doslova jsem utíkala do obchodu pro miminka, tam mi 2druhy nabídli (zdůraznila jsem, že to chci pro nedonošené 2kg mimi) vzala jsem raději z každého, nechala jsem tam 300kč, výsledek totálně na prd, díry velké, tak netačila polykat jak to teklo aniž by sála 😠 😠 druhý den jsem koupila v drogérce úplně obyčejný za 20kč a jsme naprosto spokojeni

vanule
13. črc 2012

maminky je tady taková, která nekojila od začátku? chtěla bych vědět jak přibírá/lo vaše mimi. já bohužel kojit nemohla od začátku a zdá se mi, že po UM ta váha nějak závratně nejde nahoru 😨 😒

renata9
13. črc 2012

@vanule ahoj,ja som síce kojila,no teda nosila som mlieko malej do nemocky,ale tiež mi nepriberala nejak moc a ked som začala dávať umelé,som si myslela,že bude viac priberať ale bolo to tak narovnako..........neni náhodou anemická?

najemnici
13. črc 2012

@vanule já od začátku nekojila,jsme na Nutrilonu.Přibírali jsme většinou tak 400g za 2týdny.Ale ted ve středu když jsme byli na 4 měsíční poradně tak jsme za 3 týdny přibrali jen 240g.Což mi přijde malinko.Ale dr. na váhu nic neříkala a havně že přibírá a nehubne...

vanule
13. črc 2012

@renata9
@najemnici my jsme za 14dnů přibrali 500g, narodila se 2kg teď ve 2měsících máme 3,5kg doktorka sice taky nic neříká, i když při posledním vážení čekala víc, ale přesně jak píšete prý hlavně že nehubne

renata9
13. črc 2012

@vanule tak to pekne priberáte,mne sa malá narodila s 1100g a teraz má 6 mesiacov a má len 4500g,ona pribera tak 600g mesačne a to už dávam aj kašičku raz denne

vanule
13. črc 2012

@renata9 já to asi hodně porovnáváv s "normálně" narozenýma dětičkama, mi příjde, že je malá pořád malá (vlastně teď by měla teprve měsíc a tak i vypadá) kamkoliv příjdeme jsme nejmenší a když se někdo zeptá kolik jí je a my řekneme 2měsíce tak máš vidět ten úžas v očích 😒

vanule
13. črc 2012

@najemnici jste na Nutrilonu pořád? nám poslední 3dny nějak nejede, dnes jsem koupila sunar tak zkusíme změnu 😨 snad bude k lepšímu

najemnici
13. črc 2012

@vanule ano jsme od začátku na Nutrilonu.Nejdřív jsme měli na předpis od dr. Nutrilon Nenatal pro nedonošence a po dosažení 4kg jsme přešli na normální Nutrilon 1 HA.Ale kakáme tak jednou za 4-5 dní a máme řídkou a nazelenalou stolici tak jsem dr. říkala že zkusím přejít na Bebu

vanule
13. črc 2012

@najemnici měli jsme taky nenatal, a nastal problém s kaděním - doktorka nám doporučila laktobacilky, ty zabraly stolička jednou denně, teď 14dnů máme nutrilon1 a přesně jak říkáš hrozně řídké kadění a už 3dny bolesti bříška (kolika jako hrom) u krmení vyvádí jako by jsme jí dávali nějaké otrávené mlíčko, prostě hrůza ☹ a člověk neví jak by pomohl. odpol jsem koupila ten sunar, vypila ho krásně pro změnu se mi poblinkala 😒 😨 asi brzo zešedivím

najemnici
13. črc 2012

@vanule Nám taky občas blinká a třeba hodinu po jídle ☹ Ale když jsme byli v rizikové poradně na kontrole tak jsem to všechno říkala dr. a řekla mi ať zkusím Bebu že si ji hodně maminek chválí a ona spíše taky preferuje Bebu než Nutrilon.Mám tu ještě jeden a půl piksly Nutrilonu tak je dodělám a přejdu na Bebu

vanule
13. črc 2012

@najemnici a my tento týden objednali 6ks Nutrilonu 800g byla akce, a než kupovat po jednom vyšlo líp a teď zřejmě bude na prd 😒 v srpnu nás čeká kontrola na neurologii, tak snad bude vše OK

najemnici
13. črc 2012

@vanule Tak se zkus zeptat jestli by ti to nevyměnili za ten Sunar nebo něco jinýho.My jsme právě minulý měsíc po výplatě koupili 5ks Nutrilonu 1 Ha 800g,ale už tu mám jen jednu a půl tak to dodělám a zkusím Bebu.Doufám že se to kakání změní.

