Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

bubinko83
18. pro 2008

ahojte baby,dneska sme boli na poradni a maly važi 5,8kg a meria 62 cm.Je to normalne v jeho veku? Je narodeny o 5tt skor 😒

andulka4
18. pro 2008

Měli jsme ve 4měsících biologických úplně stejné míry. Jsme ale o 10TT dříve.

deina
18. pro 2008

Myslim, ze ma pekne miery Filipko. 😉

Aj my sme dnes boli na poradni - 9 a pol kila, 77 cm. Aj bol zaockovany a velmi zabaval lekarku aj sestricku tym, ako vie piskat. 😀 Piskali tam spolocne s doktorkou, ze to este nevidela.

rohacka
18. pro 2008

Bubinko - nas Kubko mal vtedy 5150 g a 59 cm. Je narodeny viac ako 6 tyzdnov skor.

bubinko83
18. pro 2008

baby dakujem 🙂 Aspon som spokojnejšia.Ale hlavna vec je že je zdravučky 🙂 klop,klop,klop...

gucz
19. pro 2008

Babulky ako sa máte? Detičky sú už zdravučké? V našom okolí teraz ochorela asi polovica detí čo poznáme, ani sa nečudujem, keď je také škaredé počasie. Malá i my sa zatiaľ držíme 😉

deina
19. pro 2008

U nas je tiez strasne vela chorych deti. V pondelok sme chceli ist k lekarke na kontrolu a tam bolo tolko ludi, ze sme sa otocili a sli domov, ved tam sedelo asi 20 chorych malych deti. 😕 Aj tak sme mali poradnu vo stvrtok - ale doktorka vyzerala tiez nejako vycerpane, aj sestricka. Nas maly sa zatial tiez drzi, vcera ho ockovali a ma to nejake strasne cervene, ale aj minule to mal take.

andulka4
19. pro 2008

Gudz u nás vše OK.Nemocní jsme ještě nikdy nebyli 🙂 Takže to musím zaklepat.V úterý jsem byla s Davídkem na očkování Hexou a ok vše bez reakce...

jinak se stráááášně moc za poslední měsíc rozmluvil.Umíme říct baba, mama, tata, brm, hej, papa, a dokonce už umí jen písmena á, bé

vážíme 8800g a máme 77cm

zatím se jen pořád plazíme 🙂 Na lezení to nevypadá...udělá náznak a juchne dolů 🙂 Dokáže se už ale přidržet nábytku a je na kolínkách

deina
19. pro 2008

Aky je zlaty, to co papal, co su boruvky? Borievka? 😕 😅

Zachvilku sa postavi, ked je uz na kolenach, sikulko.

Aj Misko ma 77cm, ale 9 a pol kila k tomu. Ale konecne mi vcera povedal mama a vie este papa (jest), ukazat svetlo a daj alebo pod sem (to si sam vymyslel). A dedo ho naucil piskat, tak vcera zabaval doktorku v poradni. Lenze chuda bol ockovany a dnes mal rano trochu zvysenu teplotu a to miesto vpichu ma hrozne cervene a tvrde, asi ho to aj boli, lebo mi dava prec ruku, ked mu to natieram. ☹ Sestricka mi na to poradila octanovu mast, natrela som ho tym hned, dufala som, ze to potom nebude take cervene, ale aj tak to ma cervene.

gucz
19. pro 2008

baby som rada že ste sa ozvali, dajaká ostala táto naša téma mŕtva 😎

no to sa Vám pekne rozkecali drobci, že je to krásne keď povedia mama. Moja ráno vykrikuje z postieľky máááámá máááámá, keď nereagujem tak tata tata, hlavne že cez deň mu hovorí zásadne len ká. Že by bol agent z mužov v čiernom??? Inak používame len zopár slov dá - daj, pá - že niečo páli (radiátor, trúba, čaj, káva), pápá, ajje - ahoj, né, nene , ee - ako nie, neda - keď jej chcem niečo vziať a nechce mi to dať, hamham keď pýta jesť, prípadne povie papa...t a to t je tam také riadne stratené. Pes je stále kááá ako tato, ale trochu iným tónom, vlastne kááá je aj bábika a všetky zvieratká, ale vie čo je bábika, akurát to nevie povedať. Rada vozí bábiku v káričke a hovorí pri tom háha háha, a sem tam si spieva hahaha, hm hm hm, ako hahaha kukuku z pesničky kukulienka kde si bola. A ešte pocikaná či pokakaná plienka je Kaka. No zatiaľ ma viac nenapadá, ale moc nerozpráva, alebo aj rozpráva a nieje jej rozumieť. Teda samozrejme ja rozumiem čo chce, aj MM ale cudzí by asi nerozumel 🙂

