Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
26. led 2010

nevím jestli mu budete rozumět ale říká tam
"maminko ploším tě kde je lulík" 😀

je to ale asi 2,5 měsíce staré video 😝

dvojka
27. led 2010

Andul-já vás dva prostě žeru 😀 😀 😀 tohle nemá chybu 😀 😀 😀

rohacka
27. led 2010

Andulka - super 😀 😀 😀

andulka4
27. led 2010

HOLKY dík 😀
já si myslím že okolo těch 2-3let jak začnou žvatlat a jde jim už i rozumět jsou všicni úúúúžasní....je to nejmilejší období

gucz
27. led 2010

Čaute holky, ja sa hlásim ešte celá, len nejak nemám čas prispievať, Laura je chorá, sopľavá, urevaná ..... no unavená som aj za ňu, tak u nás asi tak.

dvojka
27. led 2010

gucz-perfekntně 🙂 teda myslim to,že jsi ještě celá.prostě jsi nám dokázala že to jde 😉 🙂 Andulka to určo ráda vidí.
No,ale nemocnou Lauribku nezávidim 😒 ,tak at je brzy líp 🙂

nika2
27. led 2010

ahojte,
gucz presne ako pise dvojka, ze je to super , ze si to takto dotiahla a si aj premne prikladom. drzim palce nech to vsetko dobre dopadne.

deina
27. led 2010

Boze, ja som sa teraz taaaak narehotala. 😀 😀 😀 Davidek je uzasny.

Gucz, to mi je luto, ze Laurika je chora, ale 40tt, parada, to je nadhera!!!

andulka4
27. led 2010

Gucz a kdy máš další kontrolu? jak to že ti to nevyvolávají 😀 myslela jsem že máš cukrovku...

gucz
27. led 2010

Andulka na poradňu idem zajtra ráno, tam sa uvidí čo a ako ďalej. Ja mám poruchu glukózovej tolerancie, cukrovka je už potom ťažší stupeň. Teraz mám len diétu s obmedzením sladkého

andulka4
27. led 2010

aha...
u nás se právě vyvolává porod o něco dříve kvůli té cukrovce

já ji minule měla a teď už si mám dávat pozor na cukry 😒 ale na testy půjdu asi až za 3týdny

tak zítra hodně štěstíííííí 😀
a máš už odhad kolik malý váží???

gucz
27. led 2010

dva týždne dozadu mi povedali že má okolo 3400g a minulý týždeň mi ho merali znova (starším prístrojom) a že 3200g, tak uvidíme a necháme sa prekvapiť. No brušisko mám teda riadne... Tatinko sa narodil s váhou cez 4500g, tak dúfam že drobec nebude po ňom, ja meriam len 155cm, tak neviem kto by ho potom porodil 😀

rimmel
28. led 2010

ahojte chcela by som sa spytat ze aka je pravdepodobnost ze aj druhe dietatko bude predcasne narodene?

elinka27
28. led 2010

rimmel to je tazko povedat, ja poznam zeny ktore rodili predcasne prve a potom aj druhe,ale su aj take co rodia druhe normalne nacas a nasa gucz je toho zivym prikladom,ak sa dnes nerozsype tak bude este aj prenasat 😀

dvojka
28. led 2010

Rimmel-to taky hodně záleží na tom proč byl první porod předčasný... 🙂

rimmel
28. led 2010

dvojka no ale to sa velakrat nevie...u nas bola troska placenty odumreta ale zobrali to na rozhor ale nic..nic nezvycajne..

ale dik baby...dali ste mi nadej 😀

dvojka
28. led 2010

Rimmel-tu naděj že miminko donosíš máš hrozně velkou 😉

rimmel
28. led 2010

heeej? no super 🙂

nika2
28. led 2010

rimmel ja som porodila v 34+4tt a tiez dodnes neviem preco. tiez sa obavam trosku mat druhe babo. ale tuto gucz je premna prikladom.

nika2
28. led 2010

citali ste:
deda • 38tt • Dnes o 14:56 - ahojte,tak gucz ma synčeka na svete, Miško ma 51cm a važi 3620g.je nadherny....
to je jej sestra.

irasek
28. led 2010

gucz- mooooooooooooooc gratuluji 😀 😀 😀

andulka- všechno nejlepší Davídkovi k narozeninám 😀 a video je super, Davídek je prostě božííííí.
Tyjo, dva roky, toto letí....na dětech to člověk pořád vidí 😵

argousek
28. led 2010

gucz grutuluju 😀 😀 😀 Nádherné míry, je to kus chlapa 😉

andulka4
28. led 2010

jéééé tak GUCZ mi udělala radost že je to zrovna dneska 😀 .......jupíííííí
mooooc blahopřejeme

elinka27
28. led 2010

gucz no parada a presne na termin 😀 gratulujeme!

andulka maly ti krasne rozprava nasmu sa stale nejak nechce,ma par slov,ale vetu este nepovie

andulka4
28. led 2010

Eli to je staré video.....on už mluví úplně normálně 😀

Dneska zlobil a dostal po ručičkách a řekl mi "maminko omlouvam še ti" 😀 😀 😀

dvojka
28. led 2010

Nejdřív gratuluju Gucz 🙂 🙂 🙂 k narození miminka 🙂 🙂 .Přeju hodně štěstí,zdravíčka

A taky Davídkovi hodněštěstíčka,zdravíčka a taky spokojeného dětství a hromadu videí aby jsme se tu měly čemu smát 😀

rohacka
29. led 2010

Gucz - blahozelame !!! Si velkym povzbudenim, ze druhykrat (ci dalsikrat) to moze dopadnut inak, ako predtym. Drzte sa 🙂 😵 🙂

Andulka - aj Davidkovi k narodeninam blahozelame!

deina
29. led 2010

Gucz, blahozelam, krasne miery. 😵 😵

Andulka, Davidkovi prajem vsetko najlepsie k narodeninam. Vela stastia, zdravia a lasky.

maatkka
29. led 2010

Gucz musim aj sem napisat GRATULUJEEEM!!! 😵
Pozrela som na Miskovu fotku - je na spapanie 😵 tie okruhle lycka a dvojita brada 😀 Prajem mu do zivota len to najlepsie...

petrach
29. led 2010

Gucz moc moxc gratulujuuuu 😉 a maličkému přeju hrozne moc zdraví,štestí a lásky..
má krasné míry..mám velkou radost že jste to dotáhli až do konce a užiješ si Miška bez všech tech nervu...