vanule
13. črc 2012

@najemnici nám opravdu pomohly ty laktobacilky ... uvidíme jak půjde krmení

najemnici
13. črc 2012

@vanule tak držim aplce aby bylo krmení ok 🙂

vanule
13. črc 2012

@najemnici díky vám zase to kakání 😉

renata9
14. črc 2012

@vanule to mi hovor,ja nikdy neviem čo mám povedať,ked sa ma opýta niekto ,,a kolko má,,?najprv vždy poviem normálny vek,ale ked vidím,že sa im to nezdá tak poviem korigovaný a vysvetlím,že je predčasniatko..........ale už ma to nebavý opakovať stále to isté,tak asi budem hovoriť len korigovaný a hotovo 😉

lenka5731
14. črc 2012

@renata9 presne tak... po stejnych zkusenostech uz nebudu rikat skutecny vek, ale korigovany. Takze se narodi v utery 🙂

vanule
14. črc 2012

@renata9
@lenka5731 jo holky nějak to vychytáme, protože to jde na hlavu furt někomu vysvětlovat proč je malá 😒 a já ještě navíc od začátku nemohla kojit (kvůli lékům na tlak) tak to je teprve co vysvětlovat! (i když co je komu do toho) to si připadám jak méněcenná matka, ne-li rovnou krkavčí 😖 😨

bonfazulka
16. črc 2012

@vanule ahojky tak ja už to mám síce za sebou ale to stým kojením ja som nekojila vôbec mala som lieky a tak sme od začiatku dávali Bebu Ha a malá priberala podla dr. normálne 🙂 a k tomu veku ja som proste každému povedala jej korigovaný vek lebo ma to nebavilo každému vysvetlovať že je predčasniatko atď.... 😉 aj tak mi stále každý pílil uši tým že je akási drobučká 🙄 je pravda že dosť dlho bola ako bábo ale o to to bolo krajšie 😀 Teraz má Ivka 7.r váhu 22kg meria 128cm a nikto sa už nepozastaví nad tým 😀 je úplne rovnaká ako jej spolužiačky dokonca od niektorých aj vyššia a to podotýkam že sa narodila v 30t.t 960g a 35cm 😵

evusaa
16. črc 2012

mamicky nerieste vahu deticiek a neporovnavajte ich s detmi narodenymi v termine, ale teste sa ze mate zdrave a krasne dietatko 😉 moje dvojicky narodene v 32tt (1300g a 1600g ) maju teraz 10 mesiacov a 7kg ale su zdravucki sikovni a plni energie tak sa tesim s kazdeho dna s nimi 😉 ( tiez som vobec nekojila )

brita
16. črc 2012

@evusaa Ahoj, prosim ta, mozem sa spytat, ako si ich porodila, ci cisarom alebo klasicky? Boli deticky aj v inkubatore? A mliecko sa ti nespustilo, ked si pisala, ze si nekojila? Dakujem. 😉

evusaa
16. črc 2012

@brita ahoj, rodila som akutnym cisarskym po odteceni plodovej vody, v inkubatore boli asi 2,5 tyzdna potom vo vyhrievanej postielke celkovo v nemocke mesiac. Boli malicky a nevedeli sa prisat, odsavala som ale velmi malo to im stacilo tak mesiac, a potom uz len na umelom mliecku. Zo zaciatku som z toho mala stres ako kazda mamina ze nemaju moje mliecko ale potom som si povedala ze kopu deti zije na umelom tak budu aj moje a sme vsetci zdravi a spokojni aj bez kojenia 😉

brita
16. črc 2012

@evusaa Dakujem za info. Hlavne, ze to dobre dopadlo a deticky su zdravucke. 😉 Prosim ta, a to ked odtecie plodovka, do kolkych hodin musi zena porodit, aby neohrozila deticky? Je mi jasne, ze treba ist hned do nemocky. Vies, ja sa tiez bojim, aby mi neodtiekla. Zatial sice je vsetko OK, ale clovek nikdy nevie, tak aby som vedela, ako rychlo reagovat, keby sa to nahodou stalo...

evusaa
16. črc 2012

@brita ano sla som hned do nemocky zacali mi pichat injekcie na dozretie pluc deti, myslim ze bez vody by to slo par dni, ale mne sa spustili za den silne kontrakcie tak uz museli rodit. urcite bude vsetko v poriadku 😉

luly3
18. črc 2012

@brita neboj moja aj ked čakáš dvojičky nemusíš predčasne porodiť už si v 34 tt ak ich porodíš po 36 tt u dvojičiek je to normalne 🙂 🙂 🙂
ja som rodila Simona v 33 tt a pozri aký je chlap sneho 😉

brita
18. črc 2012

@luly3 Dakujem. 😉 Dufam, ze mas pravdu. 😉 Dnes som bola na poradni a som zatvorena. Zajtra mam CTG, tak snad je zatial vsetko OK. 🙂

luly3
18. črc 2012

@brita určite bude všetko oka, nebojinkuj drobečkovia zvládli vela a toto zvládnu 🙂 🙂 🙂 🙂
a naozaj v 36 tt aj ked porodíš to bude už pohodka najdôležitejšie je aby mali špunty viac ako 2 kg to by nemuseli mať ani inkubátor iked tam by im bolo lepšie 😉 😉 😉

vanule
18. črc 2012

@brita držím palečky 34tt je super (já zrovna rodila a malá měla 2030g) a ty máš hned dvě miminka 😉 😉 😉

brita
19. črc 2012

@luly3
@vanule Dakujem, babule 😉 Takto pred tyzdnom mali krpci kazdy 1800g, tak dnes uz budu o cosi tazsi 😉 Aj dnesne ctg dopadlo dobre, ziadne kontrakcie a zajaciky kopali o dusu 😀