gucz
19. pro 2008

deina to červené po vpichu, neviem mne tiež radili len octanovú masť, to chce čas 😒 . Ak ho to bolí moc, tak mu daj čípok. Ja som dávala včera večer malej kvôli zubom. Máme 9 zubov, a teraz sa jej tlačia tri stoličky na raz a myslím že sa začínajú aj očné zuby. Asi ju to aj dosť bolí, lebo v noci dosť mrnčí a nechce si dať do pusiny ani pozrieť a ďasienka má riadne naliate.

andulka4
19. pro 2008

Deinuš boruvky jsou čučorjedky...ale nevím jak se to píše po slovensky 🙂
Pápá ručičkou už umí taky a taky to říká....ale moc se mu to nedaří :( Jediné co jsem ho zatím naučila je že když dám ruce k zemi a rozevřu prsty tak ví že ho chci vzít do náruče a tak se připlazí zamnou. To jsme trénovali asi týden ale perfektně umí hopapá a to když řeknu tak si v jídelní židličce sedne /mám ho v polosedu/ a dá ruky nahoru...a ví že ho chci zvednout....to jsme trénovali asi měsíc ale umí to úžasně

gucz
20. pro 2008

andulka je šikovný moc 😉 , čučoriedky sa to píše, ale pochopil to každý 🙂

andulka4
20. pro 2008

Gudz Deina se ptala co to jsou borůvky 🙂

gucz
20. pro 2008

ja som to myslela tak, že tie čučorjedky sme pochopili aj s j.

elinka27
20. pro 2008

čaute,sem tam sem nakuknem,ale popri vypekaní nestíham 😀
inak Jakubko už chodí úplne sám
včera muž doniesol živého kapra malý sa tak tešil,že skoro za ním skočil, a teraz stále chodí za ním do kúpelňe a hádže mu do vaňe hračky asi aby mu nebolo smutno 😀

berunka
20. pro 2008

ahojky holky tak se vam jdeme pochlubit byli jsme vcera u doktorky mala pribrala od pondeli 102g,je zdrava a dlabe jak o zavod🙂, mate nektera zkusenost s tim ze vas drobecek jedl opravdu hodne,ze jste ho museli az pomalu stopovat aby se neprepil? a kdyz ji pak ulozim po jidle a odrihnuti do postylky obcas knoura a pobrekava nez usne,to je asi taky normalni ze?jsem ze vseho ted vykulena.to vite prvni mimco a jsme necely tyden doma z porodnice tak si zvykame 😀

gucz
20. pro 2008

berunka bábo pije len vtedy keď je hladné, neboj, nepreje sa. Akurát daj Elišku poriadne odgrgnúť, aby jej neostal vzduch v žalúdku, z toho by mohla pomrnkávať, dokonca aj riadne plakať, keď to prejde do koliky, teda ak sa jej ten vzduch dostane do črievok a bolelo by ju z toho bruško. Ja som moju niekedy nosila na pleci aj pol hodinu kým si odgrgla

berunka
20. pro 2008

gucz ted jsem zkousela polohu v klubicku,dala jsem si ji zadicky ke svemu hrudniku a pritahla nozicky a musim zatukat neblinkala 😉 akorat se napila z jednoho prsa,pak zacala pospavat tak jsem ji dala odrihnout,krkla si a kdyz jsem ji oblekala do svetriku tak zase zacla hladove hledat tak jsme svlekli svetrik a jedla jeste z druheho.stalo se ti neco takoveho taky?ze by dlouho odpocivala odkrkla a pak chtela pokracovat?

marmark
20. pro 2008

ahoj deina, na tie vpiichy po ockovani mi poradili studeny obklad zo sucheho vina, nam to zaucinkovalo tak vam dryim prsty

gucz
21. pro 2008

berunka moja asi do 4 mesiacov jedla takto, že papala, potom mala mliečka a vzduchu plné bruško a keď si grgla, tak dopila čo zostalo vo fľaške. To je normálne 🙂

berunka
21. pro 2008

ja ji normalne kojim.dneska treba sala z jednoho prsa 5 minut,pak si odrihla ale druhe uz nechtela.tak jsem ji oblekla,dala do postylky a ted taha dudaka tak nevim,jestli jeste nema hlad. 😒

berunka
21. pro 2008

holky mam jeste dotaz kolik by melo pribirat mimco v cca 2 tydnech za tyden?

gucz
21. pro 2008

berunka že ťahá dudlík neznamená že musí byť hladná, deti sa dudlaním ukľudňujú, im je to príjemné (ako sanie celkovo). Keby bola fakt hladná tak spustí riadny plač. Po čase rozoznáš či plače od hladu neboj. A nestresuj sa užívaj si malinkú a kojenie 🙂 , ani sa nenazdáš a budeš mať doma veľké dievčatko, teraz Ti to tak možno nepripadá, ale bábetkom bude len chvíľku 🙂

gucz
21. pro 2008

a priberanie je individuálne, niektoré deti jeden mesiac nepriberu, potom zasa moc, iné zasa priberajú po troche stále. Záleží aj na budúcej postave dieťatka. Moja pribrala prvý mesiac 700g, druhý 940g, potom 1200g, potom 840g.... Koľko malá vážila každý mesiac mám v albume, tak si pozri ak chceš.

andulka4
21. pro 2008

HOLKY mám nové album s vánočníma fotečkama 🙂

Berun jojo každý přibírá jinak 🙂 David přibíral 1200g měsíčně do 6ho měsíce pak se začal více hýbat a přírustky klesaly. Teď je to minimální a slavíme každý gram 🙂

rohacka
21. pro 2008

Berunka - toto radi Annag -
Normy priberania pre úplne dojčené bábetká. Bábetká priberajú najviac po pôrode, v ďalších týždňoch, najmä po 6 týdňoch niekedy váhové prírastky prudko klesajú, dokonca na polovičné množstvá. Ak ťa to uspokojí, tak asi takto je to :
1.2 - mesiac - 130-140g / týždeň
3.4. mesiac 70-110 g
5.6. mesiac 35-55 g
takéto prírastky sú považované za dostatočný prívod mliečka. Okrem toho, priberajú skokom, týždeň nič, druhý viac. A čo je veľmi podsatné, že ukazovateľom je okrem váhy aj spkojnosť bábetka, aktivita - nesmie byť palčlivé, apatické, príliš spavé, stolica - žltá praženičková, močenie - 5-6 plienok.

Andulka - krasne fotky. A tie oci!!! Nadherne!!!

berunka
21. pro 2008

rohacka a staci kdyz ma plenku jen trochu procuranou?nekdy je tam jen cvrnknuto a nekdy je toho zase vic.
rikali vam taky v porodnici ze kdyz jsou vase miminka nedonosena ze je mate na jidlo budit kazde 2 hodiny?ja jsem Eli ted naosledy vzbudila a sala sotva 5 minut a pak usnula.neprijde vam lepsi nechat je spinkat dyl a pak kdyz zacnou plakat nebo se osivat tak jim dat najist?

rohacka
21. pro 2008

Berunka - neviem, ako ma byt precurana ta plienka, ale podla je to v pohode, ze raz tak, raz tak. Aj nasi to tak mali 🙂 . Mne vravela moja detska lekarka, ze kym nebude mat maly tusim 4 kila, ze ho mam budit na kojenie v noci. On mi cez den bezne papal kazde 2 hodiny, takze som ho nebudila, ale v noci zvykol papat len raz, dvakrat, tak vtedy som ho niekedy budila, ale casto nie, mne to nejako nesedi. Ved dietatko potrebuje aj klud, musi predsa aj neurologicky dozrievat, mozog potrebuje mat oddych. Podla mna ked dobre pribera, ja by som nebudila. Ale je to samozrejme na tebe.

gucz
21. pro 2008

berunka moju v nemocnici kŕmili každé tri hodiny, tak potom pýtala aj doma. Sem tam sa stalo, že keď sme boli vonku tak spinkala a papala až po 4 hodinách. V noci som ju kŕmila sprvu každé tri hodiny, to sa ale budila sama a potom som to nechala na nej a dala som jej keď sa zobudila sama na jedenie. Moja bola kŕmená odsávaným materským mliekom , neskôr bebou.